Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Anulka, dziś w sklepie z ciuszkami dziewczyna mi mówiła, że tendencję do ukrywania płci mają dziewczynki. Więc może coś w tym jest? Serdeczne gratulacje, kochana! 🙂 i Zuziakowi też gratuluję 🙂

Ja "lekko" podłamana jestem, bo 'znajomy' wykończeniowiec za ułożenie paneli, płytek i lekkie przeróbki w łazience zawołał nam 9 tysięcy... :/ nie stać nas, po prostu. A nie mamy z czego zrezygnować... obciąć kosztów się nie da, bo są obcięte już na maksa... :/ porażka totalna...

No i w ogóle do dupy to wszystko jest, o 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie 🙂

Kolejny słoneczny poranek 🙂 żeby jeszcze temaperatura była na większym plusie to już byłoby super, a nie takie wahanie rano przymrozek, ok. popopłudnia na niskim plusie.

Kwasiek w tym ukrywaniu może faktycznie coś jest 🙂 Zobaczymy jak będzie u Ciebie, może wreszcie się też ujawni i jak się ukrywa to może też córcia 🙂 W większości obstawiałyśmy, że będzie synek, chyba tylko Angela obstawiała u Ciebie córkę.
Kurczę, ale wyszło z tym remontem. A facet nie mówił przed robocizną ile weźmie (?) i to jeszcze "znajomy" fachowiec tyle zaśpiewał-na remonatach się nie znam, ale wydaje mi się, że troszkę dużo chce. Panele i płytki kupowaliście sami?

Kruszyna - Julcia jest słodziutka,taka śliczna pucułka 🙂
Mnie nazywali jak byłam mała Pyza na polskich drogach :laugh:

Zuziek - mam nadzieję że wyjdziesz dzisiaj do domku i pamiętaj odpoczywaj. Może w szkole da się załatwić, że będziesz przychodzić tylko na zaliczenia, sprawdziany?

Dzisiaj jadę do sklepu z tej radości pokupować jakieś rzeczy - akcesoria, może jakiś ciuszek, z różowymi rzeczami na pewno nie będę szaleć, chyba wolę neutralne kolory. Z resztą od rodziny pewnie dostanę jakieś ciuszki po dziewczynkach, bo Nadia skończyła roczek, a Zuzka ma 1,5 roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja juz po śniadanku, nie ma jak w domku w swoi, łóżeczku 😉
Miałam dzis głupi sen, że byłam u gina i posadził mnie na fotel i mówił ze dziecko jest duze ze za szybko rośnie i to choroba, normalnie jak sie obudziłam to płakac mi sie chciało, ale wiem ze jest zdrowe bo byłam u gina 2 tyg temu. Jeszcze trochę i następna wizyta 😉
Kruszyna fajna ta Twoja córcia.
No zuzuiek ma babke tak jak chcaiała 😉
Anulka gratulacje.
Dziś bede układała ciuszki dka małego w szafkach, bo duzo ich dostałam.
MIŁEGO DNIA 😉


[URL=http://www.naobcasach.pl]





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Durne sny sie zdarzają ale to normalne w ciazy 🙂 mi czesto sie sni ze urodziłam czy cos w tym stylu 🙂

moja mała od jakichs paru ładnych dni fika niesamowicie ! az boli na maxa 🙂
szkoda ze niemoge tam zagladnac co teraz robi
Angela ja mam wizyte 30 marca a ty 29 o ile dobrze pamietam?
fajnie równo mamy wizyty 🙂

ja zaczne układac ubranka jak komoda przyjdzie w tym tygodniu i spodziewam sie tez parasolki do wózka przyda sie na lato bo słonko litosci niema 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi też wydaje się, że będą częstsze wizyty po 30 tc. Ja do tej pory miałam wizyty co 4 lub 5 tyg., a tu nagle mam przyjść za 3 tyg. zaraz po świętach, wtedy zacznie się 8 m-c i u mnie będzie 32 tc. Odkąd jestem w ciąży miałam łącznie z wczorajszą 6 wizyt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf co do większego ryzyka śmierci matki i dziecka to piszą tak:
Wskutek poważnych powikłań operacyjnych zgon matki i dziecka podczas porodu zdarza sie 2-3 razy cześciej niż przy porodzie naturalnym - tak wynika z badań. Warto je znać pamiętając jednak, że są to wypadki bardzo rzadkie. Amerykańscy naukowcy obliczyli, że wśród noworodków przychodzących na świat przez cc notuje się 1,77 zgonów na 1 tys żywych urodzeń, podczas gdy przy narodzinach naturalnych wskaźnik ten wynosi 0,62 zgonów na 1 tys przypadków. Inna statystyka w Polsce w latach 1994-2000 zgonem zakończyły się porody 204 kobiet, z czego 61 przypadków to były porody siłami natury, a 134 -cc (liczba ta obejmuje wszystkie cięcia, a więc głównie te wykonywane ze wskazań medycznych).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka kochane Nosicielki 🙂

