Skocz do zawartości

Lutoweczki 2013 | Forum o ciąży


innicone

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
no hej dziewczyny udalo się i chwilę słonka złapałam. byłam już w sklepie i kupiliśmy 3 paczki pampersów jeszcze 2 x 4-9 kg i jedną 7-11. i zaoszczędziliśmy 8,50 e na tych pampersach 🙂 i do tego z przeceny kupilismy pompkę do materaca elektryczna bo mamy tylko porzyczoną taką nożną a jak teściowa przyjedzie do na dmuchanym materacu będzie spać. a ona tak hałasuje strasznie... (EDIT: ta pompka, nie teściowa ;p )z 12 na 3,99 także dziś ponad 16 e zaoszczedzilismy 🙂 a i co najważniejsze kupiłam sobie paluszki!! już kilka dni miałam na nie ochotę i cudem przy kasie sobie przypomniałam o nich i poleciałam szybko wzięłam zapobiegawczo od razu 2 paczki;p

BULECZKU super że już do domku cieszcie się sobą! czekamy na relacje i zdjęcia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
weroniko własnie chodzi o to, że ja chodze prywatnie do lekarza i za badania tez musze płacic... 🤢 ale kiedys gdzies wyczytałam, ze nie trzeba powtarzac IgG bo ono swiadczy o tym czy kiedykolwiek przechodzilam toxo a skoro i tak wyszlo ujemne... i właasnie nie wiem czy moj gin z rozpedu mi to w skierowaniu wpisał czy co... ale najwyzej dorobie sobie ten wynik i juz...

Bulek jak ja Ci zazdroszcze,ze kruszynka juz jest z Wami... 🙃 no ale wszystko w swoim czasie.... 😆

a propo gołąbków to tez miałam je dzisiaj na obiadek:] mniam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ANIU masz pzrerabane ,ze za badania musisz rowniez placic.Osobiscie bylam w szoku gdy moja gin wypisala mi skierowanie na te badanie tzn na toksoplazmoze.Pisalam,ze sa za darmola bo przy wczesniejszych ciazach trzeba bylo za nie placic i robil je kto chcial.Myslalam,ze chodzac prywatnie to lekarz wypisuje skierowania na badania na NFZ ale chyba tak nie jest.Masakra...

Dziewczynki dzisiaj barzdo moje dzieciatko glowka cisnie mi sie tam w dole ,az czasem mocno zaboli.Deszcz pada caly dzien i chce sie spac.Dawno bym lezala w wyrku w pizamce wykapana,ale czekac trzeba na pogotowie jeszcze.Kaszel mnie meczy okropnie,az mi sie odrywa takie fuj...Mam nadzieje ze oskrzeli nie mam tylko takie mocne pzreziebienie.Bo jak bede calowac moja niunke 🙂

DZIKUSKU mnie tak brzusio nie dretwieje choc nie wiem jakie Ty masz objawy.Odstawilam leki oprocz witaminek i od czasu do czasu gdy mnie cosik boli dluzej to biore nospe.Tak to czekam juz na skurcze 🙂

Zapraszam na ciasto z polewa czekoladowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też niestety płacę za wszystkie badania.. HCV, HBV, HIV, cytomegalia, toksoplazmoza, WR.. Kupę kasy już na to poszło 😞 Może po to zleca obie klasy, żeby uniknąć sytuacji, że zaraz po poprzednim badaniu doszło do zarażenia, więc IgM będzie już ujemne, a IgG wyjdzie dodatnie wtedy? Ja robię obie w przyszłym tygodniu, bo tak samo miałam obie ujemne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylcia ten termin - z tego co mi mówiono - liczy się od daty 1 kopniaka 🙂 którą masz wpisaną w kartę ciąży 🙂 a w naszej tabelce jak dobrze kojarzę są 1 ruchy, ale to te takie motylkowe 🙂
no i u tesco też jeszcze nie dostarcza ... zostaje mi Piotr i Paweł oraz Alma ... tylko, że tam ceny powalają 🤔

Anciek a nie próbowałaś załatwić sobie skierowań od lekarza rodzinnego 🙂 ja też chodzę prywatnie i za 1 full opcję badań zapłaciłam ok. 200zł. 🤢 no i babki w laboratorium mi podpowiedziały, żeby z rodzinnym lekarzem pogadać i tak zrobiłam 🙂 i takim cudem na NFZ robiłam całą ciążę badania laboratoryjne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja do rodzinnego mam 40 km, więc nie chciałoby mi się jechać nawet i zawracać glowy koledze.. No i trudno, już i tak tylko te ostatnie 2 razy 🙂

