Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO KOBITKI Z OKAZJI NASZEGO ŚWIĘTA !!!!!!!!


Adaś dzisiaj i przez ostatnie kilka nocy śpiewa przez sen (ćwiczy swój głosik), nie płacze tylko śpiewa a my nie możemy spać przez to 🙂

Mam pytanie dziewczyny. Czy wiecie w jaki sposób można dowiedzieć się jaki ktoś ma numer telefonu. Wiem jak się nazywa, znam dokładny adres. Na 913 dzwoniłam i nie ma podanych a wiem że ta osoba ma tel. Pomóżcie jeśli wiecie. Proszę bo to bardzo ważne. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra, nie mam pojęcia 🤨 ale teraz chyba jest ochrona danych telefonicznych i nie udzielają takich informacji 🤔 ale cholera wie 🤔

ja właśnie dzwoniłam do jednej z restauracji w sprawie organizacji chrzcin. Babka mi powiedziała przykładowe menu ludzi, którzy robią tam chrzciny 27 marca. Więc mają:
- rosół z makaronem,
- kotlet de volaille z ziemniakami i surówką,
- żeberka duszone,
- szaszłyki,
a z przystawek:
- 4 rodzaje swojskiej wędliny (jej syn ma hurtownię swojskich wędlin),
- 2 rodzaje śledzia,
- 3 rodzaje sałatek
- łosoś z rodzynkami
i jeszcze jakieś sosy itp.
I za to wszystko płacą 60 zł/osobę.

Ja myślałam o obiedzie dwudaniowym + zimna płyta (wędliny) z sałatkami, śledzikiem i ewentualnie jakieś jajka w majonezie. Czyli na moje oko wyszłoby tak ze 40-45 zł/osobę.

I tak się zastanawiam czy warto się bawić w organizację chrzcin w domu, pożyczać stół, zastawę, siedzieć w kuchni kilka dni, latać z talerzami i później wszystko sprzątać, skoro w sumie niewiele by się oszczędziło, a na pewno by to więcej nerwów kosztowało 🤨 jak myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek, ja uważam że nie warto. U nas w rodzinie jest duża tradycja imprez domowych, a mimo wszystko wszyscy zgodnie uznali że chrzciny lepiej w knajpie. Wydaje mi się, że na komunię już jest inaczej, bo nie trzeba się tak non stop zajmować dzieckiem i więcej można zrobić samodzielnie. Ja miałam ochotę na obiad w domu, ale jak pomyślałam, że to w praktyce oznacza obciążenie tym moich rodziców, bo ja ze Staśkiem realnie niewiele byłabym w stanie zdziałać, to odpuściłam bez żalu. Wszyscy byli zadowoleni, my nie padaliśmy na pysk ze zmęczenia.
Ale komunię pewnie będę już chciała zrobić w domu.

Dziewczyny, ciekawa jestem, czy macie i jak się sprawdzają różne zabezpieczenia do mebli i drzwi. Ja na razie nie polecam żadnych zabezpieczeń do drzwi. Potrzebne są nam takie żeby drzwi były otwarte na sztywno i żeby Stasiek nie przyciął sobie palców podkładając je pod spód. M kupił już kilka rodzajów i wszystkie są do bani. Większość z nich nie usztywnia drzwi wystarczająco, a takie najprostsze (gumowe kliny) jest co prawda skuteczne, ale Staśkowi wystarczy chwila żeby to spod drzwi wyciągnąć i zaadaptować na nowy gryzaczek. Ja się muszę nieźle nasiłować żeby to założyć a on w mgnieniu oka to wyciąga 😮

