Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja miałam raz morfologię tylko, na początku ciąży w sumie w 3 miesiącu. A teraz jak byłam to nic mi nie zlecił, tylko mocz. bo miałam złe wyniki. Czyli białko. A tak morfologia była ok. Miałam jeszcze na krew na kiłe i żółtaczkę. i wszystko ujemne 🙂 moj synek ładnie się rozwija, nie mogę się już Go doczekać 😆 ale damy rade. Ja mam juz parę rozstępów, a smaruje się oliwką i balsamem Garnier. Piersi mi urosły o 2 rozmiary a miałam D.





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Laaf ja jeszcze pracuję, ale prawdopodobnie do 21.01 albo do końca stycznia, zobaczę od kiedy wypisze mi gin L4. Dobrnę pracując do 6 m-ca.

Na wizycie w 12 tc lekarz zlecił mi morfologię, mocz i WR-wszystkie wyniki idealne, WR-negatywne.To były jedyne wyniki na jakie mnie skierował,może na połówkowym dostanę kolejne skierowania na badania.

Mój brzusio jest widoczny i nawet spory jak na 5 m-c (to nie tylko moje zdanie). Moja waga całyczas wynosi tak jak przed ciążą i całyczas +/- 1 kg, z tym że jak już wcześniej pisałam na początku ciąży schudłam ok. 5 kg jedynie przez zmianę nawyków żywieniowych. Mdłości i wymioty na szczęście mnie ominęły 🙂, śmieję się że genetycznie, bo moja mama i babcia też ich nie miały przy żadnej z ciąż.

Spodnie ciążowe zaczęłam nosić na początku 3 m-ca,bo już niewygodnie było mi w zwykłych spodniach. Na szczęście w swetry jeszcze mieszczę się,ale niektóre bluzki są już zaciasne. Odpukać w kurtkę zimową zapinam się bez problemu,ale z płaszcza musiałam już zrezygnować.

Na razie nie mam nowych rozstępów, oprócz starych i bladych 🙂 Do niedawna używałam tylko oliwki, a od ponad tygodnia stosuję rano krem do biustu i balsam przeciw roztępom Pharmaceris M dr Ireny Eris, a wieczorem oliwkę bambino i też krem do biustu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też moglabym juz pojsc na zwolnienie ale nie chce!!! Lubię swoja prace i bezczynnosc by mnie zabila (znam siebie:laugh: ). Rozumiem Was dziewczyny jeśli siedzicie na L4. 70% moich kolezanek tak samo robilo w ciazy. Jak macie mozliwosc i wybor to pewnie ze tak 🙂
Kruszyna tez mam dogadany uklad z szefowa i nic bym nie tracila na l4 ale jakos tak wole pracowac 🙂 Po urodzeniu tez jestem umowiona ze wracam po 0,5 roku i przez co najmniej 2 lata tylko na 6h przy zachowaniu tych samych warunkow placy 🙂
Dziewczyny koniecznie sie smarujcie. Kurcze juz tak wczesnie wyszly Wam rozstepy?
A propo brzuszka...mam juz wiekszy i oczywiscie rosnie z dnia na dzien ale dzisiaj mnie moj maz ubawil...stanelam bokiem i mialam koszulke obcislam a on nagle: jaki Ci juz brzuch urusl:laugh: rychlo w czas niezle nie?:laugh:
Ci faceci...:P
W sumie Kruszyna im wiecej badan tym lepiej 🙂 Ja po za podstawowymi mialam WR ale na zoltaczke i kile nie. Moze chodzi o jakies ryzyko moze przebyte operacje zabiegi, nie wiem.
Lece spac bo ostatnie 3 noce to jakos kiepsko ze spaniem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widziałam dziś moje maleństwa...Fikały jak najęte. Posłuchaliśmy sobie też przez
głośniczek ich szalone serduszka. Super przeżycie! 😆 Bliźniaki rosną prawidłowo -
10 cm każde...a ja lekko "zmalałam", bo schudłam 1kg 🤨 - ponoć czasem tak bywa. I ja Broń Boże! nie odmawiam sobie niczego jeśli chodzi o jedzenie. Myślę, że będziemy miały jeszcze czas na przybranie wagi także nie ma co się obawiać.
Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze a propos' badań - na krótko przed zajściem w ciąże zrobiłam sobie prywatnie badanie na toksoplazmozę, cytomegalię i różyczkę. Pierwsze 2 badania na obecne przechodzenie choroby, a różyczkę- bad. że kiedyś przechodziłam. Na tokso poleciła mi przyjaciółka, a na pozostałe dodatkowo położna. Wyniki wyszły pomyślnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie przyszłe mamusie w śnieżny, ale piękny dzionek 🙂

Dzisiaj po drodze na wizyte u gin chcę kupić sobie balsam na ewentualne rozstępy i do biustu 🙂

Co do badań to jeśli gin nie zleci mi ich dzisiaj, sama wybiorę się żeby posprawdzać czy wszystko jest ok a przy okazji zabiorę ze sobą mężusia żeby sprawdził sobie cukier i cholesterol:P

