Skocz do zawartości

Lutoweczki 2013 | Forum o ciąży


innicone

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No, bylo tak, faktycznie 🙂 i tak bylo to w maju chyba 🙂 Tola nie leźę w koncu mi sie trafila wiec robi wszystko aby swiat z pionu ogladac 😁 oby tylko raczkowala, mam nadzieje ze z teka siadu za jakis czas ruszy na czworaka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
jak już siedzi to lada moment pójdzie na kolanka 🙂 oby tylko ciężar ciałka na rączki przeniosła i umiała go utrzymać 🙂
mój legatek już wie jak nóżki do pełzania podciągnąć i przesunie się do przodu, ale o łapkach zapomina 😁 a jak siedzi w wózku albo w foteliku to gdyby nie pasy już dawno by wypadł - tak się rwie do przodu ... coś mi się wydaje, że on szybciej będzie pełzał/raczkował niż stabilnie usiądzie 🤔

aaaaaa mam krzesełko Chicco Polly - co prawda jeszcze nie w międzyzdrojach a u znajomych 🙂 odebrali w weekend 🙂 więc jak będę w szczecinie to zabiorę od nich 🙂

no i nie wytrzymałam i kupiłam krokodyla 🙂 i skusiłam się jeszcze na tą fajoską pościel 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
basienko to całkiem naturalne- bo podobno dzieci najpierw raczkują a potem zpozycji raczkującej przekręcaja się do siadu. żeby tak usiąść z leżenia nie jest tak łatwo dla maluszka 😁 😁 😁 😁


A z tymi wszystkimi "akcesoriami" to największy problem w tym,że tego jest tak dużo że trudno sie zdecydować 🙃 🙃 🙃 tak z tym krzesełkiem jak z fotelikami, wózkami itp itd uffff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to zn. z moim legatkiem wszystko OK 😉 dzisiaj dopiero odkrył spanie na brzuszku 😉 ale jak się wybudził to płacz był okrutny 😉

nom ciężko jest coś kupić dla maluszków - ile osób tyle opinii 🙂
a co do krzesełka z Ikea - jest fajne, bo proste, nie dziwaczone, łatwe do czyszczenia ... ALE ... mam wrażenie, że sam plastik to trochę za twarde dla maluszka, poza tym nie jestem pewna, ale ono chyba nie ma regulowanej wysokości 🙂 też znam osoby, które je sobie chwalą 🙂
a te Chicco Polly to ceratka i nie wydaje mi się, żeby było trudne czyszczenia 🙂 czas pokaże 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No muszę się pochwalić 🙂
Właśnie dotarł do mnie nasz fotelik 🙂
Troszkę czuć go zapachem obiadów z poprzedniego domu 😉 ale jego stan jest superowy 🙂
Już go wymyłam i teraz czekam aż się Zuzka obudzi, żeby mogła wypróbować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bombowo 🙂 i ja z chęcią pooglądam Zuzieńkę w jej nowym tronie 🙂
a zapaszki może z czasem wywietrzeją? chociaż jak to ceratka to nie wiem czy jest realne 😉 jakby co przemyj ciepłą wodą z octem 🙂 pozbędziesz się bakterii poprzednich właścicieli i może trochę zniweluje zapaszek starego jedzonka, bo octowy zapach szybko się ulotni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basieńko, świetny pomysł z tym octem! Nie wpadłam na to. Jednak nie jestem Perfekcyjną Panią Domu 😜

A oto Zuzulinka w nowym foteliku 🙂

http://imageshack.com/scaled/large/15/rgat.jpg
http://imageshack.com/scaled/large/818/u862.jpg

