Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
laaf kochana widzę że miałaś duże przeżycia w szkole... staram się olewać i śmiać się z tego ale czasem nie wytrzymuję cieszę się tylko że już nie płacze z byle pierdół (powstrzymuje się) bo na początku ciąży zdarzało mi się nie raz popłakać 🥴 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a z wrażenia zapomniałam napisać gratulacje agulka83 córeczki 😉 a Anulka81 i kwasiek też nie wiem co to za łobuziak mnie cały czas kopie :P tyle że ja jeszcze nie miałam okazji nawet spytać czy chłopczyk czy dziewczynka bo nie miałam USG robione jedynie co w 16 tc. miałam okazje na izbie przyjęć ale wtedy byłam tak zestresowana czy z dzidzią wszystko OK że nie wpadłam na pomysł żeby pytać o płeć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek nie przejmuj się głupim gadaniem !!!!! szkoda nerwów i zdrowia, Twojego i dzieciątka 🙂
A swoją drogą ja też teraz przejmuję sie byle czym i pierdoły wyprowadzają mnie z równowagi ... no cóż , taki już nasze ciążowe , hormonalne prawo!!!!! 🙂 Uszy do góry !! 🙂 🙂 🙂

Dziewczyny , czy Wy też macie teraz takie problemy ze skórą? Moja jest sucha jak wiór !! 🤨



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A widzisz Kwasiek ja po prenatalu czuje sie oki...
AGULKA GRATULACJE DZIEWUSZKI!!!!!!!!!!!!
Kurcze ja to najwczesniej USG 22.02 a i tak nie wiadomo czy się coś dowiem... a co ta pępowina 2-u komorowa oznacza?
Powiem Wam że u mnie zwykłe USG kosztuje 150 zł to ja się zastanawiam ile 3 lub 4d? 🥴
Ze skórą nic nie mam ale słyszałam że się może mocno wysuszać, może po prostu dużo się kremuj albo natłuszczaj oliwką...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj widzę, że zły nastrój większości z Was doskwiera... 😞
ja się wkurzam z byle powodu, wszystko mnie drażni i denerwuje. Płaczę praktycznie codziennie...

Zuziek szkoda, że nei możesz tak jak ja iść na zwolnienie i nie widzieć tych którzy Cię denerwują. Pamiętaj, że maleństwo jest najważniejsze i równie ważne jest żebyś skończyła szkoła... A ludzie gadali, gadają i gadać będą... A najczęściej nie widzą tego jacy są sami i co się dzieje w ich świecie. Także najważniejsze, że Ty jesteś szczęśliwa, masz wsparcie w mężu, w rodzinie 🙂

Natka ja też mam suchą skórę. Zresztą zawsze miałam ale teraz to kilkakrotnie bardziej. Wszędzie mnie ciągnie i swędzi.
To chyba przez to, że "rośniemy"... Takie uroki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśłnie natłuszczam się ile wlezie ...aż małżuś się ze mnie nabija ze wyglądam czasem po tej oliwce jak kulturysta , tylko bicepsy mam w innym miejscu 😉 :P :laugh 😞dowciapny!!!)...
niestety niewiele to daje , za parę godzin skóra jak pergamin ... no cóż ,widać taka moja uroda !!! 😉

Agulka , ja również gratuluję dziewuszki!!!!! 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wszystkie macie racje kochane 😞 niestety tacy są ludzie... nie wiem czemu ale laski w moim wieku te z mojej klasy są naprawdę głupie :/ nie wszystkie... czasem się dziwie czy ja to na prawdę jestem z tego rocznika bo zawsze uważałam że jestem bardziej dojrzalsza i mam ciekawsze tematy niż dyski faceci i dupaka :/ ( za przeproszeniem) a teraz jak jestem w ciąży to ciężko mi się dogadać z kim kolwiek :/ w moim wieku 😞 niestety dlatego tak bardzo lubię pisać na naszym forum bo wy też przeżywacie ciąże tak jak ja może nie wszystkie sytuacje bo ja chodze do szkoły niektóre do pracy a inne są na zwolnieniu itp. ale zawsze mamy temat do rozmowy...

jeju ale mi się smutaśno zrobiło zaraz się chyba popłacze 😞 🥴 masakra ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuziek wierz mi, że taka głupota części dziewczynom zostaje tak już na zawsze i tym bardziej nie ma się nimi co przejmować, gdyż jak widać zbyt wiele swoją osobą nie prezentują.