Co do aktywności zawodowej ja mam wolne od dłuższego czasu, chociaż nie wiem czy tak już zostanie do końca 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc kochane
ja niestety musze troche podjetowacbo mam 10kg na + wiec niestety ze 4kg musza zniknac !
pani dr juz mi diete zlecila 🙂

ja mialam na poczatku ciazy morfologie i mocz potem kile hiv i toksoplazmoze wszystkie oczywiscie ok teraz robilam dopiero cytologie bo mialam plamienia wczesniej

kurcze taka niespodzianke mi zrobila moja dzidzia z tym ze znow niewiemy jakiej jest plci 🤔
ale widocznie tak musi byc hee

kurde jeszcze tylko raz tyle co juz przeszlysmy i bedziemy mamami 🙂
AHA i ten krem na rozstepy !!
-ja stosuje FISSAN w 1 ciazy gdzie przybylo mi 17kg niezawiudl mnie na brzuszku niemam ani jednego rozstepu niestety wtedy niesmarowalam przodu ud i bioder i tam mam rozstepy 😞 ale juz niesa tak widocznie wkoncu minelo ponad 4 lata 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wlasnie daltego mowia Ania ze plec lepiej poznac po 20tc bo jest 80% pewnosci...a rozczarowana jesteś ze jednak moze byc babeczka? 😉 Co do poloweczki to ta bardziej bedzie ucialiwa...za to duza więź się nawiązuje z dzidziusiem bo duzo lepiej mozna go obserwowac 🙂
A jak cenowo ten fissan wychodzi? Juz tez musze kpic cos strikte na rozstepy a nie zwykle balsamy.
Dzisiaj robilam mocz, morfologie wyniki odbiore we wtorek przy okazji gin.
Bylam dzisiaj tez u dentysty i...jeden ubytek i kamień. Kurna zawsze jak leczylam zebyto pod znieczuleniem a teraz lipa 😞
Juz jej powiedzialam ze jak bedzie mnie bolalo to nie ma szans zeby mnie ruszyla:P No i ten kamień, juz przed ciaza mialam to zrobic bo niestety jestem kawoszem i palaczem i to zmora. Oczywiscie teraz nie pale zebyscie sobie nic nie pomyslaly 🙂
Agulka u mnie nie ma sniegu (a zapowadali)za to mrozik trzyma i szybki trza skrobac:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂

No aniu napisz nam jak cenowo ten kremik sie przedstawia i raczej w aptece się kupuje takie kremy?

Ja dziewczynki to jestem już tak nastawiona, że jak pojade w poniedziałek na usg to już bedę wiedzieć na bank czy to chłopczyk czy dziewczynka, oby maluch nie fikał i leżał tak aby było widac co trzeba:P Śmiesznie by było jak teraz gin by powiedział że chłopak a przy następnym, że dziewczynka:laugh:
Ja to bym się pewnie uśmiała a mój mąż... ehh na dwoje babka wróżyła 🙂

A wiecie może kiedy najlepiej iść na to usg 3d bądź 4d?

Myslałyście już może w o wyborze szpitala i mniej więcej jak byscie chiały urodzić dzidzie?
Ja się strasznie wacham, jedne kobitki mówią, że w tym szpiatlu to jak świnie traktują, drugie że wszystko ok. Chyba nie ma za bradzo w to wnikać, bo jak ktos jest wrażliwy to wiadomo, że jak polożona coś głośniej powie to może źle to odbebrać i już się zrazi. Pożyjemy zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz stosuje balsam na rozstepy, pojawily mi sie z boczku takie malutkie i po zastosowaniu balsamu po rozstepach sladu nie ma, jestem z niego bardzo zadowolona wiec mysle ze juz przy nim zostane i nie zamienie na inny 🙂 stosuje Fissan Koszt ok 20 zl i jest bardzo wydajny. Pozdrawiam Was ciepło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
20 dyszki to spoko 🙂 kupuje sie w aptece czy kosmetycznym?
Kruszyna Waja juz pytala po 20tc 3d
ciezko powiedziec jak dobrac szpital tak jak piszesz jedni tak drudzy tak. Ja ide swoj zwiedzac kolo marca (narazie ze wzgledu na grype zamkneli oddzial). Porod w wannie lub na polsiedzaco 🙂 Ale wszystko bedzie zalezalo od przebiegu 🙂 Bardzo bym chciala rodzic z mezem (uwazam ze wsparcie psychiczne jest bardzo wazne i nie musi tam nigdzie zagladac:P)
Ja chce miec chlopczyka ale co Bog da bede szczesliwa byle zdrowiuskie.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam przyszle mamuski 🙂
ja dzis zaczelam 20 tydzien 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 mam termin na 2 czerwca 2010 roku.brzuszka jeszcze zbytnio nie widac ale liczac od poczatku ciazy to przytylam 2,5 kg.W 1 ciazy przytylam ponad 18 wiec mam nadzieje ,ze przy 2 szkrabie takiej wagi nie osiagne,bo potem na prawde jest ciezko zrzucic 😞 nie znam jeszcze na 100% plci dziecka ale na 90 % chlopczyk (2),choc troszke szkoda ,bo chcialam miec parke ale kocha sie tak samo 🙂 🙂 🙂 🙂 co chodzi o rozstepy to przy pierwszej ciazy pojawily sie na posladkach ,udach i biodrach ,brzuch jakos ominelo 🙂 🙂
mam nadzieje ,ze w tej ciazy rozstepy mnie omina zupelnie 🙂
jak tam sie czujecie?dolega wam cos?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fissan zakupiłam w aptece. Jesli chodzi o szpital to mam juz wybrany. A jesli chodzi o opinie to nigdy kazdemu sie nie dogodzi. 90% matek ktore w nim rodzily sa mega zadowolone ale i tez znajda sie te ktore beda marudzic.
Jak narazie do mysli o porodzie podchodze bezstresowo 🙂Maz koniecznie chce byc przy porodzie co mnie bardzo cieszy bo wsparcie bliskiej osoby bedzie ale tez i zobaczy ile trudu i wysilku kosztuje porod 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny można jeszcze dołączyć?
podobno lepiej późno niż wcale ale miałam przejścia szczególnie z pracą i musiałam to jakoś ogarnąć ale to długa historia... Ja mam termin na 20 czerwca przytyłam 1,5 kg podejrzewam że było by więcej gdyby mnie nie wymęczyło he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do kremu na rozstępy to zastanawiałam się nad Mustellą. Jest drogi, ale z opinii wynika, że powinien działać.

