Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja slyszalam ze rota wirusy mozna sobie odpuscic bo to tyczy sie dzieci ktore maja kontakt z innymi dziecmi. Wiecej zachecaja na pneumokoki i tu mozna powaznie pomyslec 🙂

spadowuje do wyreczka, cmoczki dla Was i dla Waszych dzieciaczkow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
pneumokoki i meningokoki są cholernie groźne. Opiekowałam się dziewczynką bodajże 12-letnią, która nagle zachorowała - zakażenie meningokokami - użyła pomadki koleżanki... 🤨 Gdy ją widziałam po raz ostatni, była "warzywkiem" z wysiadającymi nerkami... 🤢 więc dla mnie te szczepienia są dość istotne.

Mała jakaś strasznie nerwowa, płacze non stop, nie potrafimy jej uspokoić. Na kolkę to nie wygląda. Ostatnia kupa była wczoraj w południe, więc pewnie o to chodzi... mam nadzieję, że zaraz jej zaworek puści i dziecku trochę ulży, bo męczy się niesamowicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena, Olci na początku uciekało oczko, ale już unormowało się - podobno normalka u maluszków, a mi też uciekało oczko lewe, musiałabym podpytać się mamy jak długo, ale jako 4-letnia dziewczynka nosiłam okulary i lewy okular miałam zaklejony - naprawiło się i od lat oko mi nie ucieka.

Amelia, ja delikatnie wacikiem/gazikiem i wodą przegotowaną wymywam ten biały osad. Przy wypisie ze szpitala dostałam kartkę o pielęgnacji maluszka, że przy podmywaniu delikatnie rozchylać wargi sromowe, ale czy wymywać osad nie napisali, ale wtedy po co te wargi wtedy rozchylać (?). Z kolei moja przyjaciółka dostała opierdziel od pediatry, że nie usuwała osadu i jej córeczce przyplątało się jakieś zakażenie czy coś tam - oczywiście wyleczone. Nie chce nikogo wprowadzać w błąd, więc w przyszłym tygodniu jeszcze upewnię się u pediatry.

Kwasiek, a ja dzisiaj zawiesiłam u Olci w pokoju firankę z Barbie 😁

Komsi, podobno w Olsztynie dziewczynki ubiera się na niebiesko, a chłopców ma różowo. A z tymi kolorami i orentacją seksualną - coś w tym jest 😉

My Olcię szczepić będziemy w przyszłym tyg. na pneumokoki, rota wirusy odpuszczamy, zresztą większość znajomych też tak robi.
Rotawirusy, jak pisała kiedyś Kwasiek, są jak grypa, powstają różne jej mutacje czy jak tam zwał. Wychodzę z założenia, że jak nawet byśmy zaszczepili to i tak dziecko kontaktując się z innymi dziećmi może zachorować, wtedy jest biegunka i musimy pilanować aby dziecko się nie odwodniło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka, masz rację - w kwestii pielęgnacji dziewczynek każdy mówi co innego 🙂 Ja Agniesię przy każdej zmianie pampersa dokładnie myję, ale nie szoruję. Trzeba pamiętać o tym, że skórka narządów intymnych jest cholernie wrażliwa na podrażnienia i można niechcący dziecku sprawić ból. Aga za pielęgnacją krocza nie przepada, więc też jej zbytnio nie męczę. Myślę, że obie metody są dobre, byleby dziecko dobrze się czuło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i sliczniepospala:0 A Daiwdos znow dziisaj ciagiem 7h pozniej pobudka na zarelko o 3 spal do 6 zarelko i spal do 8 🙂 normalnie prawie spie jak przed urodzeniem 🙂

Dziewczyny ja tez slyszalam 2 wersje co do pielgnacji chlopczyka. Jedni mowia zeby pisiaczka nie ruszac a inni zeby delikatnie napletk odciagac bo pozniej moze sie zrobic stulejka. ja po kapieli delikatnie sama koncoweczke odciagam iprzemywam woda przegotowana 🙂

Komsia jak u Was ze szczepieniami?

Dzisiaj ja z ranca sobie poklaskalam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉
Ja juz na nogach od rana, zaraz bede sprzatała jak mąz zje śniadanie a go wygnam na spacer z Kubusiem 😉 i szybko posprzatam i się zdrzemne 😜 he he byle za szybko nie przychodził... 😉 wczoraj bylismy u dziadka do 17 prawie a potem dalej spacer ze szwagierka i jej małym i kolezanka z córeczka na rowerku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Melduję, że Młodemu wczoraj wreszcie odpadła pępowina, więc będzie jeden powód do ryku mniej. Czekam jeszcze jak kania dżdżu chwili, kiedy będzie robić mniej kup (teraz idzie codziennie 7-8) - na ogół jest tak, że zmieniamy pieluchę przed karmieniem po to, żeby miał świeżą do kolejnej kupy w trakcie, więc znowu zmieniamy, on znowu ryczy żeby go przystawić i tak w koło Macieju.
Wczoraj kawaler się przejadł i w nocy bolał go brzuszek, więc znowu ryk. Wieczorem chciał na okrągło jeść, mleka już nie było w kranikach, więc daliśmy butlę - wyciągnął 70 i dalej chciał do cyca. Jak już się najadł to zaczęła się jazda z bolącym brzuchem. Dla nas nauczka, żeby nie zawsze wierzyć w jego sygnały 😉
Teraz są z Tatą na spacerze, więc mam chwilę wytchnienia. Śpi w nocy nadal z nami (czyli na mnie), na razie nie będziemy tego zmieniać, bo póki co jesteśmy jeszcze za bardzo zmęczeni na kolejne nieprzespane noce. Smok kupiony (NUK), ale wstrzymujemy się z nim dopóki się da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ello 😉
Szczepionki troche inaczej jak w pl, m.in. na te pnemo monigo sa w ramach obowiazkowych. nie szczepi sie natomiast na gruzlice jesli dobrze pamietam bo zachorowan jest malo. No i mlody do nastepnej wizyty nie ma zadnej szczepionki, jeszcze nie dostal ani jednej wszystklo przy badaniu kontrolnym tzw. U4 we wrzesniu.prasuje, mlody zasnal w chustawce, przelozylam go do kojca wyprasuje do konca wezme sie za obiad, kurde potem posprzatam troszke i kurna chata tesciowa trza bedzie jechac odebrac, kindzio wroci ok.15 chwila moment i na lotnisko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny

