Skocz do zawartości

Lutoweczki 2013 | Forum o ciąży


innicone

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kasiu Sama zauważyłam ale nie byłam pewna i miałam czekać az pojadę z nią do pracy i wtedy dziewczyny spojrzą. A że u chirurga jesteśmy co tydz więc stwierdziłam,że przecież jego mogę się zapytać.Chociaz myslałam,ze on wyśle mnie do chirurga stomatologicznego-okazało się jednak,że on może to zrobić . Sam zabieg trwał 10 sekund a może i nie. Najpierw znieczulenie lidocainą-takie powierzchniowe i potem taki miał lizak do odciągania języka a nozyczkami ciach i po krzyku. Nawet krwi dużo nie poleciało bo u takiego malucha to tam są same włosowate naczynia. A po 2 minutach juz nie pamiętała co się stało.W starszym wieku to byłaby trauma dla dziecka. takie krótkie wędzidełko może być przyczyną nie wypowiadania przez dziecko "r". No i powoduje diasteme czyli taką przerwę między jedynkami by miała.Niestety żaden pediatra nie zwrócił na to uwagi (a KILKU ich odwiedziłam z tymi kolkami i każdy ją oglądał) a bardzo łatwo to rozpoznac bo koniuszek języczka nie jest taki zaokrąglony tylko ma takie wcięcie jak serduszko. Popatrzcie u swoich maluchów jak to wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kurde, siedzę i przyglądam się temu mojemu Kruszynkowemu języczkowi, co oczywiście sprawia jej wielką przyjemność że się mama tak przybliża 🙂 i sama nie wiem co o tym myśleć. Bo ona na koniuszku raz ma takie delikatne wcięcie, a potem go nie ma i nie wiem teraz...
Ale będę miała okazję pokazać ją mojej cioci za kilka dni, a później lekarce przy kolejnym szczepieniu i zobaczę co powiedzą, bo się teraz zaczęłam martwić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja trzymam też już kciuki za Wasze przyszłe młode 😁 Bo za obecne to już wiadomo 🙂 Kurcze, super, że jednak jest dla wszystkich ten roczny macierzyński 🙂 Ja się zobowiązałam, że wrócę.. A poza tym, jeśli bym miała przedłużyć później specjalizację o więcej niż rok, to będę musiała pracować za darmo.. Niestety, tak to głupio zrobione. Dla mnie najważniejsze jest, że jest sprawiedliwie, od 1 stycznia i ciesze się razem z tymi, które mogą w pełni wykorzystać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jesooo jak ja się cieszę, że Tusk się ugiął..
jak wróciłam z młodzieżą ze spaceru, w drzwiach stoi A i mówi: mam dla Ciebie wiadomość: Tusk zgodził sie na roczny urlop.. normalnie się poryczałam ze szczęścia ☺️ ☺️
a jeszcze wczoraj wieczorem rozmawialiśmy z moim na ten temat, co zrobić z dziećmi jak przyjdzie mi wrócić do pracy i podjeliśmy decyzję że przez zimę oddamy je mojej mamie na "przechowanie", co jest bardzo ciężką dla nas decyzją ale w naszym przypadku, a raczej przy zmianowym charakterze naszej pracy: jedyną słuszną..
a dzis taka niespodzianka 🤪 🤪 🤪 🤪 🙃 🙃 🙃 🙃
normalnie jak wariatka ściskałam dzieciaki, że się udało 😁

Żelazna: wiadomo, że Ty masz zawód specjalnego traktowania i zrozumiałe jest, że raczej musisz niż chcesz wrócić..

Bulek, weź wyguglaj nam taki język bo ja też sprawdzić bym chciała ☺️

lece spac.. 😉 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Proszę bardzo:
http://medelapolska.pl/tag/krotkie-wedzidelko-jezyka/

