Skocz do zawartości

Lutoweczki 2013 | Forum o ciąży


innicone

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kasia: a pewnie, że spróbuję: bo złapię się wszystkiego żeby tylko Hania niepotrzebnie nie płakała. A z tą pieluszką to może i się uda bo mam wrażenie że ona dopiero zaczyna koncert jak ją właśnie do golaska rozbiorę 🤢

i jeszcze o jedno miałam pytać:
czy któreś z naszych dzieci do tej pory urodzonych ma może krzywiznę urodzeniową?
bo niestety Hania z racji wagi i ograniczonego miejsca w brzusiu urodziła się z lewą stópką tak śmiesznie podkurczaną. I teraz Kasia ubzdurała sobie, że minął tydzień a stópka nadal lekko wygięta ( Witek też tak miał ale miałam wrażenie, że po kilku dniach zeszło..)
no i że pewnie oznacza to słabsze napięcie lewej strony i być może rehabilitację..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Następny wysyp lutóweczek 😁 gratki dziewczyny!

Tuli jakie Ty masz grzeczne dziecię! Zazdroszczę Aniołka!
Ja od wczoraj mogę w końcu coś zjeść na ciepło bo mała zaczeła spać w dzień juuuupppuii
Jednak to brzuszek był.
Jeszcze coś potrzebuję na ten odruch ssania-bo póki co muszę jej przytrzymywać smoczek ...
I ja słyszałam że dzieci przy kąpieli krzyczą bo marzną. to tak jakbyśmy sobie nalały 3 cm wody do wanny i tak się kąpaly. Tylko że mi z tą pieluszką jakoś niewygodnie 😞


INUŚ CIOCIA ŚLE BUZIAK GORĄCY DLA DOMINISI :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja 2 w 1. Ale średnio się czuję, dopiero wstałam pomijając przerwę na śniadanie. Brzuch ciągle się napina i mam wrażenie że mam już zakwasy w macicy od tego ciągłego napięcia. Do tego zaparcie i młody leniwy, bo co się ruszy, to macica się napina, więc mu się nie dziwię, że tylko delikatnie mnie smyra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bulek, też jestem w szoku, że udało mi się pierwszej pogratulować...w końcu 😁
Ja dziś miałam śmieszny sen...urodziłam Maciusia - był taki malutki jak lalka...obracam go, a on ma z tyłu takie miejsca na baterie... 🙃 i w dodatku brakowało klapek... 😮 😁
Ps. po dłuższym namyśle strwierdzam, że nie chcę rodzić w tym tygodniu...skoro w poniedziałek mam jechać na wywołanie, to chyba już wolę sobie jechać wtedy na spokojnie 😎 i będziemy mogli sobie po świętować rocznicę ślubu w czwartek 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia ja już wiem po kim Maciuś taki niezdecydowany jest 🙂 Bo jak mamusia sama nie wie kiedy by chciała rodzić to skąd ma to wiedzieć Maciuś 🙂

