Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Byliśmy z Olcią u pediatry - wszystko ok.- zdrowiuteńka, Angela malutka waży już 5380 g. Po wizycie było szczepienie 2 wkłócia - szczepionka skojarzona 5 w 1 + na żółtaczkę - Oleńka biedna spłakała się, ale poprzytulałam ją, dostała cycusia-lelusia i już była spokojna. Teraz śpi spokojnie, temperaturki nie ma i niech tak zostanie. Ciekawe jak nocka minie.

Laaf, Marcel jest starszy o jakieś 2,5 m-ca, urodził się w marcu.

No i udało nam się dzisiaj wyjść do kina na Multibabykino, Olcia pierwszy pobyt na filmie ma za sobą - co prawda przespany w 3/4, ale przynajmniej ja sobie spokojnie obejrzałam Zaćmienie.

Co do figury po porodzie - ja mam podobne podejście jak Komsi, mam gdzieś że odstaje mi spod bluzkimalutki brzuszek, czy jakiś tam wałeczek - urodziłam dziecko i tak może być przez jakiś czas, a jak komuś się niepodoba to niech nie patrzy. Poza tym można zalożyc jakiś maskującą bluzkę/tunikę.
Dziewczyny głowa do góry, jesteście naprawdę krótko po porodzie, jakby ten stan był po pół roku lub po roku, a nawet 2-ch no to i ja może martwiłabym się, ale napewno zgubicie to co tam zostało.
I nie głodźcie się, żeby mieć siłę dla maluszków. Najlepiej jeść 5 posiłków - mniejsze porcje + ćwiczenia po połogu.

Idę już spać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam 🙂

Uff, Olcia po szczepionkach przespała ładnie nockę, bez gorączki, marudzenia i obrzęków wokół nakłuć. A za 2 tyg. idziemy szczepić na pneumokoki.

Teraz zastanawiam wyjść z małą czy nie wychodzić, może nie będzie jeszcze takiej mordęgi.

Od wczoraj Ola też już nosi Pampersy 3 - rośnie panna jak na drożdżach 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka, ja dziś nie wychodzę - chyba, że wieczorem. Chociaż, cholera wie, może się skuszę na krótką rundkę z wózkiem pod blokiem, gdzie cień jest. Póki co są 24 stopnie. W cieniu. Zapowiadają 34 😮

Komsi, my używamy Pampers active baby 3. Nie wiem czy to na noc, czy na dzień, wsio mi jedno, skoro Małej wygodnie i nic nie przecieka 🙂

Co do wagi, to wczoraj się ważyłam i wybiło mi prawie 53 kg 🤪 czyli od początku ciąży jestem na plusie 4-5 kg 🤪 a tak się bałam, że nic nie zostanie... 🙂 brzuch mam jeszcze opuchnięty w rejonie cięcia, ale mi to zupełnie nie przeszkadza 🙂
u ginekologa wszystko ok, wygojona jestem ładnie, przepisała mi pani dr globulki, bo coś jej się odczyn pH nie spodobał. Antykoncepcji mi nie przepisała - powiedziała, że najpierw muszę zrobić badania krwi, co wprowadziło mnie w pozytywny szok, bo jest to pierwszy lekarz, który zwrócił na to uwagę 🙂 następna wizyta za 2 tygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek, to faktycznie pozytywne zaskoczenie. Jak brałam Cilest to po jakimś czasie musiałam zrobić badania wątrobowe, ale wyszły ok i mogłam dalej brać.

Tych nowych antykoncepcyjnych Cerazette wzięłam już 3 tabletkę i na razie jest ok. zobaczymy jak będzie dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam 3 Baby Active i jedną paczkę też Baby Active tylko, że na niej jest księżyc z króliczkiem śpiacym i napis 12h, więc te są na noc. Tak małej zakładam te "zwykłe" i wczoraj też pierwszy raz założyłam do spania ten "nocny" i tylko jeden zużyłam.

