Skocz do zawartości

Lutoweczki 2013 | Forum o ciąży


innicone

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Widze Kobitki,ze wszytskie mamy ten sam problem ze spankiem i horrorami nocnymi,dobrze ze nie moczymy sie przy tym 🙂BASIU wracaj predko do zdrowia i lec do lekarza po leki.A gdyby Cie bardzo swedziala skora to sprobuj balsamu Neutrogena mnie bardzo pomogl.
U mnie za oknem jest jesien...snieg topnieje i leje deszcz ,pogoda denna i spac sie chce.Wiecie,ze nie wiem co kupic najstarszej corce na prezent 😞ma prawie 11 lat macie jakis pomysl Laseczki??Bede wdzieczna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hejka!
Ale jesteście biedne....mi ostatnio śpi się rewelacyjnie 😜 tylko boli mnie szyja i kark, ale to zapewne ma związek z moją lordozą zniesioną odcinka szyjnego... 😞 Tak patrzę, że większość narzekających na problemy ze snem jest tydzień czy 2 do przodu, w porównaniu ze mną, więc może te bezsenne noce są dopiero przede mną... 😮 Jeśli chodzi o głupie sny, to już je mam...ciągle mi się śni albo poród albo, że już jestem z dzidziusiem w domu i tylko go karmię, a zapominam zmienić pieluszki przez cały dzień 🤢
Basiu, jeśli chodzi o katar z krwią, to się nie przejmuj tak mocno (ponoć krew w nosie to też uroki ciąży, bo niby naczynka są słabsze czy coś). Ja przez całą ciążę naliczyłabym więcej dni, w których miałam krew w nosie niż tych bez krwi...i ogólnie ciągle mi się ten nos zatyka... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak wiem Syluś, że katar może być krwią to tez miewam - nie tylko w ciąży, ale maść majerankowa już od dawna super z tym radzi 🙂 .. a najgorsze jest to, że u mnie jest kaszel ze śladową ilością krwi występuje - póki co do tej pory z rana pojedyncze takie akcje były, ale i tak mnie zaniepokoiły ; 🤔

co do niespania w nocy ... poczekaj poczekaj tak jeszcze z 2 tygodnie i Twoje Ciacho zacznie się wierci i pokazywać kto w domq rządzi 🙂 fakt, że to cudowne uczucie czuć jak brzuszek tańczy albo w środku nocy czuć 2 kulki w przeciwnych krańcach brzuszka 🙂 ale trochę uciążliwe w zasypianiu i znalezieniu wygodnej pozycji 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska82 napisał(a):
Widze Kobitki,ze wszytskie mamy ten sam problem ze spankiem i horrorami nocnymi,dobrze ze nie moczymy sie przy tym 🙂BASIU wracaj predko do zdrowia i lec do lekarza po leki.A gdyby Cie bardzo swedziala skora to sprobuj balsamu Neutrogena mnie bardzo pomogl.
U mnie za oknem jest jesien...snieg topnieje i leje deszcz ,pogoda denna i spac sie chce.Wiecie,ze nie wiem co kupic najstarszej corce na prezent 😞ma prawie 11 lat macie jakis pomysl Laseczki??Bede wdzieczna 🙂