Tuli a nic w szpitalu pediatra nie mówił o tej stópce? Moja tylko miała pogniecione uszy 😁 jedno po kilku dniach się rozprostowało a drugie jeszcze do końca się nie wyprostowało .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
INKA gratulacje!!!!!Duza dziewczynka Twoja DOMINISIA 🙂..i kurcze bez naciecia...gdyby Ninus byla ulozona prawidlowo tez bym uniknela naciecia ale stalo sie inaczej....
BASIENKO dasz rade mowie Ci 🙂Zobaczysz maluszek bedzie juz troszke wiekszy ,bedziesz wiedziala co i jak, ,jakis plan sobie ustalisz i bedzie okey 🙂Ja caly czas sama..juz mnie cholera bierze z tesknoty i tej niemoznosci wszytskiego jak z pzred ciazy...ale malymi kroczkami udalo mi sie to i owo i ja wierze w Ciebie i Twoje sily 🙂
TULI moje malenstwo z racji tego ze mialo 60 cm a moj brzuch jaki jest taki jest i doktorka stwierdzila,ze ma slabe napiecie w nozkach bo tak lezala w brzuszku i podkrecala stopki do srodka,kazala mi przy kazdym pzrewijaniu pieluszki badz przebieraniu chwytac stopki i lekko pzrytrzymywac prosto ale nie na sile...robiac tak jak mi kazala widze juz poprawe i powiedziala ,ze to minie.Dodatkowo, ze Ninka byla owinieta raz pepowina i szla prosto glowka w kanal rodny i ze nie moglam jej wypchac szybko,to ma wiotkosc krtani i ponoc do 1 roku dziecka ma sie unormowac-zobaczymy.Nie panikuje bo wiem,ze bedzie dobrze 🙂
KASIEK dzis wyprobuje z ta pieluszka pzry kapaniu bo moja tez placze bidulka gdy ja zamocze i chwyta sie raczkami mamusi 😞az serducho sie kraja 😞..a tak wogole to masz moj recznik z kaczuszka 😉 🙂
ZELAZNA jeszcze niedawno pisalas o swoich obawach donoszenai dzidziusia a juz masz 38 tydzien pelny,ja mialam napiety brzuch codziennie tylko jak odpoczywalam to sie uspokajal.Dopiero jak mnie bolalo tak fest to wiedzialam ,ze sie juz zaczyna.Bo to ma bolec brzuch caly a nie tylko podbrzusze,choc ja swoich skurczy nie czulam...

Pepuszek dzis rano odpadl mojej Nince 🙂nareszcie bo wydaje mi sie,ze tez ja to dreczylo ,ze ma kikucika z klamerka...i co sie ruszyla to sie nadrywal,strach w oczach mialam normalnie.Ale juz okey...No i od 12-ej moje dziecko chce byc caly czas przy cycu i nic nie moge zrobic 😮ale klade ja zaraz po karmieniu do wyrka bo jak pzryzwyczaje do raczek to za nic w swiecie sie nie obrobie w domu,a musze jakos zajac sie dziewczynkami jeszcze,bo chca mamy 🙂
Lece palic w piecu poki spi,,bo nie zdaze 😮
Buziaczki i do napisania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bulek, ja cały czas byłam zdecydowana żeby urodzić przed terminem i to jak najszybciej się da...ale skoro Maciuś nie posłuchał i skoro już i tak do poniedziałku zostało niewiele, to może tak będzie lepiej 😉
Już po prostu mam dosyć tego ciągłego nastawiania się, że może to już dziś...nastawiam się na poniedziałek 😁 a jak zechce wyjść sam, to też dobrze 🙂 a może to jest podobnie jak z zajściem w ciążę...im bardziej chcesz, tym trudniej zajść...im bardziej chcesz, żeby dzidziuś wyszedł, tym bardziej on nie chce 😉
Ps. coś się chyba Dzikuska nie odzywa...czyżby rodziła? Jak coś, trzymam kciuki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylcia ale jazda z tymi snami .. ty to zawsze coś masz na główce - jak nie ekscesy z pijaczkami na klatce to wyczesane w kosmos sny 😉

Zelazna będzie dobrze 🙂 zobacz ile wytrwałaś na lekach i leżąc plackiem a teraz macie z Maluszkiem już z górki ... coś czuję,że lada dzień będziesz tulić nowego mężczyznę 🙂

Dzikuska chyba na serio po tym ktg ją zatrzymali w SPA 😉 czyżby następna Mamuśka nam się rozpakowywała 🙂

u Wiktorka z kąpielą bywa różnie ... i zależy od dnia 😉 syrena jest przy rozbieraniu i próbach włożenia do wanienki a potem jak już się zanurzy to błogi spokój, ale przy wyciąganiu i wycieraniu jest powtórka z rozrywki 🤢
ja z obawy, że sama nie ogarnę kąpieli i mojej kochanej Kręcioły kupiliśmy leżaczek do kąpania 🙂 dzisiaj próba 😉

