Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
u mnie jak narazie rozstepy sie nie pojawiaja 🙂 ale wszystko jeszcze mozliwe.... Takie sa uroki ciazy, ale dla naszych malutkich mieszkancow brzuszka wszystko zniesiemy 🙂
A moja siostra sie smieje ze w 9 miesiacu to piersi calkiem mi znikna bo brzuch je zasloni hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Waja, dzisiaj wysłałam smsa do Zuziek i napisała mi, że dzisiaj wychodzi ze szpitala, pewnie jest już w domu, bo widziałam, że zalogowała się na brzuszku i pewnie nam napisze jak u niej.

Agulkacper, pewnie masz rację z tymi kosmetykami, zależy jak patrzyć na od 1 m-ca. jak dziecko urodzi się to jednak zaczyna swój 1 m-c życia, a czy to 1 dzień czy 2 tydzień, to nie ma różnicy. Tylko zdziwił mnie taki zapis.

U mnie z kilogramami zależy jak patrzeć, wg karty ciąży jest + 5 kg do przodu, a jeżeliby doliczyć moje schudnięcie ok. - 5 kg, to wyszłoby że jestem na plusie ok. 10 kg. U mnie też idzie w brzuch i troszke w biust.

Dzisiaj dzień zamieszczania brzuszkowych fotek 🙂 Zaraz sobie cyknę zdjęcie, żeby było aktualne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja w poprzedniej ciąży rozstepów nie miałam...dosłownie w ostatnich dwóch tygodniach brzuszek popękął koło pępka,po porodzie stały sie nie widoczne(oczywiście nie odrazu),ale teraz też są,ale mam wrażenie że to te same bo w tym samym miejscu 😉 ale wcale sie nimi nie przejmuje 😁
to jak już pokazujecie swe domki to ja też spróbuje:P [img size=220]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/ja_7_miesi__c_005___Kopia.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 😉

tak Anulka byłam zalogowna juz chyba przed 13 ale nadrobienie 70 stron troche mi zajeło właśnie skończyłam 🤪 🤪 tyle tematów się przewineło że nie wiem czy bede jakies poruszac dzisiaj :P

szczerze dziewczyny powiem wam ze jak sie lezy tyle w szpitalu to tyle mozna sie naoglądać 😞 raz miałam normalnie załamke... dziewczyna trafiła do nas do sali w 18 tyg. wody jej odeszły w domu łożysko się odklejało ale dziecko żyło i tak przez 5 dni leżała plackiem bo dzidzia dalej żyła ale w 5 dniu zachciało jej się "kupe" i nic właściwie nie wykupkała tylko pępowina jej wyszła... masakra już nawet nie sprawdzali czy dziecko żyje na USG tylko jej dali relanium na sen i że rano bedzie rodzi masakra :/ ta laska to mniej przezyła niż ja fakt płakała ale na następny dzień pogodziła się z tym a ja beczałam cały dzień 🤢 ( nawet jak mamie coś mówiłam o szkole to z byle czego zaczełam wyć) potem dostałam bóli brzucha słebe ciśnienie i podłączyli mnie pod kroplówke magnez mi podali... ehhh... to nie koniec sale obok 17 latka trafiła do szpitala nie wiedziała że jest w 4 miesiącu ciąży i się 5 dni męczyła żeby urodzić a nie mogli jej czyścić ani robić cesarki bo młoda i bali sie że uszkodzą jej coś i dzieci nie bedzie mogła mieć...

mowie wam co tam mozna sie naogląda jest wiecej histori ale te były dla mnie najgorsze...

teraz leże w łóżku mam zamiar poleżec do środy w środe ide na jedną lekcje bo musze zaliczyć a potem już tylko dwa dni i wolne aż do 7 kwietnia bo rekolecje i świeta... tak mało czasu mi zostało do końca szkoły mam nadzieje że wyrobie się 🤢 nie chce powtarzać roku...

ale bardzo za wami tęskniłam kochane :*

a co do usg to chyba odwołam tą wizyte co mam w środe bo płeć i tak znam jak mnie przyjmowali to w 27 tyg. ważyła 934g teraz już chyba ok. 1kg powinna :P ogólnie paani na izbie przyjęć sprawdziła wszystko żołądek kręgosłup mózg pęcherz moczowy itd. także wiem że ok a szkoda wydać 220 zł i znowu naświetlać niepotrzebnie maleństwo...

boże ale się rozpisałam a jeszcze nie wszystko napisałam :P ale powoli może wyrzuce wszystko z siebie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a właśnie jak napisałam o smutnych rzeczach to napisze wam historie śmieszną sale obok były noworodki po cesarce (prawdopodobnie) śpie sobie smacznie i ok. 3/4 w nocy zaczeło maleństwo płakać i płacze i płacze chyba z 15 min i se tak myśle czemu ta mama mu cyca nie daje a ja patrze i mi z cycków leci siara ale w takiej ilości jak nigdy normalnie śmiałąm się na maksa :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no hej kobietki ....

