Skocz do zawartości

Witam | Forum o ciąży


Agateczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja 2,5 kg do przodu. dzis bylam u lekarza rodzinnego , poniewaz cisnienie od wczoraj 70/50 strasznie slabe, ale ogolnie moje stale to 90/55 takze pani dr powiedziala,ze poprostu terqz wiecej krwi serdce musi pompowac i stad te moje senne dni i zmeczenie z powodu tego ciśnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej
może któraś mamusia z forum skorzysta 🙂

Sprzedam
matę edukacyjną Fisher Price RAINFOREST, aukcja od 1zł
do tego gratisy:
-krem Nivea Baby
-termometr do wody
-śpioszki z napisem " trochę z taty, trochę z mamy, cudny dzieciak ukochany"
http://allegro.pl/mata-edukacyjna-fisher-price-rainforest-gratisy-i2681126432.html

w tym tygodniu wystawię jeszcze ubranka więc zapraszam do dodania mnie do ulubionych.
oraz do obejrzenia moje biżuterii:

http://www.garnek.pl/agabary/a

Zapraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam serdecznie marcoweczki jestem tutaj nowa moge sie do was przyłączyć .

To jest moja druga ciaza piersza niestety poronilam było to w marcu tego roku,ale udało sie i noszę pod serduszkiem małego człowieczka ....
Obecnie przebywam w Londynie chociaż wolałabym w Polsce ....
Nie pracuje ze względu ze wykonywalam prace fizyczna siedzę w domku i zajmuje sie obecnie przeprowadzka,której sie nie moge doczekać bo mam dosyć dziewczyny mojego szwagra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Eterka 🙂 Znam Twój ból .wiem co to stracić ciąże .oraz także mieszkam w uk i też bym chciała mieć prowadzoną ciąże w Pl .Ale cóż ,trzeba wierzyć że tym razem się uda i sobie jakoś radzić 🙂 Dużo pomyślności na czas trwania tego pięnego stanu 🙂 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesć Babeczki,

Spokojnie, ja jestem żywym przykładem, że mimo jednego poronienia kończy się wszystko dobrze. Mam już jednego szkraba, a teraz drugi w drodze. Najważniejsze to być dobrej myśli i nie panikować na zapas, wiem, że to bardzo trudne. Uściski dla wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziurka, z jednej strony, to moze i dobrze, że cicho, bo to oznacza, ze wszystko u wszystkich w porządku i nie ma nic ciekawego, czym można by się podzielić 😉 Mi w tym tygodniu bardzo brzuch urósł, od poniedziałku przytyłam 1kg, mam wrażenie, że skóra na brzuchu w końcu pęknie. Gdyby nie kremy na rozstępy i balsamy, to chyba bym szału dostała.. 😜

Odliczam dni, bo postanowiłam pracować do końca tego miesiąca. Potem zadbam o męża i domek. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny!
Nie wiem czemu tak jest ale od jakiegos tygodnia nie mogłam w ogole dodac posta na forum,pisało,ze serwis przechodzi modernizacje i byłam pewna,że Wy tez nic nie dodajecie.jednak dzis w koncu udalo mi sie tutaj zalogowac i widze ze jednak od kilku dni normalnie pisalyscie na forum.

Jesli chodzi o mnie to przytyłam 4 kg 🙂 W poniedzialek bylam na USG dzidzia okaz zdrowia no i wyglada na dziewczynke, jednak na 100% dowiemy sie 26 pazdziernika na polowkowym 🙂 Wiec jak narazie wyglada na to,ze wszyscy sie mylili mowiac ze na pewno bedzie chłopak :p Odnosnie moich krawień to chodz krawiłam tylko 1 dzien to okazalo sie ze sporo mam krwi tam "w srodku" gin oczysciła mi pochwe co bylo dosc bolesne i powiedziala,ze wyglada na lekka nadżerkę.Po oczyszczeniu mialam tez zrobiona cytologie,zobaczymy co tam wyjdzie. Dostałam globulki dopochwowe,ktore zaczne brac od poneidzialku. No i znow duphaston na podtrzymanie ciazy, ze wzgledu,ze mam czeste mocne bole brzucha. Ale na szczescie z dzidzia wszystko dobrze tylko ze mna same problemy, ale ja tam sobie rade dam,wazne zeby maluch byl cały i zdrowy.

