Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Amelia, moja Ola pije z niekapka Lovi (150 ml) http://www.lovi.pl/produkty,kubek_niekapek.html ale będę niekapek zamieniać na Kubek 360 też z firmy Lovi http://www.lovi.pl/produkty,kubek_360.html - polecała nam go jedna, a może dwie nasze czerwcóweczki, poza tym jeszcze moja kuzynka go bardzo zachwalała. Niekapki niekapkami i innymi butelczynkami, ale w międzyczasie uczę córcię pić z małego plastikowego kubeczka i przez słomkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A moja Iga nalepiej jej pasuje pić z butelki i nawet nie narozlewamy dużo a jaka przy tym frajda ze szklanki też lubi pić a ma swój kubek niekapek z aventu ale generalnie co mam pod ręką to jej daje niech się uczy
a teraz mi pije wodę z wanny siedząc nachyla się tak aż buźką dotknie wody i jęzora umoczy i w basenie robi to samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja Zuzka ma taki niekapek 😉 http://allegro.pl/tommee-tippee-explora-niekapek-z-uchwytami-0-bpa-i1612260562.html uwielbia z niego pić i spasował jej jako jedyny z chyba 4 rodzajów ale ze szklanki też lubi pić i nawet sie bardzo nie oblewa ze słomki ostatnio coraz lepiej jej idzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
moja Aga piła z niekapka Lovi, ale teraz woli pić ze słomki 🙂 z dorosłego kubka jeszcze nie piła 🙂

Młoda dziś jeść śniadania nie chciała, zaczęła marudzić. Posadziłam ją na nocniczku i momentalnie dziecko uśmiechnięte : w pewnym momencie zaczęła sobie bić brawo. Zaglądam do nocnika, a tak kupa 🤪 już coraz bardziej świadome to wszystko jest... 🙃

spałam dziś jak zabita. Nawet jakaś impreza mi nie przeszkadzała. Aga spała od 21:30 do 7:30, więc super 🙂
a właśnie - karmicie jeszcze dzieci w nocy? Bo Aga w nocy już w ogóle nie je (nawet, jak się obudzi, co rzadko się zdarza), a śniadanie jej robię jakąś godzinę po wstaniu z łóżek 🙂
Dziś u nas jakieś zachmurzone niebo. Ja siedzę w domu, bo mam alergię (z nosa cieknie ciurkiem, oczy swędzą jak diabli) i nie mam w domu żadnych leków 😞 😞 😞 jak wyjdę na dwór i się nawącham kolejnych pyłków, to chyba zwariuję. A do najbliższej apteki z możliwością zapłaty kartą mam pół godziny drogi 😠

mamy w pokoju Agi już nową wykładzinę! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 😉 Kubus dzis wnocy wypił o 3 tylko herbatke i spał do 6 zjadł mleczko i po 7 juz wstał, a to dlatego, że do niego zaglądałam...No Aga to zdolniacha 😉 fajnie,że tak kupke zrobiła do nocniczka, Kubus mi osttanio nie chciał siedziec, jak zmienia sie wszystko z dnai na dzien 😲 Zaraz idziemy do ciociz tesciowa gdzie jest kilkoro dzieci, 4 dziewczynki 😉 he he, od jednej kuzynki i drugiej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

U nas pobudka po 6, ale Ola spała od 20.

Ola odkąd zaczęła przesypiać całe noce no to siłą rzeczy nie dostaje nic picia, a jak zdarzy się czasem jej obudzić nad ranem tak po 4 lub 5 to daję jej wodę do picia, napije się kilka łyków i dalej zasypia.

Ten Lovi 360 chcę kupić bardziej pod kątem spacerów, bo przy niekapku muszę ją pilnować, bo najpierw przez chwilę ładnie sama pije, a potem zaczyna się odwracanie niekapka do góry nogami, nawet jak chce się jej pić i muszę przytrzymywać, żeby spokojnie napiła się. W domu pije z niekapka (też często muszę temu towarzyszyć), kubeczka, przez słomkę narazie piła 2 razy - mąż kupił soczki Tymbark 100% z Kubusiem P. na obrazku. Wogle chyba już czas najwyższy odstawić butle-daję w niej tylko mleko rano i wieczorem i przerzucić się na niekapek. Wczoraj też próbowałam dać jej do picia mineralki z małej butelki Żywca, była zdziwiona, ale po 2 łykach odpychała, natomiast jak zakręciłam butelkę to z radością zaczęła się nią bawić 🙂

Kwasiek, a wapna nie masz? Ja zawsze mam w domu wapno, a latem to szczególnie. Teraz topole pylą, wszędzie ten puszek lata, więc mam oczy na żuławach i często kicham.

