Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Maxym po ciezkiej nocy, po przyjebanej bo inaczej jej nie nazwe wzycie bez wizyty u lekarza, zasanl przed chwila, zobaczymy jak bedzie sie chlopak ogarnial ze snem. Mam nadzieje ze ta nocka bedzie lepsza niz poprzenia.

Nie pisalam bo nie mialam kiedy. Czekal u innego lekarza bo moj na urlopie dwie godziny i nie wygladalo to na to ze mnie przyjma z maxymolem, tam kuzwa chorych pelno dzieciakow... wkurwilam sie nieziemsko bo dwie godziny czekania, ludzie przychodzili wlazili przed nami, bo my kurna zdrowi, ale przez wdychanie tych bakteri w dupe jeza moglibysmy byc chorzy. wpienilam sie powiedzialam swoje zapakowalam maxyma i wyszlam, bidulina zasnal odrazu jak tylko wyszismy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
komsi to u was razem przyjmują zdrowe dzieci z chorymi?

u nas naszcepienie lub bilans ze zdrowym dzieckiem to się wchodzi oddzielnym wejściem i jest osobna poczekalnia tyle że doktorka ta sama

u mnie już wszyscy śpią tylko ja się nie mogę obrobić i że to niby jak się siedzi w domu to się nic nie robi poszedłby człowiek do pracy to by odpoczoł he he dziś byłam odwiedzić stre śmieci i akurat był dostawca ze srebrem i sobie fundnełam kolczyki i zawieszke będą pasować do bransoletki co kiedyś od niego wycyganiłam he he a kosztował mnie to w sumie 20 zł i mam komplet a normalnie musiałabym zapłacić 40
brakuje mi czasem tej pracy lubiłam tam pracować 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂
Dawid juz chyba 6 dzien ma katar ale od wczoraj juz gesty i ropny, dzisiaj idzie z moja mama do lekarza ale zeby nie bylo za wesolo to Kamisce oko spuchlo na maxa tak wiec dzisiaj oboje moje smrody ida do lekarza 😉 ja zreszta tez kaszle od tygodnia ale nie moge isc z nimi bo akurat dzisiaj jedyna dziewczyna ktora moze mnie zastapic wziela sobie urlop 😠
wszystko naraz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Dziewczyny bardzo chciałam podziękować Wam za każdy oddany głos na Olcię oraz Zuziek, Kwasiek i Komsi (przepraszam jeżeli kogoś jeszcze poinęłam) za linkową pomoc 🙂 Nie udało się wygrać chusty, ale przynajmniej utrzymałyśmy się w pierwszej 20. Buziak od Olci i ode mnie 😘

Laaf, no to dzieciaki Ci się pochorowały, dużo zdrówka!!! A Kamiesce to może jakieś alergiczne albo przeziębieniowe spuchnięcie oka, co?

Zuziaku trzymam kciuki za dzisiejszy dzień w pracy!!! Na pewno dasz radę.

Przypomniało mi się, że pisałyście o czapeczkach, ja kupuje Oli najczęściej w H&M, ostatnio za taką czapulkę przejściową (poniżej na zdjęciu) zapłaciłam 19,90 zł.

[URL=http://img14.imageshack.us/i/p1080748.jpg/][IMG]http://img14.imageshack.us/img14/3553/p1080748.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉 ja juz od rana sprzatałam jak był maz teraz pojechał do roboty a ja sobie na netka na chwile weszłam, Kubus niedawno mleczko z kaszką zjadł a tak nocka 2 pobudki dziennie. Ja chciałabym mieszakc u mamy, tam mam cała rodzine i znajomych, a do rodziny tez zrzadko jezdzimy, bo maz nie przepada zbytnio jezdzic tak daleko. No nic, pozniej kopytka chce zrobic, bo dzis piatek jak dla nas bezmiesny 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, my też idziemy dziś do lekarza znowu, bo Stasiek się coś za bardzo rozkręca. Kaszle jak gruźlik, większość nocy była dziś przeryczana i przenoszona w chuście bo nie mógł sobie sam poradzić z tym przeziębieniem. Mam nadzieję że skończy się na zmianie syropków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O jejku cos nam sie dziaciaczki pochorowały.
U nas też wchodzi sie ze zdrowyi dzieci innym wejsciem ale ten sam lekarz. Tylko ze jak jest szczepienie to dopiero od 15 i wtedy nie przyjmują chorych dzieci.

