Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie Gosiaczku i Słonko 🙂

Dziewczyny ja mam ciążę bez problemów i usg mam na każdej wizycie (w ramach NFZ) - miałam już 3, 4-te czeka mnie dopiero w 21 tc 18.01. To jeszcze 2 tygodnie 😞 ale pewnie szybko zleci. Na tej wizycie też zapytam się lekarza czy lepiej iść na 3 czy 4D. Bardzo chcemy z mężem mieć taką cudowną pamiątkę 🙂

Do szkoły rodzenia też będę chodzić przy szpitalu, w którym chcę rodzić. Muszę wreszcie dowiedzieć się o zapisy,bo dopiero można uczęszczać od 28 tc.

Najlepsze jest to, że będąc w ciąży muszę dowiedzieć się o zapis dziecka do żłobka, takie są kolejki. Moja kuzynka pod koniec ciąży zapisała małą do żłobka,teraz jest na wychowawczym, mała skończy w lutym roczek, a w kolejce jest 143 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hey dziewczynki u mnie dzidzia jest zdrowa ale za to moje ciało robi psikusy przed świętami wylądowałam w szpitalu z bardzo dużym krwawieniem 😞 ale zostało opanowane i na świeta byłam w domu dostawałam duphaston i no-spe... oczywiście całe świeta i sylwester przeleżane plackiem zero dzwigania nawet sprzątać w domu mi nie pozwolili... Dzisiaj byłam u swojego ginekologa po za tym że dalej 2 razy dziennie duphaston to przepisał no-spe forte i jakieś tabletki dopochwowe przed snem mam brać... sporo tego ale dla dzidzi wszystko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂

Czytam wasze wpisy na temat ilości robionych usg i tak sobie myśle,że często widziałyście maluszkia ja miałam na razie tylko 2 razy 😞 w 6 tyg i 13 tyg a teraz idę 11.01. na kolejne. W sumie na razie wszystko jest oki i może nie ma takiej potrzeby??? Muszę zapytać gin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek-oszczedzaj sie dziewczyno!!!

No wlasnie ja na temat brzucha mam mala schize, bo spodnie robia sie opiete, ale jeszcze sie zapinam.I ciagle mysle czy wszystko jest w porzadku czy ten brzuch do wieku ciazowego jest prawidlowy.Wszyscy do okola sie zachwycaja, ze fajnie wygladam, ze nie widac, ze jestem w ciazy, a ja cholery dostaje, bo ja bym chciala zeby jednak bylo widac!!!dzisiaj sie wazylam i przytylam 4 kg do wagi z przed ciazy.
jak juz wam pisalam ide w czwartek do gin i meczy mnie to czy zrobi mi usg czy nie a jak nie to jak zmusic pania doktor zeby mi jednak zrobila, bo dopoki nie sprawdze ze wszystko jest ok to nie zaznam spokoju 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane, pocieszę Was, że z moimi bliźniakami mam już taki brzuszek w 15 tygodniu 🤪 jak moje koleżanki z jednym maleństwem w 20. W spodniach ciążowych chodzę już od jakiegoś czasu i muszę przyznać, że to jest super komfort. Teraz zainwestowałam w sztruksową sukienkę - ogrodniczkę, która powinna już mi wystarczyć do końca. Nic mnie mnie uwiera i nie gniecie, przynajmniej psychicznie lepiej się czuję, gdy na siłę nie cisnę moich szkrabów. Jeśli chodzi o USG to mam raczej robione co wizytę. Dziś właśnie idę - już się nie mogę doczekać 😁 Trzymajcie kciuki. Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też miałam dopiero 2 razy USG raz żeby rozpoznac ciaże w 8 tyg. a drugi na izbie przyjęć w 16 tyg. nie mam jeszcze ustalonego terminu na kolejne usg bo nie dostałam skierowania wczoraj na wizycie ale sie nie przejmuje czuje dzidzie i wiem że jest ok 😉 a spodnie też nosze juz ciążowe bo jest o wiele wygodniej 😁 brzuszek już widać ale nie jest za duży 😁 a wczoraj na wizycie dostałam zjebke od położnej bo schudłam 0,7 kg nie wiem dlaczego chudne bo brzuch rośnie i jem normalnie broń Boże się nie odchudzam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂


