Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ann napisał(a):
(...) Macie może pomysły co mu jeszcze dawać z żelazem do jedzenia?
A. i mam odpowiedź w sprawie kaszki wielozbożowej: jeśli nie zjada na raz przepisowej porcji to można dać 2 razy dziennie mimo że ma w składzie gluten.
(...).

mleko modyfikowane ma żelazo, ja raz dziennie daję jej kaszkę na modyfikowanym

i są takie batoniki hipa specjalnie wzbogacone w żelazo , od pierwszego roku życia, ale jeśli Stasiekn ie jest uczuleniowcem myślę że spokonie można, spróbuję znaleźć je w necie

o ten: http://www.hipp.pl/produkty/ciasteczka-wafelki-batoniki/batoniki/owocowy-przyjaciel-hipp-czerwone-owoce/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ann na temat niedoboru zelaza to ja nawet nie chce słyszec dosc sie namęczyłam z tym cholerstwem.
Doktoraka do której chodze prywatnie z Piotrusiem (ma już chyba 60 lat) zaleciła mi podawanie herbatki z czarnej pozeczki i soku z borówek. Ja soku borówkowego nie dawałam bo zatwardza a na czarnej pożecce długo jechałam. Wązne zeby to był sok naturalny. Ja kupowałam w sklepie ze zdrowa żywnoscia czysty sok bez cukru i przelewałam to woreczków na kostki lodów i zamrażałam po czym zamykałam w szczelnym pudełku plastikowym i po takiej kostce dawałam Piotrusiowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann, już Ci dziewczyny wyjaśniły co i jak 😉

U nas Aga dokazuje, o północy spróbuję ją uśpić przy piersi, bo inaczej będzie szalała do rana 🤢 oczywiście o 22 zrobiła zmyłkę i zasnęła, a ja posmarowałam jej dziąsła, przez co dziecko się rozbudziło i teraz piszczy z radości 🙂 teraz przed snem jej dziąseł nie będę mogła posmarować 🤢 no nic, zostanie czopek... tak w razie wu. A jutro na 14:40 idziemy do pediatry.

WB
, gratulujemy kolejnego ząbka 🙂 🙂

Ja zauważyłam u Agi nad górnym dziąsłem takie czerwone plamy i jakby białe pęcherze 🤢 i to jest już nad wychodzącymi ząbkami (górne jedynki) - może to to ją tak boli? 🤢 no i idą nam dolne kiełki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WB, gratuluję Ani ząbków, teraz będzie podryzać.

Olcia zasnęła przy piersi o 20 i śpi spokojnie, ciekawe jaka będzie nocka.

Kwasiek, może to faktycznie ząbki dają we znaki Agusi.

Ola lubi stać jak ją trzyma się, przebiera nóżkami i podryguje jakby tańczyła 🙂 ale jeszcze sama nie podciąga się do stania, jedynie co pośredniego robi to klęczy i nadal nie raczkuje. Co raz lepiej siedzi sama na podłodze bez podparcia, ale też usilne próby samodzielnego siadania nie wychodzą.

Dziewczyny, już nie wiem czy to u Olci alergia czy co, myślicie że wypróbować kosmetyki Oilatum Soft?

Idę spać, bo rano trzeba wstać. Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam jako pierwsza 🙂

Gagatek zanal o 22 spal do 7.30 jest oki 🙂
Komsi ciesze sie ze dotarla paczuszka 🙂 Kawsiek chwali sobie te czopki tak wiec wrazie co Maxymowi pomoga 🙂
u mnie nadal paki nie ma, zadzwonie jeszcze dzisiaj na poczte....mam nadzieje ze do Ciebie nie wroci 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 U nas nocka jakaś masakryczna, już nie wiem ile razy była pobudka, ale na pewno mocno ponad 4. Chyba Staśka coś męczy, ale jeszcze nie wiem co. A ja startuję z tarczycowym dopalaniem, może będę mniej zmęczona?
Apropos żelaza jeszcze, co myślicie o szpinaku? Niby jest w słoiczkach po 4. miesiącu, ale mam wątpliwości czy to nie za wcześnie na fundowanie dziecku szczawianów?

