Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Rozmowa poszła jako tako zobaczymy, wole się nie nastawiać- mniejszy zawod bedzie jak sie nie dostanę...
Laaf mieszkamy razem z teściami, teściowa jest juz na emeryturze, wiec ona zostanie z malutką. Narzaie sobie jeszcze dorabia, a umowę ma do konca pażdziernika.
Bardzo chcialabym zostać z małą, ale mam szanse na lepiej płatną prace a kasa sie przyda bo trochę człowiek tych kredytow ma....
Lece sie ogarnac
A jak czytałam o synku Kici to aż łza się kreci masakra... wspólczuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My wkoncu po wizycie siedziała u nas 2 godz i już nie mogłam się doczekać kiedy skończy gadac....... Super doktorka ale za dużo opowiada o ble czym.
Tak wiec Piotruś od 3 tyg kaszlał. Dawałam mu tydzien eurespal potem tydzien deflegmin i Clemastinum przed tym jeszcze miał inne leki i dalej nic. Całą noc płakał bo się dusił flegmą i nie mógł oddychać wiec zadzwoniłam po doktorkę żeby wpadła bo ja już nie daje rady bo ciągle tak kaszle jak bym emerytowany gruźlik. I jak się okazało ma flegmę zalegającą w oskrzelach i nie może jej odkaszleć tylko mu tam gdzieś stoi.
Mam mu przez 3 dni dawać nowe syropki i robić inhalacje w pokoju z Mucosolwanu ( muszę iśc kupić taki nawilżacz powietrza do którego się wkrapia lekarstwo) a jak to nie pomoże to od niedzieli mam antybiotyk. Doktorka powiedziała ze jest trochę za mały na antybiotyk ale jak nie będzie wyjścia to będzie trzeba dać żeby nie poszło mu na płuca.
Oddałam mu też kał do badania na pasożyty bo podobno przy nich nie wchłaniają się lekarstwa i dziecko nie może wyzdrowieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a moja Dawid nie chce jesc moich zupek 😮
bawi sie w plucie na odleglosc chyba bede musiala nieco je przyprawiac 😉
Kruszyna nie ta to inna sie znajdzie 🙂 wazne zeby mierzyc sily na zamiary ale tez nie dac sie ztlamsic i pojsc gdzie popadnie.
Zuziaku czy Ty jeszcze workujesz w tej knajpie czy cos przeocylam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf - nie wiem czemu ma taki lekki podgorączkowy stan , ale podobno u niemowlaków to nie jest niepokojąca temperatura , więc póki co wrzucam na luz ... zobaczymy . Na szczepieniu byliśmy tydzień temu , i objawy poszczepienne już mu przeszły 🙂

Szkoda tego Maluszka Kici 😞

Mój Mały póki co wsuwa te moje zupczane eksperymenty bez protesów 🙂 ,

Magda - nawilżacz powietrza - super sprawa , nawet jak nie trzeba robić inhalacji z lekiem to do nawilżania powietrza w domu , zwłaszcza teraz w sezonie grzewczym , zajebisty wynalazek .
Ja kupiłam jakiś miesiąc temu i teraz nie wyobrażam sobie życia bez tego urządzenia 🙂 🙂 nawet mój mąż przestał chrapać od kiedy powietrze w domu przestało być takie suche 😉
Buziak dla Piotrusia - niech szybciutko zdrowieje 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natka właśnie tez tak myśle żeby tak zrobić tylko mam kaszke bananową myślisz że może być bo nie mam co z nią zrobić a samej kaszki nie chce jeść 🤢

Madalena nie pomoge ci bo nie posiadam takiego sprzętu i nie znam się na nim :P ale chyba Anulka ma nawilżacz powietrza to może jej się spytaj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aloha 🙂

biedne to nasze brzuszkowe kiciątko 😞
madalena a mówiła Ci pani dr o oklepywaniu Piotrusia? To też dobrze robi, zwłaszcza na jakieś kluchy w drogach oddechowych. Ręką ułożoną w łódeczkę, delikatnie, od dupska do barków, z jednej i z drugiej strony. Moja mała lubi oklepywanie. I lubi podczas niego gadać, więc wychodzą takie fajne indiańskie okrzyki 🤪
Zuziaku a jakie owoce dajesz Zuzce? Spróbuj coś z brzoskwiniami jej dac - słodkie są te deserki, powinny jej posmakować 🙂

Ja się dziś wycwaniłam i do zupki marchewkowej dodałam zwykłej, gotowanej na wodzie kaszy mannej. W szoku byłam, że Małej tak to posmakowało 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek mówiła mi żebym go oklepywała żeby to świństwo z niego zeszło.

A pytałam pania dr o napletek i siedzenia dziecka. ( to jest doktorka która ma około 60 i jest uważana za bardzo dobrego lekarza z powołaniem ).
Jeżeli chodzi o napletek to stwierdziła ze to podstawa i bezwzględnie należy go delikatnie naciąga i jak się go troszkę naciągnie to trzeba tam przemyć przegotowaną wodą.
O siedzeniu powiedziała ze jak dziecko jest na tyle silne ze zaczyna samo siedziec to bez problemu można go sadzać. Ale jak jest dziecko ciężkie to nie sadzać go za wczasu bo to obciąża kręgosłup.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No kurna znowu miesieczniaki 🙂
oczywiscie duzo zdrowka dla chlopakow Piotrusia i Stasia

dziewczyny moj Dawid z deserkow lubi marchewke z jagłkiem i jablko z winogrnami z piri(cholerka nie pamietam jak to sie pisze 😉) rozanym. Nie lubi owocow lesnych z jablkiem samego jablka. Jablko brzoskwinia toleruje i tu pytanie o co mu chodzi? bo to ostanie jest slodziutkie 😉

na nalwilzaczach sie nie znam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Staś dziękuje wszystkim ciotkom 🙂
Apropos jedzenia: na chrzest dostał następną partię słoiczków własnej dziadkowej produkcji - tym razem z eko jabłek przywiezionych z sadu przyjezdnych dziadków 🙂 Będzie se mógł grymasić, czy bardziej smakuje mu antonówka, malinówka czy zorza 😉
Tak przy okazji: czy te jabłka to się daje tylko rozgotowane, czy można też starte surowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...