Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ann, pisesz że na jabłko może być alergia, kurcze Oli niby poschodziło, ale czasem pojawia się i łagodzi się szortka zaczerwieniona skórka na dłoniach i przy stopkach. Teraz tak myślę, że jabluszko przewija się w większości soczków, deserków, czasem ugotuję kompocik z jabłuszek i ostatnio miała strate do kaszy i indyczka, pije też herbatkę z jabłuszka i melisy. Chyba ograniczę albo bedę wyszukiwać produktów bez jabłka i zobaczę czy zniknie całkowicie ta zmiana skórna.

Kwasiek, też nie dziwię się Tobie, że jesteś zła. Szwagier jest nieodpowiedzialny,interesowny i ogólnie ma d.... czy macie pieniądze czy nie. Zrobicie jak uważacie, ale po chrzcinach na miejscu męza wygranełabym braciszkowi co nieco i za tankowanie i za sprowadzenie chorych lub po chorobie dziewczyny i jej dziecka do domu, gdzie jest malutkie dziecko. Teraz lepiej nie bo zabierze jeszcze stół i krzesła.

Angela, spoko pokażą Tobie co i jak. Ogólnie sekretarka odbiera telefony, umawia na spotkania, telefonuje jakiś sprawach, pisze pisma, wysyła pisma i maile, przygtowuje spotkania poczęstunek, napoje, jakieś niezbędne dokumenty - to tak w skrórcie, zależy też czego konkretnie dotyczy praca w firmie lub urzędzie.

Ola zaczęła pokazywać figę z makiem (nikt jej nie pokazywał, zaczęła tak układać paluszki hehe mamy z tego niezły ubaw) 🙂 I robi też kocie grzbiety, ale takie na wyprostowanych nóżkach, trzeba pilnować, żeby nie przechyliła się i nie rymsła na główkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hejo wrocilismy z miasta, bobylam z kolezanka na kawusi, i jakos mi kurna slabo...niedobrze... chyba stres podrozowy mnie chwyta...
wstawilam maxymola spiworek z wozka do prania coby na polandie czysciutki byl 😉
a i bylam w h&m i trafilam akurat jak pani przyczepiala metki przecena na chlopiecych ciuszkach... no i sie maxymek zaopatrzyl w zajefajne drechy, kurtke, czapke, bluzke i spodnie dresikowe 😉Siostrzencwi kupilam 3t-shirty na urodziny i jeszcze musze skoczyc po slodycze dla siostrzenicy, laska ma 21 lat ale uwielbia slodkosci wiec jej przywioze jakies inne niz w pl sa 😉

Kwasku ja tez mam podobnego szwagra.... no tylko ze przestalam pytac ile sie nalezy za przywiezienie mnie z lotniska...pierdziele w dpie mam, ja jak po kogos jade to mi przez mysle ni eprzechodzi zeby mi ktos kase oddawal wiec i zaprzestalam pytac. a se jeszcze do tego wszystkiego ponarzekam jak slabo z kasa to nic nie powiedza...bo kiedys to siora do mnie zeby 50zl dala za awache ze mnie odebrali.... no to tak bywa czasmai 😉3maj sie kochana jakos to bedzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek no to faktycznie przegioł 🤢

my po wizycie kumpeli 😉 Zuzka wymęczona ale długo se nie pospała 😁 hehe ciekawe czy wytrzyma do wieczora? 🤨

Angela na pewno dasz rade 😉 najgorsze są początki :P potem to już rutyna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi, ja też z mężem nie mogę oprzeć się ciuszkom h&m, fajnie jak są jakieś zniżki. Teraz mam upatrzoną na lato sukieneczkę i do kompletu można dokupić kapelusik 🙂

Ja muszę odświeżyć swoje cv, zacząć przegladać oferty pracy i odpowiadać na nie, może łaskawie ktoś chociaż zaprosi na rozmowę, bo nim zaszłam w ciąże to jakoś miałam pecha przez ponad rok, a może 2 lata ze znalezieniem lub zmianą pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewuszki 🙂