WB, gratulacje dla kolejnej zębatej 🙂 Widzę że Ania się też nie rozdrabnia i od razu poszła na całość 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

U nas nocka wczoraj zapowiadała się płaczliwie bo położyłam maje spać o 19:30 a obudziła się o 21 i o 22:00 więc wcisłam jej czopek. I tak chyba pomógł bo spała do 2:50. Potem już tylko cycuś i obudziła się o 5 i o 7 pobudka, kupka i śpiewanko 😉

Teraz Maja siedzi na dywaniku i się bawi spokonie 🙂

WB no no dwa naraz, gratuluje 😆

A mój m. dalej na Marsie, tyle, że z córką zaczął się jakoś komunikować (chociaż tyle). Wiecie co ale to jest dziwne. W zasadzie pierwszy raz tak zrobiłam, że się też nie odzywam. A on jak ogląda coś i chciałby rzucić komentarzem (jak zawsze) to odwraca, patrzy na mnie i chyba przypomina sobie że ma focha bo odwraca się spowrotem. Tak robił przez cały wieczór. Zerkał jaka jest moja reakcja na coś zabawnego, kiedy słuchał muzyki itp. ale dalej się nie odzywa... dziwne 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉 WB GRATULACJE DLA ANI 😉
No Agulka daj na luz, z tego to tylko mozna się smiać, jak patrze na to z mojej strony, dorosły facet a jak dziecko sie zachowuje, moze z mała sie zamienił 😉
Kubus dzis po 7 wstał, nieługo dostanie mleczkzo i spac pewnei dalej pojdzie, teraz w krzesełku sie bawi z swoja łuzeczka plastikowa, ostatnio coraz grzeczniejszy i nauczył sie mówić Baba 😉 he he, babcia bedzie zadowolona, jedna i druga 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WB no i od nas gratulki zebiskow 🙂

Agulka a wlasnie pytalam sie wczoraj o cechy znaku Twojego menzastego i co uslyszalam??? uparciuchy jak cholera, foszasci a zeby reke pierwszemu wyciagnac? 😮 co to to nie 😉

oki ja spadowywuje bo jeszcze do hurtowni lece a do pracy musze wczesniej bo jak zwykle w moim kalendarzu jest nascie pozycji do nadrobienia 🥴

buziole mile dnia 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

U nas pobudka była po 24, ok. 3 i mała wstała o 7.

Pogoda ponura to Olcia razem z nią, już tak marudziła, że tylko uśmiech był jak miałam ją na rękach, ale musiałam umyć się, więc zabarałam ją ze sobą do łazienki i na razie jest spokój.

Ann, ja Oli dawałam na obiadek szpinak z ziemniaczkiem i wszystko było ok. Wogle bardzo jej smakowało i tak myśłałam, żeby kupić może mrożony i samej zrobić taką zupkę, ale jeszcze pomyślę o tym. Może od czasu do czasu zapodasz Stasinkowi szpinaczek na zmianę z wątróbką lub czymś innym co dostarcza żelazo. Jednak decyzję pozostawiam Tobie.

Madalena, pomyślałam, że najpierw kupię mniejsze opakowania, zobaczę czy Olci pomagają, jeżeli będzie rezultat to kupię większe.

Agulka, co za uparciuch z tego Twojego męża, zachowuje się jak dziecko, ciekawe kiedy mu przejdzie, oby szybko, bo wyobrażam sobie jakie to wnerwiające, no i powinien przeprosić sa swoje bezpodstawne obrażalstwo.

Dziewczyny, czy Wasze maluchy też uwielbiają oglądać reklamy? Z mężem śmiejemy się, że Olcia jest reklamożercą hehe, jak jest jakiś film, serial czy wiadomości w tv, może bawić się i nawet nie patrzeć w kieruku telewizora, ale jak tylko leci blok reklamowy to patrzy na to jak urzeczona aż się nie skończy, a spróbuj zasłonić tak żurawia zapuszcza, że hej i buntuje się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf napisał(a):

Agulka a wlasnie pytalam sie wczoraj o cechy znaku Twojego menzastego i co uslyszalam??? uparciuchy jak cholera, foszasci a zeby reke pierwszemu wyciagnac? 😮 co to to nie 😉


o, do tego opisu to i mój mąż pasuje 🙃

Cześć kobiety 😘
U nas nocka nie najgorsza - były chyba tylko 4 pobudki i to bez jakiegoś wielkiego płaczu. Aga zaczęła się bardzo kręcić w łóżeczku gdzieś koło godziny 7, ale nie chciało mi się do niej wstawać i o dziwo się nie rozbudziła, tylko zasnęła i spała do 8:30 😮 Ale i tak padnięta jestem. Musiałabym chyba ze 2 dni spać, żebym mogła powiedzieć, że się wyspałam... 🤔

idę po kawkę 🙂 Która chce? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka81 napisał(a):

Dziewczyny, czy Wasze maluchy też uwielbiają oglądać reklamy? Z mężem śmiejemy się, że Olcia jest reklamożercą hehe, jak jest jakiś film, serial czy wiadomości w tv, może bawić się i nawet nie patrzeć w kieruku telewizora, ale jak tylko leci blok reklamowy to patrzy na to jak urzeczona aż się nie skończy, a spróbuj zasłonić tak żurawia zapuszcza, że hej i buntuje się.


