Skocz do zawartości

Lutoweczki 2013 | Forum o ciąży


innicone

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
formuła 4xs - dobre, powoli też to wprowadzamy, ale póki co nikłe efekty 😉

To dobry pomysł z tym praniem naszych piżamek, czy szlafroczków do szpitala w proszku dla niemowląt, że ja o tym wcześniej nie pomyślałam 🤢 Będę podkładać pieluszkę tetrową między mnie i Dzidzię i będzie ok chyba 🙂 poszłam przejrzeć torby do szpitala, przejrzałam jeszcze całą listę i muszę jeszcze tylko dorzucić "jaśka", wodę, herbatniki (choć nie wierzę, że je użyję) i idę posegregować wszystkie badania i już te potrzebne wsadzę do torby.

Perfekcyjna Tulipani jak tam, sanki po betonie coś poskutkowały 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja prałam i swoje i maluszka rzeczy w Białym Jeleniu 🙂 pamiętam ze szkoły rodzenia, żeby zbyt intensywnych zapachów tak na starcie maluszkowi nie serwować 🙂
ja wrzuciłam jeszcze do torby biszkopty 🙂 na wszelki wielki na niedzielę chyba przyszykuję ubranka Maluszkowi, bo w tym drugim szpitalu trzeba mieć już wdzianka maluszkowe ... no i moje wlubione Sudoku i długopis też dorzucę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wstałam zjadłam śniadanko i zaraz będę jadła smakije 😁 nawet się wyspałam ale strasznie mnie boli kręgosłup 😞

Męczą mnie koszmary senne, i szczerze to coraz bardziej marze o tym żeby już być po porodzie. Jeszcze czekam na wyniki badan do porodu wiec jeszcze nie moge rodzic ale jak juz je dostane to mam nadzieje ze akcja szybko sie potoczy 😁
Chcialabym jak moja kolezanka ktora dzwonila do mnie o 15 ze byla na zakupach ostatnich dla maluszka a o 18 urodzila...czula tylko te ostatnie skurcze, ledwo zdazyli do szpitala ale przynajmniej sie nie meczyla 🙂

Zmykam konczyc sprawozdanie na studia i wyslac a pozniej moze cos sie poucze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski:]
ja nadal jestem Kinder niespodzianką:] nauka i egzaminy pochłonęły mnie całkowicie i za bardzo nie miałam czasu Was poczytać... 🤢 a i tak jeszcze wszystkiego nie zaliczyłam z powodu ciągłej zmiany planu 😠

Dziewczyny mam do Was pytanie odnosnie wyników na toksoplazmoze...miałam je wczesniej robione i IgG i IgM wyszły ujemne tzn. ze nigdy nie miałam z nią stycznosci, ostatnio na wizycie lekarz dał mi skierowanie na ponowne badanie IgG i IgM - pielegniarka troche sie zdziwiła ze na obydwa miałam skierowanie ja w sumie tez bo po co drugi raz na IgG? i troche sie porządziłam i zrobiłam tylko na IgM i nie wiem czy dobrze zrobiłam 🥴

a swoją drogą widze, że zaczeło się rozpakowywanie 🤪 my juz nie mozemy sie doczekac i mamy plan: 06.02 wizyta i chyba odstawienie Luteiny, potem miły wieczór w ramach walentynek i jednoczesnie moich urodzinek:], 07.02 rodzimy i 24.02. podchodze ze wszystkimi do ostatnich egz.:] zobaczymy czy Gabryś poprze nasz pomysł hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry 🙂 😎

Dziewczyny: zdjęcia czaderskie !! gdybym miała lepszego fotografa to pewnie i ja bym się na taką sesyję skusiła 😉

i wpadam w "rozpacz" że nici z mojego planu urodzenia dziś lub jutro..
umyłam okna: NIC
naturalne podanie oksytocyny: NIC
😮 😮 🤢 🤢
( schodów nie mam.. no jeszcze sutki zostają 😁 😁 )
może nie urodzę, ale przynajmniej miło do czasu porodu nam będzie ☺️ ☺️ ☺️

idę do sklepu. Któraś czegoś potrzebuje ??
(zamówień na Milkę nie przyjmuję !!!!! 😉 )


