Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hejka 🙂
Kwasiek tomoj Dawid pobil dziisaj rekord bo spal ciurkiem 4,5h, obudzila sie na cyca na 20min i znow spal. Jestem dzisiaj wypoczeta jak mlody bog 😁

Marcysia to normalnie rzeznia, widizieli ze sie meczysz tyle czasu...szkoda slow...
ja jutro podskocze na zdjecie szwow ale jakos mam wrazenie ze jeszcze nie powinnam...
Oki lece bo sie maly budzi i cycorek pojdzie w ruch 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ostatnio moja rola ogranicza się do przewijaka i baru mlecznego 🤔 chyba mam jakiś kryzys.

Pogoda piękna, ani jednej chmurki na niebie, 14 stopni. Nakarmię Agę i zabieram ją na spacer. Zakupy przy okazji w Stokrotce zrobię, bo trzeba dziś jakąś zupę ugotować. Tylko ni cholery nie wiem jaką 🥴 chyba się skończy krupnikiem. Albo pomidorową z makaronem strzelę. Dziś nie mm ochoty eksperymentować. Chociaż w moim wydaniu każde danie to eksperyment 🙂

Dobra, idę karmić tego małego potworka (potworek, bo wydaje odgłosy jak mała Godzilla). Może spróbuję odciągnąć trochę pokarmu w razie spacerowego kryzysu, bo obie piersi mam pełne jak krowa po całym dniu wyżerki 🙂

Miłego dnia Wam wszystkim życzę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo 😉 moja mała dzisiaj 5h przespała w łóżeczku 😉 a potem już z mamą 😜 ale i tak sukces hehe 😁

dzisiaj moja mała ma 3 tyg. 😉 ale ten czas leci a co do terminów to 14.07 idę na szczepionki jutro na USG brzuszka a pod koniec czerwca mam dzwonić na dokładny termin prześwietlenia bioderek... drugi dzień polowania na mocz zakończył się porażką ale może jutro się uda...

też mam zamiar iść dzisiaj na spacer ale moja księżniczka musi się obudzić 😜 znowu śpi jka kamień na moim łóżku od 6

kwasiek ta herbatka granulowana jest genialna 😉 serio widze efekt po wypiciu jednej filiżanki 😜 polecam 😉

Wszystkiego dobrego dla wszystkich tatusiów 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaku, mówiłam że jest dobra 😉 właśnie ją piję 🙃 nakarmiłam małą, odciągnęłam 90 ml mleczka, znów nakarmiłam małą i szykujemy się na spacerek. Chmurki nam słoneczko przysłoniły. Dobrze dla Agniesi, źle dla mnie 😉

aa, dziewczyny, czytałam ostatnio w "Twoje Dziecko", że dzieci do 6 miesiąca życia nie powinny w ogóle być narażone na promienie słoneczne i że nie ma kosmetyków z filtrami odpowiednich dla tak wrażliwej skóry. Nawet kremy mineralne są polecane dopiero od 6 miesiąca życia.

jak będzie ładna pogoda, to pojedziemy w weekend z Agniesią nad zalew. Siądziemy gdzieś w cieniu i może trochę odpoczniemy psychicznie 🙂

Ok, spadam, póki mała głodna nie jest. Wieczorem lecimy na usg główki i do moich rodziców w odwiedziny, więc nie wiem czy wpadnę na brzuszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie 🙂
Moja mała już śpi prawie 3 godziny, to już chyba jej pora bo przez dwa dni też tak spała, ale zaraz sie pewnie obudzi. I cały czas by jadła... Ja też pije te herbatki, bo wydawało mi sie że mam mało pokarmu, a teraz to mi chyba o 2 rozmiary cycki urosły i aż mam twarde.
W piątek idziemy już do lekarza, musze wziąść skierowanie do kardiologa bo wykryli u małej jakieś szmery serduszka... 😞 ale one raz są a raz ich nie ma, więc kazali się upewnić.
Od wczoraj jakoś łuszczy jej się skurka przy stópkach i rączkach.. nie wiem czy to uczulenie czy co 🤨 Najgorszy jest ten pępek, wczoraj jak była położna to chyba jej go naruszyła i poleciała jej krew...myslałm ze zawału dostane jak to zobaczyłam..boje sie przy nim robić, żeby dobrze sie zagoił. A o kąpaniu nie wspomne...masakra! gdyby nie moja mama to chyba bym płakała razem z nią 🤢
Dobra spadam bo sie budzi mały głodomorek.
Miłego dzionka Wam życze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, jestem już na szczęście z powrotem w domu. Zrobili mi na patologii ktg i usg, sprawdzili różne inne badania i werdykt taki, że mam jeszcze tydzień wolności. Za tydzień mam się do nich zgłosić i wtedy już mnie zostawią i "zaczną rozradzać". No ale woleliby, żebym sama do tej pory urodziła. Mały waży w tej chwili 3120g, więc zaczynam wierzyć w to, że nie dobije przy porodzie do 3500.
Na razie uciekam, bo jestem padnięta od tego czekania, doczytam Was później albo jutro rano.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marcyś jak leci krew to nie ma co się przejmować musi troche pokrwawić mojej małej odpadł ponad tydzień po urodzeniu a jeszcze jak przemywam jej pałeczką do uszu to ma tam lekko z krewki ale minimalnie... właśnie trzeba dobrze przemywać ten pępuszek bo tam się zbiera najwięcej bakterii a po co ci jakieś choróbsko potrzebne... a i co do łuszczenia się skóry smarują rano i wieczorem oliwką zejdzie samo to skóra schodzi przecież maleństwo tyle czasu leżało w wodzie w brzuszku to się skóra złuszczyła... moja mała też tak miała 😉 i teraz ma śliczne stópki i raczki 😉