i ja Tuli skakałam ze szczęścia 🙂

Inez szkoda,że nie możesz skorzystać ale w Twojej sytuacji to zrozumiałe. Mam nadzieję,że Olo zaraz przestanie być maruderem i zacznie lepiej sypiać żebyś mogła w pełni wykorzystać ten czas który jest Wam dany 😘 a resztę niech W. wykorzysta-wtedy wreszcie by Cie docenił kochana!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Wreszcie udało mi się znaleźć trochę czasu, żeby napisać 🙂
Z macierzyńskiego ja nie skorzystam, bo nie pracowałam, ale cieszę się z Wami 😁
Strasznie mi żal tego mojego Maćka...nie jem nabiału i już mu się ta buźka taka ładna zrobiła i reszta ciała też w miarę....a tu w czwartek znowu go wysypało i nie wiem po czym...i musi go swędzieć, bo ciągle się drapie i na poliku sobie rozdrapał... 😞 musi mieć uczulenie na coś jeszcze, tylko na co...i znowu będzie mu się goiło 2 tygodnie...i oczywiście brzuch go boli cały czas i znowu kupy nie zrobił już 2 dzień 🤨
Ciekawe czy to skończenie 3 miesiący coś pomoże, bo jak nie, to ja nie wiem ile wytrzymam z karmieniem go piersią.... 🤨
Można iść z takim małym dzieckiem do alergologa?
AAA...chciałam się pochwalić, że wczoraj pierwszy raz zostawiliśmy Maćka z babcią i byliśmy na basenie....już nie mogę się doczekać, aż będziemy mogli chodzić z nim razem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki Bulek 😘 aż jutro oblukam paszcze obojga 😉

a ja pochwalę się, że dzisiaj zaczęłam pięknie dzień: już o 6.30 rano byłam w parku na bieganku 🙃 🙃 🙃 i wydłużają mi się dystanse 🤪 🤪
potrzebne mi są te chwile oddechu bo Witek daje mi NIEŹLE w kość 🤢 🤢 alergia go męczy tak, że życia z nim nie ma. We wtorek alergolog i daj Boże żeby coś nam poradziła bo w pewnym momencie skończy się moja cierpliwość na te jego wycia i płacze. 🥴
i planuję zaraz po długim weekendzie wizytę z Małgosią u neurologa: zaczęła mi się dziwnie wykręcać: jak pędraczek. Nawet podczas karmienia potrafi w półksiężyc się wygiąć. Dziwnie tak ciągnie jej prawą stronę..może mam obsesję ale niech ją też zobaczy. 😮


( Bulek: ja wczoraj od swojego A. z okazji decyzji Tuska dostałam bukiet białych tulipanów ☺️ 🤪 🙃 🙃 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylcia a co jesz ? przeanalizuj. Zacznij od początku jeść tylko pewniaki i powoli wprowadzaj nowe produkty. Chociaż ja tak robiłam i mimo,że nic nie jadłam to i tak było tak samo. Ale przy alergii powinno wyjść na co. Pomyśl dokładnie co jadłaś. Szkoda Maciusia 😞 A do alergologa wydaje mi się,że możesz iść. A byłaś u pediatry? co Ci na to powiedział?

Tuli
jak ja Cię podziwiam za te biegi!! i jeszcze o 6.30 🤪 🤪 mnie bys za Chiny Ludowe nie wyciągneła z łóżka!!
Powiedz jak dokładnie przebiega ta alergia u Witusia? katar i te sprawy? bo to na pyłki chyba mówiłaś.. A nie można mu podać jakiegoś wapna, zyrtecu czy tam czegoś innego (nie znam się) czy też nic nie pomaga? Bidaki Wy moje 😞
Jeśli chodzi o to wzmożone napięcie,które podejrzewasz u Margolci to tu masz: http://qcm2.quicksilver.pl/img/18/Poradnik%20opieki%20i%20pielegnacji%20malego%20dziecka.pdf
poradnik,który dostałam na rehabilitacji. Już samą pielęgnacją i sposobem podnoszenia można pracować nad prawidłowym wyprostem u malucha. Jak się spotkamy a neurolog powie,ze to jest to wzmożone napięcie-chociaż pewnie tak bo moja tez tak się wypręża do tyłu ,że głowę w stosunku do plecków ma na 90 st..... Bardzo ważna jest ta pozycja fasolki-o która u nas jest ciągła walka bo Zośce ni hu hu się nie podoba 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki Bulek: jutro poczytam sobie.

