Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dobrze pisze po raz ostatni to co wiem na temat glukozy i mam nadzieje, ze nie zje mi posta.Generalnie wynik po dwoch godzinach ma byc ponizej 140.Gdzies przeczytalam jescze cos takiego:na czczo ponizej 90, po wypiciu glukozy:po 1 h 165,po2h 145,po3h 125.Ale roznie pisza co autor to ma inna teorie.
Ide do konczyc obiadek 🙂

Anulka ja tez tak mam, ze czasami wydaje mi sie ze jak nie usiade to padne, nogi mi sie robia miekkie a tetno masakrycznie szybkie odczekam kilka chwil i jest dobrze, ale nie lubie tak sie czuc:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
waja, mam identycznie z tym patrzeniem się w lustro 🙂 oglądam brzuch ze wszystkich stron i gadam do siebie "to możliwe?!" 😉 generalnie psychicznie czuję się rewelacyjnie. Tzn. odkompleksiłam się w tej ciąży 🙃 w końcu mam jakieś krągłości 🤪 a mąż niemal codziennie mi powtarza, jak to ślicznie z brzuszkiem wyglądam, co na pewno też ma na mnie dobroczynny wpływ 😉 zaczynam się wręcz niepokoić, że po ciąży znów będę robiła za szkieletora. No ale na to to ja niestety nic już nie poradzę 🤨

co do rozstępów, to ja od 12 roku życia mam dość potężne rozstępy na biodrach i pośladkach, więc tam już nawet nie zaglądam, czy pojawiło się coś nowego, czy też nie 😉 od jakiegoś roku też zaczęły mi się robić na łydkach, ale nie widzę jakichś szczególnych postępów odkąd jestem w ciąży. Brzuch bez zmian (zaczyna mi się pojawiać ta ciemna pręga), cycki też bez zmian. Moja mama w ciąży nie miała rozstępów, więc może i mi się uda ich uniknąć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam na piersiach rozstepy i na biodrach troszkę a na brzuszku nic nie ma na razie chociaż mam juz spory, zobaczymy ci bedzie za miesiac 😉 u mnie pogoda do niczego, a dziś na obiadek robię kopytka 😉 mniam mniam, z tego co piszesz waja ja mam dobry wynik he he 😉 ale słodyczy nie zaszkodzi ograniczyć, ja przytyłam w lutym tylko 2 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej agulkakacper 🙂 witamy
Anulka juz niebede jesc zupek chinskich dalesze moej posilki byly juz zdrowe 🙂

zaraz zmykam do przedszkola po malego 🙂

to cwiczenie miesni kegla niejest w 100% takie skuteczne wiec ja sobie je odpuszczam z racji tego ze juz 1 raz mnie cileli 🙂

a co do rozstepow to ja mam na tylko cale zycie a po porodzie mam na piersiach udach i biodrach te na biodrach najwiekrze ale jakos zyje dalej teraz mam o wele mniejszy brzuszek niz w 1 ciazy wiec licze na to ze nowych rozstepow niebedzie :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj agulkakacper 🙂

Wczoraj do mnie gin mowi tak, ze wszystkie sie ciesza, ze nie maja roztepow na brzuchu, a pozniej przychodzi 36 tydzien ciazy i budza sie rano a caly brzuch popekany.Przerazila mnie tym... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale na te rozstępy to my niewiele możemy poradzić 😞

Ja dzisiaj kupiłam takie świetne bodziaki i niedrapki dla mojego Antka, że od razu humor lepszy 🙂 Takie te wszystkie ubranka maleńkie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sylwia85 napisał:
laaf kochana Ty nie pisz co nie pomaga na zgagę tylko co POMAGA

na życzenie 🙂
nasiona anyżku ,kopru wloskiego, kminku, kilka gorzkich migdałow do zucia
papaja tabletki albo swieza
dzirawiec-zmniejsza zgage , dziala przeciw wzdeciom, biegunce,
len zwyczajny
🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziękuje wam dziewczyny za przyjęcie 😆
jeśli mówicie o tych rozstępach już to wam powiem że to prawda że mogą sie pojawić w ostatnich tygodniach nawet 🥴 wiem bo po synku(ma prawie 6 lat)Kacperku miałam tak chyba własnie w 36 tygodniu wyszły,ale po porodzie zbladły i zmalały że widac nie było i teraz też trochę już jest,ale co mi tam....podobno to genetyczne:P

Anulka81dzięki za wpisanie w tabelkę 🙂 widze że jedna mamuśka ma na 6,mój synuś jest z 6.o6.2004 😉
koniecznka83 takie zakupki malutkie popraią humorek prawda 😆 ja co tydzień kupuje troszkę,bo jednak muszę dokupić,po synku mam wózek i łóżeczko ,ubranka tez ale jednak coś nowego muszę mieć,zresztą trudno sie oprzeć takim zakupom 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sylwia85 napisał:
dzień dobry brzucholki

laff mam pytanie jak cie to ucho złapało to do kogo szłaś najpierw do rodzinnego? czy do laryngologa trzeba mieć skierowanie?
kurcze pół nocy nie spałam boli mnie ucho i ząb i nie wiem czy od ucha mi tak promieniuje że i ząb boli czy odwrotnie i czy iść najpierw do dentysty czy do rodzinnego wzięłam apap ale to guzik daje

Sylwuś najpierw pierwszego kontaktu pozniej laryngolog, ojjjj jak ja Ci współczuje...trzymaj sie az mnie zimne poty zlewaja na samo wspomnienie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nom ja swój serial ulubiony oglądam, a potem kopytka sobie podgrzeje i zjem 😉 chociaz paste rybną z jajkiem zjadłam pychotka-teściowa zrobiła 😉
a JUTRO JUŻ WEEKEND dla mnie to kolejny nudny dzień he he.
Miłego wieczorku brzuchatki;*




