Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej 🙂 🙂
Anulka, przyznam Ci się, że ja od kilku miesięcy już nie daję Adze witaminy D. Ciemiączko ma już malutkie, dużo czasu spędzamy na dworze, więc nie widzę potrzeby faszerowania jej dodatkowymi witaminami 🙂 i dzięki za tego oseska, jutro coś zrobię Młodej 😘 🙂 🙂 🙂
Madalena, całkiem fajna cena jak za model Travel : my tyle za mini daliśmy... 🤨
byłyśmy dziś z Agą w Pepco - jakie fajne tam są rzeczy! 🤪 kupiłam jej sukieneczkę na lato, dwa bodziaki z długim rękawkiem, kwiatka przyczepianego do wózka (taki pluszowy kwiatek na druciku - Aga na niego patrzy i go wącha 🤪 ) i w związku z tym, że szłam jeszcze do koleżanki która ma termin porodu na sierpień, to kupiłam jeszcze 2 bodziaki dla jej synka 🙂 aa no i rajstopki. I za to wszystko zapłaciłam 60 zł 😮 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga już śpi, mąż w sklepie, a ja idę się myć. I zaraz sobie z mężowidłem piwko na dobranoc wypiję 🙂 kolacji już chyba nie zmieszczę... właśnie zeżarłam resztkę urodzinowego tortu Agi 🙂 chociaż, cholera wie, może za godzinkę coś przekąszę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
elo matki i najlepszego, po randce z alicja i spacerach maxyma po promenadzie na czterech i pilnowaniu dzieciakow padlam na krzzeslo zaraz wleci kinollo. jeszcze tylko jutro i weekend, w sobote urodziny alicji, potem grill u znajomych 😉)) tralala objemy sie biala kaszana ktra przywiozam z polandu bo tu nie ma nawet w pl sklepie 😉
Igusia gratulki kolejnego zeba, u maxyma stanelo na 6 i spokoj.
Jak bylam w pl u pediatry to stweirdzil ze maxym ma za duze imiaczko i kazala dawac wapno dodtkowo, i musze przyznac ze zminiejszylo sie o wiele. nie wiem czy ogrne przed wylotem do anglii zeby isc z nim na kontrole ... bo jakos mi kurna tydzien zostal 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 😉
Widze ze Maksym szaleje z laska swoja 🤪 troszke ona starsza ale to nic ja tez mam menzastego mlodszego 😉
Komsi jak ja Ci zazdroszcze ze Maksym jeszcze w kojcu siedzi...ech nasz kojec stoi ale dlatego zeby meble zaslaniac bo musialabym wszystko z nich sciagnac ale nie byloby gdzie tego polozyc 😮

Kwasku a jak CI sieudalo 4h na sloncu wysiedziec?

kurna cos Zuziaka nie ma mam nadzieje ze nic sie zlego nie dzieje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello 😉 Komsi ja wstałam o 7 30, plus 2 pobudki wnocy przed 24 i po 5, widze,że kUbus kupkę robi, he, bo wzdycha coś 😉 wczoraj nie zrobił, to dziś bedzie pewnie duuuza kupka he, no zobaczymy heh 😜 dzis po 16 jade do Słupska a bede koło 22 w domku i prosto do spania 😉 ide kupsztala przebrac, bo juz czuc na poł pokoju....Komsi do Anglii do rodziny jedziecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Komsi, włóczykiju 🤪 wędrowniczek się włączył 😁 😁 po co do tej Anglii jedziesz/lecisz? 🙂
Faktycznie coś Zuziaka nie ma... 🥴
Laaf, wczoraj zrobiłyśmy sobie z Agą 4-godzinny spacerek 🙂 ramiona spieczone, dekolt tez, a dupa blada 😁 😁

Aga od wczoraj sama stoi 🙂 Bez żadnego problemu, prosto, nie chwieje się. Ciekawa jestem kiedy się odważy zrobić pierwszy kroczek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Marysia chyba wiedzie prym ze wstawaniem bo o 5:20, 5:30 jest na nóżkach i ładnie nam z łóżeczka śpiewa... a w między czasie też pobudki zalicza. Wszystko fajnie tylko czemu tak wcześnie? 😉

Ostatnio Maja zaczęła sama przesuwać się wzdłuż kanapy (krokiem odstawno dostawnym) i tak się zastanawiamy czy już nie nadszedł czas na pierwsze buciki, ale takie typowe do wstawania i chodzenia. Jak myślicie kupować jej coś czy lepiej żeby w skarpetkch próbowała się przemieszczać? niby zdroiej jak jest boso, ale...

