Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Bry dzień 🙂
No u nas pogoda podobna do wczorajszej czyli dyszcz, i jeszcze raz dyszcz 😉

Zuziek kopniak na szczęście i POWODZENIA!!!!!

O dziwo dzisiaj przespałam spokojnie całą noc a więc nabrałam sił na cały dzień... dziewczyny też tak macie że w krótkim czasie przybywa Was dość dużo?? Zauważyłam, że regularne co tydzień mam 1kg na plusie czy dużo jem czy trochę mniej- dziwne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂

No Zuziaczek zaczela pisac...mam nadzieje ze jak tylko wroci zda nam relacje 🙂

Dziewczynki te wszystkie dolegliwosc niestety sa nieodlacznym elementem ciazy. Nasze brzuchole juz sa ciezkie a maja jeszcze miesiac zeby sie powiekszyc 🙂 Akurat kosc lonowa mnie nie boli ale dzisiaj w nocy kilkakrotnie lapal mnie bol w dole brzucha. Wczoraj znow mialam masakryczny dzien z ta przepona, mlay musial byc tak ulozony ze prawie oddechu nie moglam zlapac, dzisiaj troszke lepiej.
A no i oczywiscie w ostatnim miesiacu najbardziej rosniemy, przeciez te nasze szkraby teraz to juz tylko cialka nabieraja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Trzymam kciuki, trzymam 🙂

Ja tez juz ledwo spie, bola mnie biodra, podbrzusze, a przy kazdej zmianie pozycji lapia mnie skurcze w nogach.Dzisiaj obudzilam sie z takim bolem kregoslupa po prawej stronie, ze ledwo oddycham.No ale jak to Laaf mowi takie uroki koncowki ciazy 🙂

Wiecie czasami sie zastanawiam jak to bedzie jak juz nie bede miala brzucha i sobie mysle, ze bedzie fajnie 🙂Ze bede mogla wszystko robic a jak mi cos upadnie na podloge to bede moga sobie to sama podniesc, bo z tym mam najwiekszy problem.A nie wiem jak to sie stalo, ze w czasie ciazy wszystko spada mi 3 razy czescie niz normalnie i zeby podniesc cos z ziemi to musze zginac sie na 3 razy a to mnie tak wkurza, ze sobie nie wyobrazacie 🙂

Ide na sniadanko, ale jakos na nic nie mam ochoty:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny dawno mnie tu nie było oj dawno
myslalam ze tylk ja mam problemy z spaniem i bolami skurczami twardniejacym brzucholem ale chwała bogu wy tez wiec nie jest zle.
bylam w czwrte na usg i mały ma 2300 a ja wasze maluszki ile maja bo nie wiem czy ten moj szkrab duzy czy w miare w normie ? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mika myśle ze twój mały ma wage taka akurat jak na ten tc, takze bez obaw .Ale dzis umnie pogoda do niczego a czekaja mnie zakupy na komunie itp... mały rzadzi od rana obija mi zeberka 😁 😁 😁 Komsi heheh bedziesz napewno super mamuska reszta sie napewno zemna zgodzi 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Milka231077 nasza córcia ażyła w piątek 2100g wtedy byłam w 33tc 🙂 ponoć w normie więc Twój mały 2300g jest w normie 🙂