Chyba to czy widać nam brzuszki czy nie to zależy pewnie od budowy każdej z nas indywidualnie. Ja np od jakiś 2 latek nie mogę pozbyć się tłuszczyku z brzuszka i on zawsze wygladał jak bym w ciąży była:laugh: Chociaż nie powiem czuje, że poniżej pępka staje sie twardszy i troszeczke urusł. Pewnie jak bym była szczupła było by troszkę inaczej 😉 Jedyne pocieszenie to to,że do wagi z początku ciązy brakuje mi jeszcze 1kg bo na początku chudłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to ani razu nie wymiotowałam 🙂
Ogólnie w ciąży czuje się super. Wydaje mi się, że to przez zmianę nawyków żywieniowych. Przed ciażą często z mężem pozwalaliśmy sobie na pizze, mc, chińskie, makarony itp. a w ciąży trzeba było ograniczyć do minimum fast-foody. Jem więcej owoców, warzyw, rano zazwyczaj (bo po innych rzeczach mi nie dobrze) jem tylko bułeczke z serkiem topionym a kiedys były to jajecznice, tosty itp. Aż tak tragicznie znowu nie zleciałam z wagi bo tylko 3 kg a od poczatku grudnia z powrotem mam 2kg. Podejrzewam, że na wizycie 11.01 powróce do normalnej wagi z początku ciąży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach te nasze brzuszki 🙂 mi też już widać chociaż na wadze tylko 2kg do przodu 😉 ale tyle radości co z tego mam nic nie zastąpi:P USG mam robione na każdej wizycie a było ich juz troche. Chociaż zdjęcia mam tylko 3- 7tc, 10 i 13tc. Jutro kolejna wizyta i kolejna możliwość poogląania mojego maleństwa 🙃 tak baaaaaardzo się cieszę. Położna chyba też musi nastawić się an cierpliwość bo mam mnóstwo pytań do niej:P

Co jaki czas macie zlecane badania?? Co jedna wizyte czy same decydujecie kiedy, jeśli lekarz nic nie zalecał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kruszyna ja mam podobnie, male sadelko z przed ciazy ale dol brzucha juz twardy i wiekszy, tak wiec spodnie juz nosze wieksze, a jedne mam tak ulubione ze na gumke zamiast na guzik i dalej smigam:P
Ja też dziewczyny nie wymiotowalam ani razu a na wizycie 15.12 bylam -1 kg. Ciekawe jak bedzie a wizycie 12.01. Badania dotychczas mialam 1 raz - mocz, morfologia, cukier, juztro robie 2 raz. Nie kieruje mnie za czesto bo mowila ze wynki sa super.USG milam w 9 tyg. na potwierdzenie ciazy i w 12 tyg. na przeziernosc karkowa. Tez chodze na NFZ i pewnie kolejne jak pisalam po 20 tc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chodzi ci o USG czy morfologie i mocz?? Bo ja narazie raz miałam zlecone przez mojego gin. a potem drugi raz mialam w szpitalu robione i USG tak samo także przy każdej wizycie nie mam zlecanych badań... wczoraj byłam u niego to nie zlecał mi ani tego ani tego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i w pierwszej ciazy brzuszek zaczal byc widoczny okolo 20/21 tc a bylam duzo szczuplejsza ale do konca byl niewielki. Jak przyjechalam na porodowke to polozne mowily ze chyba termin pomylilam bo jest na 6 m-c. Mloda urodzila sie 3300 tak wiec po prostu sie schowala:P Teraz juz widze ze maluch uklada sie inaczej (cholerka juz musze sie czyms sie smarowac - rozstepy precz!!):laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kiedyś słyszałam, że badania takie jak morfologia, mocz, czy cukier powinny być robione co miesiąc i tak się zastanawiam czy ktoś rzeczywiście tak regularnie robi te badania. Ja jak narazie raz robiłam badania -miesiąc temu, zobacze co jutro powie mi gin.
Wiecie z tym brzuszkiem chyba też nie ma reguły. Jak pisałam wcześniej po mnie ledwie ledwie widać z to moja kuzynka w 3 miesiącu miała brzuch jak tuż przed porodem 😉

