Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
W Wrocławiu burza jak cholera 😉Moja Julka tez spokojna i nie moge narzekac na nia.Marze o tym, aby drugi nasz bobas byl taki sam grzeczny 🙂Nasze obie rodziny zakochane w Julci, a mamy ten problem, ze maz ma duza rodzine i na dodatek wszyscy glosno mowia i dziecko po ich wizycie jest lekko rozdraznione.
Cos chcialam jeszcze napisac, ale wylecialo mi z glowy 🙂Na razie macie buziaki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Laaf ciężko bedzie zeswatać Dawidka z Zuzia po pierwsze odległość :P a po drugie tu w Zabrzu ma już sporo adoratorów i już chyba 3 narzeczonych hehe... jeden nawet nienarodzony jeszcze :P hehe

moja Zuzia uwielbia towarzystwo obojętnie kto do niej mówi byle by mówił... i im więcej osób tym lepiej a zabawki wogóle ją nie interesują... dzisiaj moja siostra bite 2h do niej gadała to mała taka zmęczona że zaczęła marudzić bo śpiąca 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziek napisał(a):
Laaf ciężko bedzie zeswatać Dawidka z Zuzia po pierwsze odległość :P a po drugie tu w Zabrzu ma już sporo adoratorów i już chyba 3 narzeczonych hehe... jeden nawet nienarodzony jeszcze :P hehe


Kochana moj Dawid znokautuje wszystkich konkurentów a odleglosc nic nie znaczy 😉 dla chcacego nic trudnego 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jeszcze nie miałam, no ale karmię piersią, więc to może trochę potrwać 🙂

Byliśmy w bibliotece. Już drugi raz odkąd się przeprowadziliśmy - pierwszy raz byliśmy, gdy Aga miała miesiąc. Wchodzimy, a bibliotekarka mówi "o, jaki śliczny bąbelek... Agnieszka, tak? Dobrze pamiętam?" 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwasiek może mało osób chodzi z takimi bąbelkami małymi do biblioteki 😉 a od małego mała ma znajomości :P hehe może bedzie polonistką :P

Laaf racja z odległością :P a Dawidos na pewno pokonałby wszystkich konkurentów 😉

co do okresu ja już miałam raz jak na razie ale nie długo zbliża się następny 😉 na szczęście nie aż tak bolesny jak przed porodem (wymioty, biegunka i nie mogłam wstać z łóżka pomagał tylko ketonal) teraz boli ale mniej i wystarcza tylko no-spa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dostałam coś jakby miesiączkę, trwała tyle co zwykle, tylko była mniej obfita, podobno przy braniu tabletek może coś w tym rodzaju wystąpić. Prawdziwy okres ma być po odstawieniu ich, ale dla mnie to wyglądało jak miesiączka.

Ja też chciałabym, żeby moje drugie dziecko też było takie jak Olcia, ogólnie bardzo grzeczne dzieciątko. Rano jak obudzi się to leży cichutko, dopiero po jakimś czasie zaczyna nawijać albo wołać po swojemu, że trzeba zmienić pieluszkę albo jest już głodna. W ciągu dnia grzecznie się bawi, ale też chce mieć towarzystwo. Wieczorem jak nie zaśnie przy cycusiu, to grzecznie leży sobie w łóżeczku i po chwili zasypia. Oczywiście zdarzają się jej marudne dni, ale to każdemu się zdarza.

A jeżeli chodzi o większą ilość gości, to Oluśka chętnie rozmawia, uśmiecha się, niestety potem jak już wszyscy pójdą to jest rozdrażniona, ale zależy, o której przyjdą, bo jak siedzą do wieczora to marudkowanie gwarantowane. Relaksuje się w kąpieli, a potem dopiero przy piersi. Na szczęście tłumy zdarzają się rzadko, więc jest spokój.

Wiecie co, mam już dosyć lata, chciałabym żeby była jesień, ale tak ładna słoneczna nie za ciepła i nie za zimna. Ciekawa jestem jaka będzie po mroźnej i dlugiej zimie i tym upalnym lecie?