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sonka te zakupy przez internet to pewnie różnie w różnych miastach, do mnie przywozi tylko tesco i piotr i paweł, a tesco dużo tańsze i za dostawę płacę 6 zł, więc znacznie bardziej się opłaca. Płaciłam raz kartą a raz w domu W. płacił przy odbiorze, nie zauważyłam żeby coś więcej mi pobrali, może najpierw pobierają te 10 zł żeby sprawdzić, czy konto faktycznie Twoje i że jakieś pieniądze na nim są, a później pobiorą odpowiednio resztę kwoty 🙂

Dziewczy jak ja Wam zazdroszcze, że już możecie rodzić 😁 Nie mogę się doczekać na wprowadzenie w życie formuły 4 S 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anciek:super, że się odezwałaś bo już nie raz tu wywołana byłaś do tablicy 😉
co do badań: ja też miałam je dwukrotnie robione 🤨
ale wyszłam z założenia, że lekarzem nie jestem, nie znam się, a że mam je w pakiecie to co mi szkodzi..
najwyżej lekarz poprosi Cię o zrobienie tego raz jeszcze 🙂

a wasz plan: MEEEGA 😁 😁 😁 grunt to dobre zorganizowanie się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez juz chce 4s...a szczegolnie jedno z tych s:P 4 lutego mija 8 lat jak jestesmy razem...przydaloby sie poswietowac...w sumie juz bedzie skonczony 37 tc, ale zobacze co w piatek powie gin na wizycie.

musze sie jeszcze umowic do szpitala na ktg...a tak tego nie lubie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wstałam i umyłam okna 😁 zobaczymy co z tego wyjdzie 🙂 dzisiaj ostatnia tabletka dowcipna, to może i na jakiś seksik się załapię 😜
Wsunęłam właśnie Belriso wiśniowe i popiłam słabą kawusią z mleczkiem - pychotka 🙂
Pokoik wczoraj cały przygotowałam, nic tylko wprowadzić tam dzidzię 🙂
Mój Michał codziennie powtarza Kornelii, żeby wyszła w ten piątek, co by mógł zrobić imprezę dla kumpli wieczorem, w sobotę by posprzątał, a w niedzielę mnie przywiózł do domu 😁 Ten to ma dopiero plan!!! 🤪
Ja natomiast namawiam ją, żeby urodziła się przed 7 lutego, bo w ten sposób zaoszczędzimy na kolejnej wizycie u gina 😉
Fajnie, gdyby się urodziła przed moimi urodzinami - mam 13 lutego... Ehhh... Zobaczymy co też ta mała istotka planuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a slyszalyscie o tej metodzie obliczania daty porodu po pierwszych ruchach? u pierworódki dodaje sie 20 tygodni a u wielorodki 22...zgodnie z tym powinnam urodzic w poniedzialek 4 lutego...

Mojej kolezance na szkole rodzenia powiedzieli ze jest to dosyc dokladna metoda w sensie ze ruchy czuje sie w polowie ciazy...zobaczymy czy urodze w poniedzialek hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojojku 4s, dobre też chcem!!!!

dziś śniło mi się, że w raz z moim apollo braliśmy udział w partyzanckiej jakiejś akcji i byłam w ciąży. no i mnie oczywiście postrzelili i wpadłam w śpiączkę na 3 lata poczym budzę się i okazuje się że urodziłam 10cioraczki..... 🤪 i tak mi było smutno że nie miały one matki te 3 lata...

a ja na śniadanko ryż polany naturalnym jogurtem i z odrobiną dżemu truskawkowego - mniam 🙂

zaraz chyba będziemy się zbierać do sklepu trzeba jakieś pyszności na pizze kupić..

a co do waszych zakupów on line to ja właśnie w takim magazynie tu przepracowałam półtorej roku, na pakowaniu zamówień. ciekawam czy wam ładnie pakują te produkty czy wrzucają??? a 6 zł to chyba nie wiele za przesyłkę.