już nie dziecko a prawie pannica 😉 i zagwozdka odwieczna co kupić 😉 mi przychodzi do głowy jakaś fajna torba/torebka, żeby mogła nawet do szkoły nosić jak mniej lekcji bądź na jakieś dodatkowe zajęcia 🙂 albo perfumki to poczuje się prawie dorosła 😉 nie wiem jakie ma zainteresowania to można byłoby pomóżdżyć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basiu 🙂Moja mala kobietka sama nie wie czego chce jak kazda woman 🙂Cos mowila o jakiejs grze planszowej nowej,musze sie rozejrzec.Ona nie jest taka zeby sie stroic itd raczej sport ja interesuje,czyta duzo i uwielbia grac 🙂Musze ja wziasc na zakupy i moze sama stwierdzi co chce dostac,jest juz na tyle duza i wie ze to My jestesmy Mikolajem 😉
Wiecie co zastanawiam sie nad kupnem butelek dla malenstwa i mam ciezki ozrech do zgryzienia 😉Jak juz wspomnialam wczesniej ,przy dzieciach co juz mam uzywalam NUK-a,ale patzrac cenowo to nie ma wielkiej roznicy i podobaja mi sie te nowe AVENT-a Natural 🙂Jak myslicie?Jeszcze zostaje TOMME TIPPE.Kurcze sama juz nie wiem...Nocke jakas przezylam nawet spalam tylko zasnac bylo ciezko:/Smacznego obiadku Dziewczyny:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi właśnie ziemniaczki do obiadku się gotują 🙂co do butelek to odradzam tomiee tipie a polecam aventa.Ta nowa seria Avent Natural jest sporo droźsza od normalnej,dlatego ja kupiłam zestaw startowy Avent ze starej kolekcji a tak na próbę jedną Avent Natural dokupiłam sobie też.
Pozdrawiam.Nockę miałam dziś przerombaną,ale to za sprawą chorej Julki,która co chwile budziła się z wrzaskiem.W końcu się wkurzyłam i przeniosłam się do niej do pokoju,ale o spaniu i tak nie było mowy.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też zastanawiałam się nad butelkami a dokładnie pomiędzy tommee tippee a avent natural. Na szkole rodzenia dostaliśmy takie małe prezenciki i właśnie tam była butelka z avent natural i chyba przy tych zostanę jak już mam jedną. Jak czytała to dużo mam się wypowiadało, że z TT się dzieciom się ulewa przy piciu a avent natural to nowość także sama nie wiedziałam ale na szczęście ktoś inny rozwiązał mój problem:]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też zastanawiałam się nad butelkami a dokładnie pomiędzy tommee tippee a avent natural. Na szkole rodzenia dostaliśmy takie małe prezenciki i właśnie tam była butelka z avent natural i chyba przy tych zostanę jak już mam jedną. Jak czytała to dużo mam się wypowiadało, że z TT się dzieciom się ulewa przy piciu a avent natural to nowość także sama nie wiedziałam ale na szczęście ktoś inny rozwiązał mój problem:]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuśka to może kup jakąś fajną książkę. Dla mnie to jeden z lepszych prezentów 🙂
Zostaje na lata i jak ciekawa to wraca się do niej wiele razy. Co prawda nie mam pojęcia jaka książka dla nastolatki ale zawsze mozna przejść się do Empiku i poszperać.

Ale wydaje mi się,że coraz większy problem z prezentami jest. Teraz jest tyle wszystkiego i każdy wszystko ma... nie to co kiedyś... Mi ciągle święta kojarzą się z pomarańczami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu co do butelek i mych wiadomosci na temat Dr.Brown-a to jest to najlepsza butelka dla tych dzieci ,ktore miewaja straszliwe kolki.Mojej siorki malutka miala takie kolki,ze ten Nasz Espumisan mogla sobie gleboko wsadzic tam gdzie slonce nie dochodzi i sprowadzala jej babka z Gdanska ten lek na kolki z Niemiec (zapomnialam jak sie nazywal) i do tego kupila na wyprobowanie butelke Dr.Browna i byla bardzo zadowolona 🙂Malej kolki szybko ustapily.Z tego co widzialam na necie to te nowe Tomme tez maja te rurke co Dr.Brown tylko ciekawe czy sa tak samo super?Co do ulewan to kuzynka zakupila sobie na poczatek wlasnie Aventa z tej starszej wersji i byly do dupy jednym slowem,bo mleko uciekalo z pod nakretek..nie wiem czy trafila na czarna serie czy faktycznie takie sa te butelki.Powiem szczerze,ze te nowe Avent Natural sa ladne no i sa balonikowe 🙂I kurcze no nie wiem jakie kupic 🙂Mysle,ze zakupie sobie te mala 125ml z Aventa i wyprobuje.Jesli moje malenstwo mialoby problemy kolkowe to napewno kupie Dr.Browna.