ale naprodukowałyscie dzisiaj !!!!!! 🙂

Zuziek , super że już jesteś 🙂

A ja dzisiaj od rana z mężem w podróży , aż mnie tylna dolna szanowna część boli , od siedzenia 😉

Z brzucholkiem narazie spokój , ustąpiło wszystko po Luteinie i no -spie 🙂 🙂 Antek szaleje dzisiaj , że ho ho !

co do kosmetyków ,to ja mam narazie oliwkę i żel 2w1 do ciała i włosków z Hipp-a ... a i chusteczki Pampersowe z Aloesem , pamietam że Zuzia nie miała na nie uczulenia , sprawdzone są , a jakby coś , to najwyżej ja skorzystam 😆 😉

moje brzucholkowe zdjęcie czeka na załadowanie do profilu już od soboty ... może się końcu doczekam.
Jak tak patrzę na Wasze fotki to ja mam chyba najwiękrzy brzuchol , wywaliło mnie do przodu tak że aż mnie to przeraża !!! Nio i rozstępy też mi sie nowe robią , jakby tych po Zuzi było mało!!!! 🥴 🤔
Ale nic to , mąż mnie pocieszył że mu to w niczym nie przeszkadza , a co do dużego brzuchola to i dobrze bo przynajmniej nie jest sam ze swoim !!!! Ot proszę, męska filozofia ! :laugh: 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczynki 🙂
Tak dawno mnie tu nie było...ale starałam sie nadrabiać i od czasu do czasu wchodziłam jak miałam minutke. Ja teraz nie mam w moim pokoju komputera bo nie ma na niego miejsca. No i dalej ten remont... Non stop tylko jakies przenoszenie, przestawianie, sprzątanie w kółko bo sie kurzy że ho ho... Jeszcze tylko 1 pokój został i mam nadzieje że już wkońcu bedzie spokój.
Zuziek ciesze sie że juz jestes 🙂 No a w tych szpitalach to sie człowiek naogląda... 😞 Aż mi sie smutno zrobiło.

Fajne brzuszki dziewczyny 😉 Mój też już sie zrobił dosyć widoczny:P

Wczoraj byłam w Tesco na zakupach...No i pokupywałam mojej malutkiej sporo ciuszków, nie mogłam sie oprzeć:P Wszystkie takie słodkie, ze nie wiedziałam które wziąść!!! Najchętniej to wszystkie bym kupiła... :laugh: Powstrzymałam sie tylko do siedmiu sztuk hehe 😁
Niedługo też chce zamówić łóżeczko bo po za ciuszkami nie mam nic... Jedynie termometr do wody 😉 Jeszcze żadnych kosmetyków... Myśle że po świętach się zabiore za zakupy 🙂

Dzisiaj piękna wiosenna pogoda na śląsku 😉 Wkońcu idzie wiosna 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela ja też już z rozmiaru C przeszłam na E, ciekawe co bedzie pozniej...chyba na serio na zamówienie bedziemy musiały staniki robić:laugh: Ostatnio w sklepie sie pytam o staniki dla karmiących matek i mi pokazuje że został taki "C" a ja zaczełam sie śmiać że ja potrzebuje już E:laugh: a później to chyba już F...
Mi jeszcze brzuch nie przekroczył cycków hehe:laugh: więc chyba nie jest jeszcze taki duży, no ale same widzicie skoro ja mam rozmiar stanika E to już samo za siebie mówi:P 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 🙂 🙂 jeśli chodzi o staniki to ja "E" mam bez ciąży ...
teraz noszę "F" , ale generalnie , co nie jest zdrowe ani estetyczne , jak tylko mogę to nie zakładam wogóle , bo mnie teraz stanik denerwuje ... jakoś mnie tak wszędzie uraża 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no hej baby!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂

Zuziaku jak dobrze ze jestes 😘 😘 😘

dziewczynki wpadąłm sie tylko zameldowac ze jestem po kolejnej wizycie na porodowce (oczywiscie ze szkoly rodzenia) ale szczegoly jutro, musze zmykac. Miłej nocki brzucholki 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam brzuszek większy niz biust teraz 😉 no mam taki jak Ania z boku, może ciut mniejszy albo większy, muszę zrobic i porównać he he 😉 Oj Zuziek, ja bym tam nerwicy większej sie nabawila w tym szpitalu jak bym te historie słuchała;(




[URL=http://www.naobcasach.pl]





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mamuśki,

Zuziek super, że już w domowych pieleszach i z Małą wszyzstko w porządku.

Jej dziewczyny ja z rozmiaru E mam juz G. Jak oststnio szukałam stanika do karmienia to znalazłam, aż jeden w aż jednym sklepie i to tez nie do końca bo potrzebuję 80G a był tylko 85G. Ale cótrzeba brać co jest bo Pani powiedziała, że takie rozmiary się zdażają ale sporadycznie.

