Skocz do zawartości

Witam | Forum o ciąży


Agateczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Natalia24 mi wymioty i mdłości przeszły po 16 tc ale czasem jak wstaje z samego rana np. na badanie krwi i jak nic nie zjem to od razu mam odruch wymiotny i mnie mdli więc profilaktycznie zawsze przed wstaniem z łóżka jem dwa biszkopty i jest ok 🙂 najgorzej jak trzeba iść na badania na czczo :/

U mnie wszyscy od początku stawiali na chłopaka z usg wiem że będzie dziewczynka ale wszyscy i tak mówią że wyjdzie chłopak hahahha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wymiotowałam kilka razy dziennie od 8go do 17go tygodnia, potem zaczęło się to stopniowo zmniejszać, było bardziej nieprzewidywalne, bo nie miałam nudności, tylko nagle musiałam zwymiotować. Teraz zależy od dnia, czasem wymiotuje, ale są takie dni, że mam całkowity luz i ani nudności ani biegania do toalety 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Targiel udalo sie? jak maluszek?

Natalia hehe synek moj wazyl 3,450 i mial 58 cm - tak normalnie a cala ciaze wydawalo sie ze bedzie ponad 4 kg 😉) Maz moj przy porodzie wazyl ponad 4 kg 😁 za to ja 2.600 takze to nie ma znaczenia 😉
pytaj sie lakarza przy nastepnej wizycie ile wazy 🙂) zreszta Ty jestes drobniutka to dzidzia tez moze taka byc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Menorka jak napisalas, ze Tobie przeszlo jak zmienilas wytaminy to ja tez pomyslałam,ze moze wrocily mi te nudnosci bo zaczelam łykac antybiotyk,który ma okropny zapach i smak i często w ciągu dnia mi sie nim jeszcze odbija;/ Kierzkar pisalas ze z rana jesz dwa biszkopty i nudnosci cie nie łapią,ja zawsze tez cos jadlam z rana, a to banana albo cos innego,ale mowie w tym II trymestrze nic to nie dawalo 😞 wczoraj kolezanka jeszcze mi doradziła,żebym sprobowała zjeśc cos z rana bardzo bardzo słodkiego, jesli oczywiscie nie odrzuca mnie od slodyczy.A ze w II trymestrze na slodkie nawet mam ochote,bo na poczatku ciazy to nie moglam patrzec na slodycze, wiec dzis rano szybko zjadlam 2 kawalki ptasiego mleczka i rzeczywiscie o dziwo,nie zalapay mnie te nudnosci. Sproboje tak samo jutro zrobic i zobaczymy, a za kilka dni juz koncze ten okropny antybiotyk i moze wtedy w ogole mi przejdzie 🙂

Ah dziewczyny zazdroszcze Wam,ze wiele z Was juz po polowkowym, ja jeszcze 6 dni do połówkowego 😁 zobaczymy jak tam moje dziecie sie trzyma 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Targiel szczerze Ci współczuję tych męczących wymiotów.Ja od początku ani razu nie wymiotowałam ,nie wiem co to poranne nudności,czasem zrobi mi sie niedobrze przy myciu zębów ale po chwili ustępuje.Mnie natomiast teraz łapią od czasu do czasu bóle brzucha ,może nie jest to ból ale takie dziwne uczucie pełnościw brzuchu:/ Za 9 dni usg i mam nadzieję że dowiem sie czegoś co mnie uspokoi . Zdecydowanie za mało tych wizyt kontrolnych (usg) jak będzie wszysto ok to już będzie ostatni scan :/// Ale co zrobić ?.......co kraj to obyczaj .
POZDROWIONKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze współczuję Ci Targiel tych wymiotów 😞 ...

ja miałam tylko nudnośći, może ze dwa razy mnie przeczepało ale to mi wystarczy .. :P teraz nie mogę powiedzieć że całkowicie zniknęły, czasem mi nie dobrze , ale o różnych porach dnia, u mnie jest to raczej spowodowane głodem . Choć co godzinkę latam robic coś do jedzenia, to i tak mam wyrzuty że dziecku robie krzywde jak czuje te ssanie... Wy tez tak macie? to też jest masakara..

