Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Zuziek, dobrze że z maleństwem wszystko ok., ale lekarz do d..., to ile czasu trwało to usg i dlaczego nie przesunął monitora? bo co za dużo pacjentek i czy poprostu jest leniwy. 15-20 min szukania? No wiesz co, tak często masz usg, że powinien to zrobić z palcem w nosie.
Idźcie prywatnie, bo faktycznie inaczej nic więcej nie dowiecie się.

Mój lekarz na każdej wizycie pokazuje mi wszystko na monitorze, odpowiada na pytania, tłumaczy wszystko, no i od 3 wizyt próbuje określić płeć,ale nie udaje się przez psikusy mojego maleństwa - wizyta trwa czasami ok. 1h i chodze do niego w ramach NFZ.

No i mam nadzieję, że zwichnięcie nie jest poważne i tylko sobie mocno nadwyrężyłaś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
I tak to bywa z tymi lekarzami, jak już ma gorszy dzień to nic nie pokaże i nie powie, a przecież to jego obowiązek, gdzie się podziało jego powołanie..... Ehh brak słów

Zuziek oszczędzaj nogę ile się da a jak mocno boli to zmykaj do lekarza, ja skręciłam kostkę już dobry miesiąc temu a do dziś odczuwam lekki ból jak za dużo chodzę.

ja czekam już z utęsknieniem na moją wizytę u lekarza a to dopiero 05.03 i też dokładnie dowiemy się co z nerką maluszka. Oby wszystko dobrze było...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marcyś

Na glukozę to zupełnie na czczo!
nic nie pij i nie jedz!

Jeżeli badanie robisz prywatnie, to sami podadzą Ci tą glukozę, jak NFZ to mogą oczekiwać, że będziesz ją miała z apteki ;/

Jak już Ci podadzą tę glukozę, musisz siedzieć u nich min godzinę, po czym pobierają Ci ponownie krew (raz pobierają już przed podaniem glukozy).
Gdyby Ci się robiło niedobrze, to możesz sie napić tronieńkę wody, ale minimalnie!

Ja dziś to przeżyłam - strasznie mi słabo było po jakiś 45 min...

trzymam kciuki za wyniki

Zuziek - jak poprzedniczki podzielam ich zdanie co do gina - żal!!!
A z nogą sie nie przemęczaj, a jak spuchnie, to nie omijaj lekarza!!

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny jaki mam apetyt na koktajl truskawkowy 🙂 mmm na świeże truskawki nie mam co liczyc ale jak narazie mrożone mogą być 🙂

I w ogole już doczekać się nie mogę świeżych warzyw i owocow 🙂 mniam mniam

taka kanapka ze swiezej sałąty, pomidorka, rzodkiewki, szczypiorek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak narazie kostka bardzo nie spuchła ale boli cholernie nawet nie moge postawić jej bo w takim miejscu że szok nawet nie sama kostka a śródstopie z boku 🤢 narazie mam obłożone altacetem (chyba tak to się pisze) i cały czas siedze przed tv z nogą w górze... jutro jak bedze mocno boleć i rwać to pojade do lekarza...

a co do tego gin... to już mi się nawet nie chce myśleć o tym bo odrazu mi się płakać chce... 😞 wizyte mam 5.03 u swojego gin. i już nigdy go nie poprosze o skierowanie na USG bo szkoda nerów... i tak z najlepszego dnia stał się najgorszym... 😞

kicia zrobiłaś mi max smaka na te jedzonko... mniami :P świeża bułeczka z sałatką pomidorkiem ogórkiem wędlinką serem, rzodkiewką szczypiorkiem... mniami albo twaróg ze szczypiorkiem i rzodkiewką... mniami :P ajjj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, poczytalam i wkurzylam sie razem z Toba Zuziek, co za pajacpowalony... ja bym szalu dostala, wyzwala gnoja...
Jak ide na badanie kontrolne, zawsze prosze gine zeby zrobila mi usg odplatnie i tak bo mozna tylko 3na koszt kasy chorych. Nigdy nie powiezdiala, ze nie ma czasu, albo ze nie zrobi.
Mam o tyle szczescie, ze obraz jest na scianie i zawsze leze tam z aparatem w reku i nagrywam filmy 😉 Niunius u Mamusi, nie moge sobie wyobrazic zebym nie widziala Go za kazdym razem kiedy tam jestem. A plec powiezdiala mi w 19tygodniu, nie ma gadania ulozy sie nie ulozy, musi byc dobre usg to lekarz tak pomanewruje sprzetem ze miedzy nozki zajrzala od dolu i od gory. Postaram sie wstawic zdjecie Niuncia z ostatniej wizyty to obaczysz jaki znaczek jest u gory na zdjeciu to moze poszukasz w poblizu doktorka co ma takie usg. ale sie wkurzylam ze az sie rozpisalam jak opetana... wrrr....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi to nie prawda że tylko 3 usg przysługuje na kase chorych ja teraz będę miała 3 a to dopiero półmetek i mówiła mi ginka że jeszcze 2 będę mieć

zuziek współczuje z tym usg ja też miałam podobnie ostatnie 10 minut i do domu dowiedziałam się tylko że płód żywy i długość i tyle

