Skocz do zawartości

Witam | Forum o ciąży


Agateczka

Rekomendowane odpowiedzi

Kornelcia, to przy przeprowadzce na pewno odpoczniesz 😉
tylko się nie przemęczaj za bardzo, pamiętaj że dzidziusie nie lubią konkurencji - mama może tylko dzidziusia dźwigać, żadnych ciężarów 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No właśnie uwaga z przeprowadzkami, żeby cię nie podkusiło dźwiganie czegoś ciężkiego!!
Co do sportów to ja na ten moment nic nie trenuje ale jak tylko pójdę na zwolnienie (mam nadzieję ,ze najpóźniej na początku października) to zapisuje sie na pilates dla kobiet w ciąży bo już chodziłam tam na zwykły pilates a zajęcia dla ciężarnych odbywają się tylko 2x w tygodniu w godzinach rannych więc muszę jeszcze trochę poczekać. Ale ogólnie bardzo polecam!

wstawki, do spodni to niezły patent, ciekawa jestem jak się sprawdzą.
Dziewczyny jak z waszymi apetytami? jecie więcej niz przed ciążą czy porównywalnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja niestety nie ćwiczę, bo nie mam siły, a nawet wejsćie po schodach na 2 piętro powoduje atak wymiotów, więc na razie nie ma takiej opcji, choć bardzo bym chciała. Przed ciążą dużo ćwiczyłam, codziennie przed pracą 15 minut, minimum 3 razy w tygodniu treningi popołudniowe godzinne. Teraz się czuję jak niepełnosprawna, no ale nic nie poradzę na to.
Co do jedzenia jem zdecydowanie więcej niż przed, bo odżywiam się głównie chlebem i ziemniakami, ale większość na powrót ląduje w wc zanim się strawi, więc nie tyję przynajmniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam na badaniach USG, dzidziuś ma 2,8 cm, serduszko bije, niesamowite uczucie jak się je słyszy, ładnie się rozwija, termin porodu na 21 marca, za trzy tygodnie USG genetyczne. Już nie mogę się doczekać 😆
Wczoraj dopadła mnie paskudna migrena,byłam w aptece po coś przeciwbólowego, mam problem, bo jestem uczulona na paracetamol,więc apap nie wchodzi w gre, niestety farmaceutka powiedziała, że AMOLU w ciąży nie wolno stosować nawet zewnętrznie.. Kupiłam plastry mentolowe Apap i na szczęście sie sprawdziły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spokojnie kobitki, moja rola przy przeprowadzce odnosi się jedynie do wyboru nowych mebli i sprzetow , kafelek itd;D a co do dźwigania to nawet mi nie pozwalają 2 butelek wody dźwigać w domu także spokojnie raczej nikt nie bedzie mi kazał nic dźwigać! ;-) teraz oczekuję na wyjazd, dotlenić się trochę nad morzem i odpocząc mmmmmmmmm !

Menorka- super , gratulacje , ja jak uslyszalam bicie to sie popłakałam :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kornelciaz, też mam remont w domu, a nawet budowę, mąż jak sie dowiedział, że jestem w ciąży to ruszył w niesamowitym tempie, w końcu mamy pół roku,aby skończyć, a narazie piasek zamiast podłóg..
Jeśli chodzi o sport, to ja chodzę codziennie z psem na dwa spacery w sumie jakieś 1,5 godziny, jestem już przyzwyczajona do tego obowiązku, czasami jadę z nim rowerem(na specjalnej zmyczy), wtedy mnie ciągnie i nie muszę pedałować 😜 staram się unikać nierówności- jeżdżę tylko po asfalcie. Przed ciążą jeździłam konno,ale teraz to nie wchodzi w rachubę 😞
Lekarka mi powiedziała, że mam się bardziej oszczędzać, bo przytyłam tylko 80 dag... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jeszcze 22.09 mam ślub, na szczęście wszystko mam już dawno pozałatwiane więc nie muszę się niczym martwić! w naszym mieszkaniu też na razie gołe ściany, dopiero za miesiac budowa "bloku" sie konczy i bedziemy zaczynali robić "środek" , mam nadzieję,że się wyrobimy ha 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj nie nosić, łatwo powiedzieć...

Ja mam synka 9 miesięcy, 8,5 kg i opiekuję się nim sama dopóki mąż nie wróci z pracy i nie mam wyjścia... Babcia oczywiście pomaga, ale przecież nie zamieszka ze mną...