Ja tez mam ta piłke od wczoraj i zaczelam rozne lekkie cwiczenia,naprawde super rozwiazanie,szczegolnie do siedzenia i wlasnie tego krecenia miednica. Ale jak narazie najbardziej zainteresował sie ta piłka mój pies,wiecej na niej cwiczy niz ja 🙂 Mam nadzieje,ze ta pilka przetrwa to jego nadmierne zainteresowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja właśnie wróciłam ze spotkania z położną.Miałam dziś pobraną krew na oznaczenie syndromu downa.W ciągu 2 tygodni maja przyjść wyniki -i okaże e sie jakie jest ryzyko małe czy duże....Teraz trzeba uzbroić sie w cierpliwość 🙂 Pozatym sprawdziła mi ciśnienie ,próbkę moczu ,posłuchała bicie serduszka,póki co wszystko ok.teraz tylko czekać do scanu połowkowego...jeszcze ponad 3 tyg:/ dla mnie to jak wieczność
Natalia mam nadzieję że będzie ok i bóle brzucha miną.Najważniejsze że dzidzia cała i zdrowa 🙂
Trzymajcie się dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, ja wczoraj byłam na USG takim dokładniejszym, jeszcze na 3d było za wcześnie, ale serduszko, nerki, kręgosłup, kończyny sprawdzone, więc jestem spokojniesza 🙂 No i doktor zauważył penisa! Podobno już jest to pewne, więc będzie chłopak 🙂 A mąż chciał córeczke 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zelazna super wiesci 🙂 🙂 Znasz juz płeć, ooo jak ja ci zazdrosze hehe jak stwierdzony chłopak to raczej sie nic nie zmieni bo u dziewczynki to zawsze cos tam miedzy nozkami moze sie jeszcze pojawic hehe
och to powinnysmy sie zamienic, u mnie prawdopodobnie wskazuje na dziewczynke,a narzeczony marzy o synku 🙂

Targiel Ty sie tam kuruj, mleko z miodem, jakis czosnek i wyzdrowiejesz. No niestety przed nami jesien i zima i jakos musimy sobie radzic,bo pewnie nie raz jakies przeziebienia złapiemy,oby nic powazniejszego.

Madziurka na pewno bedzie dobrze,u mnie wyniki z krwi na zespol downa i te inne choroby genetyczne wyszly super,malenkie ryzyko.U Ciebie na pewno bedzie tak samo 😉 I rozumiem co czujesz ze 3 tyg do polowkowego to wiecznosc. U mnie tez rowne 3 tyg czekania na połowkowe i nie wiem czy wytrzymam hehe Chciałabym już zobaczyć dzidzie, co tam porabia w brzuszku i wkoncu upewnic sie czy to na pewno dziewczynka,czy moze jednak jakis siusiaczek sie wyłoni hehe Byłby to najlepszy prezent urodzinowy dla mojego narzeczonego,bo urodziny ma za 2 tygodnie 😉

Dziewczyny powiedzcie jak tam ruchy dziecka, czujecie je? Ja pierwszy raz poczułam w 15 tc i zazwyczaj sporadycznie, zawsze pozno wieczorem, a teraz od jakiegos tygodnia to dzieciaczek tak mnie kopie ze czasami az wytrzymac nie moge,coraz czesciej i mocniej. A jak to u Was wyglada?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeżeli chodzi o mnie cały dzień czuć dzidziusia. Równiez najgorzej jest wieczorem, przeczytałam ostatnio, że jak my jestesmy zmęczone ona się świetnie bawią i nie chcą iść spać. Natalia u mnie też czasami sa bardzo bolesne najgorzej jak mam pełny pęcherz i czuje na niego ucisk ;/ Wczoraj wieczorem naprzykład przez godzine miałam go po prawej stronie brzuszka i aż mi się źle leżało! Koszmar, nic nie pomagało nie chciał zmienić miejscówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale Wam zazdroszczę 🙂 nawet tych bolesnych kopniaczków 🙂 Ja jeszcze nie czuję żadnych ruchów a chciałabym bardzo 🙂 🙂 🙂
Jeżeli chodzi o przeziębienia to właśnie ,na wczorajszym spotkaniu położna zaproponowała mi szczepionkę przeciwko grypie,,orientujecie się czy to jest niegroźne???????? oni tu zachwalaja sobie ,tak myśle że skontaktuje się może z moim ginekologiem z Polski i spytam o porade ,nie chcę aby w razie czego wystąpiły jakieś komplikacje.
Natalia -ja mam 3 dni po Tobie scan połówkowy ,jeszcze zostało trochę ,,,:/ ,mój mąż chciałby chłopca i dziewczynkę i również jak ja nie może doczekać się usg.A urodziny tez ma w październiku 🙂 Ale się śmieje że jak będzie wszytko ok to i tak ja bedę mieć najpiękniejsze urodziny w swoim życiu 🙂 🙂 Jestem z marca ,dokładnie 27 ,i wczoraj nawet położna się śmiała jak dobrze pójdzie i dzidzi sie nie bedzie śpieszyło to może poczeka do mamusi urodzinek 🙂 Super by było 🙂 Ale najwazniejsze żeby wszystko było ok i dziecko było zdrowe a te kilka dni będzie nie zrobi różnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziurka i tak bedziesz miala super oryginalny prezent urodzinowy, nawet jesli nie trafi sie konkretnie w ten sam dzień,ale zawsze to ten sam miesiąc 🙂 Ja za to licze,ze dziecko urodzi się 13.03.2013 i bedzie mialo taka ciekawa date urodzenia, ze wzgledu,ze ja jestem 18.08.1988 wiec byloby smiesznie ja same ósemki a dzidzia trójeczki :p nawet na 2 usg wyszla mi wlasnie taka data porodu i taka mam wpisana w karcie ciąży,ale ze na genetycznym przesuneło sie na 10.03 to tak sobie jakos wbiłam w glowe ten 10.03 ale zobaczymy co to bedzie.