A tak z ciekawostek to juz Choineczka stoi ubrana i swieci 😉Musze sie nia nacieszyc bo chyba w czwartek wyjazd mamy...Buziaczki Kobitki i spokojnej nocki Wam zycze:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe Bulek dziekuje za rade:*Zastanawialam sie wlasnie nad jakas ksiazka 😉Mlodszym juz mam wypatzrone prezenty im latwiej cos wybrac.I wiesz co mnie tez swieta kojarza sie z pomaranczami i zawsze na stole musza stac no i orzechy 🙂Pamietam jak cieszylam sie z pzrezroczystej reklamowki zrywki a w niej pomaranacze jakas czekolada i cukierki + jakas lalka 🙂Jak bylam mlodsza chyba w 5 podstawowce to siorce pod choinke zrobilam na drutach ubranko dla barbie ,a rodzicom tzn sie mamie mydelko a tatusiowi krem do golenia WARS hihi stare czasy 🙂Moj mezus zazyczyl sobie wedke z kolowrotkiem na prezent,mowil ze sie barzdo z tego ucieszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haha no było tak-pamitam jak kupowałam deodorant FA 😁
Ja przyznam się,że nie kupuję pomarańczy w ciągu roku bo nie chcę tego zatracić 😉
Wędka to dobry pomysł-mój w tym roku strasznie się wkręcił i jak jeździmy na działkę to całe dnie spędza z wędką nad wodą 😁 co prawda nic nie złowił ale jakoś dziwnie sprawia mi to przyjemność-ja bym oszalała jakbym tak stała tyle godzin i nic 😁

A jak juz poruszyłyście temat butelek -to mam pytanie o ten sterylizator? czy to warto mieć czy zbędny,zawalający miejsce przedmiot? No i mamusie pomóżcie -jak je sterylizować jeśli nie ten strerylizator? jakieś rady?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nad butelkami też się jeszcze głowię i pewnie skończy się na poczciwym AVENcie 🙂

co do sterylizatora ... ja nie kupuję ... metodą babciową - wyparzanie w gorącej wodzie 🙂

podobnie jak wy jak słyszę hasło święta Bożego Narodzenia ... to widzę pomarańcze i pierniki oraz cukierki na choince ... pamiętam jak z rodzeństwem wyjadaliśmy cukierki a potem papierki tylko puste wieszaliśmy ... hihihi 🙂 o żadnej innej porze roku pomarańcze nie smakują tak wyśmienicie jak teraz 🙂

a propo książek ... zgadzam się z Bulcią 🙂 my w zaproszeniach ślubnych nadrukowaliśmy wierszyk, że zamiast kwiatów chcemy książki z dedykacją 🙂 i takim to cudem powstała nasza biblioteczka 🙂 coś z fotografii dla męża, coś do podróży, dla mnie kryminały, bajki i baśnie, książki kucharskie ... dla każdego coś miłego ... moja siostra nawet znalazła w USA książkowe wydanie National Geographic z 1924r. ... świetna pamiątka a że oboje z mężem jesteśmy molami książkowymi to jeszcze bardziej nas ucieszyły takie "kwiatki'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tommee nie polecam bo dziecku ucieka pokarm bokiem z buźki.
Dobre są butelki z Lovi bądź MAM Baby.MAM ma szeroką ofertę i różne ceny.
Mój synek nauczył się pić najpierw z Lovi a później z MAM.Nuka nie weźmie do ust tak samo jak Tommiego 😞
Także polecam z całego serca butelkę MAM,można znaleźć na blogach reklamę firmy MAM i dostać rabacik,bądź dla prowadzących bloga rzeczy do testowania za darmo tzn .za recenzję danych rzeczy.Jeśli któraś chciałaby więcej wiedzieć to proszę o wiadomość prywatną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi też bardziej odpowiada pomysł z wygotowywaniem tych butli bo garnek już mam a miejsca na kolejne pudło nie bardzo 🙂
tylko zastanawiam się czy te butle i smoki się nie roztopią od wrzątku 🙃

Basia-super pomysł z takim prezentem ślubnym 🙂 Kwiatki przekwitną szybko a książki będą wieczne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o sterylizator, to zamierzamy zaopatrzyć się w ten mikrofalowy. Kosztuje w okolicach 70 zł. Kilka koleżanek już go wypróbowało i były zachwycone, najpierw wyparzały butelki metodą domową. Mówią, że bardzo zaoszczędza czas i jest wygodny 🙂 Na Allegro znalazłam taki z Aventu za 77 zł bodajże.