Więc nie warto z powodu takich osób wylewać łezki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie ma sie co przejmować głupimi komentarzami... To świadczy o ich niedojrzałości. Tacy zawsze się znajdą.
Ja w piątek ide na USG 4D połówkowe, nie moge sie doczekać 😉 Mam nadzieje że sie dowiem o płeć maleństwa 🙂 Od dwóch tygodni już mi daje o sobie znać, nieźle daje czadu 😉 Jak oglądałam wasze brzuszki to aż sie zdziwiłam, bo ja mam chyba najmniejszy 🤨 nie wiem czy to dobrze czy nie...ale waga idzie w góre, jak narazie 4 kg. Też bym juz chciała mieć taki brzusio bardzo widoczny, bo jak narazie to każdy mi mówi że nie widać żebym była w ciąży 🤨 No to dobranoc dziewczynki, ide spać bo już usypiam...A na spanie nie narzekam 🙃 , cały czas mogłabym spać:P 😉 Pozdrówka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek, nie przejmuj się, ja mam 25 lat, skończyłam studia, wyszłam za mąż, zaszłam w ciążę (więc kolejność "prawidłowa" 😉, a i tak znajdują się tacy, co się patrzą na mnie jak na jakąś zbereźnicę i komentują nie wiadomo co i nie wiadomo po co 🙂 nawet wśród rodziny się zdarza... Głupi ludzie są wszędzie. Nie warto się przejmować 🙂

natka, jeżeli chodzi o kremy nawilżające, to ja jestem bardzo zadowolona z czerwonego Garniera i z balsamu z Avonu (z olejkiej ryżowym). Ten ostatni błyskawicznie się wchłania i długotrwale nawilża. Stosuję go też na twarz 🙂

laaf, ja generalnie miałam (mam) problemy z łykaniem leków w ciąży. Wygląda na to, że mój żołądek, gdy tylko poczuje jakąś chemię w sobie, zaczyna strajkować. Folik biorę dopiero od 2 tygodni, po prenatalu nadal wymiotuję, gdy tylko odważę się go wziąć. Taki mój urok 🙂

a co do pępowiny - powinna być trójnaczyniowa (o ile dobrze pamiętam jedna tętnica i dwie żyły). Dwunaczyniowa nie powinna być żadnym problemem, tym bardziej, że dziecko zdrowo się rozwija 🙂 a czasami jest tak, że w badaniu trzecie naczynko się schowa pod pozostałymi dwoma i można go nie zauważyć (u mnie trzeba było "poszukać" 😉. Więc nie ma sensu martwić się na zapas 🙂 uszy do góry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Piszecie tu o pępowinie trój-, dwunaczyniowej, a ja nie pamiętam czy lekarz coś wspominał o mojej.
Mówił na pewno o ułożonym prawidłowo łożysku, ale jeżeli powiedział, że ciąża przebiega prawidłowo i dzidziuś rozwija się, to i pępowina jest ok.
Mój lekarz jest z tych sympatycznych,ale "nie owijających w bawełnę", jak coś jest nie tak to odrazu mówi i stara się temu zaradzić.

