Skocz do zawartości

Witam | Forum o ciąży


Agateczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hejo 😁 widzę że tematy coraz poważniejsze hihi 🙂 ja u siebie również zauważyłam taki niby płyn z piersi, juz chyba w 14/15 tyg. ale byłam już po lekturze któregoś z babskich poradników i się nie wystraszyłam. Natomiast lekarz i poradniki zwracają uwagę żeby nie masować piersi i sutków zbyt "intensywnie" , bo to poprostu pobudza ich pracę i mózg może to zrozumieć jako chęć wywyołania laktacji. Dla mnie brzmi to dość przekonująco... Dlatego smarując piersi np. mustellą 3ba to robić dość delikatnie :P a co do kremów faktycznie Mustella jest bardzo dobra, moja koleżanka smarowała nim brzuch i ma gładziutki, gorzej z tyłkiem , w którego nie chciało jej się kremu wklepywać :P 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Znam tą stronke, jest bardzo fajna, szczegolnie przez to,ze sa te filmiki 😁

Co do wyciekow siary to targiel naprawde nie ma co sie zamartwiać.Jesli siara wycieka w II lub III trymestrze to podobno normalne. Z tym odklejaniem łozyska to rzeczywiscie jest to prawda,że może byc tego oznaka,ale chyba przedewszystkim w I trymestrze kiedy są właśnie najwieksze szanse na poronienie. Poza tym bylas u lekarza,zobaczylby cos na USG,ze jest nie tak.

Jesli chodzi o rozstepy to sie zgadzam,ze jesli ktos ma sklonosci to rzaden cud krem nie pomoze,ale zawsze moze ewentualnie zmniejszyc ich powstawanie.Na pewno nie zaszkodzi,a moze cos pomoze.Przyznam sie wam,ze ja sie strasznie boje jak to bedzie z moja skórą po ciaży.Głownie smaruje brzuch,plecy,boczki i piersi,a a jak mi sie chce to posladki biodra i uda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziweczyny, nadrobiłam kilka stronek zaległości 😉
wyciek z piersi to na pewno siara. ja w tym momencie zauważam takie zaschnięte żółtawe coś (w bardzo małej ilości) na sutkach bądź jednym z nich. nawet ostatnio na ciemnym staniczku od wewnątrz było troszkę.
piersi przygotowują się do karmienia i produkują pokarm. już niedługo zamiast zaschniętej siary, będą mokre plamy, w poprzedniej ciąży zaczeły mi się pod koniec 6 mc-a.

a ja jutro mam połówkowe, trzymajcie kciuki żeby z dzidzią było wszystko ok
pozdrówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Black_orchid trzymam kciuki, mocno 😉

Ja wiem,że mam skłonności do rozstępów, bo w okresie dojrzewania, gdy z anorektyczki stałam się kobietą, porobiły mi się straszne rozstępy na pośladkach. Teraz używam kremu, który kupiłam w Douglasie firmy Clarins Stretch Mark Control i narazie nie mam ani śladu, skóra gładka i przyjemna w dotyku. Zobaczymy po ciąży.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Targiel moje młode tez wczoraj mialo czkawke, rzeczywiscie fajne uczucie,rytmiczne łaskotanie 😁

black_orchid ja rowniez trzymam kciuki za Ciebie i twojego maluszka, daj nam wszystkim znac jak juz bedziesz po 🙂

Menorka ja mam tak smao jak ty, w okresie dojrzewania nabawiłam się rozstepow na posladkach, nie jakis strasznych,ale jednak sa i po kilka na wewnetrznej stronie ud. W innych miejscach nie mam, ale okres ciazy przeraza mnie pod wzgledem rozstepow. Mam nadzieje,ze bede miala tak jak moja mama,czyli wlasnie wylacznie te posladki,ona po 2 ciążach (z czego jedna była w wieku 21 lat a druga w wieku 40 )ma tylko i wylacznie rozstepy na pupie. Na brzuchu,czy piersiach w ogole. Oby i ze mna tak bylo, no ale to sie okaze 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 😁
Jestem tu nowa, jednak czytam wasze posty i powiem wam, że pomagają się odstresować.
Idę jutro na drugą wizytę gin.
na pierwszej było widać 4 mm pęcherzyk ciążowy i lekarz określił to na 4/5 tydzień. więc ciekawe co jutro zobaczę na usg i czy coś zobaczę....??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Black_orchid zelazna trzymam kciuki za połówkowe i kontrolne spotkanie 🙂 napewno będzie dobrze 🙂
Dziewczyny ale Wam zazdroszczę tych ruchów dzidzi i tej czkawki 🙂 ja póki co nic ,cisza ,nie czuję żadnych ruchów:/ Połówkowe mam dopiero w poniedziałek i mam nadzieję że dowiem się samych dobrych rzeczy 🙂 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dziewczyny ja tez trzymam kciuki 🙂)) dajcie znac jak wrocicie 😉

Co do roztepow to wlasnie albo sie ma albo nie, ja cala ciaze smarowalam mustella brzuch i piersi i nic nie pomoglo, scharatana jestem konkretnie, teraz druga ciaza i jak mi sie przy;omni to sie posmaruje bo i tak juz nic nie pomoze.... ale...takie sa uroki ciazy i macierzynstwa, oczywysicie ze wolalabym ich nie meic i strasznie ich nie lubie ale juz sie przyzwyczailam.. sa niczym gdy patrze na mojego slicznego Synka..a teraz czuje moja malenka krolewne 🙂)) to warte tych rozstepow 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja połówkowe mam dopiero w poniedziałek. W poniedziałek też muszę iść przedłużyć L4, bo dostałam na 2 tygodnie.
Właśnie miałam tak okropny skurcz łydek, że nie umiałam ruszyć nogami i leżałam płacząc do poduszki... Mam nadzieję, że już więcej się on nie powtórzy! ;(

Ja rozstępy też mam na pupie, ale nie z tycia, a z schudnięcia 7 kg w 2 miesiące 😉 takie pasy cieniuteńkie na pośladach.. jak TYGRYS hehe



Co do Nowej na FORUM to ja w 5 tyg ciąży miałam woreczek 16 mm, a równy tydzień później miał 20 mm i zarodek miał 6 mm i biło serduszko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...