idę dziś do kosmetycznego bo znowu promocja na pampersy jest 3 za 24 euro to się opłaca, bo takie z lidla kosztują 9 a tu pampersiki oryginalne kupimy więc na zapas. chyba takie 4-9 kg kupimy.

u nas juz któryś dzień leje na dworze, życzcie mi jakiejś ładniejszej pogody to może na spacerek się wybierzemy.

ok pa dziewczynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MrsTuliPanna napisał(a):

idę do sklepu. Któraś czegoś potrzebuje ??
(zamówień na Milkę nie przyjmuję !!!!! 😉 )



Maupiszon 😜 właśnie milkę przywiozło mi TESCo 😉 mam już słabiutką kawkę i milkę obok siebie 🤪 🤪 🤪 🤪

U mnie z 4s sutki odpadają, nie dam ich dotknąć, są ta knadwrażliwe, że aż bolą 🤢

Zelazna, no u nas też jeszcze piotr i paweł, ale tam na serio drogo, więc odpadają. Muzę zadzwonić na infolinię o to 10zł, bo nie uśmiecha mi się za każdym razem ponosić takij opłaty za płatność online, trochę sporo pay pal pobira chyba tylko 1zł. Dostawa z Tesco u nas jest zróżnicowana od odległości i wynosi od 2.98zl do 9.98zl, więc ok, plusem też jest, ze online można kupić w zasadzie calusieńki asortyment jaki mają w sklepie, bo w auchan jest on dość wybiórczy, co wkurza, ale już po dostawię widzę, że auchan lepiej ma to rozplanowane - przywożą pięknie posegregowane produkty i ładnie poukładane w super kartonach - osobno chemia, spożywka, mrożonki itp, tesco przywozi wszystko w skrzyneczkach które od razu zabierają, wszystko jak leci jest popakowane w ich reklamówki (np chipsy były razem z płynami do kąpieli), a ja jestem mocno na tym punkcie wyczulona, sama przy kasie jak pakuję to mocno wszystko segreguję. Więc tu mają minus. I teraz tak, jak się okaże, ze za każdym razem będą pobierać to 10 zł za płatność online, to pozostanę przy auchan, choć żal mi tego pełnego asortymentu tesco, ale jeśli to 10 zeta zniknie, to przeboleję to złe pakowanie i wybiorę tesco 😉 Ale mam rozważania haha, ale przynajmniej coś innego niż skurcze, bóle itd 😉 taka mała odskocznia 🙃 🙃

edit: a widzisz Smarkata, teraz doczytałam, jak widzisz powyżej, w tesco pakowanie nie specjalnie 🙂

edit2: Boże, ale macie sny, uśmiałam się z nich 😁 😁 😁

edit3: aaaa, jeszcze zedytuję, bo nie uwierzycie, kupiłam już kapustę na zaś jakby znowu mnie taki nawał bolesny złapał 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anciek super, że się odezwałaś ... widać czas wypełniony miałaś dokładnie 🙂 a plan działania super 😉

Smarkata narobiłaś mi ochoty na konkretne jedzenie tymi nóżkami kurczakowymi ... i właśnie wstawiłam ćwiarteczki z kurczaka do marynowania i jutro pieczenie 🙂 mhmmmmmmmmmm

