Skocz do zawartości

Witam | Forum o ciąży


Agateczka

Rekomendowane odpowiedzi

Zelazna, jeżeli Cię to pocieszy to u mnie też nie lepiej. Tzn lepiej... nie mówić 😉
Na dodatek zaczęła mnie ósemka boleć. Tego jeszcze mi potrzeba. Byle do 12 tygodnia, jakoś wytrzymamy. Potem musi być lepiej i już 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja na szczęście już mam za sobą więkzośc tych mdłosści a do 12 tyg odliczam już dni bo niewiele zostaało . Musimy dać radę dla naszych kruszynek,dziewczyny!! 🙂

Donatella : ja wlasnie od dentysty wróciłam, rope mam pod zebem i mam sączek wsadzony, wiercenie bez znieczulenia=bezcenne :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ha myśmy wczoraj nawet u znajomych byli! do 24 wysiedziałam, ;d sama nie mogę się nadziwić, ale dzisiaj plecy bolą... ;/ Mój narzeczony już na mieszkaniu od 7 rano, bo przyszli robotnicy robić wylewkę , a ja w łóżku w moim dawnym pokoju u rodziców, chciałam jechać z nim, ale... jak wstałam o 6:15 to troszkę mnie zemdliło... i postanowiłam wrócić do łóżka. Niech ten remont się już kończy! Dobrze, że rodzice mają duży dom i mimo wszystko mamy te 20 m2 dla siebie 😉 Dzisiaj idziemy na imprezę do znajomych wiec znowu bede dlugo siedziec dlatego teraz wracam do snu! Pozdrawiam Was!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Targiel, to przyjemnego imprezowania życzę 🙂
A propos włosów, to może pogadaj z lekarzem - może jakieś witaminki zaleci. W ciąży włosy raczej mniej wypadają. Za to 3 miesiące po porodzie mi zaczęły wypadać na potęgę. Po kilku miesiącach im minęło. Hormony... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja opadam z sił.. Chciałabym chociaż parę dni bez wymiotowania co chwilę.. Jeszcze dzisiaj koleżanka która jest w 33 tygodniu powiedziała mi, że ona zwracała do 15 tygodnia, a odliczała dni do 12 bo myślała, że przejdzie. Eh.. miejmy nadzieję, że jednak jesteśmy w większości której po 12 tygodniu magicznie ustają mdłości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to podobno kwestia wykształcenia się łożyska i przejęcia funkcji produkcji hormonów przez nie. I stąd ten 12 tydzień. Bo to wypada około tego czasu. Ale ja mam znajomą która źle się czuła całą ciążę. Jednak mam nadzieję, że nie zasilimy szeregów mdłościowych nieszczęśników i miną jednak około 12 tygodnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie! Jestem już po 2 wizycie u ginki i jak narazie wszystko jest oki :-) Nie miałąm USG, żeby nie za często bo pierwsze mi zrobiła w 4 tc. Jedynie przyłożyła mi do brzucha jakąś "głowice" i słuchała tętna, widziała też obraz "fasolki" i po pomiarze stwierdziła ,że wielkość odpowiada 8tc. Na następnej wizycie (za miesiąc) będzie USG- chce zrobić genetyczne (wy też planujecie?)
Co do mdłości to aż boje się mówić głośno ,żeby nie zapeszać ale od tygodnia czuję się bardzo dobrze- mam ogromną nadzieję ,że może moje mdłości już powoli mijają?!!
Targiel ja też miewam bóle pleców (taki mój urok niestety) i nawet 2 tyg temu przyplątała mi się rwa kulszowa :-(. Lekarka powiedziała mi że mogę tylko smarować plecy i zaleciła mi Fastum żel - muszę powiedzieć ,że mi bardzo pomógł!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Agaa 🙂
Niektóre koleżanki miały mdłości tylko 2-3 tygodnie w ciąży, a niektóre wcale, może należysz do tych szczęściar które akurat ta nieprzyjemność opuściła 🙂 Ale bolących pleców też nie zazdroszczę..
Ja wybieram się na genetyczne 28 sierpnia, będzie leciał 14 tydzień ciąży wtedy.
Wszystkiego dobrego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam genetyczne 29 sierpnia ;-) bo to badanie należy wykonać między 11-14 tc takie są niby normy. Na szczęscie mdłosci i kregosłup mnie omijają jak narazie z czego nie ukrywam bardzo się cieszę ! A za Was trzymam kciuki żeby szybko Wam przeszło. Moja przyjaciółka też miała rwę w ciąży i jeździła na masaże dla ciężarówek i jej przeszło po kilku zabiegach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć. Miałam iść dzisiaj na USG, ale nie wstałam rano ponieważ znowu mnie złapało jakieś przeziębienie.
Ja osobiście nie stosuje prawie żadnych leków chyba, że HOMEOPATIE, bo wiem jakie to niesie ryzyko. Jestem po farmacji. Osobiście ból pleców zwalczam AMOLEM i termoforem. Daje naprawdę dobre efekty. Wole, żeby pobolało niż się truć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jeżeli chodzi o FASTUM, nie zdecydowałabym się, go stosować w jego skład wchodzi KETOPROFEN (niesteroidowy lek p/zapalny) ten sam co np w KETONALU (żadna z nas nie pomyślała by o zażyciu Ketonalu... a Fastum wydaje się bezpieczne) poza tym jest tam alkohol, salicylany... i masa innych świństw. Nie wiem dlaczego w ulotce jest napisane, że można w razie konieczności... to samo jest napisane na ulotkach PARACETAMOLU (czyli innego z tej samej grupy leków) skoro paracetamol jest w 100% bezpieczny, jeżeli oczywiście nie przesadzimy z dawkowaniem. Ja osobiście wszystko leczę amolem, roztworem soli fizjologicznej, termoforem i gorącą herbatą. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ciągle jeszcze jestem z Wami. Wczoraj chyba tak do mnie dotarło co właściwie stało się w moim, naszym życiu... że mamy niefart w jakimś sensie drugi raz z kolei... ale też wiem jako osoba wierząca inaczej, że jestem jakimś sposobem jestem tylko ogniwem w ewolucji i te ogniwo zostanie wykorzystane pod uwagę, bodź nie... Nie wiem czy jest sens starać się o cokolwiek dla siebie, skoro na nic nie ma się wpływu do końca. bo albo się uda albo nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jestem, zagladam codziennie, ale co tu pisać, jak nie mam nic miłego do napisania.. Rzygam, śpię, jestem mega zmęczona.. Już za chwilę 13 tydzień i oby minęły dolegliwości 🙂 Kilka dni bez mdłości i uwierzę, że ciąża może być miłym stanem 🙂
A jak u Was z brzuszkami, bo mój się powoli powiększa? Na razie nie widać tego dla postronnych osób, ale centymetr nie kłamie, na wadze tyle samo a 4 centymetry więcej pod pępkiem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Armiatka, na pewno jeszcze Pan bóg ześle Wam pociechę! może akurat ta istotka była za słaba, jakby później miała być chora lub cokolwiek złego miałaby się stać, to może lepiej dla Was i dla niej że tak się stało. 3mam kciuki oby wszystko sie ułozyło :*!!

Zelazna - chyba masz rację xD , dobrze ,że chociaż jesteśmy Dwie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...