Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Doberek ;*

Anulka nie Piotrusia a Adasia 😁 😉
Wszystkiego najlepszego naszemu pierwszemu pierwszoroczniakowi ;*
gratulacje dla Dawidka ;*
moja Zuzia mnie dzisiaj zadziwiła przestala bez zadnej pobudki od bardzo dawna nocke i dalej spi... 🤔 😎 a ja se kawke pije 😉

z samego rańca mi ojciec ciśnienie podniósł bo wyniosł w nocy z ogórdka ławki i stół... 😠 😠 i mimo że jest u nas zameldowany to mam dzisiaj zmienia zamki 😠 😠 😠 😠 😠 jestem taka wkurwiona (sorki za słownictwo z rańca) 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zuziek, tak wiem Adasia, właśnie podczas robienia Oli kaszki tak myślałam, że coś mi nie pasuje i poleciałam szybko zmienić z nadzieją, że żadna z Was nie zdąży zauważyć pomyłki, a tu zostałam przyłapana na gorącym uczynku 😁 😁 😁 Ale już poprawiłam się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek, a ojciec jeszcze z Wami mieszka i jest jeszcze zameldowany - już nie pamiętam, ale nie było jakieś wyroku sądowego odnośnie tego? Zabierając te rzeczy z ogródka naprawdę przegioł i dobrze mama robi zmieniając zamki. Nawet po wszystkim musi Wam ciśnienie podnosić 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie wyszlo na to że tym wyrokiem możemy sobie tyłek tylko podetrzeć 🤢
nie dość że nie możemy go wymeldować (bo conajmniej miesiąc musiałby nie przebywać w mieszkaniu) to w spółdzielni powiedzieli że to duże mieszkanie i możemy mieszkać na górze a on na dole 😠 nawet dzielnicowy się nie odzywa mama do niego dzwoniła zawsze oddzwaniał a teraz cisza... 😠 😠 😠 😠 jesteśmy takie złe...... wrrr....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂


Wszystkiego najlepszego dla Adasia, pierwszego roczniaka 🙂

Angela
, Tobie też zdrówka, miłości i spełnienia marzeń 🙂

Mam tyle pozytywnej energii w sobie że mogę wszystko i oby za szybko się nie skończyło 😉 wypucowałąm kuchnie od czajnika po kafelki i kazałam teściowi umyć podłogę- o dziwo to zrobił 😉 więc git.

Zdałam nie za pierwszym razem 😉 ale i tak jestem dumna i blada bo wg mojego m. milion razy to za mało żebym zdała 😁 Trzy lata temu zdawałam dwa razy i na tym skończyłam. Terminy na egzaminy były oddalone o ok. 2,3 miesiące więc zrezygnowałam bo z urlopem na konkretny dzień też był problem. A teraz zdałam za drugim podejściem 🙂 a i okres oczekiwania skrócił się do 3 dni 🤪 więc rewelacja bo pamięta się jeszcze to jak jeździć a nie za 2 miechy wykupować znowu dodatkowe godziny.

Zuziek, masakryczna sytuacja z Twoim ojcem bo niby wszystko miało się ładnie wyklarować a tym razem jest tak jak było 😮

Marysia coś nie za ładnie kaszle, cholibka znowu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziek napisał(a):
no właśnie wyszlo na to że tym wyrokiem możemy sobie tyłek tylko podetrzeć 🤢
nie dość że nie możemy go wymeldować (bo conajmniej miesiąc musiałby nie przebywać w mieszkaniu) to w spółdzielni powiedzieli że to duże mieszkanie i możemy mieszkać na górze a on na dole 😠 nawet dzielnicowy się nie odzywa mama do niego dzwoniła zawsze oddzwaniał a teraz cisza... 😠 😠 😠 😠 jesteśmy takie złe...... wrrr....


