Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Komsi, nie jest za późno na pewno. Stasiek też nie od początku chciał się nosić, dopiero po jakimś czasie łyknął bakcyla. Baliśmy się że w ogóle nie zaakceptuje, bo nie lubił być owijany (oj bardzo nie lubił), ale jakoś jedno z drugim nie ma widać wiele wspólnego. My będziemy chustować jeszcze długo, pewnie szybciej ja wymięknę niż Stasiek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
moze sie skusze wiec 😉 a jaka dluga mam kupic na teraz? bo o marki to sie niepytam pewnie sa rozne w pl a tu. ostatnio jak patrzylam na ebay to wlasnie cos tm bylo o dlugosci pisne, to na maxymola pewnie jakas dluga czy jak cos byla mowa o 5,5m 😉 ja nie mam pojecia, poradz cos Ann prosze 😉chociaz w sumie traz na zime hmmm no nie wiem...juz sma...to przez ten paluch jakas niezdecydowana 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi, a chcesz elastyczną, czy tkaną?
Bo długość to generalnie jest zwykle 5 albo 5,5 metra (dla mnie 5 m jest dużo za długa i muszę się obwiązywać w pasie 3 razy, żeby mi 1,5 metrowy pasek z tyłka nie zwisał). Tutaj ważniejsza jest szerokość chusty - ja mam 50 cm i wg mnie jest ok, ale są też 70-tki. Generalnie im większe dziecko, tym chusta powinna być szersza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My mamy chustę tkaną Hoppediz 4,6 metra i to jest wg mnie trochę za mało. Tzn. chusta którą kupujesz jest trochę dłuższa, bo dopiero po kupieniu każą ją wyprać żeby się skurczyła do wymiaru który podają. Nam się skurczyła trochę bardziej 😉 Generalnie przy najlepszym dla mnie wiązaniu (tzw. podwójne X) ledwo wystarcza mi końcówek (mam 160cm) a mój mąż nie jest w stanie się tym wiązaniem obwiązać (a ma 170). Do innych wiązań ta długość jest ok.
Przy czym ja i tak lubię najbardziej to "podwójne X" bo po pierwsze można je całkowicie zawiązać bez dziecka w środku i dziecko wsadzić dopiero później a po drugie dobrze podtrzymuje plecy (podwójne X oznacza że jedno X masz ma plecach do podtrzymania kręgosłupa a drugie na brzuchu). No i jest dobre to wiązanie od urodzenia, a inne różnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nam lekarz (a właściwie kilku bo chcieliśmy znać różne opinie) powiedział że dla najmniejszego dziecka chusta powinna być tkana ze względu na to że lepiej trzyma kręgosłup, ale wiem że są różne szkoły. Potem zabraliśmy do ortopedy broszurę z różnymi wiązaniami którą dostaliśmy razem z chustą żeby nam pokazał które wiązania są wg niego dobre a które nie. Wybrał właśnie to podwójne X, a tak ogólniej to powiedział żeby unikać wiązania typu "worek na dziecko" albo "kołyska" - że niemowlak ma być dobrze rozpłaszczony na klacie rodzica i mieć nogi ułożone "na żabę". Piszę to, bo niektóre chusty są tak zrobione, że wymuszają ułożenie typu kołyska - tych wg mnie należy nie brać po uwagę (właściwie to są raczej nosidła a nie chusty).
A tak na marginesie Stasiek ostatnio nie bardzo chce być rozpłaszczony - zapiera się rękami, odpycha się od mojej klaty i studiuje moje polary, szaliki albo gada do mnie 😉 Jak odciągam rączki i rozpłaszczam to trochę się buntuje, ale krótko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Widzę że się dyskusja chustowa nieźle wywiązała ... 🙂
Ja mam dwie chusty , tkaną 5m/70cm i elastyczną 5m/50cm obie naszej rodzimej firmy PENTELKA ... obie są super , chociaż uważam że tkana wymaga większych umiejętności wiązania ... elestyczna jest łatwiejsza bo rozciągliwa 🙂 - jest też cieplejsza niż tkana.
Ja noszę w pojedynczym X i kieszonce , i Młody się raczej nie buntuje ...
Ale faktem jest , jak wspomniała Ann, że wzbudzamy ogólną ciekawość , i w zasadzie nieczęsto widuję osoby które chustują dzieciaczki ... może ze dwie mamy spotkałam do tej pory 🙂
Nio i zamierzam nośić póki mi sił starczy żeby tego mojego klocusia taszczyć 😉

a te bluzy dwuosobowe całkiem fajne ... może faktycznie warto je wziąc pod rozwagę bo rzeczywiście rozpięta kurtka łapie przeciągi , niestety ;0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny wreszcie odebrałam fotki z chrzcin

oto moja gwiazdeczka
[URL=http://img21.imageshack.us/i/iga1.jpg/][IMG]http://img21.imageshack.us/img21/3599/iga1.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