Kosmi rzeczywiście jak nie do Polski do rodziny to do Anglii... podróżnika wychowacie 😉 😁

Ostatnio wydawało mi się też że trzeci ząbek się pokazuje, ale biała plamka znikła i zębola nie ma 😲 a mógłby się już jakiś pokazać 🙂

Aha, Kwasiek co do pluszowego kwiatka to moi rodzice mają granatowo fioletowego z pięknym uśmiechem (suszy zęby:P ) i jego Marysia poprostu uwielbia. A drugiego mamy w domu ale kolory ma inne i już bez rewelacji jeśli chodzi o uwagę małej. Ale i tak warto było je kupić bo są śliczne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka nie podoawłam przepisu na racuszki ale już to robię 🙂

2 jabłka
3/4szkl. mąki kukurydzianej
1szkl. mąki pszennej
10 miarek mleka
300ml wody
2 łyżki oleju
4łyżeczki cukru
ewent. sól do smaku

Mleko przygotować wg opakowania. Wszystkie składniki wymieszać, dodać pokrojone w plasterki jabłka (ja starłam je na grubym tarle).Smażyć placki bez tłuszczu na teflonowej patelni. Można podawać z cukrem pudrem.

Ja nie dawałabym tyle mąki, zawsze można dosypać. A generalnie można roztrzepać jajko, dodać mleko i potem zagęścić mąką i dodać jabłka. Takie też wychodzą dobre 🙂 Muszę trochę poeksperymentować z tymi racuchami bo może coś pod omlet (bez mleka) też będzie dobre dla malucha 🙂

Wczoraj na obiad zrobiłam sobie szparage z jajkiem i ziemniakami. Ugotowałam 3 ziemniaki- 2 dla mnie 1 dla małej. Kurcze 1 został dla mnie, z jajka zostało mi białko i szparaga. Ja byłam głodna o tym obiedzie a Majka zajdała się ziemniakami z żółtkiem i szparagą 🙂 Fasolkę miałam mrożoną bo świeżej jeszcze nie widziałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jezuuu laski to ja wam o tym nie napisalam monol ze mnie!!!!
Jade na weekend 03.06. - 05.06. niby krotko ale jade SAMA!!!! do przyjaciolki mojej!!! "odetchnac" po porodzie i pierwszym roku wychowywania 😉

Ogarnelam chalupe, kurna chata od kilku dni dziennie albo co drugi dzien ubijam tego przekletego mola kuchennego... w morde jeza przeszukalam wszystko i nigdzie nie ma pajeczynek hmmm czy to mozliwue ze te mendy watuja od sasiadow, n oknem, albo tym no wywietrznikiem filtrem czy jak to sie tam zowie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf Ty juz jestes doswiadczona mama a większosc z Nas ma pierwsze dziecko. Jak wiadomo takie mamy nie maja pojecia o pewnych rzeczy i ze strachem podchoza do wszystkiego co dotyczy dziecka. Zapewne ta wypowiedz dotyczyła sie mojego postu ale ja taka jestem ze jak mi lekarz powie ze mam dawac to daje i stosuje sie to tego co mówi mój lekarz choc ostatnio zauważam ze przestałam sie stosować do zalecen żywieniowych i bo według doktorki ma skazę białkowa a według mnie nie i daje mu nabiała na własna reke i nic mu sie nie robi.
Wiesz z reguły jest tak ze człowiek sie smieje z siebie po jakimś czasie no bo jednak z wiekiem człowiek staje się mądrzejszy
Drugiej strony ja nie mam sie kogo poradzić więc Was traktuje jako doradców w pewnych kwestiach.

Kurcze to Ty ładny nieraz ubaw masz z nas. 😜 To dlaczego nieraz nas nie sprowadził do poziomu 😉
Wszyscy sie wczoraj cieszyli a ja byłam strasznie przybita. Wszyscy w okół chodzili z kwiatami a ja musiałam isc znicze zaświecić 😞


Co do Wit D to ja pewnie bede dawała jeszcze długo bo Piotrusiowi bardzo pomału zarasta ciemiaczko miał 4 na 4 i jeszcze ma duże.

Ja tak sobie teraz siedze na kompie i pisze a Piotrus siedzi przy zabawkach i sie bawi a patrze teraz a on wziął z półki otwartą Princesse kokosowa i cichaczem ja zjadł. Patrze teraz a tu został po niej papierek.Dopatrzył jak ja jadłam i ze pół zostawiłam więc się poczęstował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Ja też nie wiedziałam że witamina D ma coś wspólnego z wielkością ciemiączka. Staś ma 1.5x1.5 i nie mam pojęcia czy to dużo czy mało. Witaminę D dajemy wtedy kiedy chce jeść wieczorną kaszkę - zawsze jest domieszana do pierwszej łyżki. MM nie pije w ogóle więc raczej nie przedawkujemy. Mówiła nam lekarka że ostatnio wyszły jakieś badania wg których tę witaminę powinno się brać przez całe życie.