Anulka Olcia jest przesliczna , jak Ona jest słodziutka 😘 Ja też chcew jeszcze córkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chyba zapomnieli nam odłączyć internet 😎 🤪

znalazłam ciekawą stronkę 🙂 http://www.mymonki.pl/

i lecę do kuchni. Tortu jednak nie piekę - ciocia mojego męża (86-letnia...) zrobiła tort 🙂 więc to jedno mam z głowy 😉 dziś wieczorem przyjeżdża moja teściowa, jutro szwagierka. Dzięki temu ja będę mogła siedzieć w kuchni, a mąż - sprzątać. Bo z Agą jedno z nas musiałoby bawić się w nianię, a drugie zachrzaniać ze wszystkim 😉

Ajjj, będę za Wami tęsknić przez tych kilka dni ☺️ 😉 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela ja też mam dzisiaj kopytka na obiad 🙂

A co do krwiaka to nie ma po nim śladu tzn przez pierwsze 4 miesiące to jak mu się reką przejechało po główce to było mozna odczuc nierówność ale teraz jak już nie ma śladu po nim. Chociaż bardzo się bałam ze mu zostanie bo zaczął mu kostnieć jak miał miesiąc ale na szczęście zeszło.
Teraz sie ciesze ze nic mu z tym nie robilismy ( tzn neurolog kazał nam odessac krew z tego krwiaka ze względu na wielkosc, ale chirurg nam odradził ze względu na ingerencję w czaszce dlatego cieszę się ze go posłuchaliśmy )
A jak u Kubusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U Kubusia ma jeszcze taką górkę i czuc ze skostaniało, martwie sie ze to moze cos zaszkodzic pozniej, nawet wydaje mi sei ze troszke sie powiekszyło?
Moze od tego ze lezał ostatnio na prawej stronie a to ma na lewej... i sie przesuneło troche i jakby powiekszyło, sama nie wiem, a co o tym myslisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela Jezeli by mu to skostniało to będzie sie powiększać razem z rosnącą główka a ma to miękkie czy twarde? Jesli to ma miękkie i się powiększyło to ja bym poszła z tym gdzies do lekarza a jeśli to tylko nie równość wyczuwalna ręką to bym sie tym nie przejmowała.
Wiesz w sumie Piotrus w tym miejscu nie ma idealnej główki bo to nigdy nie znika do zera tak nam powiedział chirurg ale poprostu tego nie widac dla kodos kto nie ma o tym pojęcia ja wiem gdzie to było i czuję minimalną nierówność z tym ze ta zabita krew mu sie wchłonęła i nie ma po niej śladu. Jak powiedział nikt nie ma z nas idealnie równej główki a te lekkie nierpownosci bedą sie wyrównywac w miare jak główka bedzie rosła.
A chodziliście Kubusiem po porodzie do neurologa czy chirurga? Miał robione w szpitalu usg z wiązku z tym krwiakiem. My przez pierwsze 3 miesiące czesto chodziliśmy po lekarzach, dopiero jak stwierdzili ze nie ma potrzeby juz tym sobie zawracac głowy to przestalismy chodzic. Ale mi sie wydaje ze nie ma prawa to się przesuwać skoro skostniało.