Komsi, Kwasiek ma rację różnicy raczej nie ma, tylko te niby nocne mogą być bardziej chłonne, inne mogą mieć jakąś siateczczkę delikatna czy coś tam, ale i tak jak zmoczy się pieluszka, to nasze maleństwo da znać, że ma mokro i mu przeszkadza obojętnie, który pampers miałoby założony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki ;*

mam pytanko do Kici i Angeli bo przeczytałam że odchudzacie się czyli już na pewno nie karmicie piersią i nie odciągacie pokarmu także moje pytanie jest czy dalej macie mleko w cyckach i czy coś robicie żeby całkowicie zanikł? Bo ja już niestety nie odciągam bo jest tam najwyżej 50 ml z obydwóch i nie opłaca mi się dawać małej z resztą mój pokarm jest daremny bo zaraz jest mała głodna i chce coś zrobić żeby już nic nie leciało bo czasem poleci mi mleko i bluzka mokra a to nie komfortowe np. jak jestem na zakupach czy u znajomych 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny założyłam wątek o kremie do biustu, żeby nie zniknął z pola widzenia może na nim urządzimy pogadankę, a nóż z innych wątków mamusie też odezwą się 🙂

http://www.brzuszek.net/forum,krem_na_rozstepy_na_biuscie_po_porodzie,17,392212.html,str=0#392212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek, właśnie obejrzałam Twoje suwaczki i widzę, że gliterowy napis zniknął, pewnie Zuzia. Musisz jeszcze raz wygenerować i tam będzie opcja dodaj do albumu, wtedy on nie będzie znikał. Tylko nie wiem czy jesteś tam zalogowana czy skorzystałaś z opcji bez rejestracji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Zuziek ja juz nie karmie od miesiaca a mam nadal pokarm ale juz nie leci mi sam tylko jak nacisne brodawke
połozna powiedziałą ze jesli pokarmu nie ma za wiele w piersiach trzeba nosic bardzo ciasne staniki i mniej pic wtedy pokarm bedzie zanikał 🙂
je tez sie odchudzam :/ jeszcze mam 2kg do wagi z przed ciazy a 6kg do wagi w dniu slubu do której chce dobic 😉

a tak ogólnie to niemam czasu zagladac na brzuszek bo mieszkam teraz z mezem i dziecmi gdzie indziej i poki co mam sporo zajec zwiazanych z domem musze podłoge myc 8x dziennie bo tu jest rzeczka a pies lubi sie kąpac i syfi masakrycznie a jak go zostawie na zewnatrz to szczeka i mi mała budzi :/ hee ale jakos damy rade
pozdrawiam buuuuziiiaaaki !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie karmie wogole piersia juz od 3 tygodni, pokarm jakis jeszcze tam mam ale tylko jak nacisne sutek to cos tam leci a przeciekow na bluzke nie mam 😉 i cycki miekkie wiec produkcja po malu ustaje 😉
Moj maly jest na specjalnym mleku modyfikowanym bo nie przybieral na wadze i w ten sposob karmienie sie skonczylo chcoc na moim mleku ciagle glodny byl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

my wczoraj byliśmy u ortopedy. Niestety musimy Małego pieluszkować i za 6 tygodniu wizyta kontrolna. Lekarz powiedział, że przez ten czas wszystko powinno być już ok.
A tak jakoś leci. Babcia u nas była od piątku do dzisiaj więc się mama wyspała i obiadków gotować nie musiała 🙂 Ale od dzisiaj już musimy sobie radzić sami. Za tydzień szczepienie i wizyta u pediatry więc się okaże ile Mały waży... Karmimy się piersią bo jakoś się ustabilizowało od jakiegoś czasu...
A kilogramy też zostały jeszcze do zgubienia, no i brzuszek... Ach!!!