a ja nagadałam męża i pozwolił mi wyjść do biedronki po zakupy 🙂 więc zaliczyłam spacer z 4 piętra - opcja schody zaliczona 🙂 - a że na podwórku jest +11 stopni to jak ćpun łapałam cieplutkie świeże powietrze a ryjek cieszył mi się jak wam do tych czekolad 😜 no i oczywiście kupiłam sobie też Tiki Taki czekoladkę 🙂
a na podjadanie dostałam od przyjaciółki przepis na serek homogenizowany domowej roboty ... pod wieczór będę próbować jak to wychodzi ... chociaż nie mam prawdziwego cukru waniliowego - takiego domowej roboty ... te w sklepach nie wiem czy się zorientowałyście to CUKIER WANILINOWY i niewiele ma wspólnego z wanilią 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my dzis wracamy do domu hura !!!!!!
poczytam wieczorem co u Was bo na telefonie to tak nie wygodnie....
która nastepna w kolejce? Basia? ciekawa jestem jak to z Sonka będzie 🙂 tu na patologii leżała że mną dziewczyna kttora też miała zagrożona ciążę i podawali jej sterydy dla maluszka a koniec końców musieli indukowac poród 10 dni po terminie Takie żarty psoca nasze małe bbrzdace 🙂
Tulipanna ja tu cały tydzień na Ciebie czekałam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Buleczku 🙂
u mnie chyba właśnie tak jest jak z tą dziewczyną z patologii 🤨 całą ciążę różne akcje, zabiegi aby nie urodzić, a teraz obrót o 180 stopni 🙂 ale wiem, że tak często po fenoterolu bywa, stąd mój lekarz mówił, że to ostateczność i zwlekał z jego podaniem, ale wyjścia nie było, nie chcieliśmy rodzić przed 34 tygodniem. Ale nic, do terminu mam jeszcze równo tydzień, to szmat czasu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BULECZKU extra wiesci,fajnie juz w domku bedziecie razem i cieszyc sie dalej soba nawzajem 😉Jak cos to wrzucaj foteczke..czekamy 🙂

KASIU musze wejsc na stronke szpitala i luknac i na rodzic po ludzku tez.Ta Mainka fajna babka tez jest i jest z Łaz pzryjmowala mnie na oddzial jak bylam na podtzrymaniu.Chmaj jest ta najlepsza taka dla ludzi i dla dzidziulkow 🙂Z tego co wszyscy mowia to Mleczko ponoc dalej jest ordynatorem a Wudarczyk ponoc jego zastepca.Tak ogolnie to nie pzrejmuje sie tym.Wazne ,ze jak nie urodze do 11 lutego to mam sie pokazac u Wudarczyka i jestem z tego powodu spokojniejsza.Moze polozne inaczej beda na to patrzec.No i tak w ogole Ty juz jutro idziesz rodzic Kochana 😉Tez chce!!!Juz ledwo dzwigam brzuszek na nogach hehe...Bede trzymac kciukaski za Ciebie i za malenstwo 🙂

HONORATKO przy Twoich snach oszalalabym 🙂Mnie sie na szczescie nic nie sni strasznego.U mnie tez deszcz pada i jest odwilz na maxa!!Przeokropnie na dworze blee...

ANCIEK tez mialam 2 razy robione badania na toksoplazmoze i wyniki mialam identyczne jak Twoje.Zrobilam je bo pzrynajmniej teraz sa za darmola 😉Jak daja to tzreba brac 🙂

"4 s" fajna rzecz hahah,tyle ze mnie obowiauzja tylko te dwie pierwsze reguly 🙂Sama suteczkow sobie nie bede wiecie co hahaha ☺️a o seksiku to juz zapmnialam od 8 stycznia;(a szkoda milo by bylo 😁
Na obiadek mamy dzisiaj golabki wczoraj upichcilam,na deserek ciasto pieke.Od rana wsunelam prince polo duze i pol drozdzowki i do tego oczywiscie mleko z miodem bo moje gardlo szwankuje coraz gorzej 😞 Po MIlke do miasta musialabym jechac....

DZIKUSKU nie slyszalam o takich metodach obliczania dnia porodu 🙂Moze to niedawno weszlo w zycie 😉Jakby tak bylo to i mnie szybszy termin czeka...zobaczymy.

