Skocz do zawartości

Witam | Forum o ciąży


Agateczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny ale się rozpisałyście przez te 3 dni ale juz nadrobiłam zaległości. 🙂

Gratuluję i synków i córeczek i musze wam powiedzieć, że wróciłam się specjalnie do postów w których pisałyście co wam wyszło z tego testu na płeć na stronie ciazowy.pl i wszystko zostało potwierdzone czyli test wart polecenia dalej 🙂

Ja wczoraj też byłam na wizycie kontrolnej mała ma się dobrze waży 380 g serduszko bije jak należy ale była tak ułożona że nie dało się potwierdzić czy to dziewczynka, a tak bardzo chciałam kolejnego potwierdzenia bo jakies mam dziwne przeczucie że jeszcze może się coś zmienić 😉 słodyczy nie jem w ogóle (a wczesniej nie wyobrazałam sobie dnia bez czegoś słodkiego)wszyscy mówią że wyładniałam, włosy i paznokcie zdrowsze, brzuszek mam szpiczasty więc jak widać to tylko babcine przepowiednie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kierzkar skoro plec z tej stronki sie sprawdzila dziewczynom to jutro zobaczymy jak ebdzie ze mna 🙂 Jestem bardzo ciekawa,bo jesli wyszlo by jednak ze chlopiec (tak jak na tej stronce) to u mnie wszyscy byli by wniebowzięci 😁

Wklejam siatke centylowa,mysle ze fajna rzecz mozna sobie posprawdzac jaki maluch nam sie szykuje :P znalazlam na jakims forum.

Dziewczyny, może Wam się przyda - waga płodu w centylach w poszczególnych tygodniach ciąży (ze strony Mediweb).

Dla dziewczyn, które nie mają jeszcze dzieci i doświadczenia w siatkach centylowych - 10 centyl oznacza, że 10% dzieci waży tyle samo lub mniej, 50 centyl, że 50% dzieci waży tyle samo lub mniej, a 90 centyl, że 90% dzieci waży tyle samo lub mniej. A więc 10 centyl to chudziaczek, 50 centyl to absolutny średniak, a 90 centyl to duże dziecko.

Mozna w sumie założyć, że jeśli na usg w 2 tygodniu dziecko było na 90 centylu, to podczas dalszych również będzie wysoko - można sobie oszacować mniej więcej wagę w następnych tygodniach.

To oczywiście taka bardziej zabawa, a nie wytyczne...

22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl)
23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl)
24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl)
25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl)
26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl)
27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl)
28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl)
29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl)
30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl)

31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl)
32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl)
33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl)
34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl)
35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl)

36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl)
37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl)
38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl)
39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl)

40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl)
_________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Troche sie pobawiłam w to :p nie mam jeszcze wagi mojego malucha to sprobowalam z dzidzia Kornelci i Kierzkar. No i z moich wyliczen wyszło,ze synek Korneli urodzi mniej wiecej z wagą 3400kg a maluszek Kierzkar 2900-3000kg 🙂

Menorka wlasnie czytalam wiele artykułow na temat tych octowych potraw i sama juz nie wiem, gdzie niegdzie pisza,ze to nie ma wplywu,ale warto zastapic zwykly ocet octem jabłkowym,wiec do salatek i tylko gdzie mozna dodaje jablkowy ocet,no ale wiadomo,ze sledzie itp miala zwykly ocet.Musze wlasnie skonultowac sie z moja gin. A mowil Ci lekarz dlaczego unikac octu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczymki,
dowiedziałam się wczoraj od mojej znajomej, która miała prowadzoną ciążę w uk, że nie wszyscy tutaj podają długośc i wagę dzieciaczka, tłumacząc, że do porodu to jeszcze wszsytko się może zmienic. i nie można wprost powiedziec jak dziecię bedzie duże.

jak tam u was dzis mija dzionek, ja mam dzis wolne, wiec zaraz zmykam z męzem na miasto. a wieczorkiem mamy randkę z okazji połowy ciązy. idziemy swietowac do jakiejs restauracyjki 😉
a wy cos planujecie z tej okazji 😉 a niedługo zbliża sie nasza 100dniówka przed porodem, tez trzeba jakos to uczcic, hehe
okazji nigdy nie za wiele...
aha, zdjęcia brzuszka jeszcze nie mogę dodac-mam za mało postow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oo nie wiedziałam o tym occie .. ja wprawdzie nie używam, ale wato wiedzieć. Wydaje mi się jednak, że jaka szkoła takie wnioski. ja byłam zdziwiona jak mi lekarka mówiła żebym owoce ograniczyła, bo mają duzo cukrów ... nie posłuchałam jej :P i wcinam ile popadnie, a szczególnie banany. Ale jak raz jadłam kiwi to koleżanka mi wręcz je z ręki wyrwała... a dr znowu żeby je jeść bo mają błonnik, a wiecie jak on jest teraz potrzebny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Black-orchid gratuluję synka 😁 a ten pomysł z randką jest świetny, mój Mąż mnie wczoraj też zaprosił na rynek w Krak ale musiałam wrócić do domu bo oprócz tego że było baardzo zimno to nagle stałam się strasznie zmęczona.. ale może odbijemy to sobie w weekend 🙂