Co do szczepienia przeciwko grypie, w ogole za granica jest to rzecz normalna i popularna.Tak jak mowisz w Uk,ale tez Niemcy, Skandynawia, USA tam to normalne,wrecz zalecane kazdej kobiecie której ciaza wypada na okres jesienno-zimowy. Nie mam pojecia czemu w Polsce jest to tak mało popularne.Nie mam pojecia,czy moga byc jakies powiklania biorac taka szczepionke,szczerze mowiac nic o tym nie slyszałam. Nie wiem czy ja bym sie zaszczepiła,musialabym wlasnie uslyszec od lekarza plusy i minusy takiej szczepionki i w ogole zasiegnac informacji na ten temat.Kto wie moze i podpytam. Za granica zazwyczaj zalecaja taka szczepionke robic w pazdzierniku i poczatek listopada.Daj znac jak dowiesz sie czegos wiecej na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny 🙂 ależ miałam problem zalogowania się na forum ... modernizacja ??

widzę , że dużo ciekawego u Was słychać. U mnie dzidziuś też pięknie się rusza, szczególnie wieczorkiem i jak leże plackiem 😁 choć wczoraj jak byłam w pracy tak fikał , że musiałam wstać od kompa i pójść na spacer 🙂
haha tak w ogóle to mój brzuszek jest widoczny , przytyłam już 4kg..

@Madziurka przedzwoń do ginka o ta szczepionkę, na chłopski rozum nie powinno się szczepić w ciąży. Ja się nie zaszczepiłam ! teraz jesień i okres przeziębień. Najlepeij zapobiegać - domowymi sprawdzonymi sposobami , niż się leczyć.

Uff ja skan połówkowy mam 17.10 i nie mogę się doczekać. Ostatnią wizytę miałam 12.09 i wyliczam dni do kolejnej środy 😁 ciekawe czy potwierdzi się że mam w brzuszku dziewuszkę :P mój mąż strasznie ucieszył się że będzie miał córę. Ale przecież dla nas Ciężarówek najważniejsze jest zdrowie naszych "dzidziów" 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Mam pytanko do Was dziewczyny ,czy któraś z Was odczuwa bądź odczuwała bóle podbrzusza? Od dziś tak zaczeło mnie pobolewac podbrzuszę ,tzn bardziej tak wyskoko w pachwinach takie uczucie jakby ciągniecie. martwię się tym gdyż nie moggę się wybrać prywatnie do lekarza ,a tu jak spytałam położnej napewno uzyskam odpowiedz że wszysto wporządku. Jutro zadzwonię do lekarza swojego o tą szczepione i przy okazji o te pobolewanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziurka ja bóle podbrzusza mam od początku ciąży.Podobno na początku ciazy jest to normalne.Rozciąga się macica itp ale pożniej powinny minąć.U mnie nie mineły.Mam rózne bóle,czasami przypominają bóle miesiączkowe, czasami są to bóle kłujące, a czasami ciągnące-nie wiem jak to opisać. Moja gin powiedziała,ze to nie jest do końca normalne i dostałam lek na podtrzymanie ciąży,ale w sumie tez dlatego,że zdarza mi sie plamić na brunatny kolor. Z dzidzią u mnie okej,gin badała mi macice to podobno trzyma mocno i jest super,ale jednak te bóle brzucha ją nie pokoiły stąd ten lek.Z tym,że ja bym nie nazwała moich bóli,ze wystepuja w pachwinach a raczej typowo w podbrzuszu,czasami bok brzucha,a czasami obejmuja caly brzuch. Najlepiej zadzwon skonsultuj się.A jak dasz rade zrob USG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was serdecznie. Chciałam się przywitać jako nowy użytkownik 🙂 Wcześniej śledziłam wasze posty, postanowiłam do was dołączyć 😆 Jestem w 15 tygodniu i jestem ogromnie szczęśliwa 😁 . Miałam już dwa badania USG , w wolnym czasie załączę zdjęcia w temacie naszym zdjęć USG 🙂 Brzuszek widać , dawne ubranka pożegnałam już w 2 miesiącu 😮 Dotychczas przytyłam 3 kg - mam nadzieję że mieszczę się jeszcze w normie. Oczywiście jak najbardziej zależy mi na zdrowiu dzieciątka. Płci jeszcze nie znam - ale intuicja mówi mi ze chłopczyk 😜 . Następne badanie mam 15 października na które czekam z niecierpliwością 🤪 Wszystkie was serdecznie pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...