ja nie mam tv 😉 więc nie mam tego problemu 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doberek ;*

ja już kawoszczaka pije 😉 także zdrówko 😉

u nas nocka super zaraz jak zeszłam z kompa Zuzka zasnęła :P i wstała 8:36 😉 juz po kaszce marudzi stojąc przy pufach (zagradzają przejście z jednego do drugiego pokoju)

Wb gratulacje dla Ani ząbala i w dalszym ciągu Zuzka najstarsza bezzębna :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaa, przypomniałam sobie - WB, miałam się Ciebie zapytać - czy Ty Anię karmisz piersią? Jeżeli tak, to jak długo zamierzasz ją karmić?

Ja nie wiem jak karmienie będzie wyglądało, jak Adze te ząbki wyrosną... 🤢 chciałam ja karmić do roku czasu, ale wątpię, żebym dała radę... 🤢 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karmienie z dwoma dolnymi jest ok, bo mała zasłania je języczkiem, ale jak będzie, gdy górne wyjdą 😮 Moja mama mówi, że maluch uczy się, żeby nie gryźć przy ssaniu, wiadomo czasami się zdarzy, ale rzadko. Mama karmiła mnie do roku lub może trochę ponad rok, bo musiała wrócić do pracy, a moją siostrę do 1,5 roku i dała radę.

Ja mam w planach z czasem odzwyczaić Olę od dziennego cyca, zamiast tego będzie modyfikowane lub coś tam innego co będzie mogła i chciała. Pozostanie tylko karmienie wieczorne i ewentualnie noce, ale z ukończeniem roczku i od tego będę chciała odzwyczaić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem co się stało, ale moja dzidzia po 3,5h zabawy nie ma ochoty na spanie 🤪 ołożyłam ją do łóżeczka, butla w dziób i pierzynką przytrzymałam nóżki bo kopie niemiłosiernie 🤔 co tu jest grane?? teraz słysze że jest cisza tzn. że usnęła 🙂

Muszę dzisiaj jakoś wykombinować jak dostać się do sklepu żeby kupić małej mleczko i jakieś słoiczki. Już dwa lata przestawiam się z życia w mieście na życie na wsi i za nic w świecie nie umiem się przyzwyczaić. Wszędzie daleko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie dostałam mailową odpowiedź z pobliskiego przedszkola i tak jak Laaf dowiedziłam się, że media przesadzają z tymi zapisami. Zapisują dzieci, ktore rocznikowo mają nie mniej niż 3 lata, mogą być urodzone w grudniu. Taka była odpowiedź. To mamy jeszcze 2 lata, żeby zapisać, chyba że coś zmieni się, ale będzie śledzić się na bieżąco różne informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola niedawno też zasnęła, ale przy piersi. Nawet nie rozbudziła się jak odkładałam ją do łóżeczka. Śpi już z 20 min. i zobaczymy jak długo. O napisałam jak zwykle w porę już się obudziła...chyba trzeba będzie śmignąć na krótki spacer, żeby jeszcze sobie pospała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka to kup najpierw ten krem z Oliatum i smarur jej te miejsca. Ja smarowałam Piotrusiowi na początku tylko te miejsca gdzie miał wysypkę i szybko znikło. Kupie emulsję do kąpieli ale pózniej bo kosztuje 60 zł a jeszcze mam płyn dla niego wiec poczekam jak zużyje i wtedy kupię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

u nas mała znów kimnęła się 15 minut i była zabawa do 11 i pobudka o 6 i o 8,30 wstałyśmy

Laaf ale mąż wymyślił że będzie w PTTKu płacił bo tam jest punkt i bez opłat się opłaca internet tylko trzeba o tym pamiętać

WB gratulujemy ząbków u nas nic nie widać na dal

Agulka co do opisów byka to się niestety z tym zgodzę bo sama jestem bykiem i ten typ po prostu tak ma że czasem jedno słowo potrafi tak wkurzyć że mnie nosi, trudno mówić o uczuciach, jeszcze trudniej pierwszemu wyciągnąć rękę byki głównie duszą wszystko w sobie aż przychodzi kumulacja i pękają, kiedyś potrafiliśmy np tydzień się nie odzywać (mąż skorpion więc też uparty) teraz już tak nie ma bo staram się nad tym panować ale nie zawsze się daje

a i zapomniałam się pochwalić moje dziecko gdzieś od 5 dni wstaje aby dojdzie do czegokolwiek żeby sę mogła przytrzymać taka zosia samosia o tak np

[URL=http://img521.imageshack.us/i/1000410d.jpg/][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/1542/1000410d.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...