Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Sylwia, super zaczęła raczkować Igusia 🙂

Olcia póki co przemieszcza się czołgając, coraz częściej ustawia się na czworaka, ale zacieszona w szalonym tempie pokiwa się w miejscu do przodu i do tyłu i rozpłaszcza się na podłodze. Dzisiaj doczołgała się do leżaczka podciągnęła się w jakiś sposób i sobie klęczała z roglem na ustach trzymając się leżaczka 🙂
Co do siadania - w leżaczku siada sama (wogle jakie akrobacje w nim wyprawia to głowa mała), jak posadzi się ją bez oparcia to dosłownie kilka sekund posiedzi, zaczyna się kiwać i po chwili już leży.
No i też chcąc ją położyć na brzuszku czy posadzić prostuje nóżki i trzeba trochę pokombinować,trzymając ją pod paszkami wspina się po nas jak szalona i jak zwykle uradowana, tak samo jest jak przez chwilę podotyka sobie stopkami podłogi.
A gadać to potrafi jak najęta, a wczoraj np. marudziła, a ja chciałam skończyć odkurzać, bo został mi ostatni pokój, jak wreszcie skończyłam i poszłam do małej to zagaworzyła: Ma ma jeeeeeee - świadomie czy nie serducho matce się raduje 🙂

Wogle zauważyłam, że Olinka jak jest na swoim palcu zabaw to turla się, przemieszcza, ogólnie szaleje bez ograniczeń, ale jak znajdzie się na podłodze to tak delikatnie przewraca się z brzuszka na plecki i odwrotnie, żeby przypadkiem się nie uderzyć.

Co do spania w dzień drzemka przeniosła się na cyca, może nawet to jest już dłuższa drzemka, bo ja zasypiam razem z nią, kolejne spanie na spacerze, no i czasem krótka max. do 20-30 min. drzemka po 17, ale tylko wtedy jak nie wyjdziemy na spacer albo był on krotki ze względu na pogodę. Zasypianie po kąpieli od jakiegoś tygodnia to masakra, chociaż był jeden wyjątek, ogólnie wygląda to tak - mała dostaje cyca usypia przy nim, odkładam ją do łóżeczka i budzi - podnosi lament, a jak nawet wyjdę z pokoju to muszę wracać, bo tak się wierci, że czasami w poprzek jest tak wygięta jak jakiś paralityk i trzeba ją ułożyć. Kończy się próbą wzięcia na ręce, ale szuka cyca, no to znowu śpiewka od nowa, tym razem nie zasypia i chce się bawić, znowu odłożona do łóżeczka marudzi,płacze i wierci się po raz trzeci biorę ją na ręce znowu szuka cyca, wreszcie zasypia naprawdę. Jest kąpania 19.00-19.15, obecnie zasypia przed 21. A tak ładnie zasypiała i przy cycusiu i jak coś umiała sama grzecznie zasnąć i najpóźniej było to parę minut po 20.
Nocka ostatnio też bez zmian jedna pobudka dodatkowa o różnych godzinach.

Kwasiek, dzisiaj zrobiłam kaszkę mannę mniej więcej tak jak napisałaś dodałam do jabłuszkowego deserku i zjadła zadowlonona przygotowaną calą porcję bez krzywienia sie, jakbym dała ten deserek sam to sytuacja byłaby odwrotna.

Laaf, duuuuuuuuuuużo zdrówka, obyś szybko wyleczyła zatoki, bo sama wiem jak to jest - koszmar.

10.02 idziemy z Olą do dzięcięcego okulisty, pediatra tak na wszelki wypadek kazała pójść, ze względu, że z mężemy jesteśmy krótkowzroczni, a ja jako dziecko miałam astygmatyzm, miałam poźniej okulary plusy, następnie wyzerowała mi się wada, a potem poleciała już na minus - nieźle co.

