Skocz do zawartości

Lutoweczki 2013 | Forum o ciąży


innicone

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
napewno przydaje się też laktator,ja miałam ręczny Tommie Tippie a teraz kuzynka ma mi pożyczyć jakiś lepszy
Hi hi,ja też radziłam sobie zwykłymi poduszkami i kołdrą 🙂
Potrzeba matką wynalazków.Jak sobie przypomnę mój ogromny brzuch w pierwszej ciazy to mam aż łzy w oczach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam bardzo długiego rogala
i był suuuuuper
do spania podkładałam pod szyję, brzuch i jeszcze między nogi
a potem do karmienia wystarczał żeby 2 x sie nim owinąć
więc dziecko było na odpowiedniej wysokości
choć muszę przyznac że było cieplutko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o taki by mi się przydał ... bo czasem lubię nogi zarzucać jak śpię 😉 co więcej jak rozmawiamy z mężem to już się czai na tego rogala - że jak mi się znudzi to z chęcią go wykorzysta do spania zamiast poduszki 😁
a jakiejś konkretnej firmy kupowałaś? może kojarzysz nazwę ... jak patrzę na allegro to tego jest pełno jak psów na wiosce 😉

JoZo napisał(a):
Ja miałam bardzo długiego rogala
i był suuuuuper
do spania podkładałam pod szyję, brzuch i jeszcze między nogi
a potem do karmienia wystarczał żeby 2 x sie nim owinąć
więc dziecko było na odpowiedniej wysokości
choć muszę przyznac że było cieplutko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja z Tommi Tippie nie byłam zadowolona bo mi z butli ciekło przy karmieniu dziecka ale może miałam jakiś felerny towar,a zamawiałam cały mega zestaw też chyba na allegro za duże pieniądze
.Z czego połowy później nawet nie użyłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dużo informacji jak na jeden raz 😉 więc robię listę na swoją wyprawkę i listę zakupów 🙂 dzięki dziewczyny ... i jakby coś jeszcze wam się sprawdziło bądź nie to z chęcią poczytam o tych doświadczeniach 🙂
a na razie póki co idę na drzemeczkę ... pogoda butelkowa od samego rana więc czas jakoś to wykorzystać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka super te wałeczki,jeszcze czegoś takiego nie widziałam 🙂
Fajnie tak sobie poczytać,że Wy tam na wrześniówkach już się wszystkie szykujecie i powspominać jak to kiedyś my na sierpniówkach 2009 też się szykowałyśmy,a moja córcia się nie pchała na świat i ostatecznie też byłam wrześniówką 2009 🙂
A teraz do lutego czekać,cała zima przede mną,Zupełnie inna ciąża,grube ciuchy,mrozy...
Termin wydaje się strasznie odległy chociaż wiem,że zleci 🙂
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no pewnie,że tak,chyba nie wytrzymałabym tej nieświadomości,chociaż wiem,że nasze mamy nie miały możliwości nas podglądać prze Usg i musiały być cierpliwe.;ale jak można to chcę wiedzieć i to jak najszybciej chociaż taka dobra diagnoza płci jest dopiero w okolicach 20 tyg a nawet 22giego tc.
Mi w sumie teraz gdy mam już córeczkę płeć dziecka jest obojętna,ważne żeby było zdrowe maleństwo.
Tak naprawdę to chciałabym wiedzieć też jak to jest mieć synka,więc wolałabym chłopca,ale jak będzie dziewczynka to też będę się bardzo cieszyć,a dla Julki to nawet myślę siostra byłaby bardziej wskazana.Więc co by nie było jest super,oby tylko zdrowe i chciałabym już czuć kopniaczki,żeby wiedzieć,że z dzidzią wporządku no i żeby się jakoś nastawić i ukierunkować w uzupełnianiu wyprawki:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W pierwszej ciąży było bardziej parcie na dziewczynkę bo ja zawsze chciałam mieć córkę a poza tym teściowie mają 2 synów no i ogólnie w rodzinie męża dziewczynki to żadkość,prawie same chłopaki.
Za to z mojej strony na odwrót 🙂
Nad imionami cały czas myślę i pewnie jeszcze długo będę myśleć.Narazie dla dziewczynki wchodzi w grę imię Emilia a dla chłopca to sama nie wiem,może Filip,albo Mikołaj,zobaczymy,bo czekam na typy męża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To i ja do was dołączę 🙂 To jest moja pierwsza ciąża, a termin mam na 1 lutego. Bardzo jestem ciekawa czy będzie to chłopczyk czy dziewczynka, ale najważniejsze żeby było zdrowe 🙂 Pozdrawiam inne Lutóweczki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Makola 🙂
Ja też mam termin na 1-ego ale widzę,że jesteś z Wrocławia to na porodówce si nie spotkamy 😞

Wiadomo,że każda kobieta chce żeby jej dzidziuś ył zdrowy-to wogóle nie ma o czym mówić.

Ja bym chciała mieć 2 córeczki-ale mój mąż chce 2 synów i pewnie tak będzie jak on chce bo już takiego ma w życiu farta,że zawsze ma to co chce 🙂

Swoją drogą ciekawe jakby to było gdybyśmy mogły wybierać.... ile byłoby kobiet na świecie i ilu mężczyzn 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak sobie kobietki Was podczytuję i widzę siebie jak planowałam wyprawkę dla mojego lutowego syneczka...Wydawało mi się,że wszystko było potrzebne...
Sterylizator,laktator,przewijak,smoczki,butelki,wałeczki,poduszki do karmienia...Istny szał ciał....
Ale jak podliczyliśmy koszt to mało co nie osiwieliśmy i stwierdziliśmy,że kupujemy to co najpotrzebniejsze...I tak właśnie się stało.W efekcie kupiliśmy używany wózek od znajomej 3 w 1-tako Jumper X,łóżeczko sosnowe i wszystko co pierwszej potrzeby.
Ja butelek tommee tippee tez nie polecam bo picie czy mleczko cieknie po bokach...U nas sprawdziła się butelka Lovi.Mimo,że karmię piersią butelka się przydała do podawania picia..
Smoczki tylko z Canpol babies...
Pampersy tylko Dada,na inne Gabiś ma uczulenie tak samo z chusteczkami nawilżanymi tylko DAda lawendowe....
Nie wiem dlaczego ale ja wychodziłam i wychodzę z założenia,że nie ma co durnieć chociaż to każdej mamuśki indywidualna sprawa...
Inka1986 oj szybko minie Ci czas do lutego...Na lutówkach 2012 też tak czekałyśmy nie zdążyłyśmy się obejrzeć a tu koniec stycznia....
Makola trzymam kciuki żebyś urodziła 1 lutego to będziesz moją następczynią...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witaj makola w naszych skromnych progach 😉
mi się marzy syneczek, ale to przez odwieczne pragnienie posiadania starszego brata 😆
płeć oboje z mężem chcemy znać i niespecjalnie pragniemy bardziej chłopca czy dziewczynki .. chcemy, żeby przyszło na świat silne i zdrowe 🙂 i tylko to się liczyć a miłość największą na świecie podarujemy 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny,a ja dzisiaj po wizycie u profesora.Widziałam mojego skarbka jak ruszał nóżkami i rączkami i jak mu serducho mega szybko biło,piękne uczucie:*Miałam robione to genetyczne i wszystko w normie,także bardzo się cieszę,coś czuję,że będzie chłopak:P chociaż gin powiedział,że płeć można dopiero określić między 20 a 22tc.tak jak wiedziałam.
dobranoc laski,mam nadzieję,że u Was wporządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...