Aleksandra, jeśli ta osoba nie wyraziła (na piśmie) zgody na podawanie jej danych to w żadnym biurze numerów Ci tych danych nie podadzą, najczęściej po prostu nie ma ich w bazie, z której takie biuro korzysta więc osoba z którą rozmawiasz nawet nie wie czy ktoś nie ma telefonu czy tylko nie zgodził się na jego ujawnianie. U nowych abonentów o taką zgodę łatwiej, bo się ją zbiera przy podpisywaniu umowy, ale u starych jest tak, że firmy telekomunikacyjne rozsyłały formularze zgody i jeśli komuś się nie chciało go wypełnić i odesłać to się go traktuje tak jakby tej zgody nie wyraził. W przypadku takich osób najlepiej jest zdobyć jakąś starą książkę telefoniczną sprzed wprowadzenia tych przepisów i tam będziesz wszystko miała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek my robiliśmy chrzciny w domu. Z tym, że do pomocy w kuchni była ciocia mojego męża, która jako tako w świętoeaniu nie uczestniczyła... nie mam pojęcia ile wyszło na osobę. Z resztą w rodzinie mojego męża zawsze odprawia się urodziny i tak na moje zjeżdża się 17 osób a na chrzciny przyjechało dokłądnie tyle samo. I tyle było więcej pracy że robiliśmy smażone kopytka i rosół a tak to dokładnie to samo co na urodziny... jak dla mnie nie było tragedii 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kobietki !!!!!!
[color=green]Z OKAZJI NASZEGO ŚWIĘTA WSZYSTKIEGO NAAAAAAJ ...DLA NAS 🙂 A OD ANTOSIA DLA KOLEŻANEK NAJOGROMNIEJSZE BUZIAKI Z OKAZJI ICH PIERWSZEGO W ŻYCIU ŚWIĘTA !! 😉
[/color]


Poza tym Antoś bardzo dziękuje za życzonka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek dziewczyny ;*

wróciłam 😉 troszkę odpoczęłam ale dzisiaj padam :P hehe

Wszystkiego najlepszego dla Tośka ;*

jak było coś waznego dajcie znac bo mam 19 stron do nadrobienia a musze się wypakować a tu mi Zuzka "pomaga" więc wieczorem pewnie to zrobie... :P
aaaaa i mamy 2 ząbala 😁 🙂

ahhh no i wszystkiego najlepszego z okazji dnia kobiet 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek, wydaje mi się, że lepiej zrobić przyjęcie po chrzcie w knajpie, pewnie jakbyś wszystko przeliczyła to i tak bardziej opłaca się zrobić poza domem i przynajmniej nie będziesz padnięta.
A co do komunii to jeszcze zobaczymy czy w domu czy knajpie, ale pomimo że przy namniejszej ilości gości można namęczyć się latając pomiędzy kuchnią a pokojem. Pamiętam jak moja mama z bacią namęczyły się przy mojej siostry komunii, przy mojej bardziej stery przejęła babcia, bo mama była w 6/7 m-cu ciąży, ale trochę pomagało i tak były zmęczone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny

Laaf kochana imageschack działa tylko trzeba sie na nim zalogować bo miałam ten sam problem i biezresz drugi link (kiedyś się nazywał bezpośredni a teraz po angielsku)

Kwasiek kurcze u was to tanio ja płaciłam 85 zł za osobę za podobny zestaw i komunię też będę robić w lokalu

Wszystkiego naj dla Antosia

I
Przyjmijcie życzenia baby kochane, od drugiej baby 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ello, my po spacerze randce itd, w sloncu czapki z glow naszych maluchow dzis poszly, i browarki odpite 😉aaaa nad renem aaa na promenadzie aaa kurna jak wyjebiscie.

Najlepszego Babole ;*

Antek najlepszego!!!

Ann porobie jutro konkretne zdjecia i wstawie to pokazesz mezatemu, ale juz mozesz mu powiedziec ze nie ma zadnych rurek, to wszystko jest mega stabilne. Ale obejrzycie dokladnie na zdjeciach, moue sie zaraz zabiore.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 😉

ja też dziś tulipanki od męża dostałam 🙂 🙂 🙂 Aga też dostała pierwszego tulipanka 🙂 🙂 strasznie mnie mąż tym wzruszył... 🙂

pisałam Wam jakiś czas temu, że moja sąsiadka (żona dobrego kolegi) ma termin porodu na 8 marca. Urodziła kilka dni temu, już są z malutką (Lenką) w domu 🙂 napisał mi kumpel, że poród był krótki, ale bardzo ciężki. W sumie niecałe 2,5 godziny rodziła 🤨 Ciekawa jestem jak się spisał w roli pomocnika, bo to był poród rodzinny 🙂

dostaliśmy już zwrot podatku 🤪 i mąż premię w prac dostał 🤪 i już zapowiedział, że mi kupuje w tym miesiącu nowe szkła do okularów (te mam za słabe o jakieś 1,5 dioptrii...) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaku, gratuluję Zuzce 2 zębola 🙂

Kwasiek już rozliczyliście się? Szybko i już dostaliście zwrot podatku to fajnie. My dopiero damy do rozliczenia znajomej - co roku nas rozlicza.