wiecie jakie mam jazdy ze spaniem Wiktorka ... jak wczoraj spał od 14 do 23 z przerwami co 2 godz. na cyculka i zmianę pieluszki ... tak jeszcze po kąpieli też pospał do 2,30 a od tej godziny już do samego rana tylko stęki, jęki, napięcia i zero snu ... i to już kolejny dzień z rzędu jakby to jego pora na pobudkę była i rozpoczęcie dnia 🤢 tylko, że i ja nie śpię i chodzę jak muma przez pół dnia .. co z tym robić ? nie pomaga bujanie i tulenie - tyle co przy cycku i kilka min. później śpi

a wiem co jeszcze miałam was zapytać - byłyście już na konsultacji u ortopedy ? mi położna mówiła, że przed ukończeniem miesiąca trzeba się wybrać a skierowanie daje lekarz rodzinny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia, sen jak zwykle wyczesany 🙂 ale z drugiej strony, to fajnie by było gdyby tak chociaż na chwilkę dało się wyciągnąć z dzidziusia baterie i się wyspać 🙂 Hmm, trochę hardcorowy pomysł :P

Mamuska, moja miała pępuszek bez klamerki i w sumie późno odpadł, bo dopiero w 17 dobie. A teraz jest jeszcze malutka dziurka, ale chyba się zamknie... A moja ciocia mi mówiła, że te pępuszki nie bolą dzieciaczków, bo tam nie ma żadnego nerwu, tylko naczynia. Więc bez obaw, że maluszka coś boli. A ręczniczek kaczuszkowy był jakiś czas temu w biedronce i się w dwa zaopatrzyłam. Bałam się, że nie będzie w ogóle chłonny, ale jest zajebiaszczy 🙂

Ja mam pytanko do tych już karmiących. Chodzi mi o to, że mimo tego, że brodawki mam już wygojone od dłuższego czasu, to są tak wrażliwe, że jak się kąpię, to ich nawet dotknąć nie mogę. A przy wycieraniu to muszę uważać, bo bym się chyba posikała ze szczęścia, gdyby mi po nich ręcznik przejechał. Też tak macie? Czy może moja Zuzia źle łapie i coś jest nie tak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry 🙂

Ale nam Inka niespodziankę zrobiła 🤪 🤪 🤪 no no.. parami widzę idziecie, parami 😁 pewnie Dzikuska też już co najmniej w trakcie jeśli nie PO 🙃 🙃

Żelazna, nie umawiaj się z Sylwią na rodzenie tylko z mężem na randkę 😉 😉 😉 ☺️ 😎 BTW: jakie w końcu imię wybraliście dla swojego małego mężczyzny? ☺️
Sylwia ale się uchachałam z Twojego snu 😁 😁 wariacie jeden humor od razu mam lepszy 😉)

Bulek moja kuzynka dwa lata temu jak synka urodziła to miał z kolei nos położony na twarzy. Tak całkiem plackiem 😁 😁 po jednym dniu się wyprostował.. I dziękuję Ci Mamuśka za podpowiedz co z tą nóżka: no właśnie Hania też ma taką podwiniętą jak to opisałaś, więc już przy najbliższym przewijaniu spróbuję tak zrobić. Choć Widzę, że i Hania prostuje się przy każdej wolnej chwili, i wyciąga i pręży tą nóżkę. I zmartwiłaś mnie tą pępowiną, bo Hania urodziła się owinięta na dwa razy: a jak już czułam że urodziłam główkę to się pytałam położnej czy mam przeć, bo z Witkiem w tym momencie mi tego kategorycznie zakazali właśnie po to, żeby mu pępowinę ściągnąć ( i tak też nam mówili w szkole rodzenia..) a ta franca jeszcze z ryjem do mnie, czy ona kazała mi nie przeć?? nie !! mam przeć dalej.. więc widziałam jak wyciągnęli Hanulca owiniętego na dwa razy i wtedy pędem dopiero z niej pępowinę ściągali.. i teraz już Kasia sobie ubzdurała, że ma ciche i grzeczne dziecko ( tfu tfu ) bo może ma coś z tą krtanią ?
chyba nie mogę doczekać się wizyty u pediatry 🤢 🤢 🥴 🥴