Sylwia: nie ma sensu iść z takim maluchem do alergologa bo u tak małego dziecka nie ma jeszcze mowy a alergii a jedynie o nietolerancji produktów. Maćka trzymają jeszcze Twoje hormony i one chronią go przed alergiami..ale Bulek dobrze mówi: przypomnij sobie co jadłaś, nawet dzień wcześniej. Może jakiś proszek do prania, płyn do płukania etc ? choć na policzkach zwykle wyskakuje alergia pokarmowa..
U nas niestety Witek odziedziczył po A alergię na pyłki: a że brzoza pięknie kwitnie to i mam w domu szopkę 🤢 bo o ile A jest na silnych lekach i jeszcze JAKOŚ funkcjonuje, to z Witkiem gorzej: ma bardzo silny, gęsty katar, więc gehenna z czyszczeniem nosa: jak tylko patrzę na niego to już płacze bo wie, że zamierzam czyścić.. 🥴 do tego łzawią mu oczy, przekrwione jakoś tak..śluzówka nosa tak obrzęknięta, że przy każdym kichnięciu pojawia się krew. A najgorsze że dzieciom do lat 3 nie wykonuje się testów skórnych bo są niewiarygodne. Może zrobią z krwi? okaże się we wtorek..i mam nadzieję że da jakieś leki bo do tego doszedł nam paskudny kaszel: przez ten spływający katar..
dziś znowu byliśmy z nim u pediatry ale tylko potwierdził to, co powiedział ten ze środy bodajże: gardło czyste, uszy czyste, oskrzela czyste..a dziecko mi się kaszlem dusi 😮


i w dodatku spadł mi dzisiaj wieczorem przez sen z łóżka i się potłukł 😮 🥴





widzicie moje drogie: małe dzieci-mały kłopot
duże dzieci: duży kłopot..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Potwierdzam slowa TULI ze alergolog nic nie poradzi,SYLVUS u mnie przy pierwszym dziecki alergie stwierdzil pediatra.Kazal mi diete trzmac z wyeliminowaiem produktow,ktore alergizuja.Niestety Paulka byla tym dzieckiem,ktora nie tolerowala mojego mleka.I pila pozniej NUTRAMIGEN takie specjalne mleko.I dopiero po tym zaczela dostawac ladnej skorki 🙂Do tego dostawala fenistil w kropelkach.

TULI ze chce sieTobie tylek zrywac o 6.30 na bieganie wow!!!Podziwiam normalnie 🙂No i dokladnie male i duze dzeci to zawsze klopot.Wspolczuje Ci ze masz w domciu 2 alergikow przesrane poprstu 😞I szkoda mi Witusia biedny maluch tak sie meczy 😞a z krwi robia testy w szpitalu,moja kuzynka byla ze swoim 2.5 rocznym synkiem i bodjaze 3 dni lezeli na testach.Z krwi sa wiarygodne.

A z tym wedzidelkiem to zauwzylam w grudniu u Angeliki ze ma taka blone pod jezykiem ,ale jest bardzo dluga 😮pediatra stwierdzila,ze jesli jej to nie preszkadza w wymowie to nie trzeba nacinac tego.Angelisia mowi wyraznie tyle ze tak miekko jak ja to mowie 🙂

Zazdroszcze Ci BULECZKU tego,ze starac sie bedziecie z mezusiem o rodzenstwo dla Zosienki 🙂Ja juz koniec mam z dziecmi starczy mi hehe 😉Ale fajnie bylo tak nosic brzusio i czuc malego dzidziusa pod serduszkiem 🙂Tesknie za tym uczuciem 😞

Jak Wasze Szkraby budza sie rano?Wstaja z placzem czy bawia sie w lozeczku?Ninka rano wstaje taka zadowolona i po cichutku bawi sie i gada sobie i usmiecha sie tak szeroko ze hej 🙂Kochana corenka moja 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny ja dalej obolala ale teraz duzo mniej. przyjechali goscie ja upieklam torta zuza zadowolona z wujostwa jest w koncu komu nosic i nosic

nasza zuza budzi sie rano przewaznie z bąkiem wiec masujemy brzuszek i wyganiamy baki potem jak juz sie napierdzi to sie cieszy a najbardziej jest zadowolona bo nad naszym lozkiem sa takie lampki nocne i ona do nich sie tak smieje ze hej albo do drzwi potem jeszcze sobie jemy i spimy do poludnia;p bo my wszsyscy spiochy.... :P zuzi ostatnio spodobalo sie karmienie na lezaco wieczorem mi jak probuje na siedzaco to mi tak ugryzie sutka i wypluje zassa i wypluje i tak w kolko az ja poloze i wtedy je na śpiąco. a ja nie lubie tak bo i ja zasypiam, a pozatym wtedy nijak nie chce beknąc po karmieniu i mam wrazenie z emoze przez to potem ma takie bąki rano?? a jak na siedząco ją karmie to ona sobie beka jeszcze podczas karmienia.