Kwasiek, u Zuziek mogą nie zdziwić mnie takie komentarze, bo jest bardzo młodą mamą, a ludzie bywają niestety podli, ale u Ciebie, z tego co piszesz, takich komentarzy to nie spodziewałabym się 😞

U mnie też skończyliśmy studia, potem wzieliśmy ślub, później przyszedł czas na maleństwo, ale u mnie było odwrotnie w rodzinie i wśród niektórych starszych sąsiadów.
Najpierw trochę marudzono, że jesteśmy tyle lat razem i już zaręczeni, a ślubu nie bierzemy, jak pobralismy się, to po roku było, czy my planujemy dziecko. Takie marudzenie zdarzało się raz na jakiś czas, ale jednak, a zrobiliśmy wszystko po swojemu, kiedy uważaliśmy że jesteśmy gotowi i wszyscy są szczęśliwi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marcyś spoko nie martw się ja przy mojej Kamili milam przy poeordzie tak mały brzuch ze myslaly ze pomylilam terminy bo wygladam jak na 6m:laugh: Poprostu tak mi sie schowała, taki byl urok ciąży z nia a urodziła się 3350 tak więc jak należy 🙂
A u mnie wszystko na odwrót najpierw dziecko pozniej nauka pozniej pierwszy slub:P i jest ok. Tyle że jak widać nie udalo sie przetrwać pewnie ze względu na tak młody wiek...albo po prostu okazało się że to nie jest moja druga połówka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie dziewczynki

dzięki wielkie za pocieszenie... jak napisałam tamtego komenta to od razu poszłam się położyć i mój mnie zaczoł przytulać i słodzić mi kocham Cię itp. to poryczałam się 🥴 (głupia) dosłownie nie umiała się opanować tak mnie wszystko wczoraj drażniło, chociaż dzisiaj nie jest lepiej 🤢 najlepiej na pytanie czemu płacze słowem się nie odezwałam 🥴

a co do kolejności to tez wszystko na opak :/ dziecko, za dwa tygodnie ślub, skończenie szkoły a co dalej bedzie to nikt nie wie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc kochane
wiecie jakby kazdy byl madry to swiat bylby dziwny dlatego zdazaja sie debile
ja mialam plan zyciowy taki
w wieku 18 lat dziecko potem dokonczyc szkole i praca i mi sie udalo mialam gdziec co inni sobie mysleli moje dzieci byly zaplanowane 🙂
nieraz sie spotykalam z kom. dziecko z dzieckiem hee ale mialam to gdzies

kurde ale pojadlam hymm ....
milego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka dla Ciebie oklask 😉 ja najpierw dziecko sobie zaplanowałam, a potem był ślub, na razie cywilny, bo mąż chce, żebym Kościelny zapamiętała na całe życie a w ciąży już tak się nie wybawie jak bym chciała.Dziecko już spłodzilismy po 2 miesiącach znajomości (a co tam) 😉 i jesteśmy bardzo szczęśliwi 😉najważniejsze, że dziecko było zaplanowane i sie o tym dowie, no ale ludzie gadają i będą gadać 😉 taka zazdrość ludzka 😜 he inaczej tego nie odbieram 😉najwazniejsze aby maluszek był kochany i miał rodzinkę 😉





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek nic się nie przejmuj złośliwościami. Czasem życie układa się inaczej niż zaplanujemy i to właśnie wychodzi na dobre. Mimo tego, że jesteś młoda możesz mieć szczęśliwsze życie od tych którzy zaplanowali krok po kroku... GŁOWA DO GÓRY I NIE DAJ SIĘ!!!

Dwunaczyniowa pępowina może a nie musi być przyczyną komplikacji... lekarz powiedział, że miał do tej pory jeden przypadek gdzie dziecko miało przez pępowinę problemy z serduszkiem, ale u reszty było w porządku. Pooglądał dokładnie wszystko i powiedział, że nic z tym nie zrobię więc mam się nie przejmować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
macie racje ludzi się nie zmieni ale ze stwierdzeniem że dziecko rodzi dziecko to nikt mi nie powiedział bo myślę że 20 lat to już nie takie dziecko :/ nawet moja mama wcześniej urodziła moją siostrę a w wieku 21 miała już dwójkę małych dzieci... ale czasem przeraża mnie myśl rodzących matek w wieku 13/14 lat...

normalnie kocham was dziewczynki ;* co ja bym bez was zrobiła 😞 pewnie bym się zapłakała na śmierć w domu... ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...