Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hejka dziewczynki 🙂
jestesmy juz w domku 🙂 bylibysmy juz wczraj ale ze wzgledu na tego paciorkowca co mialam musielismy 1 dobe dluzej zostac zeby malemu zrobic badania. Wszystko wyszlo oki i nas wypuscili. Maly jadl caly czas z cycorka ale spadl juz 300g na wadze i kaza dokarmiac poki mleko nie bede miala tresciwsze. wlasnie przed chwila dostal pierwsza butle 😜

Co do porodu:
O 4.20 zaczely odchodzic mi wody. pojechalismy na porodowke - brak skurczy, rozwarcie 2 cm (zalamka). Od 6 na porodowce zaczely sie skurcze co 7 min, nagle co 3 min, za doslownie 5 min co pol minuty. Lekarz stwierdzic 4 cm (totalna zalamka) ale mowi do mnie ze ja za chwile urodze...ja mu mowie jak za chwile jak mam 4 cm a on do mnie ze ja wielorodka i u mnie bedzie migiem. Doslownie po kilkunastu minutach zaczelam miec bole parte przy 8 cm. po 15min. Dawidos byl z nami 🙂 Powiem tak bylo syzbko ale to byl koszmar znow!!!! Ja chyba mam bardzo niski prog bolu bo myslalm ze umre 😲 Zostalam nacieta ale szwy goja sie raczej dobrze 🙂 Oczywiscie maly jest rzecudownym i poki cow miare grzeczny 🙂
Zdjecia wkleje pozniej, jak znajde chwileczke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam was dziewczyny.
Od wczoraj jestesmy w domku. Mały urodzł sie 11 czerwca czyli w planowanym terminie.
Bylismy caly tydzien w szpitalu bo Bartuś miał bakterie i musiał przyjać antybiotyk.
Porod zaczął sie o 5 a o 9.50 synek byl juz na swiecie. Skurcze byly bolesne ale dalo sie przezyc, sam porod wogole ekspresowy bo po 3 skurczach partych maly byl juz z nami 🙂
Takze co do przezyc z porodu to jestem bardzo pozytywnie zaskoczona bo myslam ze bedzie to bardziej bolesne. Z tego wszystkiego to najgorsza dla mnie byla 2 doba bo szwy strasznie mnie ciagnely, teraz jest juz wszystko dobrze i normalnie moge funkcjonowac.
Dzielny mąz spisał sie bardzo dobrze podczas porodu 🙂
Mały Bartuś słodko śpi wiec mam chwile zeby do Was napisac.
Karmie małego piersia ale mam wrazenie jakby mu moj pokarm mnie wystarczal bo domaga sie czasem nawet co godzine cycka.
Pozdarwiam was Mamuśki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kicia, gratulacje! 🙂 🙂 napisz proszę wymiary Bartusia, żebym mogła je umieścić w tabelce 🙂 🙂

U nas nocka niby nieprzespana, ale nie najgorsza - byliśmy w piątek w bibliotece i wypożyczyłam sobie parę książek, więc miałam co robić podczas nocnych, 2-godzinnych karmień 😉 spałam chyba 6 godzin, więc nie jest tragicznie 🙂 chyba mały głodomorek zaczął się budzić... 🙂

dziś wybory - idziecie głosować? My byśmy poszli, ale nie wiemy gdzie 😮 nigdzie nie ma żadnej informacji, a osiedle nowe, więc... nie wiem czy błąkanie się po osiedlu z dzieckiem na rękach ma jakiś sens. A na necie spisu lokali wyborczych oczywiście nie ma - bo i po co? 😠 😠

Ok, Agniesia na rękach u Tatusia, a ja spadam zjeść drugą część śniadania 🙂 miłej niedzieli, kobietki! 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kicia gratulacje 🙂
Zauwazylam ze Dawidek tak od 20 do 24 spi jak zabity a pozniej karmionko co 1,5-2h ale naszczesnie najada sie w okolo 20 do 30 min.
Dzisiaj meble mamie nowe przywiezli i oczywiscie rumor w domu ale maly jakos ma tow powazaniu i spi jak zwykle 😉
Ciekawe kiedy komsi wraca do domku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witaj laaf i kicia spowrotem 😉

kwasiek przeważnie lokale wyborcze są w szkołach przynajmniej w mojej okolicy może zorientujcie się gdzie jest szkoła i zobaczcie tam może jednak 😜

ja dzisiaj mam wielkie sprzątanie bo goście mają przyjechać a wczoraj nie było czasu bo mała szalała a potem na urodziny szliśmy... a bałagan masakra 🤢 aż wstyd 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej;* mój mały spi, ale coraz częściej cycka sie domaga, aż czasem muszę dokarmiać go butlą, a kupiłam bebilon ha 1.
sutki mnie bolą ale da się wytrzymać, byłam dziś z synkiem na dworzu 15 min, ładna pogoda była 😉 teraz się chmurzy, na wyborach byłam jak mały zasnął to dziadek z nim posiedział 😉 witajcie dziewczyny zpowrotem, widzę że dużo babek urodziło 11 Kicia też 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
znalazłam spis lokali wyborczych! 🤪 w jakimś ośrodku opiekuńczym dla dzieci mamy głosować. Dziś mają nas odwiedzić moi rodzice i wykombinowaliśmy, że zostaną na tych parę minut z Agniesią, a my biegusiem pojedziemy zagłosować 🙂