Ann, Anulka
oglądałyscie dzisiaj DDTVN było o skazie bialkowej i atopwej skórze w dzieci. To co ma Olcia tzn przesuszoną skóre w zgięciach łokci kolan itp oraz Piotrus wysypka na buzi i tzw motyl (rumień z dwóch stron buzi) podciągnął pon skazę białkową która z czasem może przejsc w atopowe zpalenie skóra a co z tym robić: według niego wyeliminować białko oraz natłuszczać skórę bo dopiero około 2-3 roku zycia ,można zrobić testy na dany alergen.
I co najważniejsze mleko modyfikowane jest jak tak bardzo przetworzone ze dziecko mające skaze białkowa po wypiciu go nie będzie miało reakcji alergicznej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena, nie ogladałam DDTVN, ale wiem, że to może właśnie być coś w kierunku skazy białkowej albo atopowej skóry. Zresztą na pierwszej wizycie u nowej pediatry powidziała, że prawdopodobnie to AZS Ja małej dałam niedawno 2 razy mleko modyfikowane, ale poza stałymi posiłkami to dostaje pierś (1 raz rano, potem wieczorem i najwyżej1-2 razy w nocy), ja staram się ograniczyć nabiał do minimum. Nie wiem może przyczyna nie jest w alergii pokarmowej (?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

No to mam trochę nadrobione 🙂 Madalena i Anulka u mnie Marysia też ma czerwone policzki i bardzo suchą skórę, czyli AZS się kłania... smarowaliśmy to maściami, przeszliśmy na mleka dla alergików i wszystko znikło. Szkoda tylko, że po odstawieniu maści skóra znowu jest sucha i pojawiają się strupki na niej 🤔 muszę jeszcze raz poczytać wszystko o tym zapaleniu skóry 🤢 bo skoro wyeliminowałąm wszystko z nabiału, mięsa wołowego cielęcego a ona dalej ma te same objawy to coś mi tu nie pasi...

Byliśmy wczoraj w tej poradni wczesnej interwencji i Marysia dostała do powtarzania 3 ćwiczenia. W zasadzie nic ciężkiego, ale płaczu przy tym jest co nie miara. A i mam gigantyczną satysfakcję i żal do m. bo pani dr powiedziała, że absolutnie nie można dziecka stawiać na nóżki, chodzić z nim pod ręce. Jeśli sama się tego nie nauczy w przyszłości może wyjść na podwórko, przewróci się i nie będzie umiała wstać bo nigdy sama tego nie robiła. A moja teściowa właśnie tak miałą. Wszyscy ją stawiali, Biegała jak miałą 10 miesięcy i potem jak się wywróciła to trzeba było ją podnieść (tak nam niedawno powiedział jej brat, a teraz wszystko się zgadza). I wyszło że ta głupia dziewczyna, która urodziła dopiero pierwsze dziecko miałą rację 🤪 🤪!!!!!!! a niedawno słyszałam, że Marysia będzie chodzić dopiero w wieku 5 lat bo ma taką i taką mamę 😲

Aha Maja ma trochę spłaszczoną główkę i dr zaproponowała nam kask sprowadzany z Berlina, który formuje taką główkę... wszystko fajnie tylko kosztuje to bagatela 2800 EURO 🤪 😮 szkoda tylko że aż tyle...

Dobra lecę kombinować coś z plackami ziemniaczanymi z serkiem żółtym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka Ja jszcze poczekam jakis czas i jak mu to nie zniknie to na spróbe przejdę na diete dla dzieci ze skaza bialkowa tylko nie tak na wlasna reke tylko pojde do pediatry niech ona sama zaleci co i jak i jak by co to wróce do mleka Bebilon pepti bo dopóki go pił nic się nie działo. A wogule po nabiale strasznie go wzdyma po tych jogurcikach dla malucha purkał jak stary 🙂

Angela a może sie gdzieś uderzył i nabił guza akurat w to miejsce gdzie miał kiedyś krwiaka. Od jak dawna Cie to niepokoi a co z tym USG miał robione?

Agulka 2800EURO 🤪 Bedziecie go kupowac?
Ja nigdy nie stawiałam Piotrusia na nózki bo neurolog powiedział nam zebysmy nie przyspieszali rozwoju dziecku bo ono samo wie kiedy ma stanac i czuje sie na siłach chodzić. Od kiedy zaczał raczkować zaczął tez wstawac, poprosu sam któregos dnia podeszedł do łózka chycil sie za koc i wstał. Teraz potrafi stac pol godz a nikt mu wczesniej nie pokazywał tak wiec ja tez jestem tego samego zdania ze dziecko wie kiedy jest gotowe ruszyc.