z mamusią
[URL=http://img25.imageshack.us/i/img7584xf.jpg/][IMG]http://img25.imageshack.us/img25/8534/img7584xf.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf nie chce po prostu wracac do tamtej pracy niby to samo tylko inny bank. Troszkę się pozmieniało i przez pierwsze 3 mc miała bym pensje 800zł bo miała bym na nowo szkolenia i żadnych premii. My również mamy potężne kredyty i wydajemy około 2300zl stałych opłat mimo iż mieszkamy z rodzcicami i jeszcze sie nie dorzucamy z opłatami...
A ogólnie synek po prostu gawędziasz że ho ho:P
Sylwia taka ślczna kruszynka z Twojej córuni
dobrej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czolem 🙂
czyzbym pierwsza dzisiaj byla? 😉

Sylwia śliczne te zdjątka a Toja Igusia prześliczna jest 🙂 I rzeczywiscie kruszyneczka ale dziewczynki własnie czesto sa takim drobinkami i to zdecydowanie dodaje im uroku 🙂 a ona to raczje pomieszaniec mamy z tatusiem 🙂
Kruszyna to 800 zł to prawie jak zasilek bez sensu ze nie moglabys wrocic na poprzednich warunkach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chyba jesteś pierwsza 😉
Idę niedługo do diabetologa, Młody do dziadków, ale jeszcze śpi. W ogóle to on sobie ostatnio poprzestawiał godziny nocnej przerwy: wieczorem nie może zasnąć często do 22-23, ale za to rano kima do jakiejś 9. Już sama nie wiem co lepsze, ale chyba go zacznę przestawiać jednak.

Co do tych polarów jeszcze, dostałam odpowiedź na swoje pytania: ten polar nie jest zbyt gruby, w każdym razie nie na zimę tylko raczej na teraz. Mam zresztą dylemat, bo są tylko rozmiary M i XL (L pani na razie nie szyje). M będzie na styk, a XL jest dużo za duże. Nie lubię obcisłych polarów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ 😉
fajne te chusty ale juz widze ze moje plecy tego nie wytrzymaja juz jak sie troche namacham nad małym to ledwo sie prostuje takze odpuszcze sobie tym bardziej ze to zima i lepiej dziecka na takie zimno nie wystawiac a juz po zimie stanowczo bedzie za duzy 🥴
Nasza nocka ok , maly tylko od 5 cos tam mamrotał pod nosem i w sumie nie spałam tylko na czujce cały czas byłam ale narazie nie czuje zmeczenia 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

Olusia, żeby nie przechwalić zasypia i budzi się wzorcowo, śpi od 20-20.30 do 6.00-7.00, bez nocnej pobudki.

Laaf, Dawidek rozgadany na całego mały śmieszek 🙂

Moja Olcia też taka gaduła, jak rozkręci się to na całego aż boki zrywać, no też mała śmieszka.
Wogle to ostatnio z niej szalone dziecko, ogólnie leżenie na pleckach jest cacy do spania, a jak nie śpi to takie leżenie jest ok, ale na trochę - pobawi się i pogaworzy, ale potem jest obrót na brzuszek, a jak leży na kocyku na podłodze w dużym pokoju, no to już hulaj dusza piekła nie ma - turlanie na całego - leżenie na pleckach, potem przewrót na brzuszek, znowu na plecki itd. Jakbyśmy jej pozwolili to pewnie w turlający się sposób mogłaby przemierzyć pokój wzdłuż i wszerz. I tak może całyczas dopóki się nie zmęczy...hehe A jeszcze ma jeden sposób przemieszczania się - na pleckach i odpycha się noźkami - mała dżdżowniczka 🙂 Ubieranie lub przewijanie to teraz też jest nielada wyczyn, bo czasem poleży spokojnie, ale z reguły wierci się i na przewijaku chce przewracać się na brzuch.

Chciałam zamieścić na youtoube krótki filmik turlacjącej się Olci, ale nie wiem jak, mój mąż jest tam zalogowany, ale jak kliknęłam na Prześlij film to pokazuje mi się, że mam podać hasło, to oni mi prześlą na maila, że utworzyć konto - nie wiem czy tu chodzi o nowe konto czy konto do zamieszczania filmów? Poczekam na męża jak wróci z pracy to może wieczorkiem wstawię filmik.

Kwasiek, Ann moja koleżanka z liceum nosiła swojego synka w chuście i na zimę miała taką specjalną kurtkę, widziałam kiedyś fotkę na nk, niestety nie kontaktujemy się i nie wiem gdzie kupiłalub zamówiła kurtkę. Właśnie sprawdziłam, nie już żadnych fotek na nk, więc nawet Wam niepokażę.

Zuziaku, dużo zdrówka i kuruj się.

Sylwia, śliczna z Igusi kruszynka, taka słodziutka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ahej dziewczyny.