Komsi, a zdejmowałaś blaty szafek kuchennych? U nas gadziny zagnieździły się między szafkami a blatem który zdejmuje się raz na ruski rok bo waży chyba z tonę i jest długi na całą kuchnię. Nie przeszkadza im że nie mają tam żadnych pożywek, że szafki mają zamknięty sufit i że za każdym razem czyścimy to miejsce jakimś zjadliwym detergentem. Odkryliśmy to przypadkiem przy jakimś przesuwaniu mebli, wcześniej też bezskutecznie szukaliśmy ich gniazda. Generalnie może być wszędzie, w klimie też a i od sąsiadów mogą lecieć. Mogą być np. pod parkietem - u nas tak było jak kupiliśmy mieszkanie ale na szczęście się stamtąd wyprowadziły.

Brawa dla Piotrusia 🙂 🙂 🙂 Zaradny chłopak 😉 Stasiek za to wczoraj wciągnął na działce młodą gałązkę jodły 😉 Szukaliśmy potem w necie czy jodła trująca i czy trzeba jechać do szpitala 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hm, coś się forum chrzani, post mi uciekł do lisopadówek 😮

wklejam więc i tutaj...
"oo, racuszki - Agulka, dzięki za przepis co prawda moja Aga jakoś za racuszkami nie przepada (wczoraj jadła "dorosłego") ale może jej się odwidzi za jakiś czas
Madalena, rozumiem... ja to samo mam w dzień ojca, chociaż swojego taty nie pamiętam. Ale jakaś nostalgia zawsze jest...
Komsi, fiu fiu! Alkohol będzie się chyba lał strumieniami A Maksym z Tatusiem zostanie? "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
komsi mole można przynieść z żywnością ze sklepu. Ja miałam grzyby suszone i w nich były mole. Najlepsza na mole jest zwykła lawenda.

Przyszedł mi wózek i jestem zadowolona, obawiałam sie koloru ale jest fajny. Mąz tylko cos tam zmruczał pod nosem że czerwony był ładniejszy ale mi sie nie podobał tamten.
Kwasiek z tad taka cena bo to kolekcja 2010 a kolekcja 2011 kosztuje na alegro prawie 350 zł. Wózek i mechanizm ten sam tylko kolory inne więc po co przepłacać.

Własnie przyszły komu te pampersy co wypełniało sie ankietę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Dzisiaj rano byłam u chirurga, miałam się z ta moją piersią pokazać się za pół roku, dostałam skierowanie na usg i z opisem mam pojawić się ponownie. Po badaniu niby jest ok i blizna po zabiegu jest mała, ale zobaczymy po usg, sprawdzi się też tą zdrową, bo pomimo że jest miękka to wyczuwa się jakby niektóre kanaliki zapchały się.

Agulka, dzięki za przepis 🙂

Laaf, wiadomo pierwsze dziecko pierwsze szlify, człowiek z czasem nabywa dystansu do niektórych rzeczy i posiada większą wiedzę, a pytanie zadałam, bo wydawało mi się, że kiedyś był post, że jak dziecko dostaje modyfikowane to już nie dostaje wit. D w kapsułce, bo mleko zawiera witaminy. A może mi coś mi się pokręciło, czasami bywam roztrzepana hehe. Ja jak zapomnę Oli dać to trudno mówi się, tym bardziej że jestem z nią prawie codzinnie na spacerze.

Komsi, mole mogłaś przynieść ze sklepu np. z mąką, suszonymi grzybami. Jak mieszkaliśmy jeszcze u teściów te małe spożywczaki pojawiły się, kupiliśmy plastry na te mole, ale co to pomoże. Wysprzątaliśmy 2 duże szuflady z przyprawami, mąkami, cukrami itp. - te wszystkie rzeczy poszły do śmieci, nawet te nie otwarte, bo były w nich mole, jakieś kokoniki. Sprawdź czy przy tych produktach nie wiszą takie niteczki coś jakby w stylu pajęczynki. Wszystko to wyautowane i mole znikły.
Fajnie, że pojedziesz do przyjaciółki, to przed Tobą mega relaks 🙂

A dziewczyny pisała któraś do Zuziek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena, jeżeli mówisz o tej ankiecie, którą się wypełniało, żeby dostać próbki, to już daaaaawno dostałam. Z pół roku temu. Nawet 2 razy, bo jeszcze za moją mamę wysłałam ankietę 😉 o ile dobrze pamiętam, to dziewczyny też podostawały te próbki.

Nam dziś przyszła przesyłka z Gerbera - książeczka i próbka mleka po 1 r. ż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwasiek_ napisał(a):
Sylwia, mam pytanko. Jak długo jesteś w Streetcom i po jakim czasie wzięłaś udział w pierwszej kampanii??


ZAPISAŁAM SIĘ GDZIEŚ W POŁOWIE CIĄŻY I PIERWSZĄ KAMPANIĘ MAIŁĄM JAK IGA MIAŁA PÓŁ ROKU PRZYSŁALI MI MLEKO GERBER I ZARAZ PÓŻNIEJ PAMPERSY Z TORBĄ I OD TAMTEJ PORY CISZA DO NICZEGO MNIE NIE CHCĄ ;(
OSTATNIO BYŁA ANKIETA O TELEFONACH ALE CISZA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...