Dobrej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiatam Mamuśki 🙂

U nas w nocy była jeszcze większa burza niż wczoraj, no i znowu lało, teraz czasami wyjdzie słonko zza chmur, wieje wiatr, ale z Olcią da się wyjść na spacer, a właściwie jedziemy, autobusem + trochę na piechotkę w obie strony, do sklepu Mama i ja.
Oby jesień nie była za bardzo do kitu, bo spędzanie znowu połowy m-cy w domu nie uśmiecha mi się. Przez wczorajszy upał wyszliśmy na spacer dopiero ok. 18.00, wcześniej nie dało rady.

Olusia wczoraj po kąpieli, zjadła i nie mogła zasnąć, wcześniej spała na tym spacerze. Leżała w łóżeczku z ponad pół godziny aż zasnęła, po krótkim czasie obudziła się - trzeba było przewinąć i znowu nakarmić, tym razem zasnęła przy cycusi - było chyba po 21.30 i spała ciurkiem do 6.00. Dziecko wyspane i mama też.

Zmykam wyszykować się 🙂

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuśki

troszkę mnie nie było ale już nadrobiłam zaległości

laaf masakra z tym allegro...

ja też jeszcze okresu nie dostałam ale u mnie to dopiero 6 tygodni po porodzie i w czwartek mam wizytę u ginki a dziewczyny jak to jest bo chce żeby mi przepisała tabletki anty ale nie wiem czy trzeba z nimi czekać do okresu czy można zacząć brać od razu?

my w sobote byliśmy na weselu mała usnęła to zdążyłam załatwić fryzjera makijaż i kościół wstała zjadła i kima pojechaliśmy na sale zjadłam obiad posiedziałam chwile i kąpanie (w pokoju nad domem weselnym) więc blisko i karmienie które trwało prawie 2 godz bo jak aby cyca zabrałam to był ryk jak już padła to akurat orkiestra miała przerwę później grali za stołami później tort oczepiny i jak zaczeli grać to mała wstała na cyca więc dopiero od 2 do 4 troszkę potańczyliśmy
na poprawinach też nie lepiej już babci nie było do bawienia tylko cały czas z nami jak orkiestra za stołami to spała a jak na sali co można potańczyć to już nie śpi taka imprezowiczka

a wczoraj bylismy na szczepieniu i później musieliśmy siedzieć w domku, gorączki na szczęście nie było i nawet ładnie spała teraz akurat też śpi ale wózek musi się ruszać i nie mam jak odejść a paczki trzeba pakować

a tu najnowsza kolekcja
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=16562293
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia, gin powiedział mi, że tabletki anty mogę brać odrazu, natomiast jak chciałabym wkładkę (spiralę) to muszę czekać aż dostanę okres. Przepisał mi tabletki Cerazette, można je brać karmiąc piersią, z tym że je bierze się non stop, bez tygodniowej przerwy. W trakcie mogą wystąpić plamienia - ja dostałam, jak pisałam niżej, coś w rodzaju okresu niż plamienia, ale jak powiedziałam o tym ginowi, to powiedział, że wszystko w porządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂
Baaaardzo długo mnie nie było, ale jakoś nie umiałam znaleźć czasu między Marysią, praniem, prasowaniem a jak już wieczorem miałam chwile to męzulek okupuje komputer...:/

Ostatnio moje dziecko zaskakuje mnie maksymalnie- od ok. 16 płacze bo coś ją męczy, jeśli przejdzie super a jeśli nie to podajemy jej sab simplex na kolki i śpi w nocy do 12 godzin. W nocy sama się budzę żeby sprawdzić czy wszystko w porządku, czy żyje. Czasem jest tak że leży po cichutku ale za to kciuka ma w buzi... więc biorę ją do karmienia (na śpiocha) bo piersi mi powoli eksplodują. Dzisiaj też wstała o 8:30 a o 10 już spała i śpi do teraz 14 ( a raczej słysze jak mlaska przy paluchu). Wasze dzieciaki też biorą paluszki do buzi???