Kruszynka ja zastanawiam się czy wybrać klinikę prywatną czy szpital. Przy pierwszej opcji warunki są rewelacyjne gorzej jeśli będą jakieś komplikacje przy porodzie bo wtedy wiozą do szpitala.
Kicia masz rację nigdy do końca wszystkim się nie dogodzi... dla jednych warunki w danym szpitalu będą super dla innych trochę gorsze.
Zaczęłam też rozglądać się już za szkołą rodzenia w mojej miejscowości... za dużo informacji na internecie nie ma, ale coś powinnam przecież znaleźć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tez bralam pod uwage krem z "gornej" pułki, ale Fissan polecila mi kumpela ktora stosowala go i mowi ze super jest. Jak narazie sama sie o tym przekonalam wiec jesli bedzie skutkowal jak do tej pory to przy nim pozostane.
Rozmawialam z moim gin. o rozstepach i on powiedzial ze jesli ktos ma genetycznie juz to uwarunkowane to choc by wszystkie preparaty wyprobowal to i tak nic nie poskutkuje.
Hmm kazda skora inna jest wiec mysle ze to indywidualna sprawa ile rozstepow pojawi sie podczas ciazy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
20 dyszki to spoko 🙂 kupuje sie w aptece czy kosmetycznym?
Kruszyna Waja juz pytala po 20tc 3d
ciezko powiedziec jak dobrac szpital tak jak piszesz jedni tak drudzy tak. Ja ide swoj zwiedzac kolo marca (narazie ze wzgledu na grype zamkneli oddzial). Porod w wannie lub na polsiedzaco 🙂 Ale wszystko bedzie zalezalo od przebiegu 🙂 Bardzo bym chciala rodzic z mezem (uwazam ze wsparcie psychiczne jest bardzo wazne i nie musi tam nigdzie zagladac:P)
Ja chce miec chlopczyka ale co Bog da bede szczesliwa byle zdrowiuskie.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja stosuje krem na rozstępy perfecta mama od samego początku jak się dowiedziałam że jestem w ciąży i oliwkę dla dzieci bo podobno też działa bo oglądałam rozmowy w toku i jak dziewczyny pokazywały jakie im zostały rozstępy po ciąży to po prostu masakra i tak się wystraszyłam już się ostro smaruje [img size=400]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/30.png" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja stosuje krem na rozstępy perfecta mama od samego początku jak się dowiedziałam że jestem w ciąży i oliwkę dla dzieci bo podobno też działa bo oglądałam rozmowy w toku i jak dziewczyny pokazywały jakie im zostały rozstępy po ciąży to po prostu masakra i tak się wystraszyłam że już się ostro smaruje [img size=400]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/30-69ecaa7a9a02ecd5a61ca1fb8999f270.png" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja stosuje krem na rozstępy perfecta mama od samego początku jak się dowiedziałam że jestem w ciąży i oliwkę dla dzieci bo podobno też działa bo oglądałam rozmowy w toku i jak dziewczyny pokazywały jakie im zostały rozstępy po ciąży to po prostu masakra i tak się wystraszyłam że już się ostro smaruje [img size=400]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/30-a3a975d5f952479f4eb4fe81ffdda276.png" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja stosuje krem na rozstępy perfecta mama od samego początku jak się dowiedziałam że jestem w ciąży i oliwkę dla dzieci bo podobno też działa bo oglądałam rozmowy w toku i jak dziewczyny pokazywały jakie im zostały rozstępy po ciąży to po prostu masakra i tak się wystraszyłam że już się ostro smaruje [img size=400]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/30-e9052e08415e3cb5468284b120314872.png" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...