Tak dla porównania

Taką miał głowkę miesiąc po porodzie
[URL=http://img31.imageshack.us/i/img3404modified.jpg/][IMG]http://img31.imageshack.us/img31/1256/img3404modified.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

a teraz ma taką
[URL=http://img29.imageshack.us/i/img4833modifiedmodified.jpg/][IMG]http://img29.imageshack.us/img29/903/img4833modifiedmodified.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena to sporego tego krwiaka miał Piotruś 😲 😮 dobrze, że już wszystko jest ok 🙂 🙂

kurde właśnie mnie oświeciło, że nie mam ani stolnicy (kij z tym, na blacie też sobie poradzę) ani wałka (tu już ciut gorzej - będe musiała improwizować).

Mąż na zakupach, Aga śpi, a ja próbuję coś zrobić 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek to współczuje Ci wszystko sama zrobić najgorsza jest na presja jak się człowiek stara zeby wszystko wyszło jak najlepiej.

Stolnicy tez nie mam robie na blacie od stołu ale wałek bedzie ciężko czyms zastąpic. 😜
To ta babcia to chyba jeszcze pełna werwy jak torta dała rade w tym wieku zrobić 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wow, Madalena ten krwiak się wchłonął chyba już cały tak??

No raczej tego kasku do profilowania nie kupimy... na PLN wychodzi ok.12500, gdyby tak kosztował 1250 to raczej bez problemu kupiłabym go ale tak to trochę dużo. Samo spłaszczenie główki nie jest niczym złym a mam nadzieje, że jeszcze się to samo uformuje.

Kwasiek zawsze wałek możesz zastąpić jakąś butelką, np. wina 🙂 też jest ciężki więc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciliśmy. Na szczęście to jest tylko solidne przeziębienie, płuca, oskrzela i uszy czyste. Mamy dawać syrop Pulneo, deflegmin w kropelkach, cebion i uczciwie oklepywać. Robię za mega chusteczkę do Staśkowego nosa, wyciągnąć sobie glutów nie da ale skwapliwie je o mnie wyciera 😉
Stasiek mi niestety sprzedał swoją zarazę, już mi też leci z nosa i boli mnie gardło. M dziś wziął dzień wolny żeby mnie odciążyć więc zaraz się kładę.

Aleksandra, nie wiem niestety bo nigdy mnie to nie interesowało. Z pracy na ogół ludziom przyjezdnym rezerwowali miejsce w hotelu Rejtan na Mokotowie (dobry dojazd z centrum metrem) i ludzie byli zadowoleni: http://www.reytan.pl/
Wydaje mi się jednak, że to nie jest najtańszy hotel. Czasem też w hotelach przy Towarowej (ale nie w Sobieskim bo on drogi), bodajże Campanille i jeszcze jeden obok:
http://www.booking.com/hotel/pl/hotelwarsawwars.html?aid=309397;sid=2180b486f8376642702e768b0ba97643;srfid=f6f68641c91c3e217245c788276196a7X2
http://www.booking.com/hotel/pl/premiereclassewarszawa.html?aid=309397;sid=2180b486f8376642702e768b0ba97643;srfid=f6f68641c91c3e217245c788276196a7X8
Na kilka dni i kilka osób bardziej się opłaci wynająć mieszkanie ale dla jednej osoby to jednak hotel. Unikałabym tylko hoteli Atos, Portos i Aramis, one są tanie ale tam są podobno niezłe klimaty wieczorami, jak mieszkańcy wrócą z pracy 😉 Może Zuziek podpowie, gdzie mieszkał Adam?
Bo rozumiem, że szukasz hotelu a nie hostelu? Te byłyby tańsze.
Zobacz sobie np. tu, to chyba niezła strona do rezerwacji: http://www.booking.com/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...