Ohh, żyjemy w mega porąbanym kraju. Moim zdaniem wyrok sądu to wyrok. A niech spółdzielnia/wspólnota pokażą paragraf o tym, że nie można wymeldować i czy oni są nienormalni twierdząc, że to duży dom i co z tego, ale tam mieszka i robi pod górkę i wnerwia i wykrada rzeczy, obojętne czy to wspólne czy nie. Zuziek, może dowiedzcie się, czy sąd może wydać taki nakaz do wyroku, że jeżeli instytucje + olewający dzielnicowy nie kwestionują wyroku sądowego to czy czekają je konsekwencje prawne czy coś w tym stylu.

Ja zapytam się mojej mamy, jeżeli mogę?, jak to jest z tym wymeldowaniem, bo ona pracuje w spółdzielni mieszkaniowej, a sama wiem że co spółdzielnia czy wspólnota a nawet urząd miasta często co innego mówią co innego robią i wogle mieszają, wiem z doświadczenia jak załawialiśmy tę zamianę mieszkań i wszystko z nią związane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej lasencje 🙂
u nas nocka ok 🙂 odkąd Aga zaczęła przesypiać noce, w końcu mamy z mężem trochę czasu dla siebie 😎 co mnie niezmiernie cieszy 😜
właśnie dzwonił mąż, czy nie chcę prawka sobie robić... no i tak się zastanawiam... 🙂
[color=orange]
[size=4]Wszystkiego najlepszego dla Adasia! Dużo zdrówka, szczęścia, uśmiechu, spełnienia wszystkich marzeń 🙂[/color]


Angela, Tobie również wszystkiego najlepszego 🙂

Zuziaku, musicie z mamą tam zamieszanie jakieś zrobić w spółdzielni, bo sobie w kulki lecą 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂

sto latek dla pierwszego roczniaka 😘 😘 😘 😘 😘

Angela i dla Ciebie moc życzeń

Agulka Ty lobuzie nic sie nie chwalilas ze idziesz na egzamin(pewnie zeby nie zapeszac) 😉 😉 ale oczywiscie gratulacje 🙂

Zuziaku zrobcie raban koniecznie to nie powazna sytacja, jak w spoldzielni odmowia niech zadziala policja lub ponownie sad. Udajecie sie na komende osobiscie...

Dawid druga noc spi do 8 rano ale oczywiscie z jedzeniem 0 5 bo by chyba z glodu umarl 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, jak tam Mirek? Pomogły mu te leki? Może jakaś rehabilitacja by mu pomogła tak bardziej "długofalowo"?
Anulka, a jak wyniki Twojego męża? Albo nie pisałaś, albo mi coś umknęło... ☺️

Zaraz biorę Młodą na spacer, bo spać w domu nie chce, a na dworze na pewno sobie smacznie pośpi 🙂 złapiemy troszkę słoneczka, może m się humor poprawi, bo jakaś chodzę nabuzowana... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego najlepszego z okazij roczku dla Adasia

[size=3]Oczywiście najlepsze życzenia dla Angeli z okazji urodzin

Gratulacje dla Dawidka to teraz nie bedzie zostawał z tyłu za swoja dziewczyna Zuzia 😉

Zuziek w góowie sie nie miesci ze w Polsce nie ma prawa na takich jak twój ojciec. Zeby to nic nie dało sie zrobic co to za kraj ze ludzie sa bezkarni a wyrokami można sobie podetrzeć tyłek. Brak słów.

A Piotrus był dzisiaj w piaskownicy i taki był zadowolony ze szok. Aż trudno mi było uwierzyć ze on sie tak ładnie potrafi bawic.

Agulka tobie również gratuluje zdania prawka
bo wiem ile nerów to kosztuje. Sama zdawałam na nowych zasadach i jest to istny koszmar.
A i strasznie się cieszę ze dziurka w serduszku się zarosła 😘 😘 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego najlepszego dla Adasia 🙂 I dla Angeli też 🙂
No i dla Agulki gratulacje bo to nie taka kaszka z mlekiem zdać 🙂 No i przede wszystkim super że serduszko Marysi się naprawiło 🙂

Zuziaku, też jestem pod wrażeniem tego że ten wyrok w praktyce niewiele znaczy, ale niestety niewiele jestem w stanie pomóc. Może rzeczywiście Anulka jest w stanie się dowiedzieć czegoś co Wam pomoże w wyegzekwowaniu go? Albo może poszukajcie jakichś porad prawnych - czasami w różnych gazetach są darmowe telefoniczne dyżury prawników z różnych dziedzin.