TULIPANKU moze za bardzo sie starasz z tymi "s" moze wrzuc na luz i zaczna Ci sie skurcze haha albo odwroc system i moze poskutkuje 😉Czasem wszystkie metody zawodza a baby rodzi sie wtedy kiedy chce a my sie tego najmniej spodziewamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Buleczku ale wam już super 🙂 nacieszcie się sobą i domkiem ... a jak znajdziesz jeszcze siły i wolną chwilę zdaj nam dłuższą relację no i poprosimy o zdjątka Słoneczka 🙂

Dzikuska mi mama wczoraj o tym wspominała ... i jakby tak liczyć to 3 lutego powinnam urodzić 🙂

tak czytam, że każda już ma jakiś harmonogram ... mój mąż od wczoraj gada do brzuszka teksty ... "Ziomuś zapisz sobie w kalendarzu i ustaw przypomnienie, że w niedzielę jedziemy na dyżur do wujka Michała" 😘 to zamiast przybicia piątki ... i tak po kilka razy dziennie 😁 wcale bym się nie pogniewała 🙂 ale co te nasze szkraby sobie zaplanowały to tylko one wiedzą 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To metoda stara jak swiat ponoc...ale duzo ludzi sceptyczie do niej podchodzi...ale w moim szpitalu gdzie chce rodzic pytaja zawsze o dokladna date pierwszych ruchow bo ponoc to dzidzius decyduje kiedy chce wyjsc...no i ze pierwsze ruchy wyczuwamy w polowie jego rozwoju...

Ja juz jestem cala szczesliwa ze w sobote koncze 37 tc i juz wszystko mi jedno kiedy urodze w kazdym badz razie zaczynam wzglednie normalnie zyc, i odstawiac leki wiec i na jakis maly spacerek niedzielny z mezem sie skusze...tak blisko domu ze jakby co to nie bedzie trudno wrocic ale zawsze to dawka ruchu i powietrza i pozytywnej energii 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bulek, super,że już wychodzicie, zazdroszczę 😉
Smarkatka, dziś u nas też tragiczna pogoda, 8 stopni na plusie, ciągle pada i jest jeszcze dużo roztapiającego się śniegu 😞
Dzikuska, fajnie by było gdyby ta metoda obliczania porodu się sprawdzała, ale chyba raczej sprawdza się rzadko...jak spojrzałam w tabelkę, to połowa z nas już by się rozpakowała, a niektóre nawet w 35 tygodniu... 😁 Ty Basiu chyba też byś już urodziła, bo widziałam w tabelce, że pierwsze ruchy miałaś w 16tyg 🙂
Fajnie macie z tymi zakupami online...u nas nie ma takich sklepów...za mała dziura 😉 chociaż w tym roku ma powstać wreszcie Tesco, to pewnie będzie można...chociaż będę miała do niego jakieś 10 min pieszo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzikuska ja też juz z utęsknieniem czekam na skończenie 37 tygodnia 🙂 I wtedy co najmniej 2 z 4s wprowadzę w życie 🙂 I już planuję co po kolei zrobię 😁 Chociaż pewnie nie będę miała aż tak siły dużo po tym leżeniu, żeby wszystko od razu po kolei 😁 A jeśli patrzeć na te ruchy to ja powinnam 14-16 urodzić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zelazna wlasnie ja tez mam bardzo ambitne plany od niedzieli ale obawiam sie ze kondycja nie ta i ze organizm nie da rady i skonczy sie na krotkim spacerku...ale pozniej moze do sklepu na chwilke pojde albo pojade do mamy...po prostu nie bede lezec a zobaczymy na ile dam rady wrocic do zycia:P

mam tylko nadzieje ze fenoterol nie sprawi ze przenosze ciaze hehe 😁

a ma ktoras z was takie dziwne uczucie jakby brzuch dretwial?w sumie nie do konca dretwial ale nie wiem jak to opisac...:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fenoterolki kochane, już tak malutko Wam zostało do tych 37 tygodni, trzymam kciuki 🙂 pamiętam te same ambitne swoje plany, część z nich zdrwożyłam w życie, ale szybko kręgosłup mnie rozbolał i kondycha fakt, w końcu co tu od niej wymagać, 25 tygodni przeleżanych 🤢 (jezu, teraz sobie zdałam sprawę, że to aż tyle..). Chciałam też w końcu sobie gdzieś pojeździć, ale obawiam się, że nagle na środkku drogi, prowadząc samochód złapią mnie skurcze, albo w sklepie odejdą wody, więc nadal siedzę w domu, jeżdżę ewentualnie z T i więcej chodzę po domu i wokół niego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...