Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej dziewczęta

wrzuce fotki wieczorkiem tej naszej budowy 😉

Iga śpi a u nas grzmi i trochę deszcz popadał z jedej strony potrzebny a z drugiej jak pada robota stoi i tak źle i tak nie dobrze

w sobote mamy wesele a ja dopiero dziś sukienke uprałam he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ha!!! bylam pytac o torty kwestia od 35 do 100€ wiec zaczelam grzebac w necie i po pierwszym zagrzebanniu mam!! http://www.edziecko.pl/wideo_edziecko/10,92032,5554074,Jak_zrobic_tort_na_pierwsze_urodziny.html

teraz tylko dobra rolade cekoladowa kupic odpowiednio dluga i tralalalala 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
"nie znaleziono strony o podanym adresie" 😞

Komsi, ja robiłam taki torcik http://www.kwestiasmaku.com/desery/torty/tort_urodzinowy_brzoskwiniowy/przepis.html - bardzo łatwy w przygotowaniu, smaczny, dziecko też spokojnie może go zjeść 🙂 wyniósł mnie on góra 30 zł, więc dużo mniej, niż jakbym kupowała w cukierni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak już mowa o tych tortach, to poradźcie mi coś proszę. Roczek będziemy obchodzić na wyjeździe, w warunkach kempingowych, bez piekarnika ale z mikrofalą i kuchenką elektryczną. Wyjeżdżamy 2 lipca więc to będą prawie 2 tygodnie od przyjazdu, więc zrobienie biszkopta w domu i zabranie go ze sobą raczej odpada. Mimo wszystko chętnie bym coś zrobiła na roczek. Może mi poradzicie jakieś "ciasto" które nie wymaga piekarnika i nadaje się do jedzenia dla roczniaka? Tak na szybko to przychodzi mi do głowy tort z herbatników albo biszkoptów z jakimś kremem z kaszy manny, ale nigdy czegoś takiego nie robiłam i nie mam żadnego doświadczenia.

Czy u Was też jest tyle szalejących motorów? My mieszkamy przy dużej ulicy i każdej nocy mamy w tym roku rajdy motorowe - tak na ucho gna toto ze 200 na godzinę z potwornym rykiem, który oczywiście wszystkich ze Staśkiem na czele stawia na baczność. Zresztą nie tylko na ucho, widziałam ich wielokrotnie, migną tylko z rykiem i już ich nie ma. Właśnie przed chwilą mi też Stasia obudził któryś z nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi, niestety też nie udało mi się zobaczyć tej stronki 😞 Kwasiek, torcik super 🙂

A Olciowy torcik nie był z jakiegoś 1 konkretnego przepisu, tylko taka inwencja twórcza - ostatecznie skorzystałam z przepisu na biszkopt od mojej przyjaciółki, nasączony ponczem z propozycji Ann - słaba czarna herbata + cytryna, krem truskawkowy, krem budyniowy śmietankowy i obsmarowane kremem z bitej śmietany. No i pierdółki do wystrojenia.

Poniżej moje dzieło 😉 a jeżeli któraś chciałaby przepis na biszkopt lub kremy to z chęcią podam 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/155/p1090356c.jpg/][IMG]http://img155.imageshack.us/img155/6982/p1090356c.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann, nie interesowałam się kremem z kaszy manny, ale z ciekawości wygooglałam i proszę bardzo przepis:
http://www.wielkiezarcie.com/recipe27407.html wydaje mi się, że do takiego kremu możesz użyć i biszkoptów, herbatników czy co tam będziesz miała pod ręką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Dzwonilam do swojej starej pracy i okazalo sie, ze wlasnie wczoraj zatrudnili na noworodki nowa dziewczyne i dla mnie srednio jest miejsce, ale naczelna zaaproponowala mi prowadzenie poradni K i ewentualnie dodatkowe dyzury na noworodkach.Nie mam innej perspektywy, wiec jezeli sie uda to fajnie, chociaz nie mam o tym pojecia.Dobra musze do niej zadzwonic jutro bedzie juz wiecej wiedziala, mam nadzieje, ze wypali.Trzymajcie kciuki.

acha i przyszla do mnie paczka ze streetcomu, kaszki nestle, ale nie takie sypkie, ale takie w kartoniku juz rozrobione.Fajne w sumie wygodne gdzies w podrozy.Julce tez posmakowaly 🙂Ankete wypelnialam gdzies na poczatku roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej. Kubus ma chyba pisiolka spuchniete i mysle,że moze po tym naciaganiu, ale nie robiłam tego mocno, bo sie smiał tylko i starałam sie delikatnie i krótko? Wiec nie wiem co robic, a do lekarza jutro, a mma jazde na 15 wiec gdyby cos sie działo to do lekarza moge jutro;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Waja, poradnia K to nie jest głupi pomysł 🙂 tym bardziej, że miałabyś dodatkowe dyżury na noworodkach... 🙂 Ty jesteś tam na kontrakcie, czy jak? Bo u nas raczej nie można łączyć i albo się pracuje na oddziale, albo w przychodni.