My dziś byliśmy z chustą na drugim końcu Warszawy u mojej koleżanki która ma synka rok starszego od Stasia - komunikacją miejską z dwiema przesiadkami. Stasiek zniósł podróż super ale ja jestem wykończona. Bawili się bardzo ładnie, przy okazji przyobserwowałam jakie zabawki z tych doroślejszych go interesują - bawił się sorterem i nawet mu się udało coś tam wepchnąć jak trzeba (podobno to bardzo wcześnie) i bawił się samochodzikami. Podobał mu się też taki plastikowy koń na biegunach 🙂 No i bawił się też zwykłym bąkiem ale głównie go obgryzał. Mam już w każdym razie pogląd co w następnej kolejności mu kupić z zabawek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego naj dla Adasia na roczek!!!

i dla Angeki na 18 stke :P

fajnie że u marysi dziurka się zarosła mam nadzieje że u nas też tak będzie i gratulacje zdania prawka to był mój najgorszy egzamin w życiu a zdałam za pierwszym razem

nam dziś przyszła zjeżdżalnia (na dzień dziecka) ale nas skręcało i złożyliśmy ją dzisiaj Iga wniebowzięta tak się chichroliła zjeżdżając ale miała radoche

a na roczek to myśleliśmy nad taką żyrafą http://allegro.pl/fisher-price-k8844-pileczkowa-zyrafa-gratis-i1579933596.html ale nie wiem czy troszkę na nią nie za późno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mama się dzisiaj dodzwoniła do dzielnicowego i jutro ma przyjść ciekawa jestem co z tego wyjdzie 😞
Anulka jak chcesz to popytaj :*

a my dzisiaj dostalismy rowerek dla Zuzi na roczek 😉 o taki http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.e-zakupy.org/allegro/rowerki/Rowerki004.gif&imgrefurl=http://www.e-zakupy.org/30-rowerek-cubby.html&usg=__hcuaUxVMRCRCAXIzhePsGin79s4=&h=686&w=600&sz=1077&hl=pl&start=2&zoom=1&tbnid=jGDzxXvZWj1fQM:&tbnh=139&tbnw=122&ei=MlvVTZajMcrwsgaB37WfDA&prev=/search%3Fq%3Drowerek%2Bdla%2Bdzieci%26um%3D1%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26biw%3D1024%26bih%3D625%26tbm%3Disch0%2C1368&um=1&itbs=1&biw=1024&bih=625 tylko inny kolor pomarańczowo-żółty 😉Zuzia wniebowzięta 😁 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela1987 napisał(a):
Fajny rowerek Zuziek 😉 Kwasiek a jakie soczki mozna dawać? Tez ze słomka, czyli firmy? Kubus już ładnie spi, nie spał od 13, więc powinien lepiej spac, ale czy bedzie? To sie okaze...ja spie gorzej bez meza ale to szczegół i tesknie bardzo;(


Angela, musisz czytać skład na opakowaniu. Jeżeli coś ma 100% soku i nie zawiera masy konserwantów, polepszaczy smaku i cukru, to można śmiało dawać. Nie powiem Ci, że np. Tymbark można dzieciom dawać, bo nie wiem - ja kupiłam Tymbark jabłkowy, 100% sok, ale nie wiem jak reszta soków, czy też są 100%. Musisz czytać. Po prostu 🙂

