Skocz do zawartości

Witam | Forum o ciąży


Agateczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie 🙂 Jakoś poczułam się lepiej czytając wasze wpisy. Ja 17 września mam usg genetyczne. To moja druga ciąża, ale pierwszą poroniłam, także bardzo się denerwuje czy wszystko będzie dobrze. Myślę, że pozytywne myślenie daje dużo, więc staram się nie denerwować. Jak któraś przeczyta to wcześniej to proszę o trzymanie kciuków za mnie i mojego małego Trola (tak mój mąż jest fanem gier komputerowych i jakoś tak się przyjęło :P) Pozdrawiam wszystkie MARCÓWECZKI!!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witamy Cię annagor 🙂 wszystko napewno będzie dobrze.
A dziewczyny mam pytanie czy to usg prenatalne w 13 tc jest robione przez brzuszek czy przez pochwę? Bo ja jak ostatnio byłam na usg u mojego lekarza to słabo przez brzuch było widać no i robił przez pochwę. I jeszcze jedno pytanko 😁 Mój mąż może ze mną wejść?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ajisija, usg przez pochwę robią jak nie masz pełnego pęcherza, bo wtedy rzeczywiście przez brzuch niewiele widać. Jak byłam na ostatnim usg, to myslałam, że nie wytrzymam, bo wypiłam całą butelkę wody godzinę wcześniej, ale obraz rzeczywiście był wyraźny i nie było potrzeby,aby robic badanie przez pochwę. 12.09 mam usg genetyczne, gina mówiła, ze będziemy robić i przez brzuch i przez pochwę,więc tez mam przyjsć z pełnym pęcherzem.

Ja zawsze chodzę z mężem, to przecież nasza wspólna radość, nie puściłby mnie samej 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kupiłam 2 pary spodni ciążowych w H&M, bo już ciasno mi było, na wadze nic więcej. Mama i wszyscy naokoło mi mówią, że coś za szybko mi ten brzuszek wychodzi.. eh no trudno 😉 przeżyje. jeżeli chodzi o staniki to dzisiaj chciałam kupić, ale nawet miseczka D była za mała więc się załamałam i narazie pochodze w bardotce którą kupiłam w sobote.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie spojrzałam na internet i rzeczywiście każdy inaczej pisze 😜 Ja raz byłam z pustym pęcherzem i rzeczywiście niewiele było widać, może na genetycznym jest inaczej,a może zależy to od sprzętu... Tak czy owak już sie nie mogę doczekać przyszłej środy - usg genetyczne... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No zobaczymy jak to będzie, pójdę z półpełnym:P a tak ogólnie to piesi już stanęły w miejscu. Teraz noszę D i jest ok 🙂 już się przyzwyczajam powoli że mam piesi haha:P A w resztę ubrań narazie się mieszczę 🙂 bez problemu w sumie
A tak ogólnie dziewczyny co myślicie żeby otworzyć jakieś nowe wątki? Ja proponuję może tabelkę zrobimy która kiedy rodzi albo założymy wątek z brzuszkami i będziemy tam umieszczać zdjęcia 🙂 Powiedzcie dziewczyny co o tym sądzicie? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Popieram wątek brzuszkowy. Mój widać już bez dwóch zdań, niestety nie pomyślałam o zdjęciach sprzed brzucha do porównywania, ale trudno, mam wrażenie że jest ogromny pamiętając jaki był przed ciążą 🙂
Część osób mówi mi, że brzuch mam mały jak na ten etap, niektórzy, że normalny, a inni, że duży, więc to bardzo subiektywne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie nowo przybyłe marcóweczki!
Ja wczoraj byłam na USG genetycznym i wszystko jest dobrze, wyniki prawidłowe, nic na ten moment niepokojacego nie zauważono. Kamień z serca!!! Maluszek ma już 6,7cm i na podstawie pomiarów ginka przesunęłą mi planowana date porodu z 17 na 14 marca. USG miałam robione przez brzuch, ale przy rozpoczęciu badania maluch był usytuowany w zła stronę w stosunku do sondy ,ze go nie było zbytnio widać, więc już planowała wprowadzić ja do środka kiedy się obrócił i można było wszystko dokładnie pomierzyćb:-) O pęchęrzu nic przed badaniem nie wspominała więc nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie, moze to o sprzęt chodzi?. Mało tego przeżyłam małe zaskoczenie bo już mi powiedziała ,że to na 90% chłopaszek będzie- zupełnie sie nie spodziewałam ,że juz będzie można określić płeć ale nawet obecny ze mna na badaniu dumny przyszły tatuś stwierdził ,ze tez zauważył psitoszka he he he ciekawa jestem czy to sie potwierdzi na kolejnych USG? Co do wagi to ja wrzuciłam juz 2 kg, za co moja ginka mnie trochę pogoniła bo według niej normalny i zdrowy przyrost wagi w ciązy to 2 kg do 20 tygodnia. Brzuchol juz mi się lekko uwydatnił ale cały czas bez problemu dopinam sie we wszytkie portki. No i pożegnałam się ze wszelkim mdłościami jakis czas temu i faktycznie czuje że sie fajny okres ciąży zaczął :-)
Pozdrowionka i trzymam kciuki za wasze badania- macie jakieś fotki z USG, może byśmy je zamieściły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nowe marcowe mamusie !
Ja na troszke ucichłam,bo walczyłam ze złymi wynikami moczu do tego doszla mi kolka nerkowa(nie życzę nikomu) jestem teraz w trakcie leczenia, mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze.

