Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Musimy dzis zostac przyjeci na odzial bo jutro o 7 Bartek bedzie miał badanie na refluks moczu, a zeby dzis juz tam nie potrzebnie siedziec caly dzien to jedziemy tylko na nocke, tak pani doktor nam kazała.
Koszt badania jest nie wielki _(30zl) a przynajmniej ma sie pewnosc ze wszystko jest oki, bo jednak problem tych bakterii czesciej zdarza sie u chlopcow.
A i mam jeszcze pytanie do mam chlopców, naciagacie swoim pociecha siusiaki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja miałam wpisane w książeczce żeby dostać skierowanie na badanie moczu w szpitalu to napisali jak rodziłam przez to że w czasie ciąży miałam bakterie w moczu i mogło to przejść na Zuzke ze względu na poród SN i jak poszłam na pierwszą wizyte do przychodni dostałam skierowanie najpierw wyszło 8-10 leukocytów niby w normie ale podwyższone bo do 10 jest norma potem zrobiliśmy drugi raz w razie W i wyszło już 30 leukocytów wtedy młoda trafiła do szpitala... potem już było w normie 2-3, 2-4 leukocytów itd.

też radze zrobić zwłaszcza tym dzieciaczkom które mamy miały bakterie w ciąży... i brały tabletki dopochwowe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a nam na wizycie w szpitalu u tej bardzo milej i rzetelnej pani doktor powiedziala ze trzeba juz naciagac siusiaka od 1 miesiaca zycia, czego ja nie wiedzialam bo nasz rodzinny pediatra powiedzial ze dopiero po 6 miesiacu. A w poniedzialek ta pani doktor dokladnie obejrzala siusiaka Bartka i mowi ze juz ma lekka stulejke ( i aby uniknac tego zabiegu) to jutro przed tym badaniem rozmasuje mu i naciagnie ta skorke.
Wiec wynika z tego ze trzeba juz naciagac. I od wczoraj naciagam malemu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela prosiłaś o linka do Allegro, proszę bardzo: http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5459474 🙂

co do napletka, to są różne szkoły. Jedno mówią, że odciągać, inni, że nie odciągać. A chodzi o to, żeby przez nieuwagę krzywdy dziecku nie zrobić, więc jeżeli już się odciąga, to bardzo delikatnie i nie do końca.
Mój siostrzeniec miał niedawno zabieg na stulejkę, ale ma dopiero 2 lata, a to ciut za wcześnie na jakąś korektę, więc znów mu się pozrastało i znów czeka go to samo 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bąbelek śpi już jakiś czas. Trochę pomarudziła w łóżeczku, ale znów zasnęła 🙂 jak wstanie, to dam jej parę łyżeczek zupki (marchewkowa z ryżem). Później cyc i pójdziemy trochę na spacerek, bo słoneczko jest super. Niby tylko 5*, ale wiatru nie ma, więc nie ma co siedzieć w domu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny z przykrością stwierdzam że filmiku nie mam ale... dostałam opiepsz od pani rehabilitantki a więc... CAŁKOWITY ZAKAZ SIADANIA ZUZKI!!!! NIE WOLNO tego robić co mnie całkiem zbiło z nóg dziecko powinno samo usiąść w wieku 9 miesięcy 😮 najpierw raczuje potem siada 🤔 ja myślałam że najpierw siada potem raczkuje no ale nie ważne... cały czas dziecko ma leżeć na brzuszku... jak się nudzi przewrócić na plecki i za chwile znowu poobkładać zabawkami żeby po nie sięgała i niech sobie tak leży dziecko wtedy musi wyrobić raczki mięśnie plecków i wtedy dziecko ma prawidłową postawe a nie zgarbioną jak w przypadku siadania aaa i to że dziecko podnosi główke leżąc na pleckach to jest odruch bo pokazaliśmy dzieciaczkom że mogą siedzieć jeśli dzidzia bedzie leżeć na brzuszku odruch ten zniknie... PRZEPRASZAM że nie nagrałam tego byście to zobaczyły ale moja siostra odradziła mi to więc nie naciskałam 😞 postaram się zaraz wkleić zdjęcia i kiedyś nagrać film...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaku, spokojnie 😉 sadzanie dziecka na chwilkę na pewno mu nie zaszkodzi 🙂 Dużo bardziej szkodzi noszenie przodem do świata 🥴 A poza tym Zuzka jest prosta jak drut! Przy siedzeniu ma postawę lepszą, niż którakolwiek z nas 😉
Dziecko nie może siedzieć cały czas. Ale jak posiedzi 3 minuty dziennie, to naprawdę (ręczę głową) nic złego mu się nie stanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o w morde jeza Zuziak, tos oberwala za nas wszystkie... 🥴 no nic od dzis sorry maxym ale ciskaj na brzuch (nie lubi dlugo).

Ugotowalam farmazonkowi dwie marchewki, zjedlismy wspolnie 🙃 aa i z hippa dostalismy dzis prezen dwa sloiczki jeden marchew drugi jablko, i jakies kalendarzyki co kiedy mozna podac do jedzenia. i list gratulujacy dla maxyma ze 4miech skonczyl 😉 no w sumie to w sobote skonczy..a w piatek szczepionka, wiec wielkiego swietowania to pewnie nie bedze mial bidulek.