Natka ja też wolę chodzić bez, zawsze lubiłam, ale te piersi teraz są takie ciężkie i duże, że grawitacja robi swoje i boję się, że po ciąży i karmieniu będą siegały pępka. Moja mama tak niestety ma po dwóch ciążach 😞 i nie wygląda to ładnie, a już napewno nie jest zdrowe i wygodne. Teraz i tak jest lepiej bo są staniki z dużymi miseczkami i małymi obwodami pod biustem, bo kiedyś kończyły się na miseczce DD więc, żeby mamie odpowiadały pamiętam, że kupowała sobieponad 100 pod biustem (a ma 75), żeby miseczka byla dobra.

No nic na to nie poradzimy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela słuchać to małe piwo ty to na bierząco widzisz... i raczej nie masz wyboru jak musisz leżeć w sali plackiem... bo ja tak kilka dni musiałam...

co do brzucha to w sumie powiekszył się ale aż taki ogromny nie jest :P ale powiem szczerze że strasznie mam ją wysoko bo ciężko mi się oddych i stanik mnie uwiera pod cyckami... i nie moge się długo schylać czy siedzieć zgarbiona bo normalnie nie umiem oddychać... O_o nawet śpiąc na plecach zaczyna mnie dusić tylko boki wchodzą w gre...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to nie jestem sama z takim biustem heh 😆 , ja jeszcze do G nie doszłam 😉Najlepiej to bym cały czas chodziła bez stanika bo mnie też gniecie i denerwuje, więc ja po domu chodze bez, zakładam tylko wtedy jak gdzieś wychodze 😉 I teraz jak tak mierzyłam to chyba jednak mam cycki równe z brzuchem 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A musze sie pochwalić że 12 kwietnia jestem zapisana na USG 4D 🙂 Nie moge sie doczekać kiedy zobacze moją kochana pyzunię 😁 Bo jak przeszło tydzień temu już ważyła 1100 to do 12.04 pewnie sporo przytyje 😉 A kopie i rozpycha sie jak szalona...chyba ma mało miejsca 😉 Zastanawiam sie, kiedy ona wogóle śpi... Ja już jestem 10 kg na plusie, a poszło mi nie tylko w brzuch ale i w posladki, biodra najbardziej i nogi 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też czasami mam problem z oddychaniem (pewnie ucisk na przeponę), ale wystarczy że położe się na lewym boku, to przechodzi. No i malutka podkopuje mnie po żebrach.

Jeżeli chodzi o biust to z 75B mam 85B-taki pasował na mnie biustonosz, z tym że jest on już dla karmiących.

Miłej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie zmiana w cyckach też spora, bo zawsze byłam płaską deską (70 😎, a teraz mam 75D. Mąż szczęśliwy, ja jeszcze bardziej 😉 miła odmiana. Ale bez stanika chodzić strasznie nie lubię i najchętniej to bym w nim spała, no ale bez przesady. I noszę zwykłe biustonosze, nie dla karmiących. Jakoś się do tych drugich przekonać nie mogę, a póki mi w zwyklakach wygodnie, to nie będę kombinować 🙂

Co do oddychania, to też często mam już problem. Muszę siedzieć lekko odchylona do tyłu, bo inaczej się męczę głównie z trzech powodów: 1) za płytko oddycham, 2) dziecko się wierci i mnie brzuch zaczyna boleć, 3) nie lubię uczucia posiadania piersi na brzuchu 😉

tak w ogóle to się właśnie zmierzyłam i w obwodzie brzucha przybyło mi od początku ciąży 30 cm 😉 i brzuch już sporo wystaje poza resztę ciała. Czyli najpierw idzie brzuch, a później ja 🙃 ciekawe jak będzie później :P

Zuziek, dobrze Cię widzieć całą i zdrową 🙂 leż i odpoczywaj jak najwięcej. Szkoła nie zając... 😉

Kolorowych snów matki-nosicielki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzucholki

ale żeście się rozpisały...

jakoś nie nadążam ostatnio i na nic nie mam czasu ten biznes to tyle czasu zajmuje a do tego jeszcze szkoła i ta moja nieszczęsna praca do napisania i święta za pasem a porządków nie zaczęłam jakoś nie mogę tego wszystkiego ogarnąć ostatnio.... 🤢

zuziek fajnie że wszystko ok i już w domku

dziewczyny ja to właśnie najbardziej się boje tego pobytu w szpitalu bo ja nigdy przenigdy nie leżałam w żadnym szpitalu i nie mam pojęcia jak to jest i boje się tego że będę uzależniona od kogoś czy podczas porodu czy już po (chodzi mi np czy mi ktoś coś wytłumaczy czy w czymś pomoże) bo w domu to co innego a tam to takie krępujące...

A CYCKI TEŻ MI SKOCZYŁ Z B NA C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...