Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hejka 🙂

Zuziaku, no proszę jak mąż tancuje z córcią 🙂 i mamusia samolocik robiła 🙂

Podziwiam Was, że nosicie maluszki na biodrze albo tak trzymając przodem, ja małą póki co trzymam jak do karmienia lub lulania albo jak do odbicia, szczerze mam jeszcze stracha trzymać inaczej ale muszę zacząć, żeby nie było dla małej monotematycznie.

Ann, ja smoka dałam raz jak Ola strasznie płakała - uspokoiła się, trochę pocmokała i wypluła, na razie to było na tyle. Mi też tak jak Laaf serce kraje się jak mała zaczyna pokrzykiwać, płakać, ale muszę skończyć rozpoczętą pracę lub skończyć myć się. Takie maluszki z jednej strony potrzebują jeszcze bardzo dużo naszej czułości i naszego ciepła, ale też musimy je uczyć malutkimi kroczkami samodzielności,bo jak tak nie zrobimy to za kilka/kilkanaście miesięcy naprawdę będą to mali terroryści i wejdą nam na głowę, już nie mówiąc o zajęciu się sobą bądź cokolwiek zrobieniu w domu.

Karulina, ja smarowałam kremem Nivea Baby UV 30, ale tylko w słoneczne dni. A małą w te ciepłe dni na spacer ubierałam w bodziaka z krótkim rękawem i bez czapeczki lub miałam taką, która przypomina chustkę z cieniutkiego materiału, w domu również jak dziewczyny trzymałam w samym pampersie lub na golaska, a w nocy bodziak z krotkim rękawkiem. Poza tym też ubieram zależnie od pogody raz cieplej raz w cieńsze ciuszki, ogólnie najlepiej na cebulkę i sprawdzać na karczku czy dziecku nie za ciepło lub za zimno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hejo 😉

byłam dzisiaj w ośrodku gdzie rehabilitują niepełnosprawne dzieciaczki moja siostra tam ma praktyki i załatwiła mi spotkanie z profesjonalnymi rehabilitantkami... i wiecie co rewelacja 😉 pani pokazała mi jak poprawnie mam układać małą jak przekręcać podnosić trzymać i uczyć małą nowych rzeczy 😉 jak ktoś pokazuje to w praktyce jest o wiele lepiej niż w teorii z książek 😉 nie wiedziałam że moja mała potrafi tak trzymać główke (jak na zdjęciu u Anulki) do tego zabroniła mi trzymać dziecko w pozycji pionowej na żabke bo to obciąża kręgosłup na biodrze też za wcześnie dopiero jak mała bedzie utrzymywać normalnie główke czyli w 4/5 miesiącu mówiła jeszcze żeby nie dłużej niż 15/30 min kłaść dzieci do takich bujadełek albo nosidełek samochodowych bo dzieci leżą krzywo i mają złą pozycje... najlepiej na matach położyć dzieci na płasko i zabawki zawieszone mają być nad brzuszkiem nie nad główką bo dziecko patrzy za bardzo do tyłu... wogóle mówiła żebym z nią ćwiczyła jak najczęściej kilka razy dziennie i zawsze żeby na płasko leżała na twardym czyli na podłodze (na kocu) na stole (oczywiście pod opieką dorosłych) itp. dodała jeszcze na przyszłość że jak dziecko bedzie powoli siadać nie pomagać mu nie kłaść go w pozycji siedzącej dziecko jeśli najdzie jego czas samo usiądzie to samo tyczy się chodzenia jeśli bedzie zaczyć nie pomagać tylko samo się nauczy... i mówiła żeby nie kupować żadnych chodzików bo to bardziej szkodzi i pomaga...
tyle z wiadomość od specjalistów 😉 za dwa miesiące znowu mam się pokazać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was wszystkie serdecznie!! Ja mam pytanie trochę z innej beczki!! Mam 6 dni do porodu, dużo czasu i wyszukuję chyba niepotrzebnie głupot po internecie. Ale nurtuje mnie jedno!! Jakie miałyście NT na początku ciąży??? Mnie lekarz nic o tym nie powiedział a wyniki miałam takie: NT1,9 CRL 77,3 BPD 21,2 tydzień 14. Proszę napiszcie jakie wy miałyście i czy wasze dzidzie są zdrowe!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaku, o tym, że nie powinno się nosić dziecka "na żabkę", mówiła mi też pani neurolog. Z drugiej strony - ortopeda kazał tak nosić. Po wizycie u neurologa pytałam się ortopedy co o tym myśli, to powiedział, że wśród jakiegoś plemienia Indian nosi się dzieci właśnie na żabkę na plecach lub na brzuchu matki i dzieci te mają zdecydowanie rzadziej dysplazję bioder i problemy z kręgosłupem, niż dzieci spoza plemienia. Cóż, ja stwierdziłam, że tak czy inaczej Małą będziemy na żabkę nosić, bo dysplazja bioderek jest stanem faktycznym, a problemy z kręgosłupem są problemem, który może - choć nie musi - wystąpić w przyszłości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magnolka skoro lekarz nic nie mówił, to się nie przejmuj. Gdyby cokolwiek podejrzewał, to odesłałby Was na dalszą diagnostykę 🙂 nie wiem jakie są prawidłowe wartości, nigdy się tym nie interesowałam, w zasadzie nawet nie przywiązywałam do tych wyników żadnej wagi 🙂 nie przejmuj się tak, bo stres Ci teraz potrzebny nie jest 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
też nie miałam pojęcia że na wynikach badań można stwierdzić wady genetyczne 😮 nie interesowałam się tym i lekarz o tym wogole nie mówił... nie stresuj się i odpoczywaj bo stres do niczego ci teraz nie jest potrzebny... 😉