co by tu wam jeszcze napisac sama nie wiem co ...;p ide spac , jutro jedziemy na grila do naszych przyjaciol ernesto i patricii wezmiemy troche tortu 😉 no potem w poniedzialek idziemy na szoping a we wtorek wielka feta krolowa abdykuje i korone przejmuje wilhem alexander idziemy do centrum miasta zobaczyc co sie bedzie dzialo a ponoc w dzien krrolowej wyplywa pomaranczowa rzeka ludzi na ulice a ze to bedzie ostatni dzien krolowej to ja nie wiem co sie bedzie dziac :O ok narazicho! duuuuuj!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuli to Witek już na dorosłym łóżku spi? jak tak o nim mówisz to tak mi go szkoda 😞 bidulek mały 😞 jeszcze 2 dni i mam nadzieję,że lekarz coś poradzi 😘

A ten bukiet to bardzo miło ze stron A. 🙂

Mamuśka ja to zazdroszczę tego spokojnego wstawania! u nas pobudka jest o 6 rano i jest mega wrzask ..ech....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnioe z nowości to ja jadłam tylko słone paluszki 😮 może mój mąż się pomylił i zrobił mi kanapki ze swoim masłem, zamiast z margaryną...chociaż zapiera się, że nie... 😉
Mamuśka, Maciuś budzi się zawsze z prężeniem i podobnie jak Twoja Ninka pottrafi się długo bawić - tak Maciuś potrafi się tak długo prężyć i stękać, zanim się zdenerwuje i zacznie krzyczeć 🤔 😉 🤢
Ps. dziś wsadziłam mu 1/3 czopka i po minucie poszła śliczna kupa 😁 pewnie jakbym włożyła termometr, to też by poszło, ale jakoś się bałam wsadzać termometr... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc cziewczyny z deszczowego rotterdamu... 😞 wczoraj taka wiosna była dziś pogoda się skończyła i jest już jesień czyli główna pogoda holandii...

moja zuzka znowu wróciła do jedzenia co 3 godziny cycki nabrzmiałe znowu mam nie wiedzą o co chodzi i błagają o ssaka 😜 także dziś rano to zanim zuza pomyślała że już by coś zjadła ja jej cycka wciskałam już 😉 zjadła pięknie na jedno przyssanie całego wielkiego cycka i zasnęła zmęczona wykonaną pracą;p

wczoraj była fajówka u znajomych dostała zuzia 2 torby ciuszków większość na starszaka ale jeść nie woła, mogą poczekać w szafie na zuzię. a fajne ciuszki bo nie tylko różowe a dużo takich ziomusiowych ciuszków- takie lubie 😉 o i dostaliśmy jeszcze nianię elektryczną z czego się bardzo cieszę bo tak jak zuzia w nocy spi to spanikowana latam co chwile sprawdzam czy spi bo mi sie wydaje ze placze 🤪 ide sprawdzam a ona spi pieknei.... a teraz problem rozwiązany, a jest to takie czule ze jakbym chciaala to moglabym jej oddech slyszec 😉 także fajnie bede spokojnie mogla cos tam porobić na dole kiedy ona na górze śpi.

ciasto tak smakowało że sie o nie bili;p hehe

ja dzis wstałąm wcześniej- bo nie o 12- ogarnęłam na dole a teraz czekam aż dziecię wstanie to ogarnę na górze, nastawiłam dostane ciuszki bo troche zaśmierdziałe są leżeniem i się już piorą. a dzis w koncu idziemy na ten moj wymarzony szoping , kupie sobie pare rzeczy i chyba gryzaczka jakiegos ktorego latwo chwycic dla zuzi bo pakuje czasem te rączki a boje się ze znajdzie kciuka i juz ten kciuk zostanie w buzi, bo puki co to wpycha ale od strony grzbietu dłoni a nie bokiem z kciukiem takze liczę na to że nie uzależni się ani od smoczka ani kciuka, juz wole te gryzaczki gdzieś jej podstawiać, bo ona jak jej sie wsadzi do rączki coś to trzyma nawet z 10 minut i czasem juz blisko ust trzyma te grzechotki to moze i gryzakiem sie zainteresuje 😉

