Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
wróciłam nie dawno z zakupów i kupiłam Zuzi zestaw miseczka talerzyk sztućce i kubeczek 😉 coś podobnego do tego tylko pomarańczowy http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.tomiko.pl/files/canpol-plastikowy-zestaw-stolowy-chlopiec-i-dziewczynka-4-405.jpg&imgrefurl=http://www.tomiko.pl/1274,canpol-plastikowy-zestaw-stolowy-chlopiec-i-dziewczynka-4-405.html&usg=__98xE28UZux_E6PGjhWz--x5zk8Y=&h=600&w=600&sz=120&hl=pl&start=42&zoom=1&tbnid=MAl5UGcVmqS16M:&tbnh=151&tbnw=151&ei=cFr3TZm_GM-k-gbmlazqCg&prev=/search%3Fq%3Dnowo%25C5%259B%25C4%2587%2Bkomplet%2Bcanpol%26um%3D1%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26biw%3D1024%26bih%3D624%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=131&vpy=89&dur=5&hovh=225&hovw=225&tx=106&ty=148&page=4&ndsp=16&ved=1t:429,r:10,s:42&biw=1024&bih=624 po za tym 350zł nie moje :P hehe no ale cóż za coś trza jeść 😁 odchamiłam się też i zrobiłam na obiad mi i siostrze ryż z warzywami i piersią z kurczaka teraz mam sieste popołudniową 😁 hehe a Zuzia śpi troszke ją zakupy zmęczyły 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kwasiek, mam nadzieję że wszystko będzie ok z tą pracą bo rzeczywiście wygląda jak marzenie. Ale wydaje mi się w sumie że nawet jeśli prezes się nie zgodzi, będą już może mniej mężem pomiatać skoro widzą że nie siedzi potulnie tylko szuka pracy. Ale i tak życzę z całlego serca żeby się udało 🙂

Najlepszego dla Piotrusia 🙂

Piszę etapami bo Stasiek znowu strasznie marudny i nie pozwala mi nic zrobić. Chyba idą kolejne zębiska. Teraz zasnął, więc mam chwilę wytchnienia (i stertę rzeczy do zrobienia).

My myśleliśmy o kolejnym bejbiku szybko ale teraz trochę mamy stracha czy damy radę fizycznie przy Staśku szczególnie jeśli ewentualne rodzeństwo byłoby równie charakterne 😉 Generalnie łatwiej byłoby to ogarnąć jeśli odstęp wiekowy byłby nieco większy, ale z kolei lata lecą nieubłaganie i jeśli jeszcze poczekamy, może się okazać że Stasiek zostanie jedynakiem. Nie ma jeszcze decyzji, może w wakacje jak trochę odpoczniemy, coś się postanowi.

Kupiłam kapustę (ostatnio jak zrobiłam, Stasiek jadł bardzo chętnie) i okazało się że Stasiek lubi głąby 🙂 Cieszę się z tego bardzo, bo musieliśmy na razie odstawić jego ukochanego pomidora, chyba się na niego uczulił. Może to zresztą dlatego że ponieważ nic mu nie było, zaczęłam mniej uważać żeby dawać mu sam miąższ bez nasion. Mam nadzieję że za kilka dni jak parchy z twarzy zejdą (już bledną) będzie można wrócić do pomidora bez nasion.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mąż nie daje znaku życia... ciekawe... podejrzewam, że prezes się dowiedział o planach mojego męża i teraz będzie unikał spotkania, żeby odwlec złożenie wypowiedzenia i mieć argument, że w tak krótkim czasie nikogo nie znajdą. No, zobaczymy. Ale wygląda to mało ciekawie...

ja sobie musiałam ze stopy wydłubać szkło 🤢 nie wiem skąd się wzięło, ale wlazło mi dziadostwo dość głęboko. Mam nadzieję, że to był jedyny kawałek szkła i że Aga żadnego wypadku mieć nie będzie...