U nas Zara Mum niestety chyba nie ma w Gdańsku... Za to jest happy mum tylko ceny auu duże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂
Jestem tu nowa bo dopiero dzisiaj znalazłam to forum. Mam termin na 28.03 🙂 Czuję się świetnie tylko piersi mi dokuczają 😞 są strasznie tkliwe. Cieszę się że tutaj na forum coś się dzieje bo na innych to przez kilka dni głucha cisza:P A tak ogólnie o mnie to mam 23 lata i to będzie moje pierwsze dzidzi 🙂 Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj ajisija w naszym gronie marcówek,
ja wczoraj założyłam tunikę z większym dekoltem, nigdy nie miałam biustu,poszłam do pracy i sie dziwiłam,czemu koledzy tak patrzą na mój brzuch... Wróciłam do domu, a mój mąż spojrzał na mnie i aż mu oczy zaświeciły, jak ja ponętnie wygladam 😁 raz w życiu mogę sie nacieszyc porządnym biustem 😜 ja kupiłam w Douglasie krem Clarins na rostępy dla kobiet w ciąży, prawie nie pachnie, a skóra jest po nim taka gładziutka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja o tej porze, bo coś ostatnio dopada mnie bezsenność...Jeżeli chodzi o piersi to mnie nie bolą od 3 dni! pasuje na mnie jeden stanik, w sumie już nawet nie z każdego wychodzą mi sutki.. oczywiście nie zauważyłam tego sama tylko była mi do tego potrzebna przyjaciółka. Póki co siedzę w domu to nosze ten przyciasny 😉 nie mam siły iść do sklepu- nienawidzę kupować staników. Jak już jakiś znajdę kupuje wszystkie dostępne kolory. Poza tym z każdym dniem są większe. Mam wrażenie, że wszyscy je obserwują ^^. Ja właśnie wybieram na internecie tapety, dywany w zasadzie tylko tyle mogę zrobić związanego z remontem. Żałuje teraz, że kiedyś postanowiliśmy, że remont jak dziecko będzie w drodze, żeby wszystko odświeżyć. Nie przydaje się tam na nic. Na szczęście u rodziców jest dużo miejsca dla nas trójki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja wczoraj byłam u nowego ginekologa. Bo sprawa ma się tak że jestem chora na cukrzycę i jak moja ginekolog się dowiedziała że jestem w ciąży to zrobiła się strasznie niemiła i w ogóle straszyła mnie że będę miała głupie dziecko. Ciągłe nerwy zmusiły mnie do zmiany i jak się okazało na lepsze 🙂 Nigdy więcej już chyba nie pójdę do baby:P Facet jednak bada delikatniej i ten mój doktorek całkiem miły. Teraz wszystko wiem dokładnie i inaczej wyznaczył mi datę porodu:P na 10.03 więc nadal zaliczam się do marcówek 🙂 A co do piersi i staników to, kurcze nie kupuję staników za 100zł bo mi się nie opłaca. W sumie i tak za chwilę znów będą większe. No i szukam stanika i byłam w szoku bo prawie nic nie mogłam znaleźć. Takie 75D jeszcze było ale później to ja już chyba nie kupię bo 75E nie było z żadnego modelu 😞 zostaje tylko allegro:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ajisija super, że trafiłaś na kogoś normalnego, nie warto się męczyć z nieprzyjemnym ginekologiem, w końcu to dosyć ważna osoba w czasie ciąży 🙂
Ja przed ciążą nosiłam 70 G, teraz nie wiem, bo nie mam po prostu siły na zakupy, ale w stare staniki mieszczę się z trudem i boję się, co będzie później.. Ale piersi bolą coraz mniej i mam nadzieję, że przestaną chociaż do 3 trymestru rosnąć! Poki co noszę miękkie sportowe staniki żeby ich nie uciskać w przedciążowych 😉
Też się nie mogę doczekać aż malucha zobaczę, byle do wtorku!
Miłego weekendu!

A byłam dzisiaj w H&M i kupiłam sobie 2 pary spodni ciążowych, super jestem zadowolona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie przyszłe marcowe mamusie !

Z wielka checią chciałabym do Was dołączyc 🙂 Ponad 5 tygodni temu dowiedziałam sie, ze 11 marca pojawi sie u nas w domku nowy lokator/ka z czego ogromnie sie ciesze i jestem przeszcześliwa.