No właśnie - moja mama za 2 tygodnie idzie na 3-tygodniowy urlop. Zamierzam wtedy zostawić z nią Agę i roznosić CV po szpitalach/przychodniach/czymkolwiek, bo teraz nie bardzo mam jak z Agą to robić...

a co do tych kaszek, to widziałam je, ale niestety za drogie jak na naszą kieszeń 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ha! Sprzedałam na Allegro bagażnik 🙂 Nawet się nie spodziewałam że tak łatwo pójdzie 🙂

Może jednak wystawię swoją suknię ślubną? Przyda się kasa na wakacje... Doradzicie mi ile mogę za nią chcieć? Jest w stylu Kate Middletone, może coś ugram na tym ślubie książęcym? Jak znajdę to wrzucę zdjęcia jakieś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann, bardzo ładna suknia, taka stylowa, moi zdaniem po upraniu spokojnie możesz za taką samą cenę wystawić, a nawet o 100 zł więcej + bolerko za tę samą cenę albo do ceny sukni doliczyć cenę bolerka, a w opisie napisać bolerko gratis - zawsze to będzie fajniej brzmiało. To jest moje zdanie, ale może dziewczyny, które już sprzedawały na allegro lepiej doradzą cenowo, bo ja jak do tej pory tylko kupowałam.
Acha Ann bardzo podoba mi się jeszcze Twoja fryzura ślubna, pięknie wyglądałaś. Jakbym mogła cofnąć czas to zrobiłabym sobie fryzurę taką jak Twoja albo coś w tym stylu, nie miałam złej, ale mogłoby być lepiej...ahhh, ale tyle naszukałam się w necie, żeby coś zrobić z tych moich mizerotków, poza tym czesała mnie znajoma pani, która od lat dorabia sobie już tylko w domu, no cóż chciało się zaoszczędzić kaskę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek, na pewno masz rację i lepiej orientujesz się jak stoją aukcje allegro, ja kierowałam się wyglądem, ewentualnym stanem sukni i ceną za jaką została uszyta i tym jak 3-4 lata temu jakie ceny były w ogłoszeniach na portalu ślubnym na trójmiasto.pl, ale pewnie już cenowo-sprzedażowo wszystko mocno nieaktualne i rynek jest rynkiem i nic na to nie poradzi się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie tak się obawiam, że sensownej ceny bym nie osiągnęła, dlatego właśnie tyle zwlekam ze sprzedażą. Jakoś nie chce mi się tej sukni puszczać za 300 zł, wolałabym w tej sytuacji zrobić za dobrą wróżkę i podarować ją komuś w potrzebie. Kiedyś była potrzebna suknia ślubna na misje do Kamerunu, dużo ogłoszeń krążyło w tej sprawie i wiecie co? Zgłosiły się jakieś dziesiątki osób i tamtejsza panna młoda miała wybór jak z katalogu, więc pewnie nie tylko ja tak rozumuję 😉

Ale może spróbuję ją wystawić, a nuż uda się coś osiągnąć, najwyżej zapłacę frycowe za wystawienie i spadnę z chmur na Ziemię 😉

A, no i dziękuję za miłe słowa na temat sukni i mojego wyglądu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek bardzo dziękuje za pomysły i powiem ze myślałam ze nie beda pasowały ciemne meble to takiej kolorystki ale na tym jedym zdjęciu wyglądaja przepięknie. I chyba kupię takie meble a do tego kremowe, oliwkowe i brazowe dodatki i o taka narzutę na łózko która połączy wszystkie kolory znalazłam ten komplet na allegro
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/804/tkhsnvzeaveachrezfcg.jpg/][IMG]http://img804.imageshack.us/img804/4996/tkhsnvzeaveachrezfcg.jpg[/IMG][/URL]

Co do oczu to na jedno oko gorzej widzę ale mam nadzieje ze unormuje sie to jeszcze.

Kwasiek biedny ten twój szwagier same nieszczescia go ostatnio spotykają. To dlaczego go zwolnili.

Ja jeszcze nie myślałam nad torcikiem ale wypadało by już pomyślec bo w poniedziałek bede piekła ale ja jak zawsze wszystko na ostatni moment zostawiam.


Ja nie wystawiałam sukini na sprzedaż bo cięzko sprzedac za dobra kase a dawac za bezcen to wolę dla sentymentu trzymac ja w szafie.
Ann śliczną miałaś ta sukienkę oryginalna a nie jak większość szytą na jeden styl ja była w tej większości ale czułam się bardzo dobrze w niej więc nie żałuje ze nie byłam oryginalna 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...