idę skrobać ziemniaczki na obiad, póki Młoda grzeczna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek, pomyślałam sobie jeszcze, że jeśli by się prezes przypadkiem nie zgodził, byłoby dobrze, żeby się jakoś dowiedzieli jak dużo lepsze warunki mąż dostał w tej nowej pracy. W razie W miałby chociaż dodatkowy argument że jego oczekiwania nie są przesadzone i że istnieją pracodawcy którzy są skłonni je zaakceptować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Usciski dla Piotrusia!!!
Ciotka padocha, byla, o 14 sie polozylam do maxymka, i obudzilam sie o 15.50....
teraz obiados i potem po szalnki i spozywke.. no bo my kompletu szklanek to niet kazda z innej parafiii i trza na urodziny juz miec coby starczylo wszystkim i byly przynajmniej po 6jendakowych 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann, nie wiem jak to w rzeczywistości się sprawdza i ile potwierdza się takich przypadków, ale mówi się że drugie dziecko jest inne, całkiem na odwrót w porównaniu z pierwszym, czyli u Ciebie wychodziłoby, że drugie powinno być spokojniejsze 😉 🙂

Kwasiek, ach szkoda gadać, trochę dobrej organizacji i szybko mogliby przeprowadzić rekrutację, ale wydaje mi się, że oni są wygodniccy i po co kogoś nowego szukać, jeszcze przyuczać, jak można zatrzymać bardzo dobrego pracownika w swoim fachu, a mieliby stracić takiego speca od wszystkiego jak pisałaś, oj wydaje mi się, ze grubo będą kombinować, żeby męża nie puścić do nowej pracy. Chociaż żeby za te dojazdy i harówkę odpowiednio wynagrodzili to jeszcze tę gorzką pigułkę możnaby przełknąć, co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i dupa. Problemy wszędzie, gdzie tylko mogą być. Po pierwsze lojalki płatne z góry - łącznie na 3,5 tysiąca złotych. Po drugie musi być w firmie do chwili znalezienia kogoś nowego, a nie wiadomo ile to potrwa (pewnie dłużej, niż te 2 tygodnie...), a musi już teraz odpowiedzieć nowemu pracodawcy. Jest opcja, żeby rzucił pracę, ale wtedy firma go (nas) obciąży kosztami za niewywiązanie się z umowy i straty finansowe firmy (są dobrzy w kombinowaniu...).

Czyli gorzej chyba być nie może...

Znalazł facet lepszą robotę. Złożył CV. Przyjęli go. I wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego, niż miana pracy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek, a może dałoby się jakoś tak dogadać, żeby pracował równolegle tu i tu zanim w starej firmie nie znajdą kogoś nowego? Na kawałek etatu? Lojalek pewnie nie ominiecie, tu się w sumie trudno nawet dziwić pracodawcy, ale może da się obie prace jakoś pogodzić przez ten czas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Myślałam o czym innym - skoro szef nie chce pójść na rękę, raczej się go nie zmusi. Natomiast może z tym nowym pracodawcą dałoby się dogadać jakoś tak, że mąż by zaczął tego 1 lipca ale np. na pół etatu i w godzinach nie kolidujących ze starą pracą. Na początku projektu zwykle i tak jest kupa rzeczy do przygotowania i zwykle da się je robić w takim trybie jeśli jest dobra wola po obu stronach. Wydaje mi się też że warto się delikatnie wywiedzieć czy ten początek projektów jest rzeczywiście nieprzesuwalny - z doświadczenia wiem że czasem przesuwa się projekty tylko po to żeby poczekać na człowieka na którym pracodawcy zależy. Pytanie czy data początku jest uzgodniona z jakimś klientem czy też jest to jakaś wewnętrzna decyzja którą łatwiej zmienić.
Kwasiek, też uważam że stary szef jest świnia, ale uważam że mimo wszystko nie jesteście bez szans, może właśnie da się mu pokazać że dacie radę bez jego łaski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak jak w tym art, napisali, dzieciom od urodzenia potrzebny jest stereotyp, proces socjalizacji dziecka musi byc -normalny- w sensie matka, ojciec, syn konkuruje zawsze z ojcem o wzgledy matki corka na odwrot, jesli jest inaczej cos poszlo nie tak. ach... jako socjolog 😉 nie popieram takiego wychowania w nijakiej osobowosci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurna malo czasu..
Waja wspolczuje znajomej 😞
Kwasku jak maz bral prace wie co podpisywal zawsze trzeba na to uwazac. U nas przedstawiciele handlowi maja umowy ze nie moga pracowac do 5 lat w firmie konkurencyjnej ( to jest zrozumiale bo sprzedaja informacje o nowalijkach konkurenci), teraz sadzimy sie z dwoma taki pracownikami i zaplaca niebotyczne kary. Tak to jest i obwaiam sie (mimo ze zycze wam z calego serca) ze nic nie da rady...