Ja będę miała dziś zły dzień. Bardzo zły :/

Aga nie spała w nocy. Budziła się co 40 minut, próbowałam ją usypiać przy piersi, ale nic to nie dało. Tzn. zasypiała na 20 minut i znów się budziła. O 5 oczy jak 10 zł, a ja nie wiedziałam, jak się nazywam... mąż do niej wstał, do 7 się z nią bawił (przy okazji poprasował stertę ciuchów...) i o 7 Młoda zasnęła. Spała do 10:30 🤢
To już druga taka noc 🤢 🤢 Ale to w sumie szczegół...

Wczoraj nam przyszedł rachunek za gaz... 800 zł... 🤢 🤢 nic tylko, w łeb sobie palnąć 😞 a my już na debecie jedziemy... ;(

odechciało mi się wszystkiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to Kwasiek masz tak jak ja... koszmar. Tylko, że u mnie nie ma mowy o tym, żeby mąż wstał do dziecka i w między czasie poprasował 😜 marzenia...

A co do kasy to mi się wychowawczy+urlop zaległy kończy 23.12 i idę na 6miesięcy wychowawczego. Nie wyobrażam sobie co to będzie bez mojej pensji.

Kruszyna pracujesz w banku? Czy już nie chcesz go więcej widzieć? 😜 Ja pracuje też w banku ale się zastanawiam czy warto wracać tam po wychowawczym czy pozukać czegoś mniej stresującego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam po dłuższej przerwie 🙂

Dziewczyny można Wam pozazdrościć.. u nas Maja dawniej przesypiała całą noc a teraz zasypia o 20 i budzi się o 1, 3, 5 i 7:/ czasem o 24, 4 i 7. No cóż może kiedyś się to zmieni:P

Sylwia śliczne fotki 🙂

Dziewczyny podajecie coś więcej swoim dzieciom do jedzenia/picia oprócz swojego mleka?? Ja mam wrażenie, że Marysia coraz więcej potrzebuje jeść a mleka nie mam więcej tylko mniej. Musze się namęczyć żeby wystarczyło pokarmu na cały dzień zwłaszcza, że z samej piersi ciągnie tylko w nocy a przez dzień musze odciągać do butelki. Kiedyś jak przesypiała całą noc udawało mi się zamrażać mleko i teraz musze go wykorzystywać. A pijecie coś na laktacje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agulka, ja karmię z jednej piersi, bo nie wiem czy nadrabiałaś zaległości postowe, ale miałam problem z prawą piersią i Ola już ponad 2 m-ce z niej nie je, jakieś tam mleczko jeszcze jest. Jak wyleczę to będę odciągać z niej więcej, o ile się da. Mleka modyfikowanego dodatkowo jednak nie wprowadziłam. Na razie mam w planach jak skończy już 5 m-cy wprowadzić jedzonko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Agulka ja od poczatku pije harbetke z hippa na laktacje.Sama nie wiem czy to zasluga herbatki czy po prostu mam pokarm sama z siebie od czasu do czasu napije sie Karmi, bo podobno tez potrafi rozkrecic laktacje.

Dziewczyny mojemu dziecku tez sie cos po przestawialo.Jak sie budzila do tej pory raz w nocy teraz budzi sie 2-3 razy.Na wieczor zawsze po kapieli dostawala butle, teraz jej sie cos odwidzialo i jak widzi butelke to wykreca ja we wszystkie strony swiata i odwraca sie w kierunku piersi.I jak dam jej piers to spokojnie sobie pije bez zadnych dzikich akrobacji.Nie mowie juz o tym, ze wisi na piersi caly dzien a brodawki mnie tak bola jak kilka dni po porodzie jeszcze do tego mam okres wiec w ogole sie czuje jakbym byla w pologu 😉

Julka juz je sloiczki raz dziennie.Jadla juz mus jablko plus brzoskwinia i jablko plus marchewka i totalny luzik.Na nastepny tydzien czeka na Mloda zuplka jarzynowa.

A prosze powiedzcie mi czy tez wszystko wprowadzalyscie powoli po jeden lyczece dziennie?BO ja generalnie dalam jej kilka lyzek a ze chetnie jadla to stwierdzialam, ze moze bedzie okej i jest.

Laaf do Środy nie wracam.Szpital zostal wykupiony przez prywaciarza, a warunki,ktore nam zostaly przedstawione sa do dupy.

A co do zlobkow to wlasnie nie wiem czy zalapiemy sie do panstwego, ale bylismy w jednym prywatnym i w sumie nie jest tak tragicznie.I tak jak Kwasiek pisala przy naszym zmianowym trybie pracy tych godzin spedzonych w zlobku nie bedzie tak duzo a co za tym idzie bedzie sie mniej placic.
Nawet znalazlam taki gdzie dzieci chodza spac kiedy potrzebuja a nie wszystkie na huurra.Bo sobie nie wyobrazam, ze Julka miala by robic np kupe kiedy akurat jest pora nocnikowania.No ale swoja droga ciekwe jak to w praktyce wyglada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...