Przed chwilą znalazłam http://www.joemonster.org/filmy/50370/9_miesiecy_w_1000_zdjec 🙂 mój brzuch to jest chyba 2 razy taki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basidrak napisał(a):
Sylcia ten termin - z tego co mi mówiono - liczy się od daty 1 kopniaka 🙂 którą masz wpisaną w kartę ciąży 🙂 a w naszej tabelce jak dobrze kojarzę są 1 ruchy, ale to te takie motylkowe 🙂
no i u tesco też jeszcze nie dostarcza ... zostaje mi Piotr i Paweł oraz Alma ... tylko, że tam ceny powalają 🤔


To ja źle zrozumiałam naszą tabelkę 😉 bo ja podawałam tydzień, w którym już czułam regularne ruchy, tak codziennie i miałam pewność, że to TO 😎 a takie motylkowe zdarzyły mi się wcześniej od czasu do czasu, pierwsze chyba w 15 😆

Mam ogromne wyrzuty sumienia..... ☺️ miałam taką ogromną ochotę na chipsy, że wysłałam po nie męża i zeżarłam naraz 150g \ 😮 🤢 nie dość, że niezdrowe, to jeszcze tyle kalorii... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestem.

Bulek: jak super, że wreszcie wychodzisz.. tylko coś dlugo Cię trzymali..czy mi się wydaje? Widzisz.. bo Ty polazłaś do tego szpitala i nic nie powiedziałaś, tylko tak z tajniaka. A ja miałam jeszcze w planach tyyyyyyle rzeczy do zrobienia 😉

Kasia: jakbym Cię już nie złapała jutro: baw się jutro dobrze na tej cesarce, czerp garściami radość macierzyństwa i ucałuj maleństwo od nas 🙂 i żebyś jak najlżej ją zniosła a mąż był tylko podporą w tym całym zamieszaniu :*)

na to wygląda, że od piątku większa częśc z nas zaczyna akcję Bzyk 😁 😁
ja mam zakaz rodzenia jutro i w piątek, ale w piątek wieczorem już w razie czego mogę 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ależ paskudna pogoda... A ja dzisiaj okna wymyłam 😠

Właśnie zaczęłam się martwić, że nie będę miała pokarmu 😜 Wszystkie znajome miały jakieś wycieki z piersi pod koniec ciąży, a u mnie nic ;/ Mam nadzieję, że to nie świadczy o tym, że mój biust nie jest w stanie wyprodukować mleka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W zyciu bym nie pomyslala zeby isc po skierowanie do rodzinnego...nikt mi nic nie powiedział 😠 teraz to i tak juz musztarda po obiedzie bo 18.01. robiłam ostatnie badania... i jutro mam odbior wynikow na toxo i w razie "w" moga mi dorobić IgG takze jeszcze bede gadac z pielegniarka....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_mm85 ja też nie mam żadnych wycieków i też zaczęłam się już zastanawiać, czy aby będą działać.. Chociaż to tak jak ze skurczami przepowiadającymi, niektóre dziewczyny w ogóle ich nie odczuwają a niektóre mają od 16 tygodnia, i żadna z sytuacji nie jest "lepsza" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też nie mam żadnych piersiowych wycieków ... co więcej za dużo biust mi nie urósł i nie jest obrzmiały ani bolący 🙂 rozmawiałam z koleżanką i ona przed ciążą miała miseczkę A w a trakcie ciąży i karmienia piersią niepełne B a malutką karmiła do końca 4 miesiąca aż się pojawiły ząbki to wtedy odciągała pokarm 🙂 i tak mnie pocieszyła, że to wcale o niczym nie świadczy i nie ma czym się na zapas przejmować 🙂

Kasieńko powodzenia jutro i 3maj się tam dzielnie 🙂 czekamy na wieści jak już Zuzieńkę będziesz tulić w ramionkach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja przed ciażą nosiłam A teraz noszę B i jakiś tydzień temu zauważyłam drobne wycieki z piersi...ale to naprawde kropelki. Myślę że nie ma się czym przejmować.