I jeszcze jedno zdjęcie jak dzielnie ćwiczy siadanie 🙂
http://imageshack.com/a/img812/564/x4hw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o kurcze, ale super wygląda 🙂 jak dj za konsolą 😉 przesłodka jest normalnie ... sama słodycz 🙂
no to lada moment mamusia jednak obniży materacyk w łóżeczku 🙂 pięknie się zrywa do siadania 🙂

u mnie wiktor pasy w foteliku wyprzedza i jak złapie za paluszki to sam się unosi z leżenia do siadania, chwilę posiedzi, ale od razu słania się do przodu albo na boki ... ostatnio jak posadziłam go na macie na puzzlach wpadł na pomysł, żeby przytrzymać się pałąków od maty edukacyjnej do zawieszania zabawek ... tylko nie uwzględnił, że ona się wygina i od po chwili na brzuch poleciał 🙂
ale za to dobry jest w pełzaniu i kręceniu bączków na brzuchu ... położę go główką w moją stronę a po chwili już jest do mnie boczkiem albo nóżkami : 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajny ten fotelik :-) a panna za sterami jeszcze fajniejsza :-D ja zamawiam tez, wiec w przyszłym tygodniu będzie u mnie :-D
Co do siadania, to ja Oliemu jeszcze za bardzo nie pozwalam, w końcu jeszcze nie ma 5 miesięcy nawet, ale pociąga za ręce jak mu się da i sięga co chwile czegoś żeby tylko się podnieść skubany :-) Tato dumny z niego jak paw :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja dopiero dzisiaj albo w weekend odbiorę od znajomych nasze krzesełko 🙂 no i oczywiście nie mogę się już doczekać 🙂
no i w tym miesiącu na bank muszę kupić fotelik Wikiemu do auta ... ten już za mały dla niego i nadaje się tylko do siedzenia w domku 🙂 poza tym w testach mega słabo wypadł a WIki coraz bardziej kręcony i boję się, że z tym fotelikiem kozła mi kiedyś w trakcie jazdy wywinie 😉
póki co mam 2 opcje 🙂
1) wg testów jeden z lepszych



2) polecane przez was maxi-cosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BASIA a nie boisz się ,że w tych fotelikach to już dziecko właściwie siedzi.... Nie boisz sie że to jeszcze za wcześnie... Ja dopiero niedawno zauważyłam że są fotelików od 0-18 kg - teraz żałuję że takiego nie kupiłam bo byłby na dłużej a tak to będę wozić w tym aż do momentu kiedy głową zacznie wystawać. Powiedz jeszcze Basienko co ten Twój rozrabiaka wyprawia z tym fofelikiem??? co Ciebie tak martwi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basieńko, z tego co wiem, to Wiktorek jeszcze nie siedzi stabilnie i ja na Twoim miejscu bałabym się wsadzać go do takiego "siedzącego" fotelika. A rozumiem, że wyrasta już ze swojego i trochę taka sytuacja bez wyjścia 😞 A gdzieś w necie spotkałam się z takim fotelikiem, montowanym tyłem do kierunku jazdy. Ale starszemu dziecku może być niewygodnie chyba w takim foteliku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam taki fotelik - udało mi się z jakiegoś ogłoszenia ściągnąć - niby jest do 10 kg i dla dzieci do 9 miesięcy, ale Wiki prawie się w nim nie mieści 😞






a co mnie martwi - nóżki już mu wystają i w trakcie jazdy odpycha się od oparcia tylnej kanapy 😞 fakt, że pasy trzymają i przednim fotelem jest też zablokowany, ale przy większych wariactwach fotelik się przesuwa na boki. dobrze jak siedzę obok i mogę go poprawić, ale jak prowadzę nie mam szans 😞 no i się przekręca - zn. pasy wcale go nie trzymają .. bo ten fotelik w testach wypadł tragicznie 🥴 ale że był z wózkiem i młody był mało ruchliwy to się super sprawdzał 🙂
Wiktor jak go posadzę siedzi już dość stabilnie a nim się na jakiś następny fotelik zdecyduję to już będzie siedział, bo niewiele mu brakuje 🙂
a tak wygląda Wiki w swoim - tutaj wykorzystuję go jako bujaczek i do karmienia 🙂
(zdjęcia z VI i początku VII - ten szary materiał nad jego głową to obicie budki - jak ją zdemontuje czubek głowy wystaje poza fotelik)








Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Taki trochę płytki ten fotelik i rzeczywiście Wiktor wygląda w nim na wielkoluda 😉 więc Ci się nie dziwię, że szukasz już czegoś nowego. A jak Wiktorek rzeczywiście tak się garnie do siedzenia, to chyba kwestia kilku dni i usiądzie stabilnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam maxi cosi cabrio fix z bazą family fix czy cos takiego, to jest baza do aut które mają isofix czyli możliwość zamontowania takiej bazy, wtedy nie trzeba przypinać niczym fotelika tylko się wkłada do bazy i jest zajebiście stabilne. Na szczęście W. kupił kilka lat temu samochód który ma isofix w 2 miejscach :-) nam się sprawdza to maxi cosi, ale wiem, że są tez takie do 18 kg, może gdzieś podejdź do sklepu żeby przymierzyć Wikula po prostu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
żeby jeszcze te pasy jakoś to bardziej trzymały, ale jak je podciągałam to wrzynały mu się w ramionka. z tego co G mi mówił w naszej skodzie też są haki do isofixa, ale jeszcze nie zdecydowałam jaki fotelik kupuję 🙂 te 2 co wcześniej wrzuciłam mają swoja bazy przypinane pasami i oglądając crashtesty widać, że foteliki zostają na swoim miejscu 🙂 tak jak mówię, nim się na coś zdecyduję Wiki zacznie siedzieć 🙂
😞 a tak ćwiczył siadanie na początku lipca - 1 foto 🙂 a w wanience na koniec lipca 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My się zdecydowaliśmy na ta bazę, jednak dużo wygodniej i szybciej jest, a do tej samej bazy jeszcze fotelik dla trochę starszych tez pasuje, wiec będzie na kilka lat :-) no i mój mąż uwielbia takie sprytne rozwiązania :-D

Jaki Wiktor skupiony i szczęśliwy :-* super słodziak 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Wieczor dobry Lasencje :* tutaj cosik Wam popisze bo na tym kompie nie moge nic na fejsie zrobic bo bardzo go muli 😞 na innym powrzucam to i owo z wakacji 🙂 z tego co czytalam to wiekszosc mamusiek rzucila sie na CHICCO POLLY hihi fajne te krzeselka i mysle ze nie bedziemy zawiedzione.
Ninka bardzo sprawnie pelza po podlodze i opiera sie na lokciach przyjmujac pozycje na boku,podciaga kolanka pod brzuszek i sie chwieje 🙂do siadania jeszcze troche... mysle ze szybciej poraczkuje niz usiadzie chodz to dziwne 🙂 przewaznie najpierw dzieci siadaja a potem raczkuja boadz zaczynaja chodzic.A i jeszcze Ninka chwyta sprawnie nozkami i tez jestem w szoku bo zadne z dziewczynek tak nie robilo wczesniej 🙂 smiesznie to wyglada bo co by nie bylo w zasiegu jej nozek to lapie i sciska stopkami 🙂 gada duzo po swojemu i jest smieszkiem wesolkiem 🙂
Tez zastanawiam sie and fotelikiem do auta bo z tego do 13 kg juz nozki wystaja i opiera je o oparcie ... i nie wiem czy kupowac nowy badz dobry jakis uzywany czy wsadzic ja do mojego starego co mam do 18 kg po najstarszej corci a dokladniej to fotelik firmy RENOLUX ,rozklada sie ma 3 stopnie pozycji.Normalnie jestem w czarnej dupie i nie wiem ........
Fajne te Nasze maluszki co zdjecie to coraz starsze sa 🙂 i jakie madralichy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
i ja zerkam co jakiś czas 🙂 jakoś trochę nam przymarło to forum 😉 dzieciaczki się rozruszały i w małych włóczykijów się przekształciły to nie ma kiedy 😉 fb też coraz rzadziej, bo oczęta wszędzie trzeba mieć i jakoś zapanować nad namiarem energii Brzdąców 🙂 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...