Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
u mnie też bez mdłości 🙂 humorki są na szczeście mój mąż znosi je ze stoickim spokojem 😉 powiem Wam że u mnie dziwnie z tymi zachciankami...na początku strasznie mnie wzięło na słodkie (a wogóle słodkiego nie jadam):P teraz na gruszki i mandarynki, ciekawe co będzie za tydzień 🙃
Brzusio już się pojawił...spodnie już muszę rozpinać:P co do ruchów mam nadzieję że już lada chwila (w końcu druga ciąża) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zawsze uwielbiałam słodkości, szczególnie czekoladę, a teraz w ciąży mi nie smakuje,mam mniejszą chęć na mięso, no ale jak zrobię nam na obiadek to zjem. Moje zachcianki za to nasiliły w kierunku produktów, które zawsze lubiłam, czyli ogórki i kapustka kiszona, paszteciki,twaróg, z owoców jem obecnie najchętniej banany, kiwi i mandarynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Piąteczka laaf:laugh: Mnie odrzuciło od wszystkiego co lubiłam 🤨 Przez ostanie dni jadłam bigos bez opamiętania, chociaz kiedy byl mi obojetny.W pierwszym trymestrze niczego nie przyprawialam, najlepiej jakby jedzenie nie mialo smaku, teraz jest juz troche lepiej.Do slodyczy nie specjalnie mnie ciagnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny
a wiecie ze z tym bigosem to i ja tak mialam ze go pochlanialam przez caly tydzien no i pomarancze tez pochłaniam
kurcze dzis w nocy pokreciło mi kark 🙂
boli okropnie a niewiem czy moge sie smarowac jakims swinstwem , moze wiecie cos o tym? bo z domu raczej niewyjde bo moze mnie przewiało
o matko jak to boli!!

a wy jak sie czujecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmm a mnie jakoś od niczego nie odrzuciło, jadam to samo co kiedyś jednak z większą uwagą na jabłka i mandarynki, zamieniałm też prawdziwą kawe na kawę zbożową bo tak zdrowiej dla maluszka. 😉
Teraz musze siedzieć w domku więc pupcia i brzusio szybciej rosną, mężuś z bratem mają uciechę z powiększającej się piłki :P Zwłaszcza po obiadku kiedy brzuszek jeszcze ładniej się zaokrągla 🙃 .
A rozglądałyście się już za wózkami, łóżeczkami?? Wiem trochę jeszcze za wsześnie, ale to tak bardzo cieszy 🙃

Ania spróbuj sobie to porządnie rozmasować, albo niech ci ktoś pomoże. W moim przypadku to zadziałało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Osobiście nie jestem przesądną osobą, ale jeszcze nic nie kupowałam, za to w internecie i w sklepach oglądałam sobie wóżki, łóżeczka i inne akcesoria dla dzieci :laugh:

Chociaż jak niedawno byłam w smyku to widziałam, takie śliczne kompleciki z Kubusiem Puchatkiem, że o mały włos a kupiłabym, jednak powstrzymałam się, mam nadzieję, że będą jak będę kompletować wyprawkę 🙂

Dziewczyny, czy macie może problem z ulożeniem się na łóżku, obojętnie czy do spania czy tylko do poleżenia?
Ja mam tak codziennie, szczególnie jak idę spać. Na prawym boku już nie śpię,bo niewygodnie, jeszcze w miarę wygodnie jest mi na lewm boku albo na wznak, ale nim ułoże się to trochę czasu mija.
Ostatnio zastanawiam się nad kupnem kojca motherhood, to taka podłużna poducha http://motherhood.pl/produkt/kojec-motherhood.html, na której można ułożyć się do leżenia, siedzenia, później karmienia dziecka. Trochę kosztuje, więc nie wiem czy warto kupować?
Macie może jakieś inne sposoby na ułożenie się na łóżku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agulka83- no narazie jestem sama w domu z 4 latkiem ale termofor juz ułozylam a masażer jest wysoko na szafie 😞
poki co owinełam sie szlikiem

ja mam łózeczko a wózek juz wiemy z mezem jaki bedziemy chcieli to bedzie model AUSTIN 3 juz dlanas sprawdzony ....


Anulka81- ten kojec kupiła moja kolezanka i wogóle jej nieprzypasował ale moze tobie bedzie ok z nim ja tez na prawym boku juz niespie mam spory brzuch przy 2 ciazy a na lewym tak mi sie dzobrze spało ze ten nieszczesny kark odespałam
poduszke jakas taka jaśka podkladaj pod brzusio moze bedzie lepiej mi to pomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania233 własnie miałam Ci napisac zebys to wygrzała pozadnie i owineła szalikiem.Miejmy nadzieje, że troche ulzy.