a jak wy macie z odczuwaniem temperatury? macie napady gorąca ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja na occtowe potrawy mam straszna ochote, nie bede ukrywać,ale oczywiscie nie jem wszystkiego codziennie z octem :P do salatek ocet jablkowy,sledzie jakos podczas ciazy ze 3 razy może jadłam,czesciej ogorki w occie do obiadku 🙂,ale bardziej to mam na kwaśne potrawy ochote, typu kiszone ogórki,kapusta kiszona,a to podobno zdrowe 🙂 Ja mysle,ze mozna jesc wszystko tylko z umiarem 🙂 oczywiscie odrzucając surowe ryby,mieska itp a szkoda bo to akurat też uwielbiam...

Mnie mój narzeczony na połowe ciąży też zabrał do restauracji,ale na obiadek,a pozniej kino 😁 Cieszylam sie jak nie wiem,bo sie nie spodziewałam,a ze odkad jestem w ciazy nie pracuje to kazde wyjscie z domu sprawia mi duzo radosci hehehe
O 100dniach do porodu nie pomyslałam 😜 Moze tym razem ja cos wymysle jakby to uczcić 🙂

Marynia ja tez wcinam owoce, a szczegolnie banany, ostatnio tez dorwałam dobre winogrono w lidlu bez pestek. Ale tak jak mowisz co lekarz to inna opinia itp u mnie np Pani Dr wspomniała jedynie o tym,żebym nie piła marchwiowych soków i uwazala na watrobke,ale to nie znaczy,ze podczas ciazy nie mozna jej w ogole jesc,tylko po prostu nie często. Jakby tak człowiek miał każda potrawe analizowac to by sie okazało,że nic jeśc nie mozna, a to wlaśnie teraz musimy nadrobic,bo podczas karmienia piersią to sie dopiero zacznie uwazanie na produkty 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A moje młode ważyło wczoraj około 430 +/- 60g 🙂 niezły kawałek człowieka 😁
Pani doktor co do jedzenia nie dawała żadnych porad, ale logicznie rzecz biorąc, jeśli od czasu do czasu zjemy coś octowego, tuczącego, czy fast food to nic się stać nie powinno, tylko uważać trzeba, żeby zachować w tym umiar 🙂
Ja mam mega ochotę na mączne potrawy, których przed ciążą prawie nie jadałam, jakieś kluski, pierogi itp. i rzeczy typu fast food, więc czasem sobie na nie pozwalam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 My właśnie z mężem tez planujemy jakiś wypadzik po scanie połówkowym ,a bedzie to akurat wczesna godzina obiadowa 😁 Ale najpierw scan (zobaczymy czy wszystko ok) a póżniej świętowanie 🙂
Natalia24 ja tez od czasu ciąży nie pracuję i siedzę w domu i dla mnie każdy wyskok poza dom to jakaś rozrywka 🙂 Mój mąż akurat wział już sobie wolne ,wiec miło by było spędzić ten dzień razem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super dziewczyny ze z dzidziusiami wszytsko ok 🙂 jeszcze polowa przed nami, ale zleci zanim sie obejrzymy 🙂)

co do potraw octowych, fast foodow czy innych .... mozna wszystko tylko wlasnie z umiarem. zreszta tego duzo sie nie zje. Pamietam ja w pierwszej ciazy mialam ochote na ostre potrawy (teraz zreszta tez) i moj maz nie mogl tego przezyc. na wizycie u gin chcial sie poskarzyc ze ja takie ostre rzeczy jem i pepsi duzo pije a moja gin do niego: i co z tego? jak ma ochote to niech je i pije! 😁 dziecko urodzilo sie zdrowe, zadnych kolek itp teraz musze uwazac ze wzgledu na zgage ktora mnie pozniej meczy. takze widzicie, co lekarz to inne zalecenia 😉 a wlasnie jedzcie teraz to na co macie ochote bo przy karmieniu to bedzie ubogoooo 😉 ja pamietam jak dzien przed porodem (ba, nawet 11 godz) zjadlam pizze , popilam pepsi i bylam przeszczesliwa byla godz 21.... o godz 23 mnie przeczyszcilo konkretnie, o 2 odeszly wody a o 8,45 moj Synus byl na swiecie 🙂) hehe i zaczela sie dieta:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monikb gratulacje, ja w 6 tyg też widzałam fasoleczkę z bijącym pulsikiem na środku, nawet się nie obejrzałam a już połowa ciąży za mną. teraz czuje już kopniaczki, także zobaczysz ze bardzo szybko zleci.

ja już po randce połówkowej. bylismy na włoskim jedzonku. toast wzniesiony sokiem pomarańczowym ;D
dobranoc brzuszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i w koncu i ja sie doczekałam połowkowego 😁 Dziś 16.20 mam nadzieje,że w końcu potwierdzi się czy na pewno siedzi w brzuszku córeczka,a może jednak chłopiec 🙂
Niestety moj narzeczony dzis rano musiał wyjechać i wraca jutro wieczorem,troszke mi smutno,że w tak waznym dniu nie będzie go ze mną,sam tez był zły,ale cóż taka praca. Ale prawdopodobnie na badaniu będzie ze mna moja kuzynka,przyszła mama chrzestna malucha 🙂