kwasiek właśnie w poniedziałek idę na badania bioderek i się dowiem co z tymi jej bioderkami nosiłam ją dość często właśnie w ten sposób usypiałam ją nie raz więc może nie przestane wogole jej tak nosić ale ogranicze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Ja właśnie jestem bo dodaniu bioderek. Piotruś musi nosić 2 tetrowe pieluch włożone pod body żeby mu się te bioderka naprawiły. Tak wiec jak ma pampersa i 2 pieluchy to już musi nosić ubranka 68. Przez 8 tyg musi je nosić. Na ostatniej wizycie u pediatry Piotruś ważył 5380, powiedziała że za dużo przybrał. Ostatnio ważył za mało teraz za dużo. Po prostu idzie zwariować.
Jak jest z oczkami u małych dzieci. Pytam bo Piotrusiowi czasem ucieka jedno oczko. Może to by pozostałość po krwiaku ale ja słyszałam ze dzieci czasem tak mają i najczęściej im to znika do 3 miesiąca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laski dzien doberek, nie pisze ale czytam 😉jutro nalot tesciowej, kurna latam, ogarniam, posciel dla niej w pralce kurna chata jaknie wyschnie edzie spala pod mokra 🙃ajj nie ma czasu zaladowac 😮
Lece z mlodym na spacerek bo pogoda fsajna, ciasto i prasowanie potem... co do capek skoro nie macie prolemu, tzn ze maxm ma glowke po tacie jemu tez ciezko czapke dopasowac..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
podejrzewam, że magnolka się stresuje, czy urodzi zdrowe dziecko i sprawdza każdą ewentualność. Mam nadzieję, że jej to przejdzie, bo sprawdzając wszystko można oszaleć 😉 a i do hipochondrii droga niedaleka 😉 ja już na samym początku ciąży stwierdziłam, że nie ma sensu się przejmować zawyżonymi czy też zaniżonymi wynikami badań i wszystkiego sprawdzać, bo tak czy inaczej kocham to dziecko i będę je wychowywać najlepiej, jak potrafię - niezależnie od wszystkiego. Poza tym wydaje mi się, że Bóg nie zsyła na nas więcej nieszczęść, niż jesteśmy w stanie udźwignąć, więc jeżeli pojawia się jakiś problem, to przy odrobinie siły i cierpliwości uda się go wyeliminować 😉 a przynajmniej się z nim pogodzić.

Ta, teoria - teorią, a jeszcze kilkanaście dni temu spanikowana byłam przez jakąś durną trombocytozę 😁 cóż, takie życie 😉 musimy dbać o nasze dzieci, ale też pilnować się, żeby nie popaść w jakąś skrajność... 🙂