Ja jeszcze nic nie kupowałam, ale owszem ogladam.
Co do spania to nie jest jeszcze tak zle, ale jak sie obudze w srodku nocy to mam trdnosci z zasnieciem i leze i sie krece 🤔 no i lapia mnie nocne skurcze w lydkach, tez tak macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
waja zaprosiłam cie do znajomych chyba bo dopiero sie ucze tu smigac widze ze jestesmy w 16tc mamy termin ja na 1-5.06 a ty na 5.06 ciekawe ktora szybciej sie posypie hii

wygrzałam sie i owinełam ale jest tak samo moze do wieczora troche przejdzie bo poki co to bezradna jestem 😞
paracetamol wziełam moze cos ulzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf przeglądałam właśnie wcześniejsze wpisy na tym formu i widziałam, że interesowałaś się "becikowym". Wszystko jest zrozumiałe, ale trzeba mieć w karcie ciąży pierwszą wizyte wpisaną przed 10tc?? czy coś źle zrozumiałam. Mi kartę ciąży gin założyła dopiero w 13tc. Jak to rozumieć? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[color=#0000FF][/color][size=4][size=3]Ja myslę,że becikowe dostaje się na koniec ciąży i w formie zaświadczenia, a nie karty ciąży i pewnie zależy od lekarza, czy napisze, że od 10 tyg..może się mylę 🙂
A tak w ogóle niedługo świeta i zastanawiam się kieddy poczuję pierwsze ruchy maleństwa, dobrze, że mdłości mi mineły ale za to zapachy mnie drażnią, w ogóle nie mogę otworzyć lodówki he he a Wy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z becikowym to jest tak ze sie je dostaje po porodzie.
lekarz prowadzacy wypełnia taka karte czy broszure z ktora sie idzie do instytucji (w szczecinie mamy takie cos gdzie zasiłki wypłacaja i rodzinne) i to sie tam sklada a po jakims czasie becikowe przychodzi poczta.
własnie ja juz to obadałam 😉
głownie chodzi o to ze lekar zwystawia zaswiadczenie ze pacjetka znajduje sie pod jego opieka od 10tc
bezsensu troche a jak dowiesz sie o ciazy w pozniej to co niedostaniesz becikowego?

dobrze ze chociaz juz nietrzeba sie o jakis zasilek pielegnacyjny starac po 128dniac L4 tylko teraz mozna ciagle az do konca ciazy byc na tym L4 i miec spokoj z ZUS-em

co do zapachów mam to samo jadlowstret mam !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lekarz zaświadczenie na becikowe może wypisać w ostatnich tygodniach przed porodem albo po urodzeniu dziecka.O nowym becikowym było m.in. na eDziecko.pl http://www.edziecko.pl/rodzice/1,79361,7247060,Nowe_becikowe.html

Agulka83 jak zagadasz z lekarzem, to raczej nie powinien robić problemu i wypisać na tym świstku papieru, że byłaś pod jego opieką od 10 tc albo wcześniej, no chyba że będzie uważał inaczej. Angela1987 ma rację-zależy to od lekarza.

Ja jestem pod opieką mojego ginekologa od 7 tc i nie powinnam mieć żadnego problemu z tym zaświadczeniem.

Akurat zapach jedzenia mnie nie drażni, teraz bardziej śmierdzi i przeszkadza dym papierosowy,jak gdzieś poczuje, niektóre zapachy kosmetyków lub perfum.

Ania233 dzięki za radę, najpierw wypróbuje podłożyć pod brzuszek poduszeczkę-zobaczymy czy pomoże 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tego co ja czytałam odnośnie becikowego to nalzey miec takie wlasnie zaswiadczenie od ktorego tygodnia bylo sie pod opieka gina.Mi takie zaswiadczenia bylo potrzebne do pracy wiec w kadrach zostawilam ksero a w domu mam oryginal i mam nadzieje , ze wlasnie o to chodzi,A karte ciazy mam takze prowadza od 11 tyg.

Angela1987 lodówka straszyla mnie w pierwszym trymestrze, teraz na luzie moga ja otwierac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania233 i jak się dzisiaj czujesz?? Ból choć trochę ustąpił?

Dzisiaj rano zaglądam do lodówki i chyba pierwszy raz od jakiegoś czasu miałam mała zachcianeczkę 🙂 chlebek z miodem 😉 mniam... i do tetgo herbatka z miodem (chyba zamienie następne śniadania na właśnie takie 🙂 ) a teraz gruszeczka:P saaaamo zdrowie 🙃
A na co wy ostatnio miałyście smaczki? 😁 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agulka83 niestety nadal boli dzis do apteki meza posle jednak mnie musiało przewiac 😞

ja dzis jadlam drozdzówke i kawke zbozowa połam 🙂

jakos teraz juz zachcianek niemam ale kto wie co bedzie potem 🙂

jak mam dodac stople z suwaczkiem zeby zawsze tam był? mozecie mi napisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania233 wejdź na swój profil- edycja-aktualizuj dane- pojawią się tam trzy zakładki wybierz więc ustawienia forum i w podpisie wstaw suwaczki. Zawsze będą się pojawiać. jeśli wcześniej już dodawałaś do postu suwaczek to zrobią się automatycznie dwa, ale można je usunąć 🙂
Wystarczy, że klikniesz edycja w prawym dolnym rogu swojego postu (tam gdzie wyświetliły ci się dwa takie sme suwaczki) i usuiesz link do jednego. To bardzo proste i mam nadzieje, że wytłumaczyłam to w miare zrozumiale:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie zachcianki na jakis czas opuscily, po maratonie z bigosem nie mam ochoty zupełnie na nic 🙂, ale podejrzewam, ze w najblizszej przyszlosci to na pewno sie zmieni.Ostatnio w nocy obudziła mnie mysl, że musze zjesc takiego wafla przekładanego jakas masa najlepiej czekoladowa, nie moglam przez tego wafla zasnac, jak juz sie udalo to i tak rano po wstaniu myslalam tylko o nim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...