Miłego dnia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc i czolem 🙂

Po tych kilkunastu minutach placzu Dawidek sie uspokoil...mam wraznie ze to cos z brzuszkiem, chociaz baczki puszcza i kupke 2 razy dziennie robi...sama juz ine wiem...
my dzisiaj jedziemy do ortopedy zobaczymyjak z jego bioderkami, mam nadzieje ze oki 🙂
Anulka to powiem Ci ze Olcia jest mega duza dziewczynka (oczywiscie w pozytywnym sensie) 😁
nie widac tej 2,5 miesiecznej rznicy 🙂
Komsi barzo ladnie wygladasz 🙂
A ja was zaskocze i powiem ze nie wiem ile schudlam po ciazy 😉 dotad sie nie wazylam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uff, moje dziecko w końcu zasnęło... wczoraj praktycznie w ogóle nie spała (może ze 3 razy po pół godziny), w nocy były aż 4 karmienia. Dziś też drzemała po 20-30 minut, dopiero teraz mocniej zasnęła. Zdążyłam zrobić pranie, zaraz pomyję naczynia i będę robić naleśniki. Za 1,5 godziny wróci mąż, to zje ciepłego naleśniora 😉 zapomniałam tylko jak się ser do naleśników robi. Jajko, ser biały, cukier, cynamon i chyba tyle 🤨 no nic, co wyjdzie, to wyjdzie 😜
No właśnie - ile ważą Wasze dzieciaczki? Moja Aga już coś koło 5kg 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój Kubuś ważył w srode 5200 😉 ładnie rośnie, a Zuziek mi poksrm przestał wyciekac po 3 dniach zaprzestania karmienia, a potem jak mocno pociagnelam to jeszcze byl i teraz ciut tez, ale piersi mam miekie, zuziek mleko to bebilon pepti 1 kupujesz na skaze???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂

mój Antek też dzisiaj dał brzuszkowy koncert pokazowy ... skonczyło się masowaniem i kupą po ciężkich bojach 😉

Wczoraj byliśmy na szczepieniu , nawet nie było zle ... pamiętam jak Zuzia się darła , w porównaniu z nią , Młody zniósł to super po męsku 😉
co do wagi - moje słoniątko ważyło wczoraj 5700 !

Karmienie piersia też w łeb wzięło , teraz cyc tylko rano idzie w ruch , potem przez resztę dnia NAN ...
próbuję jeszcze molestować tę moją laktację odciągaczem , ale z marnym skutkiem ... jakieś 100ml na dobę jeszcze jestem w stanie odciągnąc i to wszystko 😞

Ja też się jeszcze nie ważyłam ... ale mieszczę się w spódnice z ubiegłego lata , więc nie jest żle 🙂 😉

Jutro Antoś ma wyjazdowy debiut , jedziemy na weekend do Zakopanego ... zobaczymy jak zniesie podróż ...

no to spadanm karmić mojego Małego Głoda bo słyszę że się wierci 🙂
Buzki Mamuśki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela ja kupuje Nutramigen taki przepisała na recepte nam pediatra (śmierdzi okropnie i smakuje tak samo okropnie) ale mieszam jej z bebiko 1

dziekuje dziewczyny za informacje ja też mam cycki jak flaki ale raz dziennie (nie mogę określić kiedy bo różnie) mam plame na bluzce albo w staniku... dzisiaj się to nie zdarzyło jeszcze ale wczoraj np. rano na szczęście byłam w piżamie :P

a co do odchudzania ja akurat nie mam potrzeby zrzucać kilogramów (na szczęście) już nie widać że byłam w ciąży po za tym że mam córeczke 😉 a jak nie karmie juz piersią mogę z całą uglą napić się smacznej mocnej kawy :P i napić się piwa wieczorkiem z mężem :P albo w knajpie 😜 czasami denerwuje mnie jednak mina ludzi że mama z wózkiem i piwo przed nią sama bym się tak patrzyła jak by mama się zataczała ale jedno piwo chyba nie jest grzechem i ja np. nie jestem po jednym nawalona 😉

Anulka dziekuje za chęci ale odpuszcze sobie ten napis i tak już duzo tych suwaczków (a i mam nadzieje że nie jesteś zła że odgapiłam troszke od ciebie ☺️ ☺️ )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i wrocilismy. Dawidek ma bioderka w jak najlepszym stanie 🙂 i zastanawia mnie czemu chce go zobaczyc za 6tyg? 😮 a wizyta ktora twala okolo 5 min kosztowala 100zl...myslicie ze naciagaja czy rzeczywiscie powinnam skontrolowac?

Zuziaku "olej i podpal", nie zrobisz nic zlego chlodzac sie piffkiem w takie upaly ana frajerow nie zwracaj uwagi 🙂 nalezy ci sie jak psu zupa 🙂

Ja jeszcze mam pokarmu tak na 2-3 karmienia ale zuzywam go glownie na uspokojenie malegow ciagu dnia bo cyc to tez dobry naturalny smoczek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...