Nie było mnie przez te kilka dni ponieważ dużo się dzieje u mnie i nie wystarcza mi czasu na wszystko. Miałam napisać co się zmieni u mnie więc piszę. Od jakiegoś czasu planuję wylot do USA i się doczekałam i prawdopodobnie na przełomie maja i czerwca wylatuję. Niestety muszę zostawić całą naszą rodzinkę ale nie mam innego wyjścia. Z kasą jest bardzo krucho a mój wylot to jedyna alternatywa. Będę pracować tam legalnie ponieważ jestem obywatelką USA a i z językiem tez nie mam większego problemu.
Nie zlinczujcie mnie że zostawię maleństwo ale nie mam innego wyjścia a za coś trzeba żyć i spłacać kredyt. Ja już swoje przepłakałam i pewnie nie jedna łza mi jeszcze do tego czasu poleci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola, a w Polsce nie znalazłabyś pracy? Ja wiem, że kasa gorsza, ale zawsze to bliżej rodziny. No i Twój mąż może przecież pracę zmienić - jako informatyk na pewno by coś znalazł lepiej płatnego...
A kto będzie się zajmował dziećmi podczas Twojej nieobecności?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra tylko wroc 😉 moja znajoma jak poleciala tak nie wrocila.... chlopaki 2ch synow duzi byli, ale cora miala3 latka... i tak sie wychowuje u babci...bo maz to frajer itd... a teraz ma juz 9latek,ona nie wrocila juz z usa, ale pewnie u ciebie skoro masz obywatelstwo inaczej to wyglada, ze mozesz latac i wracac... oj kobieto 3maj sie i silna badz 😘 na dlugo planujesz jechac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Opiekować się dzieciakami będzie moja mama i Tomek, będzie mi ciężko ale muszę to zrobić dla nas. Wrócić na pewno wrócę bo nigdy brzdąców moich nie zostawię ale tez słyszałam a takiej sytuacji ze wylatuje i nie wracają, co gorsza całkowicie słuch po nich ginie i moja w dupie rodzinę i wszystkich niestety tak właśnie jest z moim bratem 😞. Mam zamiar po roku wrócić ale zobaczymy dokładnie jak już będę na miejscu, może uda się wcześniej 😞 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Możemy lecieć razem ale co to za interes jak ja i tak będę musiała siedzieć w domu a Tomek nie legalnie będzie pracować i co mi z tego. Utrzymać mieszkanie wynajęte itd. Kasia uwierz mi że ja nie jadę tam z uśmiechem na ustach ale to ostateczność. Mój ojciec latał do stanów bardzo dużo razy i wiem ile to będzie kosztować Kubę bo on to rozumie a Adaś jeszcze jest malutki i damy radę to kontrolować a jeśli będzie źle to zawsze mogę wrócić i to nawet następnego dnia. Myślę że poradzimy sobie.
Tomek widzę że też się waha bo ciągle kombinuje że to on coś zrobi, że zmieni pracę ale to i tak nie wchodzi w rachubę bo nie damy radę ze wszystkim ale latka lecą. Musimy coś zaryzykować i zagrac dość ryzykownie ale może coś wygrać i potem lżej żyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ta moja kumpela plakala duzo, ale wracac nie miala gdzie... maz pijak...itd... kiedys wroci do cory, bo synowie to jak mowilam juz pewlnoletni. strasznie cierpial, ale wiadomo tam lepiej...los qrwa mac, pieniadze wykanczaja zwlaszcza ich brak... jak trzeba to trzeba skoro to dla was szansa. ajajaj bedzie ciezko ale optymistycznym trzeba byc, ze po powrocie bedzie wam lepiej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rok to bardzo bardzo długo, ale Adaś puki mały to i tak wiele nie bedzie pamietał a bedzie miał dobra opieke, ale szkoda,że tzreba zsotawiac rodzinke, bardzo szkoda. Ja bym tak nie mogła wytrzymac rok bez rodziny, ale wszystko zalezy od sytuacji rodzinnej, moj maz znowu wyjezdza w maju i wraca i znowu pojedzie a zkuchnie zrobimy. Cos za coś, niestety takie zycie. Na pewno to nie była łatwa decyzja no ale cóż...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra współczuje takiej decyzji ja kiedyś bardzo chciałam lecieć do usa miałam nagraną robote (opiekunka trojaczków he he) ciotka bilet sponsorowała ale nie dostałam wizy i teraz się z tego ciesze bo już bym pewnie nie wróciła a teraz bym nie poleciała bo nie wyobrażam sobie żebym mogła małą zostawić i męża zresztą on też by się nie zgodził jak jeszcze nie wiedziałam że jestem w ciąży a z praca była pod znakiem zapytania bo byłam na zastępstwo za dziewczyne na wychowawczym to chciałam jechać z koleżanką do niemiec na 2-3 miesiące i m powiedział że absolutnie że nigdy mnie nie puści choćbyśmy mieli chleb ze smalcem jeść nie wiem jak ciężka jest u was sytuacja ale może warto najpierw tu poprubować może jakiś własny biznes? można dostać dofinansowanie zależy od regionu u nas do 18 tys, mąż niech szuka albo lepiej płatnej pracy albo dodatkowego zajęcia
wiem że to wasza decyzja ale jak facet wyjeżdża to łatwiej ale jak matka zostawia dzieci przecież ty się dziewczyno tam zapłaczesz z tęsknoty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojjj... 😞 co te pieniądze robią 😞 ja mam podobną sytuacje ale to nie ja wyjechałam tylko Adam i mu łatwiej było wyjechac chociaż nie aż tak bardzo 😞 no i wiadomo nie tak daleko na drugi koniec swiata tylko do Wawy ja nie wiem co bym na miejscu Oli zrobiła 🥴 ojjj nawet nie wiem co ci życzyć wytrwałości? to co najlepsze ;*