zjesz coś i tu znów pustka w żołądku i tak na okrągło. A ja w pracy mam ciągle stały kontakt z ludźmi i szybko się pracownicy zorientowali co do mojego stanu, bo jak nie do WC to do kuchni kurs obierałam :P haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do mojego połówkowego jeszce dodam, że ginek nie obliczyła długości córci bo na tym etapie podaje się wagę i rozmiar poszcególnych organów i odnóży :P ale mała łapie się w normie. Na końcu badania, oprócz fotek i filmu z usg , dostałam taką tabelkę gdzie piszą ile mierzą poszczególne rzeczy u dziecka i jak to się ma do normy. Norma ta jest dość szeroka, bodajże 2 tyg +/- są te granice.
Końcowy wynik z usg miałam taki że 2 dni do przodu usg pokazywało termin rozwiązania, ale za 2msc będzie to dokładniejsze i wtedy będę się nastawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Targiel ja niestety wiem jak się czujesz, oby Ci się poprawiło, tak jak mi, bo mimo, że wciąż są 2-3 dni w tygodniu z wymiotami, to nie tak nasilone jak jeszcze niedawno, mam nadzieję, że przejdzie nam całkiem i ciąża nie będzie aż tak obrzydliwie nam się kojarzyć do końca.
Teraz dokuczają mi jeszcze zaparcia coraz częściej, takie po 2-3 dni. A bóle brzucha też czasem mam, bardziej ciągnięcie, myślę, że to macica się rozciąga i stąd to uczucie.
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was kochane po długiej przerwie . Oczywiście nadrobiłam wszystkie posty 🙂 W poniedziałek byłam na wizycie kontrolnej. Lekarz mój ma u siebie w gabinecie USG ale tym razem powiedział , że zbada mnie ogólnie bez USG. A tak bardzo liczyłam , że zobaczę mojego skarbusia 😞 i że może poznam płeć ..ale widocznie tak miało być . Ale lekarz poinformował mnie że za miesiąc będę mieć USG więc tym bardziej nie mogę się już doczekać , czy aby na pewno wszystko w porządku. Zmieniłam witaminki z Prenatal Classic na Doppel herz activ mama , ponieważ po Prenatal zawsze brało mnie na wymioty. A tak po za tym jestem szczęściarą , ponieważ mdłości i wymioty mnie nie męczą już 😆 No chyba, że trzeba iść na badania na czczo , ojj to wtedy jest cieżko 🥴 . W poniedziałek odbieram wyniki morfologii i moczu , mam nadzieję , że wszystko będzie w normie 🙂 Wydaje mi się , że czuje ruchy dzidziusia 😁 , po prostu wiem że to nie są gazy aaaa...coś tam w brzuszku się dzieje , zazwyczaj wieczorem i w okolicach prawej strony brzuszka 🙂 Czy wy również miałyście odczucie , jakby wasz brzuszek to był balonik i ktoś wysysał wam powietrze w pewnym miejscu ? Po raz pierwszy coś takiego czuje 😜 Ogólnie czuję tak jakby ciężkość brzuszka. Wy kochane wyczekujecie połówkowego za kilka dni 😆 a jaa uhuhu jeszcze ponad 3tygodnie 😲 i też mam ochotę na wielki szał zakupów , ale na czas obecny tylko sobie obserwuje witryny sklepowe i ofertę allegro 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziurka dlaczego to już ostatnie twoje usg ?? kurcze ja bym chyba nie wytrzymała :/

Targiel z tymi wymiotami to współczuje jak przypomne sobie początki to tragedia całe dnie w łóżku nie mozna było normalnie funkcjonować :/ podobno jak wymioty długo trzymają to na chłopaka moje dwie koleżanki wymotowały do 6 miesiąca i urodziły chłopców no ale to tylko takie babcine przesądy u mnie wszystko wskazywało na chłopaka a będzie dziewczynka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kierzkar w uk jest tak że ma się dwa scany.Pierwszy miedzy 12 a 13 tyg a drugi w okolicach 20 tyg i tyle;/ Ja miałam pierwsze usg w 6 tyg ale to dlatego że moja ostatnia ciąża była pozamaciczna i miałam usuniety jajowód i dlatego potraktowali mnie inaczej aby sprawdzić czy ciąża prawidłowo jest umiejscowiona . Własnie to mnie martwi że w Polsce co miesiąc sa wizyty i jakoś można wytrzymać ten miesiąc czasu 🙂 a tutaj jest niestety inaczej 😞 i Najgorsze że jest to że nie ma badania ginekologicznego i jakby coś się działo z szyjką to jak w porę wczesnie zareagować .Trzeba być poprostu dobrej mysli 🙂 Są tez prywatne przychodnie które wykonuja usg ,więc napewno te w 20 tyg nie bedzie moim ostatnim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja tak troche na inny temat :P
Znalazlam fajny artykuł, nie wiem moze widziałyście, ale jesli nie to moze komus sie przyda. Ja zamierzam z niego skorzystać. Co prawda dopiero na okres karmienia piersią 🙂
Ostatnio przegladalam staniki do karmienia i przyznam,ze sa nieciekawe, a tak w łatwy sposob mozna stworzyc swoj wlasny 🙂

http://stanikomania.blox.pl/2009/01/Zbuduj-sobie-karmnik.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoro wyleciala ci taka jakby ropa to mozliwe,że to to ten wyciek siary,podobno czesto sie to zdarza i jest to rzecz normalna. Niczym specjalnym nie smaruje,ale zawsze po kapieli smaruje sie balsamem MUSTELA przeciw rozstepom i wtedy tez kremuje nim piersi,wiec chcac niechca brodawki i sutki tez zostaja posmarowane. Czyli lepiej omijac ta okolice brodawek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmm mysle ze to nie zadna ropa tylko siara. niektorym kobietom po prostu szybciej wycieka. moja siostra tak miala. mi w poprzedniej ciazy w ogole nie wyciekla az do porodu.
Natalia jesli chodzi o mustele to jest specjalna do piersi, ktora mozna stosowac nawet podczas karmienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciesze sie ze wam sie podoba ten artykul 🙂 Musze chyba wlasnie zainwestowac w ten typowy krem do biustu.

Nie wiem jak tam u Was dzis,ale u mnie za oknem szaro,buro i ponuro. Leze dzis caly dzien w lozku,pelno mam okruchow po biszkoptach,bo wlasnie zaraz skoncze jesc 2 paczke :P a w tv ogladam "ciaże z zaskoczenia" a o 15:30 "Porodowka" hehe 😁 i tak sobie mule dziś 😁 Ttak poza tym to polecam te 2 progarmy szczegolnie porodowke. Leci na TLC chyba codziennie oprocz weekendow 🙂 i choc czasami na te porody nie moge patrzec to jednak dzieki tej "Porodówce" wielu rzeczy sie dowiedzialam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zachowanie piersi opisane przez Was jest jak najbardziej normalne. Przezroczysty płyn, który wylatuje to siara. Przez pierwszą dobę po porodzie zazwyczaj karmimy nasze maluch tylko siarą, potem zaczyna się na dobre produkcja mleka.
Jest to dobry omen bo duża szansa, że będziesz mogła karmić, ale niestety nie 100 Smarować całe piersi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...