Nie pamiętam czy miałam coś jeszcze napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂

Komsi no to zamiast w niemrach zaraz sie przeprowadzicie do anglii 😁 😁 😁

Dawid ma niekapka ale nie umie z niego ciagnac 🥴 za to pije ze szklanki czy kubka doroslego 😉

a jak czesto Wasze maluchy jedza mleko? bo Dawid ostatnio na noc zjada 220 mleka z kasza (najczesciej juz podczas snu bo jak nie spi to szkoda czasu na ciagniecie butli, natomista rano zjada naprawde juz nie wiele tak max ze 150 i wiecej juz mleka nie chce... 😮 wogole jak Stasiem malo je w ciagu dnia ale to chyba przez pogode...

a kupke nadal ma zadka, jak dlugo u Was przy zabkowaniu byla biegunka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A już wiem co miałam napisać...

Kwasiek, podziwiam Agusię, naprawdę już tak szybko zaczęła robić siusiu i kupkę do nocniczka, zresztą ona od początku lubiła siedzieć na tronie hehe i nie zwiewała.

Olcia tak 7.30 dostała kaszkę i potem mleczko, tak. 9.30-10.00 zawsze dostaje 2 śniadanko tu róznie bywa to co dostaje do jedzenia, przed chwilą zjadła 2 ciasteczka Petitki i oto rozmowa z małą:

Ola pokazuje na szafę, gdzie są ciasteczka i mówi: - DA (czasem zdarza sie jej powiedzieć DAJ)
Ja: NIE DAM CIASTECZKA - JUŻ WYSTARCZY
Ola: NIE DA
Ja: NIE DAM
Ola kręci główką i mówi jakby ze zrezygnowaniem: NIE DA
I usiadła bawić się dalej 😁 😁 😁

O jeszcze przypomniał mi się temat stałych posiłków, ja staram się pilnować tych godzin, bo Ola lubi regularność, ale wiadomo czasem jak jesteśmy poza domem to ten posiłek przesunie się, więc jak nie marudzi to ok, a jak marudzi to dostanie trochę chrupek albo zjemy na spółę bułkę maślaną. A jak wybieramy się w miejsce, gdzie wiem, że będę mogła przygotować posiłek to zabieram ze sobą ekwipunek obiadek do podgrzania, deserek lub owoc, soczek albo wodę i herbatkę (gotową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, Ola pomimo, że od niedawna jest pijaczem mleczka modyfikowanego to rano wypija max. 150, a wieczorem zależy co zjdała na kolacyjkę czy dostała jakiś jogurcik, kanapeczkę/i, pomgła mi zjeść obiad czy coś tam innego wtedy wypija w porywach od 160-200 ml.

Ok. zmykam zaraz na spacer, bo jak będzie taka spiekota jak wczoraj to masakra, lepiej już polecieć wcześniej. Poza tym dzisiaj na 13.30 mam okulistę, a potem na 17.40 do chirurga z opisem usg piersi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka, najwidoczniej 6 miesięcy sadzania dzień w dzień po kilka razy na nocniczku zaczęło działać 😜 do latania bez pampersa jeszcze kupa ( 😁) czasu, ale póki co jesteśmy w połowie drogi, więc się strasznie cieszę 🙂
co do mleka, to Aga pije dziennie ok 400 ml, plus jakąś kaszkę na mleku zje, ale niewiele.
laaf, u nas nie było biegunki przy ząbkowaniu, więc Ci nie odpowiem na pytanie... ale podbijam je do góry 🙂
pamiętacie, jak Wam pisałam, że fajnie byłoby zrobić taki "ciążowy" pamiętnik z wpisów na forum? Właśnie go robię 😉 jestem na 400 stronie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie chcę zapeszać, ale od wczoraj Staś je znowu dobrze.