znowu sukces Zuzka jękła tylko jak zamykałam drzwi i chyba juz śpi? 🤔 ale jeszcze nie wchodzę niech zapadnie w głębszy sen 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra nie ma co ukrywać ze podjęłaś bardzo ryzykowna decyzję trudno mówić co ja bym na twoim miejscu zrobiła ale moj m zapewne by mi na to nie pozwolił bo twierdzi ze małżeństwo może takiej próby nie przetrwać. A z drugiej strony zostają tu dzieci 😞 kurcze bedzie Wam wszystkim bardzo cięzko.
Życzę Ci aby podjęta przez Ciebie decyzja okazała się tą właściwą. 😉

Ann tak własnie cały czas sie zastanawiam co by mogło go uczulac ? Tą wysypkę ma już bardzo długo nie wiem czy nie około 3 miesiecy z tym ze najpierw miał na szyji i znikła mu ale poszło na buzię a teraz ma na ramieniu. Ja poczatkowo obstawiałam jogurty bo ona pojawiła sie mniej więcej jak Piotruś skończył pół roku ( od tej pory daje mu jogurciki dla malucha Nestle). ALe od tyg nie daje mu ich i szwagierka twierdzi ze ma o wiele ładniejszą skórę. On już bardzo dużo rzeczy je za jabłkami i bananami przepada ( te owoce plus gruszkę daje mu surowe a reszte owoców daje ze słoiczka).
Z warzyw je marchew ziemniaki brokół kalafior, fasolke szparagową, groszek , brukselkę pietruszkę( rzadko bo nie chce jej jesc), koperek .
Z mięs drób, polędwice wołową cielęcinę i raz od czasu wołowe mięsko ( częsciej w słoiczkach), królika. Oprócz tego dostaje wywar mięsny, żółtka , lane ciasto mu robir do zupy jogurciki dla malucha, kaszki glutenowe ( 7 zbóz, kaszka manna, mleczna owsianka itp), kasze manna i jaglana. Lubi chrupki kukurydziane i dużo ich je. A prócz tego pije soczki bobo frut i je dania ze sloiczków a w nich jest wszystko.
Tak więc powiem Ci ze już sama nie wiem co by to mogło być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pierwszy raz odkąd Olcia jest na świecie tak późno mi zasnęła po 22.30, a kąpiel była o 19. Kiedyś może zdarzyło się jej zasnąć ok 21, ale 1 czy może 2 razy, przeważnie śpi o/przed 20.
Tradycyjnie dostała po kąpieli pierś - zasypiała już przy niej i nagle oczy jak złotówy i szaleć, kombinowałam z usypianiem na różne sposoby, położyłam do lóżeczka to dalej hasać, stukać rączką w szafę, drapać ścianę itd. Mąż próbował ją uśpić też nic, to wsadziliśmy ją do kojca z nadzieją że zmęczy się, ale nadzieja matką głupich hehe. Wreszcie stwierdziłam, że dam jej butle z Bebilonem, moją pierś już tylko podgryzała z uśmiechem. Wypiła modyfikowanego 150 ml i zaczęła powoli zasypiać trochę ją pokołysałam i śpi. Ciekawe jaka będzie nocka?