Kwasiek 😉 wysylasz za granice 😉?? kurna no. jak bede w polandzie i z blondglowy mi nie wyleci to se normalnie cos zakupie od Cibie talencie brzuszkowy, ot to raczki zwinne nasza kwasiek ma 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tu mam kilka zdjęć... położyć dziecko w łóżeczku i poobkładać zabawkami...


jak sie nudzi zająć czymś zabawką...


jesli się zmęczy i marudzi połozyć na pleckach i tak się bawić bedzie


a potem spowrotem jak odpoczęła troche


i tak prawie cały dzień.. ja sama wiem że to trudne ale tak trzeba...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😉
Obiecałam to się stram :P
Kwasiek blog i biżuteria- rewelacja!!!
Angela ja tez robiłam 4.10.09 to byla niedziela, i nie miałam światła w toalecie więc poszłam z latarką :P- Wspaniałe czasy- mogłabym sie codziennie dowiadywać że jestem w ciąży eeehhh...
Zuziek no to nieźle z tym sadzaniem. Tylko kurczaczek jak ja mam ją karmić słoiczkiem na leżąco??? 😮
Kicia trzymamy kciuki i dzięki za radę ja napewno skorzystam, lepiej dmuchać na zimne.
Mojej młodej chyba zabki idą, bo od piątku to jakby w nią mały diabołek wstąpił. Wszystkim trze dziąsła, maruda z niej i tylko u mamuni na rączkach i nawet usiąść nie mogę tylko cały czas chodzić mam. No ale moze jej minie, bo szkoda mi juniorki.
Młoda śpi wiec mam z 20 minutek dla siebie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no widzisz Kwasiek ja też uważam że ona ładnie się trzyma że wszystko dobrze robi a ona mi powiedziała że powinna już dawno się kulać a przynajmniej do pół miesiąca już na pewno nie mówiła że ma opóźnienia ale jak by się ją kładło częściej to by i lubiała na brzuchu leżeć i by o wiele szybciej się kulała... do tego podobno jak dziecko bedzie leżec na brzuchu wtedy mózg intensywnie pracuje czyli lewa półkula pracuje jak chce wyciągnąć prawą ręke do przodu i na odwrót prawa półkula jeśli lewą i doznania czyli szorstki kocyk albo gładki przewijak (powierzchnia) itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaku, widzę znajomą zabawkę! Ty masz banana, a ja mam ananasa 😉 banan fajne dźwięki wydaje 😁 ale ananas ma wbudowany wibrator 😁

jeszcze jedna zabawa na brzuszku: czyli standardowe, oklepane "a kuku!". Młode leży na brzuszku na łóżku, główką w naszą stronę. My kucamy, chowamy się pod łóżko, po czym wystawiamy łeb, mówiąc "a kuku!" 🙂 uśmiech od ucha do ucha gwarantowany 😉 dobrze jest też dziecko kłaść na czymś kolorowym z wzorkami - moja Aga uwielbia przyglądać się na pszczółki, żyrafki i inne misie, które jej pod nosem siedzą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaku, dziecko obraca się z brzuszka na plecki i z plecków na brzuszek mając średnio 6 miesięcy 🤔 niektóre robią to wcześniej, no ale bez przesady 🤨
Kruszyna, Komsi - dzięki wielkie 🙂

A moja Mała dalej śpi 😮 idę ją obudzić, bo znów będzie siedziała do północy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to faktyko babke trafiłas ze cie zrombała , ale ja bym sie kluciła moj starszy syn najpierw zaczoł siedziec puzniej troszke raczkował i jak ona twierdzi( 9 miesiecy)to moj syn juz stawial pierwsze kroki 🤔 🤔takze niech dzieciakczki ida swoim tenoem a nie tempem ksiazkowym pani doktir 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tym siadaniem to spokojnie, moja Kamiska sie dzwigala duzo wczesniej i siadac tez chciala wczesniej 🙂 jak ja bym miala Dawida trzymac na brzuchu non stop to by mial caly nos zdarty 😉 nudzi mu sie po kilku minutach i trze tym pysiaczkiem po powierzchni, przeciez go nie zmusze. Moge tylko go stymulowac ale nic na sile 😉
Co do odciagania napletka...mi kazala polozna od poczatku lekko naciagac ale to jest takie naciagniecie samej koncowki do umycia a na jaka dlugos wy oddciagacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziek a co to znaczy "kulać"?

ja myśle że troszkę przesadziła ta klientka przecież niektóre dzieci w wieku 9 miesięcy to już chodzą np ja a nie dopiero uczą się siadać a wczoraj np czytałam że dziecko pod koniec czwartego miesiąca zaczyna jak jest podparte poduszkami
link http://babyonline.pl/kalendarz_rozwoju_dziecka.html?cac_month=4

a tu moja igunia jak ktoś jeszcze nie głosował
http://pl.lennylamb.com/nodes/2_nosidelka_mei_tai#nosidełko/konkurs/2329
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...