Laaf czyżby poprzednie dziecko przykleiło się do Twojego kręgosłupa:P 😉

A właśnie kremy dla kobiet w ciąży na rozstępy i inne stosujecie przed wystąpieniem problemu czy dopiero jak się np. te rozstępy pojawiają??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie badania najlepiej wykonywać co miesiąc gdyż niestety ,ale na tym etapie ciąży bardzo wiele się zmienia i trzeba to kontrolować.Zwłaszcza hemoglobina,poziom glukozy na czczo,choć później jest jeszcze badanie na krzywą cukrową,ale mocz i morfologia to podstawa.Pozdrawiam i życzę udanej ciąży!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jak niżej pisałam rozstepów nie mam ale używam już balsamu (niestety nie podam nazwy) bo nie pamiętam ciotka z Angli mi przysłała go i mówiła że stosowała go całą ciążę i nie ma po nich śladu a urodziła w czerwcu zeszłego roku... nie smaruje nim tylko piersi a po za tym to pośladki cały brzuch i boczki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja do tej pory miałam zlecone badania; raz na mocz, dwa razy na krew; pierwszy raz by sprawdzić czy wszystko oki a drugi raz na hiv. Ale jak byłam u swojego gin 18.12 to zlecił mi na mocz i krew, więc za tydzień muszę zrobić bo wyniki na kolejną wizyte muszą być a idę 20.01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, ale macie dzisiaj tempo, nie nadążam czytac 🙂Ja juz mialam morfologie i mocz zlecone dwa razy.Wlasnie dzisiaj odebralam wyniki i czeka mnie ziolonowarzywny i wolowinkowy raj, bo hemoglobina niska i w ogole jakos takie srednie te wyniki:/

Moja skora ma tendencje do roztepow, wiec od poczatku ciazy wcieram balasam i jakos na razie od pukac...brak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak najbardziej trzeba juz smarowac, jaj jak na razie smaruje zwyklym balsamem garniera jak dotad ale zamierzam kupic specjalny na rozstepy. Przy mojej Kamili mialam tylko troszke na piersiach i posladkach ale juz nie widac.
Agulka dokladnie tak bo mi "dupsko" uroslo a nie brzuch:laugh:
Kruszyna hiv raczej nie jest standardowym badaniem...slyszalam ze takiego badania zadaja do porodu w wannie ale czy wszedzi...nie wiem.
Waja a Ty sie nie opindalaj tylko czytaj i odpisuj!!! 😁
Czy ktoras z Was moje drogie czerwcoweczki jest aktywna zawodowo czy tylko ja tak doginam i zamierzam do konca ciazy? 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc kochane ale si erozpisałscie 🙂

a wiec na wczorajszej wizycie okazalo sie ze juz 10kg przytylam w ciazy ale niejestem jakas tam gruba tylko brzuchol mam spory i troche tyleczek mi urusl 😉

a co do mojego synka to okazal sie corcia chyba ! bo pani dr powiedziala ze juz niejest pewna bo ostatnio mowila ze to napewno chlop bo mu siusiak wisial a wczoraj niebylo nic widac wiec narazie niewiem 🙂 ale mysle ze sie dowiem niebawem czyli 2 lytego na wizycie hee
dowiedzialam sie ze dzidzia wazy 240g wiec sporo calkiem :*

ja po 1 ciazy ma rozstepy na udach i boczkach i nigdzie wiecej ale i tak stosuje kremy dla ciezarnych .

buziaczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf powiem szczerze, że nawet o tym nie myslałam dlaczego mam pobieraną krew na hiv??? Muszę zapytać czemu dała mi skierowanie na to pobranie krwi. Na razie chodze do lux medu na wizyty i badania bo mam wszystko robione za darmo w ramach abonamentu przysługujacego mi z pracy 🙂


Jesli chodzi o rozstępy to mam po trzy z każdej strony brzuszka na przodzie, ale nawet nie wiem kiedy mi się zrobiły (są różowe, więc chyba niedawno). Macie jakieś sprawdzone kremy, żeby sie ich pozbyć i zapobiegać?


Praca:P Ja nie pracuję już od około 7 tyg, mój przełożony stwierdził, że nie ma żadnego problemu. A jeśli chodzi o pieniążki to i tak mam takie same jak bym pracowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...