wywalilam z szafy wszystko mniejsze niz 62 bo jak jej 58 zaloze to moze i w rekach dobre ale pielucha to tak wtedy jest przy dupci ze sie boje ze jej sie odparzy czy cos a pozatym wydaje mi sie ze to niezbyt przyjemne taka osikana pielucha przyklejona do dupki musi byc wiec wole zalozyc za duze spioszki niz za male. takze w szafie zapanowaly 62,68 rozmiary niektore takie wielkie ze hej ale co tam lada moment beda dobre 😉

a mnie plecy dalej bolą, i pęcherz też musze poczytać czy mogę żurawinowe tabletki brać karmiąc ale pewno tak to sobie spróbuję pecherz wygrzać.

ok spadam bo dziecie wstalo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bulek ja tez zagladam...i zastanawiam sie czasem co sie stalo np z kuka...zniknela w pewnym momencie i juz sie nie pojawila. Mam nadzieje jednak ze bawi teraz swoje male dzieciatko tak jak my.

a na fb to miejsce tylko na krotkie wiadomosci...bo nie zawsze jest czas zeby wejsc tu i napisac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ją też zastanawiam się co się z Kuka stało....chociaż ta cisza z jej strony nie podoba mi się 😞 coś musiało się stać.... Pamiętam też Titi, która straciła swojego dzidziusia i ona chyba zostanie mi w pamięci do końca życia 😞 pamiętam to jak dziś jak czekalysmy jak wróci od lekrza a ona niestety źle wieści przyniosła 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szyjka wygląda jak odparzenie a to jeden z objawów atopowego zapalenia skóry - całe szczęście, że Wiktora to nie boli. jedyne co zauważyłam to, że łapie za uszka, więc najwidoczniej ta ropa dała mu się we znaki 😞 a wszystko zaczęło się od tego cholernego trądziku jak się udało go wyleczyć to zaraz potem pokazały się jakieś wypryski na buźce, więc pomyśleliśmy, że nie do końca się pozbyliśmy - a tu taki kwiatek 😞 aż wyrzuty sumienia mam, że tak to zaniedbałam i wcześniej nie zgłosiłam się do lekarza 😞 a brak wizyt położnej już pomijam, bo nie ma chyba takich przekleństw, żeby opisać jej leserstwo 😠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia: nie miej wyrzutów: nie zrobiłaś nic specjalnie. Dobrze ze Wikusia to nie boli, a z czasem wyleczy się z tego..
BTW: fantastycznie trzyma głowkę !! 🤪 🤪 🤪 moja tak się buja na boki jakby nie wiem jak wiało a tu proszę: kawaler wzorowo ćwiczy..

swoją drogą też: wstawiłabyś jakieś zdjęcie z chrzcin, pokazał jak elegant wyglądał 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziś na świeżo to mam wyrzuty, kwestia czasu i może mi przejdzie.
nom główkę ślicznie już trzyma zaciecha moja, ale na brzuszku to nie specjalnie chce leżeć 😞 chociaż wczoraj chwilę poleżał i po raz 2 udało mu się na brzuszek przekręcić 🙂

a co do zdjątek dzisiaj pogoniłam mojego szwagra, bo on robił. A że to informatyk i perfekcjonista jeśli chodzi o fotografię, to dostanę zdjątka dopiero po obróbce a to jeszcze chwilę potrwa 🙂 a że ja z mężem miałam dyżur w kuchni i przy podawaniu do stołu to nie robiliśmy, więc musimy wszyscy cierpliwie poczekać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój Oli to bije rekordy słodkości 😁 Tak się śmieje do wszystkich, że ludzie chcą nam go zabrać 😁 Dzisiaj na brzuszku to nawet do zabawki-grającego słoneczka się śmiał na głos 😁 Na prawdę, takie momenty jak on się uśmiecha to cały stres ciąży i porodu mi wynagradza i szczęście przepełnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczyny jestem mamusią ale luty 2012 🙂 🙂 Moja córeczka Amelka już wyrosła z niektórych rzeczy i sprzedaję je na allegro jak by któraś była zainteresowana to zapraszam 🙂 🙂 🙂 Rozmiarowo na pewno będą pasowały 🙂
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=3639707
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...