Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Madalena dzięki za info. 😉 postanowiłam że pod jade z nią z samego rańca jutro przed pracą...

Komsi moja Zuzia nie jadła mleka dobre pół roku niedawno zaczęłam jej znowu dawać... ale moje dziecko po prostu ma takie śmieszne humory i smaki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zuziaku, skierowanie jest ważne miesiąc, chyba że w ostatnim czasie coś się zmieniło, ale wątpię 🙂
Madalena teściowie faktycznie przegięli 🥴 ale trudno się mówi - ich strata, że nie byli na urodzinach wnuka.
Komsi, dziecko powinno pić mleko jak najdłużej. Na pewno do drugiego roku życia. Tak jak napisała Zuziek, różne są dzieci, ale jeżeli dziecko lubi mleko, to powinno je pić. I tu nie chodzi o jakieś "widzi_mi_się", tylko o zdrowie dziecka - między 1 a 2 rokiem życia dzieci najszybciej rosną, więc trzeba im wzmacniać kości, żeby nie było później problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 😉 Ja dzis po jezdzie byłam koło 17 i cały dzień za mną kolejny. jak mój instruktor mnie wkuzrał, to ja jego tez, moze przestanie traktowac wszsytkich kursantów jak głupków. Madalena sliczny tort 😉
Mój mąz za tydzień wraca, to juz blizej niz dalej 😉 i zaraz zadzwoni 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
Super urodzinki Piotrusia tyle ze rzeczywiscie dziadki-tescie lekko przegieli...

Kwasku ciezko powiedziec co to jest bo: zadnych zmaina w proszkach, srodkach czystosci, jedzeniu ani piciu... dzisiaj mialam taki atak rano ze wyladowalam u alergologa (przyjela mnie tylki i wylacznie bo mnie zobaczyla bo zapisy na koniec lipca:ohmy 🙂 dostalam zastrzyk na opanowanie uczulenia ktry zaczal dzialac po jakies 3h...kolejne inne juz tabletki i zobaczymy co jutrzejszy ranek pokaze...teraz nie stwierdza na co alergia, alergologiczka stiwerdzila ze to pokarmowka z pyleniem (nadal jest na "super" dicie:unsure 🙂 jutra mam sie znow pojawic.
co do testow, wiadomom po okresie pylenia i absolutnie nie podczas tych wyjwitow...czyli na razie bladze po omacku...
mam nadzieje ze nie jestem uczulona na chmiel... 😜 😉 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, mnie alergolog mówił że jednostką chorobową jest alergia a na co się jest uczulonym, może się zmieniać. Czyli całe życie coś jesz i jest ok a nagle zaczyna Cię to uczulać. Albo odwrotnie: byłaś na coś uczulona a tu surprise: już nie jesteś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann napisał(a):
Laaf, mnie alergolog mówił że jednostką chorobową jest alergia a na co się jest uczulonym, może się zmieniać. Czyli całe życie coś jesz i jest ok a nagle zaczyna Cię to uczulać. Albo odwrotnie: byłaś na coś uczulona a tu surprise: już nie jesteś.


Ann ja to wiem i licze się z tym że mnie coś nowego dopadło... napewno jestem uczulona na wszelkie metale nie szlachetne bo objawy juz mialam, na kurz tez, na niektore rozliny (dzien przed slubem po raz pierwszy przyjali tescie do wrocka i ich przeciagnelam po okolicy w mega trawy...i doszlam do domu nic juz nie widzac bo tak oczy mi spuchly ale wtedy pomogl zwykly zyrtec i krople) teraz jest masakra ja nie mialam mijesca na ciele ktore buy nie bylo w wysypce i w swedzace!!! teraz mi ustapilo ale jak znow mnie rano wysypie to ja nie wiem co zrobic. dzisiaj na noc zamykam okno (trudno podusimy sie) ale moze co z dworu pyli bo u nas masa drzew za oknem tuz tuz.
Alegrgia i dziedziczna i nabyta...a tej drugiej coraz wiecej...dzieki tym wszyskim pieprzonym opryskom i utrwalaczom...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf powiem Ci, ze moja tesciowka ma tez wyspke bardzo swedzaca i pojawia sie po wypiciu alko, nawet w niewielkiej ilosci oraz od slonca.Wczesniej tego nie miala, ale od jakiegos roku sie zaczelo.

Dzisiaj zlozylam cv i wszedzie to samo, ze nikogo nie potrzebuja, bo maja komplet.Jestem zla...Jutro mam zadzwonic do mojej starej pracyi mi powiedza co maja mi do zaoferowania.Julka dzisiaj caly dzien spedzila w aucie i juz lekko cholery dostawala a ja razem z nia, ale nie ma co sie dziecku dziwic.Marzy mi sie urlop, ale to chyba marzenie na nastepny rok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann napisał(a):
Kwasiek, odpiszę Ci na maila.


Ok 🙂 dziękuję 😘

Mąż dziś podpisał dokument, w którym firma mu zaproponowała odejście, ale po uprzedniej rekrutacji i wdrożeniu nowego pracownika. Jeżeli firma nie będzie robiła problemów, to podejrzewam, że w przeciągu 3, maksymalnie 4 tygodni udałoby im się to zakończyć. Jeżeli nie, to mąż będzie rozważał porzucenie pracy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

ale żeście naprodukowały chyba z 15 stron miałam do nadrobienia

co do dzieciaczka to jeszcze po jednym się do porządku nie doprowadziłam he he więc na razie dopóki się nie wprowadzimy raczej nie planujemy

dziś murarze skończyli parter teraz trzeba strop zrobić ale już nie mamy za co i nie ma z kąd poxyczyć a na kredyt nadal czekamy już poszedł do wa-wy do centrali w poniedziałek i ten z banku mówił że do tygodnia i powinniśmy podpisać umowe
a może ma któraś z was 15 tysiaczków pożyczyć do końca miesiąca? he he 😉 😜

Wszystkiego naj dla Piotrusi spóźnione ale szczere a torcik super sama robiłaś?