Oj Waja rewelacyjnie Ciebie rozumiem 😉 normalnie zgrabność i skleroza nasiliły się masakrycznie w ciąży... 😉 i oby to już minęło!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to sie ciesze 😁 . chociaz jeszcze moze dac czadu z waga moj syn pierworodny jak sie urodził mial 4500 i 69cm corka 4 kilo i 60cm wiec dlatego tak sie pytalam ta wage tej ciazy bo znowu takego kloca rodzic to masara 😞 tym bardziej po 10latach przerwy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Jak Wam minął weekend? U nas trochę plany się pokrzyżowały, bo właściwie większość czasu padało, ale i tak było odpoczynkowo 🙂
Wczoraj mnie mąż zabrał z okazji rocznicy do włoskiej knajpki na obiad i muszę Wam powiedzieć, że do diety cukrzycowej powinno się na stałe włączyć chodzenie po knajpach 😁 Dawno nie miałam tak dobrego cukru jak po tym obiedzie 😎 Fakt, że odmówiłam sobie makaronu, a pizzy zjadałam tylko mały trójkącik, ale to co zajadałam zamiast (cielęcina po rzymsku z warzywami z grilla) było chyba jeszcze bardziej pyszne 😜
Byliśmy w niedzielę na zwiedzaniu porodówki w szpitalu gdzie chcemy rodzić i nawet mi się tam podobało 🙂 Nikt nie krzyczał, chociaż w trakcie było kilka porodów ☺️ Ogólnie wrażenie spokoju i wyciszenia. Rozmawialiśmy też z położną. Poleciła mi zapisać się do przychodni przyszpitalnej, żeby już te ktg od 34. tygodnia na spokojnie robić w docelowym szpitalu. No ale tu trochę kicha, bo najwcześniejszy termin wizyty to początek czerwca, a ja już do tej pory powinnam być po dwóch ktg... Ciekawe, czy Mały będzie łaskaw poczekać do tej wizyty 😉
Dobrego dnia, też trzymam kciuki za Zuziek, choć nie zdążyłam o tym napisać tak żeby wiedziała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę, że wszystkie zaczynamy narzekać. Niestety chyba już się wyśpimy prędko bo teraz nam dokuczają dolegliwości ciążowe a potem nasze maleństwa napewno nie pozwolą nam leniuchować 🙂

Dziewczyny w jakiej pozycji spicie w nocy? Położna powiedziała mi, że na prawym boku i plecach nie wolno spać bo długotrwały sen w tej pozycji może spowodować niedotlenienie dzidziusia. Wiec został tylko lewy bok a w jednej pozycji nie da się długo wytrzymać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Ja śpię i na prawym i na lewym i mogę powiedzieć nawet że częściej na prawym niż na lewym bo serducho mnie boli jak długo leże na lewym boku.

" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />

" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdalena
ja akurat spie wlasnie na prawym boku i na placech bo jakos na lewym wstaje jakby mnie przejechał walec . ale jakos nie wydaje mi sie aby pozycja miala jakies znaczenia az tak bardzo a i jak am pytanko jak tam u was ze skurczami i twardniacym brzuszkiem bo ja dostaje od tyg lub dwoch szalu poczatkowo sporadycznie ale teraz to juz nie dozniesienia wstalam dzis o 7 rano i juz mnie wzielo z 10 razy a gdzie do wieczora i tak jest od tyg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój lekarz mówił trochę inaczej. Tzn. powiedział, że u wielu kobiet faktycznie spanie na plecach nie jest dobre, bo macica uciska na naczynia krwionośne, ale nie jest to reguła i należy sprawdzić, jak to jest u siebie. Podobno to się bardzo szybko czuje - zaczynają się trudności z oddychaniem itp. i w takich przypadkach właśnie nie należy spać na plecach. Co do prawego boku, to powiedział, że nie zaleca się go, ponieważ odciążenie tych naczyń krwionośnych na prawym boku wymaga większego odchylenia w stronę brzucha i większość z nas tak nie śpi, bo jest im niewygodnie. Natomiast na lewym boku wystarczy odchylić się tylko trochę i już jest ok. Więc lekarze na wszelki wypadek zalecają wszystkim tylko lewy bok.
U mnie jest tak, że zależy to od ułożenia dziecka. Czasem mi się śpi na plecach komfortowo, a czasem właśnie czuję jakieś problemy z oddychaniem i wtedy przekręcam się na któryś bok. Nie jestem w stanie wytrzymać w jednej pozycji dłużej niż gdzieś godzinę, ale realnie to na ogół zmieniam między prawym a lewym bokiem. Niestety Mały nie lubi prawego i jeśli tylko nie śpi, od razu się awanturuje, więc czasem odpuszczam i przechodzę z powrotem na lewy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja akurat bardziej preferuje prawy bok, bo dzidzius ma akurat na moim prawym boku plecki i zauwazylam, ze nie lubi jak leze na lewym, bo wtedy torpeduje materac kopniakami.Na plecach staram sie nie spac, chociaz czuje, ze wtedy by bylo mi najwygodniej, ale boje sie jednak niedotlenienia Malej, wiec sobie daruje. A spanie na lewym boku dostarcza mi jakis dziwnych doznan w postaci naplywu goraca na twarz i czuje sie jakbym przechodzila menopauze 🙂przypuszczam, ze obciazam sobie serce i stad taka reakcja 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja faktycznie nie mogę spać na prawym boku. W czasie snu człowiek jest nie świadomy i czasem się przewrócę na prawy lub na plecy. ale jak bym dłużnej spała na prawej stronie to się obudzę bo mi jest strasznie duszno. Jak tak dalej pójdzie to będę musiała spać chyba na siedzącą bo mój Mały na nóżki ułożone jak, że jak leżę na lewym boku to mnie strasznie kopię i wtedy mam wrażenie , że go za bardzo uciskam. 🤨