Trzymajcie dziś kciuki, odezwe sie wieczorkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zazdroszczę Wam tego co mówicie o tych kolacjach. U mnie w domu jest tragedia.. w ogóle się nie dogadujemy czekaliśmy na to dziecko 2 lata i jak się już ma pojawić nam się nie układa od wczoraj wieczora jestem u rodziców. Nie wiem co odbiło mojemu partnerowi, ale wątpi, że to jego córka... myślę, że to za sprawą swojej mamusi. Mam dość naprawdę, zazdroszczę Wam, że ciąża to dla Was taki przyjemny stan, bo u mnie jest okropnie: źle się czuję i do tego nie wiem czy jak mała przyjdzie na świat to będzie miała jeszcze rodzinę. Nawet nie mam z kim o tym rozmawiać, bo nie chce martwić moich rodziców ciągle. Mam dość. Więc moje kochane chociaż Wy bierzcie z tego okresu co najlepsze mi może jeszcze kiedyś będzie dane przeżyć radosną ciąże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalia24 no i nadszedł ten Wielki dzień 🙂 przeczytałam poprzednie posty ,jakieś 3 tyg wstecz że to wieczność ,że tyle czasu jeszcze do tego połówkowego 🙂 A tu wbrew pozorom szybciutko zleciało 🙂 Trzymam mocno kciuki ,powodzenia 😉 Mnie czeka to już w poniedziałek ,weekend muszę jakoś się przęmęczyć 🙂 ale przynajmniej dobrze że scan mam z rana 🙂
Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Targiel bardzo mi przykro z powodu Twojej sytuacji....napewno jest ci cieżko ,dobrze jest kiedy ma się w kimś podpore.Ale może to przejściowe ,może twój partner musi dorosnać do tego ,może ta ciąża go przerosła ,wystaszył się tego wszystkiego- obowiązków ,a jak maleństwo się urodzi to zrozumie jakim był durniem słuchając mamusi.Głowa do góry będzie dobrze ,wszystko się jeszcze może ułożyć ,miałam podobna sytuacje u siebie w rodzinie i faceet wkońcu zrozumiał jak zawalił . Ale w pore przejrzał na oczy i U ciebie tak może być .Trzymam mocno kciuki abyście się dogadali i reszta ciąży upłyneła ci w dobrym nastroju ,bez nerw i smutków.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale z facetami to różnie bywa ..czasami coś chca, marzą ,a jak ciąża się stała faktem to może się przestraszył i stąd te jego zachowanie,poczuł że już w krótce skonczy się ta wolnośc ,będą obowiazki jakies ograniczenia i sobie nie umie z tym poradzić . Teraz potrzebny jest czas..aby so0bie to wszystko poukładał ,może jaby poszedł z Toba na usg ,zobaczył małe cudo to może coś by w nim pękło .Narazie spróbuj myśleć pozytywnie ,choć to pewnie nie jest łatwe ,ale postaraj się myśleć o córeczce 🙂 a wszystko się ułoży....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Targiel nie każdy mężczyzna jest idealny, mój też odbiega od ideału... kiedy szłam na pierwsze usg to nawet się nie pofatygował, bo się ze mną posprzeczał i obraził. Musisz mieć dużo cierpliwości, bo najważniejszy jest maluch, pamiętaj! Smutna mama = smutne maleństwo! Szkoda, że nie mieszkasz bliżej, bo byśmy się razem wybrały na połówkową kolacje 🙂 Albo zrobimy konferencje na Skypie 🙂 Mój mąż stwierdził, że nigdzie nie idzie i mogę coś w domu ugotować 🤢 Witki opadają, ale pocieszam się myślą, że jak zobaczy naszego trola na live po urodzeniu coś go drgnie 🙂 U Cibie tez za to trzymam kciuki... A teściowa no cóż to zawsze maszyna zniszczenia każdego związku. Ważne, że Ty masz dla kogo żyć, a ta mała istotka kocha na świecie najbardziej Ciebie i Twój facet na pewno będzie zazdrościł 🙂 A to już super pozytyw 🙂 Uszy do góry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Targiel, wszystkie jesteśmy z Tobą i wierzymy, że będzie dobrze. Z teściowymi tak już jest. Moja mi wczoraj powiedziała, że jak ona była w ciąży to nie była taka słaba jak ja... do ostatnich dni pracowała itp. Ja znowuż męża prawie nie widzę, bo wraca z pracy i na budowie siedzi, żeby zdążyć do marca i nie mam nawet kiedy wyjść na połówkową kolację. Do tego za tydzień czeka mnie pogrzeb dziadka, który zmarł w nocy, a brat męża dzisiaj się rozwodzi. Jakiś dziwny czas. Ale głowa do góry!
Aaa, dzisiaj na Polsacie o 20,00 wystąpi grupa Beta, której trenerem (za kulisami 😉) jest moja siostra.
Oglądajcie i głosujcie, jeśli się Wam spodoba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...