[color=blue]Piotrus sto latem chlopie, niech serduszko szybko zdrowieje[/color]

co do bejbokow to o mnie zpomnijecie.. 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi mnie przeraza to, ze tak mozna spieprzyc komus zycie, bo ktos ma ochote sprawdzic czy tak sie da wychowac czlowieka.paranoja
Laaf dziekuje.Caly dzien o niej mysle, jakos nie moze to do mnie dotrzec.jeszcze dwa tyg temu byla w osrodku na Wegrzech i probowala sie leczyc...a w poprzednim tyg obchodzila urodziny.
Kwasiek kurcze to nieciekawie, trzymam kciuki mocno 🙂

Zraz ide spac, bo jakos ostanio niedospana jestem, a wlasciwie od roku 😉Z praca na razie nic.Na moje miejsce zatrudnili jakas laske, ale ona woli inny oddzial, wiec moze bedzie sie starala przeniesc, a wtedy ja wskocze znowu na noworodki.Ale nie wiem, jutro jade rozwiesc dokumenty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwaśku, tak się jeszcze zastanawiam, co Ci radzić. Może zadzwoń przed rozmową męża z tymi nowymi do Państwowej Inspekcji Pracy i dowiedz się co oni by radzili? Na pewno warto zapytać się o te lojalki (mając przed oczyma dokładną treść umowy) bo niektóre są prawnie nieważne, ale nie znam szczegółów co tam musi być żeby faktycznie pracownika obowiązywało. Warto sprawdzić czy nie jest tak że firma ściąga z pracowników te lojalki bezprawnie i można byłoby się postawić - w PIP takie rzeczy wiedzą i informują.

Muszę Wam jeszcze coś opowiedzieć, bo jestem od rana pod wrażeniem. Widziałam u nas na osiedlu Martę Kaczyńską z córką i z mężem, gdzieś tam sobie szli. A właściwie najpierw zobaczyłam dwóch biegnących facetów z wielkimi teleobiektywami i zaczęłam zastanawiać się co takiego ciekawego może się dziać w takim miejscu. Po chwili zobaczyłam po co biegną. Oni szli jacyś tacy skuleni, jakby chcieli się zapaść pod ziemię a ci faceci gnali żeby tylko złapać lepsze ujęcie i mieć ich od przodu. To było jakieś strasznie obrzydliwe, nie miałam świadomości że fotoreporterzy mogą być aż tak bezczelni. Żal mi przede wszystkim tego dziecka, bo co ona ma za dzieciństwo, jak ciągle musi się kryć przed obiektywami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
Ann, dziękuję 🙂 właśnie dziś mamy w planach rozmowę z PIPą 🙂 jedyna szansa w tym, że w ciągu 2 tygodni znajdzie się ktoś na miejsce mojego m, a na to szanse są nikłe bo prezes za 2 dni idzie na urlop do połowy lipca, a pewnie będzie chciał się przyjrzeć nowemu pracownikowi. No ale szanse jakieś są. Minimalne, ale są. I druga opcja - wypowiedzenie umowy w trybie natychmiastowym. Podobno nie jest to równoznaczne z dyscyplinarką. Ale boimy się, że firma męża obciąży nas kosztami za niewywiązanie się z jakiejś umowy (w sensie "miał zmodernizować stronę, nie zrobił tego, więc ponieśliśmy straty finansowe rzędu ...."). Oni w jakichś sądowych roszczeniach mają wprawę i nie mieliby skrupułów. Niby mój mąż wszystko robi ok, ale jak zechcą się do czegoś dopieprzyć, to się dopieprzą. A nie wiem czy przez te 2 tygodnie udałoby się to wszystko (nasze dupy) zabezpieczyć. Dziś w każdym razie rusza rekrutacja. Zobaczymy.
Temu drugiemu szefowi (przyszłemu niedoszłemu) bardzo musi zależeń na moim mężu, bo wysłał mu nawet numery tel. chłopaka, który razem z moim m. starał się u niego o pracę, więc mąż do niego wczoraj zadzwonił i powiedział mu o tej rekrutacji. No i w ogóle gość (ten szef) stara się jak może pomóc mojemu m. uwolnić się od tej firmy...
Zobaczymy jak to wszystko się zakończy.
Trzymajcie proszę kciuki...