Dziewczyny, a jak jest z tym odpisaniem dziecka od podatku - czy mogę rozliczać się wspólnie z mężem czy osobno? W małżeństwie może tylko odpisać 1 rodzic, odpis będzie na męża, bo on ubezpiecza Olcie.

Ja znowu po pólnocy idę spać - dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej:0
my na nogach od 5.30 😮 ale Dawis juz zjada ladnie mleczko w nocy i sie z placzem nie budzi 🙂

spoznione zyczenia dla ANtosia 😘 😘 😘 Natulka zagladaj do nas czesciej!!!!

Zuziaku gratulki dla Zuzuki i drugiego zebola a my nadal bezzebni 😜

Anulka maz moze odpisac cala kwote tj. jakos 1100 z haczkiem i dostaniecie zwrot w calosci jesli placil normalnie podatki 🙂

napisze jeszcze pozniej bo mlody laptopa wyrywa 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Ola od 24 robiła chyba z 4 pobudki, ostatnio coraz mniej budzi się z płaczem, ale jednak budzi się.

laaf napisał(a):
Anulka maz moze odpisac cala kwote tj. jakos 1100 z haczkiem i dostaniecie zwrot w calosci jesli placil normalnie podatki 🙂


Można całą kwotę odliczyć? Myśleliśmy, że tylko połowę, bo od m-ca urodzenia. Muszę poczytać na ten temat, a zresztą znajoma będzie wiedziała jak zrobić.

Kwasiek, super, że finansowo będzie trochę lepiej, wreszcie mąż doczekał się. Poza tym pisałaś, że zmieniasz szkła w okularach. Jeszcze karmisz piersią, prawda? Pytam się, bo moja okulistka kazała mi przyjść na kontrolę po odstawieniu małej od piersi, wtedy hormony powinny w miarę się ustabilizować. W okularach wydaje mi się, że raczej widoczność jest ok, ale mam wrażenie że w soczewkach jest trochę gorzej, więc zastanawiam jak to jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry,
no Kwasku to super z was obywatele ze juz porozliczani 😉

Mnie brzuchol nawala drugi dzien okresu, juz wieczorem wczoraj zlapalo...fucking shit a na basen chcialabym pojechac z mlodym... ale chyba sobie daruje niestety...

Laafik to sie z Dawidka ranny ptasiorek zrobil, ale moze jak w pelni wroci do sil to i wroci do normalnego wstawania jak na Dawidoska przystalo 😉

Maxym dzis standard dwie pobudki,czyli 23 i potem jak sobie chce, dzis akuratnie to jakos o 2.40 chyba...Lezy i piszczy w kojcu walac w swe slonie 😉 (trapez a na nim wisza grzechotki slonie...zabawa od 2mieisaca przednia z tym trapezem 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj Anulka fakt, cholibka zawsze o Kamisce mysle z tym podatkiem... 😉 ale Kwasiek moze cos wie a w piatek daje pit Mirka do mojej ksiegowej to tez sie dowiem. Ja niestety nie odliczam dzieci bo generuje takie koszty ze i tak podatku dochodowego nie place caly rok.

Komsi Dawid na 5sec. nie ulezalby nigdzie on nawet juz siedziec nie chce 😮 wczoraj po lozeczku z pol h chodzil jak juz sie wymeczyl to przypieprzyl buziakiem w szczebelki, ryknal sobie i ze zmeczenia padl a to byla 22 😮 wogole malo spal bo 7,5 h w nocy ale pewnie w dzien sobie odbije a ja zapaleczki do oczu i do pracy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂

Nasz bąbel daje popalić... zasnęła o 19:30 o 21 już pierwsa pobudka potem o 24 i z nadzieją przespania całej nocy wziełam ją do siebie... cóż to była za pomyłka 😲 Młoda co chwile się budziła mimo spania z nami 🤔 ja już nic nie rozumiem...

Kwasiek już dostaliście zwrot podatku... hoho bardzo szybko. My jeszcze czekamy na jedno rozliczenie i będziemy mogli się rozliczyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...