Mysle, ze bede czesto tutaj do was zagladala.
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje za mile przywitanie 🙂

Przy okazji chcialam sie pochwalic,ze w piatek mialam usg genetyczne + biochemiczne badania prenatalne. Byłam w ogromnym szoku widząc to co było na monitorze usg. Na ostatnim usg dzidzia miala 2 cm i jeszcze sie nie ruszala. Za to teraz wymachiwala nozkami raczkami. Bawiła się pępowiną,zarzucala ja sobie na rączkę,wkłada do buźki. Widzieliśmy 2 malutkie piękne stopki u każdej po 5 paluszków. Przecudowne przeżycie 🙂 Poza tym nasza dzidzia przez chwile dłubała nawet paluszkiem w nosku co nas bardzo rozśmieszyło. Łapała równiez rączkami za swoja stópkę,zginała rączki w piąstki,fikała koziołki i jak to lekarz okreslił rosnie nam spory uriws,bo dziecko było nad wyraz aktywne,ale to podobno bardzo dobry znak. Dzidzia jak narazie kompletnie zdrowa, piękny kręgosłup, narzady wewnetrzne bardzo ładnie rozwinięte, śliczny nosek, odpowiednia odległośc oczek od siebie, przeziernosc karkowa idealna bo wynosila 1,00. jedym slowem nic nie wskazuje na jakakolwiek chorobe genetyczne,czy wade wrodzoną. Serduszko tez ładnie sie rozwija, a troszke sie o nie martwiliśmy, ze względu,że moj narzeczony ma mała wrodzona wade serca. Także bardzo nam ulżyło. Jestesmy młodzi zdrowi w naszych rodzinach nie ma chorob genetycznych,ale wiadomo chyba każdy przyszły rodzic zawsze ma obawy, szczególnie tyczy się to przyszłych mam. Bałam się, że coś może wyjśc nie tak,ale poczułam wielką ulge kiedy lekarz powiedział,ze dzidzia rozwija sie bardzo dobrze. Jedyne co troszke mnie zaniepokoiło to to, ze mierzy 5,13 cm i lekarz powiedzial,że jak na swoj wiek jest troszke mała,ale żeby się tym nie przejmować,bo może to jeszcze szybko nadrobić albo po prostu urodzi sie troszke mniejsze 🙂 czekam jeszcze na wyniki badan biochemicznych,ale mam nadzieje ze wszystko będzie ok. Poza tym mamy przepiękną pamiątkę w postaci filmu dvd z usg w 2d oraz 4d i sporo zdjęć, jesli jeszcze nie miałyscie pierwszego usg genetycznego to polecam jak najbardziej, niesamowite przezycie, szczególnie dla osob które spodziewaja sie pierwszego dziecka tak jak ja i życzę zdrowych dzieciaczków oczywiście 🙂

Dajcie znac jak po waszym usg ile mierzą wasze dzidzie i jak sie maja. Ja byłam w szoku, że mimo iz jeszcze nie czuje to dziecko kopało mnie nozkami i rączkami dosłownie na wszystkie strony. Podzielcie sie jak tam wasze maluchy rozrabiały w brzuszku 🙂 Bo przyznam,ze jestem strasznie ciekawa,czy tylko moj rosnie na takiego urwisa .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już się nie mogę doczekać jutrzejszego badania 🙂 Trzymajcie o 16 kciuki za malucha, może się przy okazji ujawni czy jest chłopcem czy dziewczynką, choć trochę jeszcze wcześnie, ale 2 moje koleżanki właśnie na genetycznym USG w 14 tygodniu się dowiedziały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zelazna trzymam kciuki za Twojego malucha 🙂
Odnosnie plciu masz racje,ja bylam w niespelna 12 tygodniu na usg i lekarz powiedzial,ze w 14 tyg powiedzial by nam juz jaka plec,a narazie dziecko jest troszke za malutkie. Jednak wstepnie wskazuje na dziewczynke,ale mowi ze jeszcze moze cos wyrosnac miedzy nozkami i musimy poczekac do kolejnego usg. Ja nie moge sie juz doczekac kiedy dowiem sie jaka plec,choc jest mi obojetne czy bedzie to chlopiec czy dziewczynka oby bylo zdrowe 🙂 Jednak moj narzeczony marzy o chlopaczku i mysl o dziewczynce narazie do niego nie dochodzi hehe

Daj jutro znac jak poszlo, na pewno bedzie dobrze. Trzymam kciuki za malca 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...