laaf pediatra zalecił zrobić generalnie powiedziała że nie spodziewa się żeby coś wyszło ale na wszelki wypadek a coś mi się wydaje (nie jestem pewna) że to dziewczynką się robi tylko... ale nie chce wprowadzać w błąd...

a my dzisiaj po 3h spacerku z koleżanką 😉 mała całą droge spała ładnie 😉 nakarmiłam ją i dalej kima 😁
koleżanka mnie pozytywnie zaskoczyła 🙂 odkąd ją znam zawsze mówiła że nie lubi dzieci i nie chce ich mieć a tu cały czas z wózkiem szła 😜 zdjęcia sobie z małą porobiła i jej tekst "idzie się w niej zakochać" i idzie wpatrzona w małą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marcyś, uważaj, żeby Ci się zastój pokarmu w piersiach nie zrobił - jak masz twarde piersi, to budź Małą, żeby trochę mleczka ściągnęła. Wam obu wyjdzie to na dobre. Szmerami serca się nie przejmuj póki co - sporo noworodków je ma. Wynikają głównie z tzw. przetrwałego przewodu tętniczego Botalla, który powinien się zamknąć tuż po urodzeniu, ale czasami trwa to kilka tygodni. Jeżeli Mała Ci nie sinieje podczas jedzenia czy płaczu, to znaczy, że nie ma czym się martwić i nawet jeżeli jest jakaś drobniutka wada serduszka, to nie jest groźna 😉 łuszczenie się skóry jest normalne - posmaruj oliwką albo kremem ochronnym i za 2 dni powinno być ok 🙂 a co do pępka - mojej Małej też podkrwawił - zdarza się i nie jest to nic strasznego. Kup w aptece Octenisept (spray 50 ml kosztuje około 22 zł), dwa razy dziennie spryskaj pępuszek i wycieraj jałowym gazikiem. Patyczki do uszu też są w tej sytuacji przydatne 🙂 U nas już wszystko zagojone, tylko w środku jeszcze nie bardzo mogę pozostałości krewki domyć, a nie chcę jej grzebać aż tak bardzo. Wyczyści się w swoim czasie podczas kąpieli 🙂 odnośnie kąpieli - jaki masz problem? Płacz dziecka - dobrze zrozumiałam? Podłóż na dno wanienki pieluchę tetrową albo flanelową, żeby się dupsko małej nie ślizgało. Moja się uspokaja, jak jest trzymana za nóżki - nawet nie kwęknie wtedy. Puszczona - od razu zaczyna płakać. Podobno dobre efekty daje też zapatulanie dziecka w pieluchę tetrową albo flanelową przed kąpielą, włożenie go w tej pieluszce do wanienki i powolne "rozpakowywanie" dziecka. Wypróbuj, może któraś z tych metod u Was zadziała 🙂

laaf moja Aga miała usg brzuszka i główki ze względu na wcześniactwo - rutynowe badania w przypadku wcześniaczków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mam smsa od Madaleny:
"hej. Co tam nowego na brzuszku. Ja jestem jeszcze w szpitalu. Po porodzie mdlałam i mialam krwotok. Przetaczali mi krew a malutki ma zółtaczke . Od porodu ma krwiaka na główce i wykryli mu szmery koło serduszka. Jestem załamana i chce mi się płakać. Pozdrowienia dla wszystkich. Madalena"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂
dziisajw nocy maly troszke marudzil ale jak sie oakzala ze tata probuje go nieskutecznie uspic to mlay mial kupsko w pieluszce. To sie z tatuska usmialam i sie pytam czy ty byc ze srankiem w gatkach zasnal? 😁
Dziisaj lecimy go zarejestrowac, do mojej ksiegowej i na zdjecie szwow. Mam w planach jeszcze kilka miejsc ale zobaczymy na ile nam Dawidek pozwoli bo jedzie z nami 🙂

No nie kazdej z nas sie udalo wyjsc bezproblemowo z tych porodow...