Kasia powodzenia jutro 🙂 ale Ci zazdroszczę że już jutro będziesz tulić bąbla 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Kochane!
Stresa już mam takiego, że ho ho!
Już sama nie wiem czy bym nie wolała mieć tego wszystkiego z zaskoczenia, bo bym się przynajmniej tak nie stresowała.
Idę się zaraz kąpać i "oporządzić" grażynę :P i okolice 😉 Później seansik "Na dobre i na złe" i hop do wyrka. Ciekawe, czy się wyśpię 🤨 bo pobudka gdzieś o 5:00, żeby na 8:00 tam dojechać na spokojnie.
Jak tylko już będę mogła, to dam Wam znać.
Trzymajcie kciuki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiek tak jeszcze chciałam zdążyć przed Twoim pa pa, szybko sie wykąpałam, zrobiłam sobie serek z banankiem , jogurcikiem nat i płatkami i zasiadłam już do seansu "na dobre i na złe", a podczas tych oczekiwań nań, chciałam Ci właśnie posłać i moje kciuki 😘 😘 😘 Trzymaj się dzielnie kochaniutka 🙂

Dziewczynki, ani rozmiar biustu, ani wcześniejsze wycieki nie maja najmniejszego wpływu na laktację 🙂 Bez obaw, każda z nas będzie karmić i będzie miała mleczko, naprawdę to są bardzo żadkie przypadki i zazwyczaj czymś spowodowane, że tego mleka brak, ale i na to są sposoby - w żadnej ciąży, w żadnej nie uroniłam ani kropli mleczka, a moje dzieci po rok czasu karmione i za każdym razem na początku walczyłam z ogromnym nawałem mleka 🙂

ja też prywatnie prowadzę ciążę i jak za pierwsze badania (toxo, różyczka, cytomegalia i grupa krwi) przyszło mi zapłacić 410zł, to z miejsca już po każde następne przepisane badania szłam do rodzinnego, aby mi je przepisał i robiłam już na NFZ - w końcu ZUS od lat opłacam, a jak chciałam się zapisać do ginekologa w przychodni z NFZ na początku ciąży, to zaproszono mnie na za 1.5 miesiąca, stąd zmuszona byłam wybrać opieke prywatną i nie mam skrupułów aby chociaż z badań nie korzystać w ramach NFZu. Ja nawet skorzystałam, zupełnie przez przypadek, z darmowych (z powodu wieku) dwóch USG genetycznych i badań prenatalnych, wszystko w ramach NFZu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu ja też od rana trzymać będę kciuki! 🙂 Mnie koleżanki z oddziału namawiały na cesarkę, bo same miały, więc chyba źle nie jest 😁

U nas dalsze skręcanie mebli.. Wysłali nam nie tą istrukcję, więc lecimy na czuja.. A tak mi się cały czas odbija na głos, że mąż powiedział, że się czuje jak w podrzędnym barze.. A mi co chwilę coś się przewala i nie mogę się powstrzymać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasieńko nasza powodzenia trzymać będziemy kciuki za was!

no właśnie dziewczyny na pewno wszstkie pięknie karmić będziemy. Ja jak już mówiłam rok czasu przed ciążą zaczęłam kapać bo miałam progesteron wysoki dość i tak sobie kapało cały ten czas ze mnie, a teraz w ciąży... to mam charakterystyczne plamy na prześcieradle bo nie będę przecież w staniku i z wkładkami laktacyjnymi całą ciążę spać.... no i powiem wam że mam zawsze pod ręką skuteczną broń bo jak chcę to mogę nieźle z nich pryskać i mojego mężczyznę pod prysznicem chlapać;ppppp ale teraz to nie bardzo mleczko pewnie to siara puki co mam nadzieję że nie pójdzie mi tylko w ilość ale i w jakość.
edit. pozatym uwieżcie wolałabym chyba puki co mieć cycki puste i nie musieć wiecznie chodzić ze stanikiem i wkładkami(nie wygodnie tak baaardzo mi) bo bez to każdą koszulkę zachlapię raz ubiore na 5 minut i musze zmieniać normalnie cieknie z nich okropnie... rozumiem jakbym juz karmiła a to tak już całą ciążę mam taki mleczne te cycki;/

ja się przespałam nie mogłam wytrzymać i godzinę drzemki zrobiłam.... ja te drzemki to jak w zegarku 60 minut i wstaje;p

pizza wyszła przepyszna!:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...