Basia
nam kazali na wizytę u ortopedy dopiero po 4 tygodniu się zapisać, więc jeszcze nie ogarniam tego tematu. A z tymi nockami to masz przechlapane.. i szczerze mówiąc to sama nie wiem co mam ci doradzić.. 🥴 🥴
a czy w dzień jak Wikuś śpi to masz cichutko w mieszkaniu, ciemno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia: mnie też tak piersi bolą.. choć zwalałam to szczerze mówiąc na nadmierną ich eksploatację laktatorem raz, dwa Hanią..

notabene: wczoraj między karmieniami ściągałam się owym w/w urządzeniem. Ściągnełam aż 30 ml.. 🤢 🤢 i to z dwóch cyców.. i jak mam tu dziecko na piersi wychować? nie nada.. no nie nada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzikuska jakby CO to cioteczki trzymają kciuki!!

Basiu my do ortopedy idziemy 6 marca. w 5 tyg. A lekarz powierdział że miedzy 4-6 tyg. A Ty już byłas?
A o której kąpiesz Wiktorka? może kąp go tak żebyś i Ty szła spać bo po kąpieli dzieci najlepiej śpią.

Hania wszystkiego najlepszego z okazji tygodnia :*

Mnie też bolą sutki przy kąpieli. Omijam je szerokim łukiem przy szorowaniu i wycieraniu 🙂

Tuli ponoć laktator dużo słabiej ściąga pokarm niż dzidzia i nie wolno się sugerować tym ile się ściągneło. Byłas u tej doradcy laktacyjnej?
I proszę mi tu nie wkręcać się -jest grzeczna po mamusi 😉 a nie przez pępowine.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O rany, inka jakie piękne wieści - GRATULACJE!!!!!!!!!!

A ja mam codziennie od rana do ok 15-16stej tak, że w tym czasie mój Skarb Awanturnik je, je i je, rozgląda się, chce być noszona, znowu je, je troszkę przyśnie i znowu je i tak w kółko 🙂 pogodziłam się już z tym, bo kiedy jak nie teraz jest ten czas na noszenie, tulenie, całowanie, lulanie, bagatelizuję gadanie, żeby nie przyzwyczajać - to nic z przyzwyczajaniem nie ma wspólnego, to jest instynkt, nasze dzieci potrzebują bliskości i już, kiedyś z tego wyrosną, całe życie nosić i tulić ich nie będziemy, ale bardzo za tym zatęsknimy. Mój trzylatek nie jest już taki chętny do przytulanek, a noszony i tulony był od małego bardzo 🙂 Po godz 15stej Mała nadrabia sen poranny i daje trochę oddechu, noce też jakieś złe nie są 🙂

Tuli twój opis baby bluesa i tęsknoty za ciążą jest mi doskonale znany, witaj w klubie 🙂 Ja tą ciążą starałam się na maxa nacieszyć, ale dużo mi tej radości odebrał I trymestr w którym rzygałam i płakałam non stop, że tak mam zamiast się cieszyć brzuchem, to oglądam w kółko sufit sypialni na zmianę z dnem miski.. potem szpital, mnóstwo obaw, strachu, zakaz wszystkiego, nigdzie nie mogłam jeździć, chodzić nigdzie nie chodziłam "chwalić" się swoim brzuszkiem - miało być inaczej, a wyszło tak, nie mniej jednak kocham ten stan i uwielbiałam być w ciąży i trochę zazdroszczę Sylvie jej podejścia, bo ona przynajmniej nie namęczy się tą tęsknotą 🤨

a i gotuję sobie właśnie ryżankę, bo to już czas jak moje dziecię daje mi cokolwiek zrobić i jak myślicie, mogę dodać świeży koperek?