Iga dziś nauczyła się wstawać bez podtrzymywania kuca sobie i już stoi

jakoś brakuje mi czasu ostatnio na forum teraz chwilowa przerwa z budową to się ogarne jakoś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek ;*

Wszystkiego najlepszego dla Maksymka i Antosia ;* zdrówka i szczęścia ;* z okazji 1-go roczku ;*


Madalena moja Zuzia wybrała pieniążek ale zawinoł się w długopis :P hehe

moja Zuzia właśnie tańcuje 😁 przy radiu 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elo, bry czolem! 😉
Dzieki za zyczenia 😉)) Maxymek dmucha z rana swieczke, ale wrozbe to mu chyba zrobie w sobote na imprezie?czy teraz?ajk ymslicie???
a z tym meikiem to mi sie tez wydaje ze jest potrzebne ze wzgledu na wapn, i w ogole, w mleku jest pelno witamin, i nie bez powodu sa mleka 1 2 3 itd. bo im wieksze dziecko tym innych ilosci danych witamin potrzebuje. no ale to nie moj interes, chcalam sie upewnic czy przypadkiem nie przesadzam, ale nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja się dowiedziałam od kolegi, że żeby się dostać na uniwersytet medyczny jako wykładowca, trzeba mieć pokaźny "dorobek naukowy". Więc się biorę do roboty, wymyślam ankiety, porozsyłam tu i ówdzie, może ktoś kiedyś zechce to opublikować i w ten sposób dorobię się tego dorobku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Wszystkiego najlepszego na 1 urodzinki dla Maxymka i Antosia - zdróweczka i uśmiechu na codzień!!! Buziaki od Olci i cioci Ani 🙂

Dzisiaj Olcia obudziła się o 5.40, ale napiła się trochę wody przytuliła do mnie i zasnęła i co najlepsze spała prawie do 8.00 🙂 Mogłaby tak codziennie. A że mąż ma urlop, babcia ze swoją siostrą pojechała na 1 dzień z noclegiem do ich kolejnej siostry mieszkającej w innej dzielnicy Gdańska to i cisza, spokój, więc pospaliśmy sobie i ... itd. ☺️ 😁

Madalena, cieszę się, że urodzinki Piotrusia udały się, pomimo tego nieładnego i nieprzyjemnego incydentu z teściami, ich strata i głupota. Ładniutki torcik i robiłaś ten truskawkowy krem czy nie?

A Olcia na imprezce urodzinowej wybrała pieniążki, potem na chwilę wzięła książkę, znowu sięgnęła po pieniążki, wzięła kileiszek, ale odrazu nim rzuciła przed siebie, jedynie różańca nie ruszyła. Ja nie wierzę też w te wróżby, ale to fajna zabawa, która utkwi w pamięci i zostanie uwieczniona na zdjęciach/filmiku.

Kwasiek, trzymam kciuki, żeby wszystko udało się z nową pracą i udało się odejść mężowi bez rzucania starej, bo płacić 10 tysi za zerwanie umowy to nie fajnie.

Tyle stron miałam do nadrobienia, bo wczoraj nie miałam netu i teraz umkęło mi, któraz z Was pisała o mleku, ale chyba Komsi, więc jak ta dziewczynka (bo chyba mowa była o dziewczynce?) nie chce mleka to są 2 wyjścia przemycać w kaszkach, budyniu, dawać jakieś jogurty, a jak to nie pasuje to przeczekać, może lekarz jakiś suplement zapisze dla małych dzieci dostarczający wapń - trudno mi powiedzieć. Ola uwielbiała cyca i teraz uwielbia modyfikowane, więc ja na szczęście tego problemu nie mam.
A co do wróżb urodzinkowych to moim zdaniem najlepiej zrobić na imprezce, a jak chcesz to jak pisała Kwasiek możesz zrobić 2 razy.

Laaf, współczuje z tą wysypka, oby szybko minęła, no i oby nie była na chmiel 😉

Wogle dzisiaj popołudniu pojadę z mężem na SOR, bo po antybiotyku (tylko 3 tabletki) przepisanym przez laryngologa wywaliło mu brzuch i nic nie pomaga żadne Espumisany itd. i ogólnie po tych wszystkich lekach, które przepisała nasza lekarka gorzej czuje się, jest osłabiony, nie może spać w nocy, ma duszności. Kurcze 3-4 tyg. temu czuł się ok., pomimo wyższego ciśnienia (obecnie ciśnienie jest dużo niższe) i poszedl do lekarza tylko z głupim kaszlem. Był teraz z tym brzuchem u tej konowałki i mówi, żeby dała skierowanie do alergologa (może mąż jest na coś uczulony), szpitala na badania, usg, bo coś jest nie halo, a ona na to, że nie może mu pomóc i znowu z tym ciśnieniem, gdzie jak pisałam jest już niższe, nie dała skierowania i powiedziała, że jak gorzej poczuje to nie niech jedzie na ostry dyżur. Acha kazła mu brać rapaholin i no-spę. Dzisiaj idę po deklaracje do przychodni i zmieniamy lekarza i mam nadzieję, że pomogą mężowi, bo jak tak dalej pójdzie to ogólnie ze zdrowego człowieka zrobią wraka, już o gorszych opcjach wolę nie myśleć, nawet nie biorę do głowy.

Ok. lecę z małą na spacer. Później albo jutro dam znać co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...