Ann, Madalena można zwariować od czego to mogą być te wysypki itd. Po jednym jogurcie zrobiłam przerwę, pomidory poszŁy w odstawkę, żółtko daje raz na jakiś czas.Ja mleka nie piję codziennie, może raz na jakiś czas odrobine do kawy. Nie wiem zobaczymy co z tym jabluszkiem,

Aleksandra, ciężka sprawa, ale jeżeli to jedyne wyjście to pozostaje życzyć powodzenia i żeby udało się wrócić szybciej niż po roku. Niech wszystko układa się szczęśliwie. Serce kraje się że dzieciaki zostają, ale pomimo że Adaś mały to jeżeli macie skypa to zawsze może popatrzeć na mamę na ekranie i coś po swojemu zagadać i dzięki temu powinien pamiętać mamę, wiem że to nie to samo co mama obok, ale czasem tak życie nam uklada sie, że trzeba podejmować trudne decyzje.

Za mężem w Polskę lub zagranicę pojechałabym, ale sama na pewno nie podjęłabym takiego kroku, przede wszystkim moja znajomość angielskiego (obecnie nie mam zbytniej styczności) - zrozuminie
jest w miarę ok, ale mowa i pisownia kuleje.


Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra a orientujesz sie ile byś tam mogla zarobić ( chodzi o to czy się faktycznie opłaca. Nie pomysl ze pytam o sume jaka zarobisz tylko czy przekarkulowałas wydatki jakie tam poniesiesz i czy faktycznie bedzie tak dobrze ) bo to nie te czasy gdzie z USA przysyłało się kokosy. Moja Ciocia wróciła po 7 latch bo już nie było tak kolorowo jak kilka lat temu 🤨
A poza tym życie tam jest drogie i wszystko kosztuje wiec czy to faktycznie Ci sie opłaci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Łudziłam się, że jak Olcia poszła później spać to prześpi całą noc i może później wstanie, ale niestety tak nie stało się, bo pobudka była co prawda tylko 1 po 3.00 i wstała z nami juz o 6.00. Na szczęście na razie przestała marudzić, bo dzisiaj nie fajnie się czuje ból głowy + okres.

Za oknem pochmurno, ale spacerek będzie murowany.

Oj przechwaliłam....Oli znowu maruderstwo włączyło się...wrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek ;*

u nas dzisiaj nocka rewelka ;*
pobudka po 7 ale wszyscy wyspani 🙂

a i dzisiaj Adam przyjeżdża 🤪 ale się ciesze i do niedzieli zostaje 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎
za niedługo się zbieram do teściów zostawic młoda bo na 12 do pracy 🙂 i tam juz na nocke zostajemy bo jutro sprawa 🤨ciekawa jestem co bedzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...