Madalena, miejmy nadzieję, że upałów nie będzie, bo dwie pieluchy + pampers to ciut dużo i mogą się Piotrusiowi odparzenia zrobić... my też mieliśmy stosować dodatkowe pieluchy, ale wtedy akurat były te upały i po prostu nosiliśmy Małą jak najwięcej na rękach (w pozycji "na żabkę"), mąż spał z nią na brzuchu. I poprawa jest spora : teraz mamy mieć za 6 tygodni kontrolę bioderek po stosowaniu majtek ortopedycznych - udało mi się je kupić w sklepie z zaopatrzeniem ortopedyczno-rehabilitacyjnym za 37 zł. Rzadko ich używam, bo zwykle i tak Małą noszę "na żabkę", ale czasami jej zakładam, gdy śpi w łóżeczku. Może zainwestujcie w coś takiego?

założyli nam dziś roletę w pokoju małej 🙂 🙂 wybrałam liliowy kolorek, z zewnątrz nie rzuca się w oczy, bo jest taki "przybrudzony", ale w pokoju po opuszczeniu rolety jest różowo 😁 no nic, pokoik dziewczynki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek sluszna racja oklask za to co napisalas. Mi na poczatku ciazy tez gina gadala robic takie badnaia takie i inne... juz wtedy stwierdzilam ze nie chce ze co bedzie to bedzie jest we mnie maly niunius i niech wychodzi skoro jz sie tam zagniezdzil 😉 A teraz jeszcze bardziej jestem zdania ze nasze skarby to najwazniejsze sa na swiecie, nic mnie nie dyga,jakies durne texty, problemy wszystko jest niewazne ON jest na pierwszym miejscu 😉

Rozowiutki pokoik Kwasku to bajka, u nas Maxym nie ma pokoiku ale swoj kacik caaaly na niebiesko 😉hehe

A wiecie laski ze kiedys byla na odwrot, tzn niebieski byl kolorem dziewczynek a rozowy chlopcow 😉

Nie wyszlam na spacer wystawilam mlodego na balkon a poprasowalam pranie. Tesciowej posciel sie suszy.
Mlody kima dalej,podgrzewam obiados glodnam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek nawet nie wiedziałam że coś takiego istnieje i że są takie majtki dla dzieci. Muszę skoczyć do sklepu medycznego to może uda mi się je kupić. I tak tyle kasy wydajemy teraz na lekarzy , że taka suma przy tym to niedużo. Teraz mamy wakacje i ciężko się gdziekolwiek dostać na FNZ dlatego musimy wszędzie płacić za wizytę u specjalisty.

Szczepiłyście swoje dzieciaczki na rota-wirusy? Ja zaszczepiłam ale słyszałam że mało kto szczepi. W sumie trochę to będzie kosztowało po jedna szczepionka jest po 220 zł.
A na pneumokoki będziecie szczepić bo ja chyba nie ale jeszcze się waham bo słyszałam rożne opinie. Neurolog u którego byliśmy powiedział ze ta szczepionka jest zrobiona na kasę i nasza pediatra też nie zachęcała za bardzo. Za to na rota wirusy polecała szczepić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
amelka, ja je tam specjalnie nie grzebię. Ta wydzielinka też pełni funkcję ochronną, więc stwierdziłam, że nie będę Małej szorować, bo to nawet bolesne dla niej mogłoby być. Myję chusteczkami i normalnie wodą podczas kąpieli,uważam żeby jakieś gówienko się nie przyplątało, ale nic poza tym 🙂

Komsi, różowy był kiedyś kolorem chłopców? Już wiem skąd takie tłumy na paradzie równości... 😁 😉 co do zdrowia dzieciaczków - ja się kiedyś strasznie bałam, że mogę mieć chore dziecko, np. na zespół Downa. Ale odkąd poznałam kilkoro chorych dzieci, to się przestałam tym martwić 😉 i tak będzie to, co ma być 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdalena, tak ode mnie info tu jest szczepionka na rotawirusy platna, pytalam polozna, ona jako osoba ktora jest na biezaco powiedziala, ze na te rotawirusy szczepionki sa w czasie badan, ktore razem trwaja 5lat, teraz minal dopiero drugi rok testow, to nie jest pewne ze twoje dziecko nie podlapie rozwolnienia w przeciagu trzech lat. testy nie zakonczone szczepionka niepewna. ja mlodego nie zaszczepilam, za to na pneumokoki i te tam monkocos tam juz sa po testach sa zatwierdzone i tym samym obowiazkowe. Sie mowi co kraj to obczaj ale testy sa wazne, nie zniechecam ale to jednak szczepionka a wiadomo ze szczepionki nie sa najbezpieczniejsze...wiec moje zdanie to co najpotrzebniejsze owszem, ale nie przeginac....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...