Anulka coz moge powiedziec, JUPI BĘDZIE OLGA. Super kolejna dziewuszka 🙂
Jak Kwasiek bedzie miala syna, zaczynam nowy program w telewizji:" zadzwon, nie plac za USG, wrozka Laaf Ci prawde powie" 😁
Dziewczynki, remonty niestety tak kosztuja. Moj brat prowadzi firme wykonczeniowa i wiem ze straszne pieniadze na tym robi. Kwasiek kafle polozyc to na prawde sztuka ale panele mozecie spokojnie sami zrobic. Nam polozenie zajelo (10m2) pokoj 4h. A mysielismy jszcze folie i pianke klasc zeby wyrownac podloge (wczesniej byl parkiet i wymagala wyrownania). Co do scian, skoro to nowe budownictwo, to co ona chce na scianach robic?
Ile wogole jest tych metrow i co am byc robione?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
faktycznie remonty takie nie sa, ale jak ktos ma mozliwosc zrobienia czegos sam (np panele) to zawsze jest oszczednosc, nie traci sie na potencjalnego fachowca.

Jak synek sie urodzi to startujemy z budowa domku i mnie juz ta perspektywa przeraza, ale mega plus mamy taki ze moj tato jak i mezus duzo potrafia sami zrobic wiec obejdzie sie bez firm ktore beda wykańczać domek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki 🙂

Anulka gratuluje córeczki 🙂 nareszcie się ujawniła 🙂

Kruszynka śliczne maleństwo 🙂 jednak w ok.25tc lepiej widać na usg4D.

Kwasiek ładnie z was ściągnął za tą robotę. Jak ja się cieszę, że mój mąż mimo, że nie fachowiec sam zrobił łazienkę (wylewka, kafelki itp) i położył panele bo byłoby ciężko. W prawdzie trzeba było pilnować dokładności w wykończeniu, ale udało się 🙂

Ja na wizytę 30.03 już czekam bo ciekawa jestem czy Marysia doszła już do normalnej (prawidłowej) wagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuchatki 🙂

Ja od dziś słucham muzyki poważnej Vivaldi itp. a niech córcia już się uczy 🙂

Agulka a Twoje maleństwo ile waży? Moja Juniorka w 26 tyg miala 822g.Też mam nadzieje że podgoniła przez te dwa tygodnie.
Ja jutro idę na usg i w marcu czekają mnie jeszcze dwie wizyty u gina pierwsza 23 marca idę jeszcze do tej starej, a 31 marca już do szpitala w którym będe rodzić-w końcu się zdecydowałam:laugh:

Anulka gratuluje córeczki:laugh:

Miłego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kruszyna moja mała w 25tc ważyła 580g a to ponoć trochę za mało. Ja tyje i tyje (już 10kg od początku ciąży) a ona prawie tyle co nic 🤔 ale może teraz już będzie lepiej 🙂

Co do muzyki klasycznej to już trochę tego słuchamy i marysia jak tylko słyszy Beethovena -dla elizy, sonate księżycową albo 4 pory roku vivaldiego zaczyna się ruszać. I albo się jej podoba albo ją drażni:P ale o tym to się przekonam jak się urodzi i zobaczymy jak reaguje na te melodie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia no własnie z tego co przyroczyłas to zgony podczas cc byly rowniez u kobiet ze wskazaniem a ile razy bylo tak ze lekarze robia cc w ostatniej chwili i okazuje sie ze juz jest zapozno ? to tez trzeba wziasc pod uwage ...
a pozatym zgony sa i podczas cc i podczas sn wiec ja bym tak nieporównywała bo jesli ktos robi cc na zyczenie to niema raczej szans na zgon bo jest to operacja która trwa pol godziny . lecz operacja a tu juz nalezy sie liczyc z powiklaniami ktore moga tez wystepowac przy porodzie sn ..
zawsze cos moze pojsc nietak nawet jak sie zeby myje 😉

ok nie rozwazajmy jakichs zgonow przy porodach czy cos badzmy optymistkami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wkoncu ta wiosna sie wlecze do nas 🙂

moja ginka wyraznie powiedziala ze czestrze wizyty zaczynaja sie po 30tc 🙂 w 1 ciazy tez tak mialam a na NFZ wtedy chodziłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...