Tuli Zuza z nóżką miała identycznie, stópka jej tak wisiała bezwładnie jak się urodziła, z racji pośladkowego ułożenia - ja przez kilka tygodni musiałam ją po prostu masować, aby lepiej ukrwić i wszystko się samo unormowało, Zuzia dziś niezłą laską jest i nie kuleje 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no siema dziewczyny moja perełka cudna jest jak nie wiem pieknie pije ale miala wczoraj w nocy kolki dzieki wspanialomyslnosci t ktora nakarmila mnie wspanialym dla kobiet karmiacych jej popisowym domowym polskim rosolem z kapusta i podpalana cebula mialam ochote ja udusic za kazda sekunde placzu malej jakbym wiedziala ze ona taka pomyslowa wybralabym chocby glodowke ;/

bidulka po kazdym karmieniu cierpiala bardzo ale juz dobrze pije koperkowa herbate i sama sobie juz gotuje amu.

mala bidulka cierpi jeszcze troszke przez te vacum i glowka ja boli ale juz prawie nie widac po glowce ze miala to, kąpać będziemy ją jutro opiekę mamy super pielegniarka przychodzi codziennie i nei zna slowa po ang ale radzimy sobie przy pomocy google tlumacza 😁 ale jest bardzo fajna a położna co drugi dzien przychodzi. Zuziek nasz cudny zdrowa miala mnóstwo razy badania w szpitalu i w domu tez. wyszlismy wczoraj ok 12 do domu pediatra ją zbadał i jest z nią ok. mamy tez nastepne wizyty wyznaczone.

ale chaotycznie piszę sory... wlasnie umylam sobie podloge w lazzience bo ta pielegniarka by chciala wszystko mi robic pranie mi juz robila;p a mi glupio ze mi do szafek chce ubrania wsadzac i wszystko robic.

dzidzia pieknie smółkę robi i siku i w ogole jest cudna

a co do t to jeszcze mi wnocy zabierala moja perelke cierppiaca bo przeciez ona lepiej a ja mam szwy to ona lepiej ja uspokoi i musiala mi sie lwica włączyć coby ją przegonić;p ale sie udalo 😉

ok spadam bo czas nagli kiedys was poczytam;pp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja nie mogę, kapustę dodała, szalona - toż Cie ugosciła 😲 kapusta to na cycki a nie do rosołu, bosszzz..
śliczne zdjęcia, śliczna Zuzinka 🙂 Kochana, ja pamiętam, że odkąd pojawił się Tymon, to strasznie obrzydła mi teściowa, lwica we mnie też wtedy się sama z siebie włączyła i tak trzymaj, żeby Ci na głowę nie weszła, walcz!!!

Z tą pieluszką owiniętą do kąpieli to też polecam, też tak przy Toli robimy i jest super, nie boi się ten odruch morowy czy coś takiego nie występuje, zero płaczu - polecam !!

kasia z sutkami i recznikiem to chyba norma, tez tak mam i zawsze tak przy karmieniu miałam 🙂

wiecie co, tak czytam, że dzieci szykując się do porodu to się wyciszają i u was tez tak było, a ja wam powiem, ze ten moj smyk, jak juz lezalam na porodowce pod kolejnym ktg to tak szalał w brzuchu, ze hej, miała tez strasznie żwawe tętno co aż niepokoiło położną przez co nie chciała mnie szybko puścić do łazienki, ba potem jak już miałam mega skurcze, to Ona nadal szalała w brzuchu, serio - może częstowała mnie ostatnimi pięknymi kopniaczkami.. aż mam łzy.. Słońce moje kochane 😘

Basiu dzielna jesteś nieziemsko, cały czas w Tobie tyle optymizmu, super 🙂 dlatego dasz radę, wierzę w ciebie 🙂 same terminatory tu na forum no 🙂

Madzialena gratulację, a kiedy nastąpił ten szczęśliwy dzień? 🙂

Mamuś to wam nie zdjęli tej klamerki w szpitalu???

BASIU a może jeszcze przed "samotnością" zdołasz uzupełnić tabeleczkę? dziewczynki, wrzućcie tam dane waszych porodów, ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...