Mi rowniez nudnosci ustały oraz wieczne uczucie ssącego głodu troszke się zmiejszyło. Przytyłam równno 1 kg hehe 😉 ale za to brzuch juz coraz bardziej widoczny, nie dopinam sie w spodnie sprzed ciazy,ale w koncu wczoraj kupilam w HM ciazowe jeansy 🙂 Mam pytanko do Was, słyszałyscie o "rogalach" tej poduszcze ciążowej? ja właśnie kilka dni temu zamówiłam ją na allegro i czekam az ja w końcu dostane 🙂 Poducha podobno super,szczegolnie gdy brzuch jest duży,daje ogromna ulge podczas spania, leżenia. Później podobno sprawdza sie przy karmieniu dziecka. Macie taka poduchę lub myślałyście o jej zakupie?Ja juz nie moge sie doczekac aż ją w końcu przetestuje 🙂 bo czytałam o niej wiele dobrego.

PS. 1 pażdziernika w końcu dowiemy się jaka będzie płec naszego dzidziusia!!! 🤪

Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam poduchę-rogala z podkładką pod plecy i też jest świetny. W nocy do spania, wieczorem jako podkładka pod plecy. 😜 Tylko mąż zazdrosny 😁 Jutro mam USG genetyczne, trzymajcie kciuki, z jednej strony nie mogę sie doczekać, z drugiej sie denerwuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!
Ja tydz temu mialam usg i tez wszystko ok - chyba bedzie chlopak 😉 zdecydowanie cos dynda miedy nozkami hehe ale gin mowi ze to moze pepowina, takze zobaczymy... 😉 jezeli chodzi o kg to mi przybylo juz 5! i co mnie zdziwilo gin powiedziala, ze wcale nie duzo - normalnie jak do tej pory... nie chce nawet myslec co bedzie pozniej....
Moj synek wlasnie skonczyl 13 msc - cala ciaze spalam na senmacie- troszke inna (wg mnie lepsza niz rogal) poducha i do karmienia pozniej rewlacyjna 🙂 takze polecam 🙂)
Pozdrowionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny chyba mnie przekonałyście żeby kupić taką poduchę 🙂 Bo mam problemy w nocy, nie umiem spać a zawsze spałam na brzuchu co za niedługo będzie niemożliwe 😞 A później po cc będzie mi łatwiej karmić maluszka:P Tak myślę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...