Co do okresu to ja też jeszcze nie dostałam ale tak jak napisała kwasiek jeśli się karmi to różnie bywa.

Z pogodą nawet nie żartujcie pierwsza połowa września musi być łana zwłaszcza nad morzem bo jedziemy na tydzień powdychać jodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agulka moja Zuzia woli palce zwłaszcza kciuka od smoczka... normalne 😉 ale wole jej wepchnąć smoka od kciuka (moja mama do 6 roku życia ssała kciuka) a więc wyrzucić smoka jest łatwiej przecież nie odetne dziecku palca :P

a moja ciotka dostała po pół roku pierwszy okres karmiła do 8 miesiąca...

laaf twój Dawidek ma dzisiaj 2 miesiączki 😉 ;* buziaki dla niego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
waja odpowiadam z opóźnieniem, mam i chustę i nosidełko. W chuście w ogóle nie chce leżeć, a w nosidełku wytrzymuje 2 minuty... ☺️
Nie uczyłam jej noszenia na rękach, taka jest od początku. Pewnie to dlatego,że ma kolki praktycznie od urodzenia, jeszcze w szpitalu dostała piewszy raz 🤢
Za nic nie chce leżeć w ciągu dnia, nawet leżaczek ją mierzi na dłuższy czas. Trudne mam dziecko, oj trudne 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie się umówiłam do chirurga na podcięcie wędzidełka wargi górnej u Marysi... aż mi jej szkoda bo napewno będzie bolało 😞 a nie chcemy żeby miała szpare między zębami. Kurcze coś za coś...
Nasza mała jest nauczzona nosić i spania na brzuchu u mnie, anajbardziej lubi karuzele robioną przez tate. Tak mał przyzwyczaił że jak tylko wraca z pracy wkłada małą do fotelika samochowowego i kręci karuzele ale jest zabawa 🙂 a inaczej byłby krzyk...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja Aga w ogóle jakoś za zabawkami nie przepada. Mata edukacyjna to nudy, bujaczek tak samo. Grzechotka ją zainteresuje przez góra 3 minuty. Najbardziej interesujące są nasze twarze 🙂 Może się gapić i gadać nawet przez pół godziny 😜 aż w końcu zmęczona zaczyna być głodna 😉

dziś zrobiłam jej dodatkową "kąpiel' w ciągu dnia 🙂 czyli nalałam do miseczki trochę wody, dolałam płyn do mycia i wilgotną myjką umyłam ją całą 😉 później posmarowałam to cudowne ciałko oliwką, dupinkę potraktowałam kremem i rozkoszowałam się widokiem uśmiechniętej, czyściutkiej i pachnącej córeczki 🙂 🙂 🙂

lada moment skończy 3 miesiące 🤪 i jak na 3-miesięczne dziecko przystało, podwoiła już swoją masę urodzeniową 🙃 🙃 🙃

Muszę się wkrótce wybrać do sklepu po jakiś prezent dla męża (urodziny ma 22 sierpnia). Pomysłów mam wiele, ale nie wiem czy znajdę coś, co mi wpadnie w oko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzis byłam u ksiedza dac na zapowiedzia a Kubusioa zostawiłamu Cioci, myślałam,że bedzie tam płakał ale nie, był grzeczny i większośc spał 😆 No a ja się martwiłam ,mąż był u fryzjera aja na solarium i powoli coś widac a an wesele za 3 tyg ide do brata męża i sukienke musze kupić, bo chciałam od kuzynki pożyczyc ale za bardzo wycieta była.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek moją małą też wogóle nie interesują zabawki a wręcz jak by ją drażniły 😮 kilka sek. popatrzy i zaczyna marudzić 🤢 jak podnosi główke na brzuszku to nawet nie zwraca uwagi że macham do niej maskotką :P najlepiej jest dla niej jak jest w centrum uwagi i się do niej mówi... wtedy rogalik na buźce 🙂 nawet leżąc w wózku nie chce niczego jak jej wisi coś... tylko otwarta buda ją zadowala gorzej jak świeci słonko... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...