A co do fotoreporterów, to są wyjątkowe chamidła - zwłaszcza z tych plotkarskich pisemek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

nie pisalam Wam ale mam od soboty coraz wieksza wysypke, bylam juz u lekarza i stwierdziala ze to alergia poakrmowa, dala 1 tabletke na noc kazala fenistilem smarowac a jest coraz gorzej jestem juz cala wyspana lacznie z twarza i stopami (doslownie cala) zaraz znow lece. Masakra jest z rana swedzi niemilosiernie a wieczorem wszystko schodzi 😮 juz nie wiem co mam robic!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry,
Ann faktyczie maskara z tymi fotoreporterami...
Kwasiek czyli jest nadzieja,
Zuziek, odwagi Zuzi 😉
Laaf ty parchu maly, czegos sie najadla?! teraz testow nie mozna robic, ale ogarniaj kobieto, oj wspolczuje do tego swedzaca wysypka.brrr... biedactwo 😘

No a ja rok temu mialam skurcze 😉)) od 5.45 😉)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehhh myślałam że moje dziecko juz waży z 8 kg a tu dupa 7760g no nic chudzina a je za dwóch czasem 😜
poprosiłam lekarza o skierowanie na badanie moczu i morfologi tak profilaktycznie żeby zobaczyć czy wszystko w porządku... a właśnie wiecie ile takie skierowanie jest ważne bo wolne bede mieć dopiero we wtorek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek wydaje mi się ze około miesiąca.

Kwasiek apropo gradówki to jak sie już przyplata to trudno sie jej pozbyc bo ciągle wraca. Ale swoja droga to fajnie ze Ci one same znikaja bo zabieg jest masakryczny.
A jeśli o ósemki to własnie ząbkuje bo wyrosła mi góra ósemka i muszę ją wyrwac bo mi rozciska zęby. Mam już tak nadstan więc musze isc szybko do dentysty zeby mi poradził co z nia zrobic bo szkoda mi zębów a może mi je pokrzywisc bo nie ma miejsca.

Komsi według mnie powinno dziecko pic mleko jak najdłużej ale do 2 lat chyba conajmniej.

co do dzidziusia to planuje zajsc w ciaze tak koło sierpia wrzesia ale z rok zeby odległosc między dzieciami była około 2,5 do 3 lat. Bo jak narazie trzymie mnie charakterek mojego dziecka, nie dałabym rady jak by 2 dziecko miało taki power jak Piotruś który nie usiedzi nawet 5 minut. Tak więc lepiej zeby 2 dziecko miało inny charakter. Co do mnie i mojej siostry to sie spełniło ja byłam taka jak Piotrus wymagałmam dużo uwagi a siostra to był istny anioł kartką papieru potrafiła sie godzinę bawic a mama nie wiedziała ze ma dziecko za to ja nadrabiałam za nas 2.

Dziękujemy za życzenia urodzinowe

No własnie roczek 😞 Msza w Kościele była przepiękna bo była celebrowana przez 5 franciszkanów w tym jednen z nich był wyższej rangi nie wiem jakie tam mają tytuły.
Co mnie zdziwiło to, to ze pod koniec Mszy wywołał nas przed ołtarz i tam udzielił Błogosławieństwa a następnie kazał wzystkim dziecia co były w Kosciele przyjsc przed ołtarz i je tez Pobłogosławił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...