Widziałam dziś reklamę parówek Sokołowa. Są z szynki i mają 93% mięsa. Nie dawałam jeszcze Stasiowi parówek ale pewnie nas to nie ominie - może te będą sensowniejsze od innych? Na razie kupuję mu plaster 1cm fileta z indyka, kroję w słupki i daję do łapy do gryzienia. Bardzo go lubi i jest w stanie na raz zjeść prawie pół takiego dużego plastra. On jest taki miękki jak parówki i nie ma problemu z pogryzieniem go.

Myślimy o jakichś zabawkach do samochodu na podróż nad morze. Macie jakieś wypróbowane?

Acha, ja jeszcze w nocy karmię 2-3 razy. A w dzień Staś pije mleczko średnio co 3 godziny 😉

Wczoraj zrobiłam dla nas wszystkich placki z cukinią i szczypiorkiem. Staś jadł bardzo chętnie, wczoraj zjadł w sumie 3 a dziś już 2,5 🙂 Baza to jajka i serek bieluch (4 jajka + 1,5 serka), do tego wrzuciłam startą ze skórką cukinię (odciśnięta z soku) i pokrojony drobno szczypiorek. Dosypałam mąki gruboziarnistej tak żeby całość miała konsystencję śmietany (małe sitko + jeszcze trochę), dolałam odrobinę oliwy i piekłam na patelni teflonowej bez dodatkowego tłuszczu. Generalnie takie placki są fajne ponieważ wszystko prawie da się w nich przemycić. Następne mam zamiar zrobić ze szpinakiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Julka kubka niekapka nigdy niezaakceptowala.Ale umie pic naszych kubkow i szklanek i z butelki.Za namowala Konieczynki kupilam kubek 360 i jest super, Mloda od razu zczaila o co w nim chodzi a od jakiegos tygodnia sama sobie po niego idzie jak ma ochote sie napic.

Co do mleka to Julka w ogole juz go niechce miej wiecej od jakiegos miesiaca.Dostaje kaszke i te jeszcze akceptuje.
Cos mi sie wydaje, ze moje dziecko budzi sie po to zeby sie czegos napic w nocy, bo do tej pory potrafila wydoic wszystko co jej na noc przygotowalam, a teraz wezmie kilka lykow odkleja sie od butki i spi dalej.Moze to dobry moment na eksperymenty z sama woda?
A co do parówek to ostanio kupilismy pani w sklepie zapewniala nas, ze sa idealne dla dzieci.Maz ich sprowal i od razu wyrzucil.Ale z tym filetem z indyka to niezly pomysl 🙂

Laaf kurcze Julia tez nie miala biedunki na zeby.Ale jak miala cos takiego jak Dwaidek o czym Ci pisalam to trwalo to 5-6 dni.
Kwasiek dziewczyno jestes niesamowita, kiedy Ty jeszcze masz czas na spisywanie naszych wspomnien? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann jesli Stasiu je co 3h mleko i w nocy z 2-3 razy to on ogromnie duzo je 🤔 🤔 i ja bym się nie dziwiła jak by on nie chciał jeść innych rzeczy jak jest mlekiem najedzony... moja Zuzia je wogóle co 3h jesli zje o danej porze nie tknie niczego innego dopiero po 3h godzinach a mleko tylko z rana na śpiocha wypije i to tez nie za duzo... jak wypije mleko o 6 kaszke zje o 9 a pod wieczór je o 17 serek DANIO i około 20 je kaszke na dobranoc i do rana nic... jak by mi piła co 3h mleko i miedzy czasie obiad deserek itp. to dla mnie to bardzo duzo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no bo wiem jak jest z niejadkiem w domu moja Zuza jak się uprze to może i z 5h nie jeść i się nie upomni albo jej nie podstawie ale miedzy czasie nic nie je a jak Stasiu tu podpije mleka tam przekąsi chrupka to nie bedzie jadł posiłków w duzych ilościach... 🤔 zbije pierwszy głód czyli z 3-4 łyżeczki i jest pełny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiem wiem że piersią dlatego myśle że powinien mieć bardziej uregulowane jedzenie z większymi przerwami wtedy bedzie więcej zjadał innych posiłków bardziej sytych niż mamusine mleczko...
ale to tylko moje zdanie nie musi się Ann nim sugerować...
ale i tak jestem pod wrażeniem że Stasiu w rzeczywistości to jest bardzo duzy "JADEK" że tak powiem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...