zaraz będę obiadek odgrzewać. Mięcho jeszcze mamy na 2 dni, ale zupkę jutro trzeba będzie jakąś ugotować. Jak nigdy nie jadłam zup - o gotowaniu ich nie wspominając - tak teraz zupa u mnie to podstawa. Głównie z jednego powodu: można ją szybko podgrzać i jeszcze szybciej zjeść 🙂 a przy Agniesi przy cycku umiejętność robienia wszystkiego na szybko jest bardzo cenna 😉

zrobiłam właśnie zaległe prasowanko. Mąż wczoraj wrzucił do pralki ciuszki małej, które dostaliśmy od jego cioci (86-letniej) - genialne wełniane sweterki, w różnych kolorach i w różnych rozmiarach 🙂 a i wpadłam na pomysł kupienia jakiegoś zestawu ciuszków dla dziewczynek na Allegro :> mam fazę na sukieneczki! 😁

Boże, takie to malutkie stworzonko, a zawładnęło całym dotychczasowym światem i wszystko zeszło na dalszy plan... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heja Laski!
My w klinice jeszcze, maly mial zoltaczke lezal od wczoraj do dzis do 12.00 na majorce. Ale juz mi go oddali. Lezy sobie obok i dziwi zamiast spac. Suty mi podziargal jak mialam to przedmleko, od wczoraj sobie pompka pompuje. elegancka sprawa, bede zalatwiac zeby wypozyczc sobie do domu, szybko sprawnie iwygodnie. No i mam glodomorka nienajdala sie mamim mleczekim (od wczoraj od 11 mam swoje) juz cycki chlodza sie kompresami. Mlody dojada albo dozera 😉 cos od nestle mleko dodatkowe. wciaga powiedzmy 80ml a po 3h 65ml..
No ale to tez dzieki takiemu aptetytowi szybciej wyszedl spodlamp.
Boli mnie kregoslup jak wstaje;( pierdzielona cesarka....;( niech bedzie prezkleta.
Czekam na koncowe badanie moje ginekologa, ale chyba sie z nim mijalam dzis. bo duzo czasu spedzilam w kinderzimmer, jak maxym jeszcze tam lezal potem karmic tam chodzilam bo pokoj do karminia fajny wygodny. no trudno wyjde wtedy jutro. mam nadzieje. boje sie troche 😉
a na grudki w cyckach to masowac i cieply oklad prezd karminiem a po karmieniu zimny oklad.
A co do diet nie wim czy juz wam pisalalm wszystko moge jesc oprocz cytrusow 😉 i tego bede sie trzymac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi i super ze wracacie 🙂 I nie bój sie dziewczyno, bedziesz robila dokladnie wszystko to co robisz bedac w szpitalu 🙂 Bo zakladam ze po za naswietleniami mlody jest z TOba?
Mnie cycorki tez bola ale naszczescie nie sa poranione tylko poprostu obolale 🙂 Dawidek tez lubi przy cycu ale jak tylko zaczyna przyyspiac i szturchance nic nie daja to odkladam go do lozeczka. Jaknarazie jest aniolkiem bo odzywa sie wylacznie jak chce jesc albo narobi to i owo w pieluszke 😉 Wiem ze to dopiero poczatek ale jestem dobrej mysli. Dzisiaj sciagne mu ten plastik z pepuszka (nie zrobiono tego w szpitalu bo 2 doba to bylo za wczesnie).
Angela ja mialam taka faze w szpitalu: poszlam na ostatnie badanie z mlaym i taki tam pokaz pielegnacji przed wyjsciem...mlay spal...najpierw obudzila go pielegniarka, zaraz lekarka a pozniej jeszcze mu pobierali te badania co wyniki przysylaja do domu. I za kazdym razem maly sie budzil i tak zalosnie zawodzil ( on wogole nie ma tak ze ryczy tylko zawodzi 😉) I pod koniec lekarka cos do mnie mowi a ja rycze...a ona no juz Pani mnie nie slucha ale ja to rozumiem niech sopbie Pani poplacze...bardzo fajna babeczka 🙂
Zaraz wkleje zdjatka Dawidka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[URL=http://img375.imageshack.us/i/dawidek1.jpg/][IMG]http://img375.imageshack.us/img375/3905/dawidek1.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]


[URL=http://img718.imageshack.us/i/dawidek2.jpg/][IMG]http://img718.imageshack.us/img718/5580/dawidek2.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]


te sa tuz po porodzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja załatwiłam wybory ok południa, żeby być gotową , w końcu wczoraj minął termin, ale dziś to już nic z tego, mam tylko jakieś skurcze przepowiadające, ale w sumie lekkie i nieregularne bardzo. No chyba, że noc mnie zaskoczy, ale nie sądzę 🤢
Dobra poczekam, bo od jutra będzie Raczek, a wolę Raczka od Bliźniaczka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak przy okazji, mam wrażenie, że jak wam mijał termin, to przestawało odliczać tygodnie porodu, czy mi się wydaję. Bo ja mam ciągle 40 tydz, niby to prawda, ale po terminie, więc kiedy przestanie odliczać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Dawidos!!!!!!!! Jaki jestem urorczy chlopak!!! Taki spokojny KOchany, nawet po porodzie wyglada grzecznie!