Milka231077 jeżeli chodzi o skurcze i twardniejący brzuszek to już od dawna mnie męczą. W 7 miesiącu miałam takie skurcze, że wylądowałam w szpitalu. Od tamtej pory często mnie łapią zwłaszcza w nocy.Jak mnie bardzo boli to wtedy biorę no-spe i idę poleżeć, wtedy przechodzi. Najgorsze jest to, że z dnia na dzień są coraz silniejsze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niby na lewym boku dziecko ma więcej miejsca i rzeczywiście się nie dusi. Na ostatniej wizycie mówiłam lekarce, że skurcze częściej mnie łapią na lewym boku na co ona to proszę leżeć na prawym... I tak rzeczywiście śpie. Na plecach bardzo lubie leżeć, ale jak jestem zmęczona i położę się na wznak potem mam problem ze wstawaniem bo krzyż mnie boli (dziecko musi jakieś nerwy uciskać).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny wszystko co piszecie, czyli lewy bok wskazany, mniej na wznak i prawy jest zgodne z prawda...ale nie dajcie sie zwariowac!!!!!
Jesli spanie na lewym boku Wam przeszkadza spijcie tak zeby bylo Wam wygodnie!!!! Ja spie w roznych pozycjach bo chyba bym wariactwa dostala. Nie bojcie sie o maluchy one sobie doskonale radza. Na szkole rodzenia polozna powiedziala ze dziecko potrafi sobie samemu sciskac pepowine i jest to dla niego swietna zabawa takie lekkie niedotlenienie 😉 Oparte to jest na niejednokrotnym USG gdzie wlasnie widac takie harce 😉
Bardziej w ciagu dnia jak sie kladziecie to kontrolujcie ktory to bok 🙂

Co do skurczy ja od 32 tc biore fenoterol (teraz staram sie zmniejszac do 1 tabletki). Proponuje tym ktore maja dosyc czest kontrole szyjki i oczywiscie poinformowania lekarza.
Wiem ze takie problemy tez ma Zuziak, Kwasiek i Vena, To nic strasznego ale warto zeby maluszki jeszcze poczekaly 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na lewym boku poprawia sie nasze ukrwienie serca a co za tym idzie i maluszka 😁 😁 ja tam spie jak mi akurat wygodnie , podoba mi sie jak leze na boku ma mały sie odpycha i walczy jak by chciał pokazac ze cos nie teges 😉Wogule zaczol chyba rozpoznawac dotyk tatusia bo kopie wtedy na całego (wczesniej zawsze przestawał) na szczescie moje nie uklada mi sie na przeponie i nie mam problemu z oddychaniem 🙂Brzuszek stawia mi sie od 3 tyg ale nawet w szpitalu mi powiedzieli ze po 30 tc ma juz prawo ,i mam sie nie martwic. miłego dzionka bez deszczyku a ze słoneczkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...