Miłego dnia Dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki, Ja dziś obudzona przez mojego synka ok 3.00 długo nie mogłam zasnąć i miałam dość mocne bóle/skurcze brzucha i znowu takie skurcze/drętwienie ud 🥴 no-spa i leżenie w półsiadzie po jakimś czasie pomogło, ale nerwy miałam. Raz, że rodzić jeszcze bardzo nie chcę, a dwa, że od rana dziś mój T z Tymkiem z centrum zdrowia dziecka na kolejnej wyczekanej wizycie i to mi najbardziej zaprzątała w nocy głowę, że jak to rozwiązać w razie nagłego wyjazdu do szpitala... ech 🤢

Resztę doczytam troszkę później, papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to witaj w klubie Soncia ... mnie moje małe Ciacho obudziło kopniakami ok. 5 a zaraz potem mąż ... jakiś bakter go dopadł i od bladego świtu kuracja musiała być zapodana, bo na 8 do pracy 😞 co prawda trochę potem jeszcze przykimałam, ale to bardziej czuwanie, żeby budzika nie przespać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sonka mam nadzieję,że to nic poważnego z synkiem 😞
A z porodem jeszcze troszkę musisz wytrzymać....jeszcze kilka tygodni....
Ja dziś była na kontroli i już wiem co to te kłucia. Bałam się,że to coś z szyjką ale Panii dr obejrzała i nic się nie zmieniło od ostatniego razu 🙂 a kłucia to ponieważ mała ma nisko główkę to uciska na jakiś tam nerw-więc jak chodzę to ona się obniża i drażni 🙂
a tak się denerwowałam tym kłuciem..

Basiu dla Twojego męża gorące pozdrowienia z warszawy oraz dużo zdrówka! Niech Ci nie choruje! A jak Ty się czujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mega kurację w weekend sobie zapodałam i jest lepiej .. dużo lepiej 🙂 od dzisiaj zaczynam Grześka kurować i mam nadzieję, że na nas nie przeskoczy 🙂 dzięki za pozdrówka 🙂
uważamy oboje, ale czasem nie da się uniknąć choróbska ... u nas mega odwilż, mgła, wilgoć i nieprzyjemnie ... takie gnuśny klimat i powietrze jak w najgorszym listopadzie 🤢 blehhhhhhh

laseczki .. trzymajmy się wszystkie i nasze brzuszki - jeszcze nie czas na nasze Maluszki 🙂
(hihihi ale mi się zrymowało 😉 "nie żeby specjalnie, ale normalnie tak przez nieuwagę" )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Taka pogoda najgorsza.. u nas też raz deszcz, raz śnieg, raz grad pada... i takie białe-mgliste powietrze..
A umiejętność rymowania niedługo Ci się bardzo przyda 🙂 A My będziemy się zgłaszać do Ciebie po wierszyki dla naszych pociech 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hihihi ... faktycznie jakiś pożytek z tego rymowania będzie 😉 oby 🙂

fajnie, że z Tobą i Malutką wszystko w porządku 🙂 mój Szkrab jakoś tak dziwnie się ułożył, że ciężko mi oddech złapać i kopniaczki dostaję pod żeberka ... już nie jest tak fajnie 😉 ale dopiero w czwartek wizyta i co nieco się wyjaśni - gdzie się ten Krasnalek ulokował 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj tak- z tymi kopniakami coraz ciężej..
mi się nawet nieźle oddycha ale pewnie coraz gorzej będzie. Ale już nie długo 🙂

Dziś było śmiesznie bo Zośka pokazała swój charakterek i nie dała zmierzyć sobie bicia serduszka 🙂 Co Pani dr przykładała to urządzonko z jednej strony to ona uciekała na drugą, jak z drugiej to ta myk z powrotem a po kilku takich razach zaczęła kopać w to urządzenie 🙂 strasznie to śmiesznie wyglądało 🙂 Aż zaczełam się bać co za diabełek z niej wyrośnie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...