Buziak w stopersika bo na stowe ma slodkie stopersy 😉 Ja Maxymka moglabym calowac non stop po nich.

Wlasnie go polozylam w jego lozeczku nakarmionego z czystym pampersem 😉 Daniel pojechal po pompe doapteki. W ogole jest zajebisty, na drzwiach do mieszkania przykleil serduszko z napisem Niuncio witamy motylki ponaklejal, w domu cala podloga wysypana serdukami plusowymi i balonami serdukowymi az do lozeczka Niuncia w sypialni!
A w pokoju goscinnym na stole kwiaty dla mnie. ROzbeczalam sie jak mloda...tez ciagle rycze byle co powod czy z radosci czy ze szczescia.... mine robie i zaczynam plakac...

ide sie walnac troszke z Niunciem tzn nie wejde mu do lozeczka ale wskocze pod kolderke na krotka drzmke potem pompowanie mnie czeka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
komsi, nawet mi się łezka w oku zakręciła... 🙂 🙂

j tez uwielbiam Agniesię po nóżkach całować. Ma takie słodkie paluszki - nie mieszczą jej się w jednym rzędzie i jest: dół, góra, dół, góra, dół 😁 zobaczcie same 😉


Widziałam na n-k, że Marcela urodziła. Jutro wrzucę zaktualizowaną tabelkę - dziś już idę spać. Mężowi już skończył się urlop i jutro wraca do pracy. Więc jutro mamy z Agniesią poważny sprawdzian samodzielności. OD samego rana do godziny 18. No, ciekawe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf słodziaczek ten twój Dawidek 😉 całuski dla niego ;]

a wy tak płaczecie a mi się zdarzyło tylko raz 🤔 ale nie ze wzruszenia tylko przez to że nie wiedziałam co jest małej 😞 i cały dzień płakała wkońcu i ja pękłam 🤔

dzisiaj dzień spokojniutki tak jak przeważnie :P teraz małą nakarmioną staram się ululać w łóżeczku jak wcześniej wspominałam jest to wyczyn 😁 😜

Linen nie pomogę ci bo urodziłam w 39 tyg. więc nie wiem jak to było z tym odliczaniem po terminie 😜

dobranocka mamuśki ;* i nierozpakowane 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, dziewczyny 🙂
Nie mogę się napatrzeć na te zdjęcia Waszych maluchów 🙂 A my już od wczoraj donoszeni i można rodzić 🙂 Odstawiłam no-spę i zaczynam się od wczoraj uruchamiać po 3 tygodniach leżenia. Co za ulga 🙂 🙂 🙂 Organizm już chyba zauważył brak hamowania, bo wczoraj i w nocy byłam dużo bardziej obolała niż w poprzednich dniach, ale na razie wszystko jeszcze zupełnie nieregularne, więc nie liczę na nic szybko. No ale wolałabym oczywiście zdążyć urodzić zanim mi zaczną wywoływać poród. Dziś idę na razie na "rozkładowe" ktg.
Na razie ten ból jest na tyle do wytrzymania, że nawet go nie zauważam, jak się czymś zajmę. Ale początek porodu to chyba zauważę? Nie jestem taka w 100% tego pewna po tym, jak znajomi nam opowiedzieli swoją historię tzn. jak to pojechali do szpitala na wyraźne życzenie kolegi, bo koleżanka uważała, że za mało jeszcze boli, no i w pół godziny po dojechaniu na porodówkę, przy takim samym (nadal za małym) natężeniu tego bólu, urodził się im syn 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂

Kicia i Marcela GRATULACJE!!!

Mój mąż też dzisiaj po urlopie poszedł do pracy 😞 ale w lipcu ma zamiar wziąźć tydzień urlopu tacierzyńskiego, a w sierpniu jeszcze trochę normalnego.

Mi zdarzyło się płakać 2 razy, bo jak byłam u rodziców było straszna duchota u nich w mieszkaniu przy tych upalnych dniach i mała całyczas wisiała na cycu, z ledwością moglam się umyć, coś zjeść. Na szczęście małutka jest grzeczniutka, ładnie je i śpi.

Zmykam, bo juz pokrzykuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

Komsi powiem Ci ze Danielos spisal sie an medal!!!!!

A ja Wam powiem (nie wiem czy nie zapesze) ze to moje dziecie jest nrmlanie aniolkiem. Wczoraj w nocy 4 razy karmiony po 20 min i spi jak zabity do tej pory 🙂 On praktycznie wogle nie placze tylko chrumka ze cos potrzebuje. Oczywiscie nie mogo sie na tego mojego kurczaka napatrzec 🙂
Dzisiaj i moj Mirek wraca do pracy, niestety dluzej nie moze byc w domku 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...