co do szczypiorku to ja już ostro wcinam taki świeżutki i natke z pietruszki do rosołku też mam a sałata powolutku już rośnie i pomidorki dla mnie też żebym sobie zdążyła pojeść a teraz ma mi rzodkieweczki wsiać i tak sobie wszystko rośnie na oknie teściowa mi zasadziła:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi to nie prawda że tylko 3 usg przysługuje na kase chorych ja teraz będę miała 3 a to dopiero półmetek i mówiła mi ginka że jeszcze 2 będę mieć

zuziek współczuje z tym usg ja też miałam podobnie ostatnie 10 minut i do domu dowiedziałam się tylko że płód żywy i długość i tyle

co do szczypiorku to ja już ostro wcinam taki świeżutki i natke z pietruszki do rosołku też mam a sałata powolutku już rośnie i pomidorki dla mnie też żebym sobie zdążyła pojeść a teraz ma mi rzodkieweczki wsiać i tak sobie wszystko rośnie na oknie teściowa mi zasadziła:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka baeczki!!!!!!!!!!!!!
Bedziemy mieli FIUTKA:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Ułożył się wyraznie i nie moglam sie na te jajeczka napatrzec 😉
Zuziak ja też byłam na kase chorych ale lekarz zaczal badanie od glowki przechodzil stopniowo w dol. Pokazywal mi zoladek, pecherz moczowy, wszystkie kosci na rackach nozkach, kregoslup, serducho z 2 komorami i zastawkami no i doszedl do dolu. Ona wlasciwiw n ie ma watpliwosci, nawet mam zdjecie jejaeczek ale oni zawsze zostawiaja sobie te klika % na pomylke.
Ale jesteśmy mega szczesciwi, strasznie chcielismy facecika 🙂
Długosci mi nie podal ale powiedzial ze maly wazy 628g. Wg głowki mija dzisiaj 24tc a wedlug brzuszka i kosci 23tc i 4d, suwaczka oczywiscie nie zmieniam bo po co...
baby alez jestem szczesliwa....wiem ze sie powtarzam ale no coz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, gratuluję Synka!!! 🙂

No to jak Ty masz chłopczyka, to ja pewnie będę miała dziewuszkę :laugh: Zobaczymy 15.03 😉

W szkole rodzenia pooddychałam sobie najpierw sama, potem z mężem-na siedząco i stojąco, wolne i szybkie oddechy, długie i krótkie. Trochę to dziwne, bo jako kobiety mamy odruch oddychania klatką piersiową, a tu trzeba brzuszkiem-wdechem (nosem) wpuszczać powietrze do niego, wydechem (otwartą buzią) wypuszczać wciagając go, przy krótkich też musi sam brzuszek chodzić. Było nawet dobrze, ale i tak będziemy w domku trenować 🙂
Dowiedziałam się, że jak zaczyna się akcja porodowa i ma się bóle od krzyża lepiej siedzieć na worku sako, natomiast jak ciągnięcie od krocza, bóle miednicy to dobra jest piłeczka. Oczywiście chodzić, skakać na piłeczce itd.
Mąż zajmuje się patrzeniem na zegarek jak są skurcze i kieruje oddechami, a my to poprostu oddychamy 🙂

Dostałyśmy smoczki (1 szt.) firmy MAM - smoczek ortodontyczny 0-2 m-ce, bez biseftolu (czy jak tam się zwie)-szkodliwego składnika tworzyw, z których wykonane są niektóre smoczki i butelki.

Dobrej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sprostowanie-zajrzałam do ulotki, którą dostałyśmy z tymi smoczkami.

To jest BISFENOL A (skrót BPA) - organiczny związek chemiczny należący do fenoli, który od lat jest wykorzystywany w procesie chemicznym utwardzania plastików oraz żywic epoksydowych.
Używany w przemyśle dziecięcym tak już wspomniałam przy butelkach, smoczkach, ale też talerzykach, kubeczkach, gryzaczkach itp.

Więcej o BPA możemy dowiedzieć się na: www.stopbpa.pl lub www.mambaby.pl. Coś o tym już słyszałam, ale sobie z chęcią jutro przeczytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf, gratulacje 🙂 fajnie Wam, że już znacie płeć dzieciątka 🙂

Zuziek, przykro mi, że trafił Ci się zajęty lekarz, ale to nie rzadkość, więc się zbytnio nie denerwuj 🙂 grunt, że Maleństwo zdrowe i że lekarz nic niepokojącego nie wykrył 🙂

mnie moje młode cały czas kopie. Chyba się na ojca wkurza i złość wyładowuje na mnie, bo tatuś focha strzelił i nas od wczoraj olewa tak, że bardziej się już chyba nie da. A podobno to baby w ciąży są marudne i mają zmienne nastroje... 🥴 ciekawe kiedy mu łaskawie przejdzie... ciekawe czy stanie się to, zanim mnie szlag trafi 🙃

Zrobię sobie na dobranoc gorącą herbatkę. Albo lepiej kakao :P podobno antydepresyjnie działa, więc się przyda 🙂

spokojnej nocy Wam życzę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...