Napisałam się za cały dzień. Dobrej i w miarę spokojnej nocki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka, nie wiem po c ten okulista - u takich małych dzieci wady wzroku są rzadkością, a nawet, jeżeli jakieś są, to przecież okularów półrocznemu brzdącowi nie założysz 😉 cieszę się, że jabłuszko posmakowało 🙂

Aga zasnęła o 23, ale właśnie się przebudziła - lecę ją uśpić 🙂

Dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂

a moj smrod wstal o 7.30 czyli spal niecale 10 h kurcze malo jak na jego nocne spanie...

narazie nic na zatoki nie bralam bo wczoraj sie zaczelo ale dzisiaj wskocze do apteki bo z tym bolem funkcjonowac normalnie nie mozna. Generalnie powinnam isc na operacje ale nie wyobrazam sobie zniknac na kilka dni przy malym dziecku 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

U nas w nocy jedna pobudka po 3, a Olcia wstała po 7.00, teraz jest w leżaczku bawi się zabawkami i zerka na Mini Mini.

Kwasiek, też wydaje mi się, że okulista zbędny, ale już pójdziemy i będzie z głowy. Wogle muszę wreszcie zmienić pediatrę, ta nie jest zła, ale co wizytę mówiła co innego, np. raz dopajać, raz nie i wiele innych. Poza tym ostatnio przyczepiła się do tego, że mała ma jedno oko szerzej otwarte, a drugie mniej, a u nas to rodzinne i raczej normalne, bo przecież żaden narząd nie jest równej długości.

Zuziek, a tak z ciekawości obiadek z ziemniaczkami i mięskiem podajesz już Zuzce w mniejszych kawałkach czy każde jest osobno rozciapkane?

Wczoraj dałam Oli chrupki ryżowe Hippa i fajne były dopóki mogła poszurać ząbkami,ale jak już zmiękł już jakiś kawałeczek i znalazł się w jej buźce to zaczynała się wzdrygać, krztusić i za chiny nie potrafiła połknąć, musiałam jej wyjmować. Nie wiem czy warto próbowaćdalej z tymi chrupkami czy lepiej kupić biszkopciki i namaczać w moim lub modyfikowanym mleczku. Dziewczyny a jakie biszkopciki polecałybyście?

Dopiję kawę i idę wyszykować się dopóki nie marudzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
U nas dziś nocka hmmm nie za fajna, głowa mnie boli od nie wyspania......
Czy doszekam czasów kiedy Bartek przespi noc bez ciągłego wiercenia się i budzenia........
Idę uszykować śniadanko. A i pogoda u nas fatalna bo deszczyk delikatnie kropi ale niebo dość mocno zachmurzone, wiec pewnie ze spaceru nici.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie ;*

Wszystkiego najlepszego dla Stasia z okazji 6 miesięcy Buziaczki od Zuzi i cioci Moni 🙂

Anulka ziemniaczki pogniesione tak jak my jemy do obiadu a mięsko pogniecione widelcem (tak aby aby) i mieszam to z sosikiem żeby takie suche nie było 😉

u nas super nocka 😉 po szczepieniu (nie zapeszam) ani śladu młoda wczoraj idealna była ale poczekam jeszcze dzisiaj i jutro do chwalenia 😁

;* pije kawoszczaka i zaraz lece kaszke Zuzi zrobić ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Wszystkiego najlepszego dla Stasia 🙂

Tak się cieszyłam, że wczorajsza nocka była świetna a dzisiaj znowu nocowy standard 😞 Kupiłam Marysi mleczko specjalnie na noc i myślałam, że pomoże niestety na darmo...

Laaf u nas mała też pociera nosek i oczka mimo tego, że nie jest zmęczona. Lekarka nic mi ostatnio na to nie powiedziała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Stas!! Najlepszego!!! Apetytu lepszego, bo sie maminka spina 😉 Minek jeszcze smieszniejszych 😉 Zdrowka Zdrowka 😉 !!!

Bry, u nas noc ja od zawsze dwie pobudki na jedzenie, ostatnio zalapuje sie na jedna, bo pozno chcodze spac... Poza tym Maxym siedzi w kojcu zabezpieczony poducha i radoche ma z ksiazeczkami, jedna szeleszczaca, druga grajaca 😉
Kinol mial isc do pracy kurna mac, i dupa od poniedzialku...no qrna strsea mam... mam nadzieje ze jednak sie ruszy i faktycznie bedzie sie krecic...

Ten maly farmazonio, no cyrk z nim oglada sie za siebie na parapet na kwiatka, przez okno chce patrzec kochany 😉 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...