My się właśnie zastanawiamy nad jakąś zabawką na roczek i dzień dziecka... dzięki za pomysły! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek, rozmawiałam z mamą:
- ze sprawą o wymeldowanie z wyrokiem sądowym musicie udać się do Urzędu miasta do Działu ewidencji ludności - możliwe że tak jak w naszym przypadku o wymeldowanie poprzedniej właścicielki mieszkania sprawa wejdzie na drogę sądową (tak zaocznie). Jak składaliśmy wniosek to składałam tak jakby zeznanie odpowiadałam na pytania urzędniczki, mailem przesłałam dane dot. 2 wyznaczonych świadków, którzy w urzędzie będą przesłuchani. Może to trwać kilka m-cy, ale może ułatwi sprawę niestawianie się ojca na wyznaczone terminy w urzędzie;

- spółdzielnia nie ma nic do tego - może jak uda się wymeldować go z urzędu to wtedy będzie go można wymeldować spółdzielni, żeby nie trzeba było wnosić opłat za dodatkową osobę - zresztą nie wiem jak to jest z opłatami w przypadku posiadania domu;

- wyrok o eksmisję sąd wydawał? jak nie to możecie o to wystąpić, bo pomimo wymeldowania może przecież mieszkać na dziko;

- mama powinna się udać osobiście do olewającego dzielnicowego, a jak nie chce współpracować to powinna iść do komendanta policji i przedstawić sprawę;

- warto zadzwonić na niebieską linię, bo tam też udzielają się prawnicy i powinni udzielić niezbędnych informacji;

- wynajęcie prawnika, który pokieruje co powinno się w takiej sytuacji zrobić.

Kwasiek, mąż w poniedziałek lub wtorek będzie u lekarza, wtedy dowiemy się jak wyszły wyniki, bo z laboratorium odrazu załączają do karty pacjenta.
Fajnie, że Agusia pije przez słomkę. Ja w zeszłą sobotę jak byliśmy w CH i na spacerze to zapomniałąm wziąźć dla Olci butelki lub niekapka z piciem i zastanawiałam się nad soczkiem ze słomką, ale obawiałam się, że mała nie będzie potrafiła jeszcze tak pić i będzie się krztusić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Wszystkiego dobrego dla Adasia
Samej pomyślnosci dla Ciebie Angela

Agulka super, ze dziurka w serduszku Marysi sie zarosla 🙂I gratuluje zdania prawka 🙂
Zuziaku mam nadzieje, ze wizyta dzielnicowego cos wniesie.W kazdym razie trzymam kciuki.
Anulka jak tam odstawienie od piersi Olgi?Daszej rade?
Laaf gratulacje dla Dawidka 🙂

A ja jestem pod wielkim wrazeniem, bo bylam dzisiaj w zlobku, zeby sie zorientowac co i jak i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.Julka po dwoch minutach chciala jak najszybciej opuscic moje rece i pojsc do dzieci.Generalnie moglam sobie wyjsc i moje dziecko by tego nie zauwazylo, tak byla zajeta zabawa z dziecmi.To bylo niesamowite, dzieki niej podjelam decyzje, ze jednak zlobek.Zupelnie nie stanowilo to dla niej problemu, ze jest w nowym miejscu, ze jest tyle dzieci, nic sie nie bala.I...uwaga Julka poderwala sobie chlopaka 🙂Rocznego Jasia.Jasiowi tez Julka przypadla do gustu, co bardzo zdziwilo opiekunki, bo Jasiu podobno woli swoje towarzystwo.
Fajne dla mnie jest to, ze kazde dziecko traktowane indywidulanie, jak dziecko chodzi spac o 9 to idzie spac o 9 a nie o 11, bo tak jest w planie dnia.
Wiec jestem prawie zdecydowana 🙂Tak sie ciesze 🙂

OK ide sie kapc 🙂 bUziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My też myślimy o rowerku, ale jeszcze zobaczymy czy rodzinka nie postara się o taki prezent, a tak to się zastanawiamy.

Sylwia, jak będziesz miała fotki z szaleństw Igusi na ślizgawce to dawaj, a co do żyrafki to trudno powiedzieć czy nie jest już za duża czy nie, zależy czy Igusie iintereowałaby tak zabawka, dziewczynka na zdjęciu wyglada na starszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...