[URL=http://www.naobcasach.pl]



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka81 napisał:
Dziewczynki, fajny artykuł czytałam na edziecko-jak uniknąć nacięcia krocza, pewnie i tak większość szpitali będzie nacinanie stosować i nie zawsze tak się da, ale warto przeczytać: http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79332,3354086.html?as=1&ias=2&startsz=x

Jeszcze dołączę ciekawy link do filmiku o ćwiczeniach mięśni Kegla: http://www.edziecko.pl/wideo_edziecko/10,79343,5181739,Jak_cwiczyc_Miesnie_Kegla.html

No i jeszcze przeczytałam o jednym sposobie na zgagę - trzeba wymieszać w równych proporcjach kminek z majerankiem i rzuć powoli szczyptę mieszanki.


Anulka, bajeczka jest zeby mowic lekarzowi zeby nie Cie nie polozyl!!! Pokaz mi szpital w polce w ktorym standardem jest porod na stojaco czy kucaco. Najczestsza pozycja jest pollezaco albo polsiedzaco. Takie porady sa dla kobiet rodzacych w prywatnych szpitalach. Ja mialam naciecie krocza, zadnych przykrych konsekwencji nie bylo...teraz zobaczymy jak bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela1987 napisał:

Kobiety powiedzcie mi jakie miałyście wyniki na glukoze, ja po 2 godz miałam 141, a ginekolog na to nic nie mówił a położna że to granica, sama nie wiem czy mam jesc normalne czy nie???
co myslicie o tym????

Buziaczki;*

Moja kolezanka tez miala po glukozie 142 i lekarz po prostu kazal jej ograniczyc spozywanie cukrow, tragedii nie ma na pewno nie jest to cukrzyca ciazowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
waja napisał:
Witaj agulkakacper 🙂

Wczoraj do mnie gin mowi tak, ze wszystkie sie ciesza, ze nie maja roztepow na brzuchu, a pozniej przychodzi 36 tydzien ciazy i budza sie rano a caly brzuch popekany.Przerazila mnie tym... 🤪


Wajeczka walsnie o tym mowila babeczka wczoraj w szkole rodzenia 🙂 ze kobitki zacieraja rece a udalo sie az tu nagle koniec ciazy i bach...tak moja kumpela miala w 38 tc nagle taka czerwona prega, ja nie mailam w pierwszej ciazy ale teraz mam wiekszy zdecydowanie brzuch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NO hej kobitki to tak teraz napisze sama z siebie:P
Agulkakacper czOlem nowa czerwcoweczko 🙂

dzisiaj padl mi necik w domu to nie bylo porannego brzuszka 😞
nerwowy dzien mialam w pracy tak sie wku...ze mnie brzuch rozbolal i myslalm ze wszystkim pierd...i sobie pojde....taaaaaaa, tylko wiem ze sobie beze mnie nie poradza, dziewczyna ktora po czesci ma mnie zastapic jest delikatnie mowiac nieodpowiednia...
na poczatku sie wkurzylam a pozniej dostalam spozniony prezencik, super perfumy i tusz do rzes 🙂 wczoraj nie zdazyli bo im uciekalm do szkoly rodzenia..hihihihi.. 🙂 a wogole to jestem taki nerwus. Normalnie jakby mnie ponioslo to bym sobie zapalila a teraz to lipa...zaczynam sie wsciekac i nie mam ujscia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, ja wiem, że w naszym kraju niestety nie ma dobrze i będziemy rodzić tak jak będą kazali,no i większości z nas i tak krocze będą nacinać 😞 Zamieściłam link do artykułu, bo dobrze wiedzieć, jak same najpierw możemy przygotować się, aby może tego nacięcia uniknąć i w jaki sposób rodzić żeby dobrze było, a nuż cud się stanie i uda się którejś z nas trafić na przyzwoitą położną lub lekarza, którzy przystaną na naszą prośbę. Dobrze pomarzyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiem wiem Anulka, po prostu czasami wlasnie takie artykuly sa zamieszczane a nie maja zadnego pokrycia w rzeczywistosci...pojdziemy sobie na porodowke zazdamy jakihs rzeczy a sie na nas popatrza i pomysla ze sobie wymyslila, a tak naprawde jestesmy totalnie od nich uzaleznione...
oj jakas pesymistka ze mnie dzisiaj, sorki jak truje ale chyba mam po prostu gorszy dzien 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki

troche mnie nie było pół dnia... byłam u gin. i szczerze pisałam że nie spodziewam się żadnych rewelacji a tu nagle lekarz mi mówi że mam złe wyniki tzn. CRP dodatnie (jakieś zapalenie mam w organiźmie) i w poniedziałek do internisty bo może to być spowodowane tym moim przeziębieniem co mnie trzyma od 2 tyg. albo może coś wiecej dlatego we wtorek znowu do gin. i powtórka badań... masakra co jeszcze przytyłam AŻ 0,8kg 🤪 🤪 od 10.02 bardzo malutko chyba z tego tylko dzidziuś przybrał...

a tak wogole to jak wracałam od gin piechty (całe szczęście że mama ze mną była bo bym nie doszła) złapał mnie taki skurcz najpierw z lewej trzymał z jakieś 2 min a potem z prawej strony w podbrzuszu musiałam kilka razy się zatrzywywać bo nie wytrzymałam... nie wiem co z tymi skurczami troche się ich obawiam... 😞

buziaczki kochane ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...