Kwasiek Twoja malutka konczy miesiac dzisiaj czy jutro?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja Was zaskocze, nie mam kapac Maxymka dopoki nie odpadnie mu pepuszek. Naturalnie dupeczke yc i uziunke, wczoraj mu nawet fryza przetarlam 😉 Oliwic nie kaza,kremowac nie kaza, skora z okresu plodowego odpadnie sama, tylko jesli gdzies byloby strasznie suche to wtedy posmarowac tlustm kremikiem, tak mial np. na stopach na zgieciu.
Polozna przychodzi codziennie, i mowi ze widac ze maly zadowolony, milo slyszec.
Wazyl wczoraj 4010g 😉 Cisnie mopsiaczek 😉 Dzis pomlau zjechalam do piwnicy wstawilam pranie niuniuska, suszy sie, nasze zanioslam w reklamowce bo ygodniej niz w koszu pomalu pomalu cos zaczynam ogarniac. Dostalam czopki wczoraj i porezdwczoraj po jednym wzielam diclofenack czy jak to sie tam pisze na rozluzneinie tej rany macicy, i super dziala 😉
Pogoda pikna, wczoraj mlody spal caly czas na balkonie, moze po nastepnym karmineiu wyjde z nim na krotki spacer. Mam nadzieje dac rade 😉 Kurna chata zeby nie te bole to juz bym smigala dookola tu osiedlawrrrr... 😠

Dzizesie z Malenstwem Magdaleny. 🤢 Oby wszystko dobrze sie skonczylo, czasami trzeba byc optmista, biedna dziewczyna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf, wczoraj skończyła miesiąc 🙂 razem z Tatusiem miała świąteczny dzień 🙂

zabrałam ją wczoraj do mojego ex-domu (czyli do dziadków). Moja mama oczywiście przestała na cokolwiek zwracać uwagę - liczyła się tylko Agniesia 😉 a pies na każde jej kwęknięcie biegł do pokoju, żeby sprawdzić, co się dzieje. Oj, przydałoby mi się tutaj to psisko 😉 oczywiście zaakceptowała Małą w 100%, Agniesia nawet dostała liza w czubek główki 😉 jak się uda, to za rok obie będą sobie na spacerki wychodzić 😉

Komsi, właśnie słyszałam, że w Niemczech mówią, żeby nie kąpać dziecka, ewentualnie raz na tydzień zrobić kąpiel. I podobno radzą, żeby nie obcinać paznokci, tylko je spiłowywać. Cóż, co kraj, to obyczaj. Ja tam Malutką kąpię codziennie (2 razy miała farta i jej się upiekło), widzę że coraz bardziej wodę lubi 🙂 a paznokietki jej obcinam, bo jej się bardzo łamią i pilniczkiem bym tylko pogorszyła sprawę i je ponadrywała. Poza tym piłowanie paznokci osłabia je. No i ile czasu by zajęło takie piłowanie 😲 na bank by zaczęła płakać, a wtedy nici z piłowania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez malego kapie codziennie ale jak piszesz Kwasiek co kraj to obyczaj.
Komsi to maxym przybiera slicznie na wadze. Ja narazie nic nie wiem jak z moim dopiero w przychodni za tydzien sie dowiem 🙂
Komsi a jak tam z przystawianiem do piersi dajesz juz rade czy dalej sutasy bola?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przystawiam go najada sie, meczy i ladnie spi, choc np teraz lezy sobie i sie gapi choc najedzony jest 🙂 sutas prawy pobolewa jeszcze mocno na poczatku ale juz nie tak drastycznie. czego sie nie robi 😉
paznokcie mu cichaczem poobcinalam, jak spal.polozna nie pyta ja nie odpowiadam 😉
Cos mi sie wydaje ze mu dzis albo jutro pepuszek odpadnie 😉 Polozylam go teraz do wozka, melinujemy na balkonie 😉 Jak zasnie wezme sie pomalu za obiados.
Laaf i co na ile pozwolil Ksiaze Dawid pozalatwiac sprawy 😉?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ha ha ha ... widzę że paznokciowy sposób " na śpiocha " jest jednak niezawodny .... ja mojego małego też wczoraj na spaniu ogołociłam z pazurków... 🙂

Antkowy pępol nartazie trzyma się jak diabeł dobrej duszy ... może w końcu kiedyś odpadnie 😉

powiedzcie mi mamusie cycem karmiące , czy zdarza się wam że musicie dokarmić swoje maluszki mieszanką ?
ja muszę niestety bo moje cycki już z wieczora nie nadązaja z produkcją ...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...