miałam pytać o szczepionki ale już widze wyjaśnione chyba też się zdecydujemy na pneumokoki a rotawirusy odpuścimy

a moja mała w dzień to jej sie najlepiej śpi na dworze bo w domu to przytnie komarana godzinke albo pół i cyc a w wózku to się porusza i zasypia dalej...
w nocy wstała mi o 2 cyc potem o 4.30 i do siódmej się bawiłyśmy a mi najlepiej się śpi rano 🥴
teraz bździągwa śpi ale na dworku więc nie mam się jak kimnąć bo samej na podwórku jej nie zostawię a mężulo w pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann moj Dawid mial tez problemy z brzucholem ale dlatego ze za duzo dawalam mu herbatki z koprem. Generalnie wogole ja odstawilam. Teraz pije poprostu wode. U Ciebie moze byc jakis problem w tym co jesz...moja kolezanka jak karmila dziecko jadla wylacznie mus z jablek i chyba suchary jak dobrze pamietam. Jej corka byla na wszystko uczulona...czasami warto sie zastanowic czy nie odpuscic sobie karmienia jesli sa takie problemy. Jak Stas bedzie tak szalal to i Wy sie wykonczycie...
Komsi a na ile tesciowka przyjezdza? I masz z nia dobry kontakt czy raczej bedzie to inspekcja? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello dziewczynki :*
ja tak samo jak kwasiek pielęgnuje małej okolice krocza przy każdej zmianie pieluszki dobrze tam wycieram ale nie za mocno bo jednak to delikatne i wrażliwe miejsce...

moja mała czasem jest taka irytująca... ładnie śpi w nocy czyli min. 6h czasem 8h ale jak zje o 22 to potem wstaje o 4 rano i już spać nie chce a ja bym chętnie pospała :P a ona ma chęci na zabawy zaczyna gaworzyć rusza nóżkami i za cholere nie chce spać potem ona w dzień to odeśpi a ja się męcze z oczami na zapałkach :P

dzisiaj mimo pogody robie urodzinowego grilla 😜 pod daszkiem raczej wysiedzimy a siostra zadeklarowała się że z małą posiedzi 🙂 (ale mam dobrze) :P
idę sprzątać ogródek bo trzeba jakoś po ludzku siedzieć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tu walczący Dawidos 🙂

[URL=http://img831.imageshack.us/i/imgp1499.jpg/][IMG]http://img831.imageshack.us/img831/324/imgp1499.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://img230.imageshack.us/i/imgp1500.jpg/][IMG=http://img230.imageshack.us/img230/5589/imgp1500.jpg][/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 u nas była cudowna nocka - Agniesia spała 7 godzin 🤪 zjadła i śpi kolejne 3 godziny... 😉 tym razem na podusi rodziców 😉 wydrukowaliśmy wczoraj kilka zdjęć Małej - będziemy dziadkom wysyłać 🙂 pogoda piękna - słoneczko i 19* - pójdziemy później na spacerek z Małą 🙂 dziś się żadnych odwiedzin nie spodziewamy, więc cały dzień mamy dla siebie 🙂 🙂 🙂 ach, jak ja lubię takie dni... 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo 😉 a grill super 😁 poplotkowałam troszke z dziewczynkami :P posiedzielismy pojedliśmy 🙂 fajnie tak się oderwać o rutyny :P

kwasiek super że mała się powoli reguluje ;] teraz już bedzie coraz lepiej :P

laaf super fotki zauważyłam że maluchy mają takie same smoczki tylko moja ma różowy a Dawidek niebieski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny! mam mały problem mój mały jak leży na wznak to nie chce trzymać główki prosto tylko na boki i wydaje mi sie ze jest tak troche wygjety w jedna strone ale jak lezy na brzuszku i dzwiga glowe to jest ok... co mam robic.. moze ktores z maleństw tez tak ma?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój tez woli najbardziej prawy bok i to normalne ale prosto też na wznak, nic sie nie martw.Ale padiatrze powiedz, a teraz dziewczyny zdziwko dla was, mojego Kubusiowi ząbek wychodzi he he, wiem,że to szok ale moja teściowa sama zobaczyła, bo nie mogę uwieżyc, ale czytałam w necie,że jednej babce maluch w 1 miesiącu ząbka dostał to nie jestem sama 😜 a tak cały dzień spędziłam z synkiem i mężem a teraz go karmi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...