Skocz do zawartości

Witam | Forum o ciąży


Agateczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Będzie córeczka, jednak lekarze dobrze wskazywali do samego początku a rodzinka i znajomi sie mylili obstawiając chłopca. Córcia waży 342 gramy i jest śliczna,ma nosek po tatusiu. Oczywiście cała i zdrowa 😁 Tak więc sezon na różowe sukienki uznaje za otwarty 🙂

Targiel smutne to co piszesz,ale myśle że teraz tak na gorąco kazdy w nerwach, zaraz mu przejdzie i wróci skruszony i bedzie przepraszał. Przeciez tak się cieszył z córeczki.Moze matka mu nagadała głupot i przez chwile mu cos odwaliło. Mam nadzieję,że na dniach wszystko sie wyjasni i ułozy. Buziaki dla Ciebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Natalia24 no to gratuluję dziewczynki 😁 dla dziewczynek ciuszki są takie słodkie że aż trudn się oprzeć żeby czegoś nie kupić, ja jeszcze ostatnio się powstrzymywałam ale w tym tygodniu już kilka śpioszków zakupiłam 🙂

Targiel pamiętaj że teraz najważniejsze jestescie WY dwie 🙂 myśl o maleństwie ono też odczuwa twój smutek, więc nie smuć się bo niedługo ty bedziesz dla malucha całym światem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ciesze się do Wam o tym napisałam od razu mi lepiej! <3 jesteście najlepsze! 😉 ma tutaj przyjechać do rodziców i mamy u nich spędzić weekend.. zobazymy co z tego wyniknie, mam nadzieje, że nie kolejna kłótnia.
Natalka gratuluje córeczki, mam nadzieję, że bardziej Cię ucieszyła ta wiadomość niż mnie.. ja tak chciałam syna... 😉
jeśli chodzi o ciuszki to ja ciagle chodze po sklepach z używaną odzieża i mam już takie skarby po 1-3 zł 🙂 że szok 🙂 połowa z nich ma metki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalia gratuluje córeczki!!! ja tez bardzo chciałam córeczkę, ale wyszedł chłopak- oczywiście też się bardzo bardzo cieszę...

Targiel, naprawdę mi przykro z powodu twojej sytuacji z mezem, nie każdy facet jest idealny. ja musiałam sama przypomniec mu o tym ze to juz połowa i wyjsc z inicjatywą bysmy wyszli gdzies.
ciąża nie jest łatwym okresem, również i do faceta. ale jak pojawi się dzidzia na świecie, każdy nawet najbardziej obrażony i sfochowany twardziel nie oprze się wziąc na rece i poprzytulac.
Targiel u nas jest troszke inna sytuacja, z tego względu ze rok temu straciliśmy swoje pierwsze dzieciątko troszkę sie zbliżylismy z mezem do siebie, pomagaliśmy i wspieralismy siebie nawzajem. gdy juz minął ten najtrudniejszy czas, jest miedzy nami taka specjalna wieź.
a propo ciuszków z ciucholandu, jak byłam w polsce w tamtym roku, to też bardzo często odwiedzałam i kupowałam na siebie i dzidziusia. niektóre to prawdziwe perełki. teraz w uk, nie mogę znaleźc dobrego charity shopu. ale ciągle szukam, ludzie czasami oddają do takich shopów całe wyprawki po dzidziusiach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalia24 to teraz już można tak na poważnie pogratulować córeczki 🙂 chyba nic już się nie zmieni ? 🙂 Na zdjęciu widać że śliczna będzie z niej dziewczynka 😉
Targiel trzymam kciuki aby weekend przyniósł wiele radości i zgodę miedzy Wami 🙂
Co do ciuszków używanych to ja także jestem jak najbardziej na Tak .Wiadomo jakie drogie są ciuszki w Polsce ,a takie małe szkraby szybko rosna i ciuszki sa niezniszczone albo niektóre nawet nie były noszone wiec za parę groszy można kupic coś naprawdę fajnego .lepsze to niż wydawać fortune w sklepie .wiadomo wszystkiego sie tam nie znajdzie ale zawsze jakieś fajne ubranko można kupić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalia24 super wieści gratuluję 🙂 ciuszki dla dziewczynek są przesłodkie. Ja ostatnio buszowałam po sklepach ale nic nie upolowałam, bo podobały mi się ciuchy dla chłopców 🙂 🙃 haha btw trochę się wkurzyłam bo dla noworodków są jakies w tych sklepach nie praktyczne te ubranka, bez rozpięć przy główce i z wielkimi metkami, ja nie znoszę metek i mała pewnie to po mnie odziedziczy więc po tym nie małym turne mój M obiecał mi że pojedziemy do takiej hurtowni po 1listopada i może wtedy poszalejemy :P

Targiel najważniejsze żebyś się nie denerwowała. Odpocznij u rodziców, a jak Twój przyjedzie porozmawiajcie tak szczerze. Tylko nie nawrzucaj mu, bo oni odbierają to jak atak. Poprostu powiedz mu że strasznie się cieszyssz że bedziesz miała z nim dziecko i takie tam. A potem powiedz mu co cię boli. I pomału pomału odrywaj go od tej wstrętnej mamusi, 3mam kcuku żebyś znlazła rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to super, taki maluch byłby fajny, dzieki za obliczenia natalcia! tak szybko piszecie na tym forum ,ż juz nie nadążam za Wami marcóweczki!!!:-)

teraz po kolei :
Natalcia: gratuluję córeczki! ja wczoraj przekopałam H&M i juz nie mogę się doczekać kiedy mój synuś wbije się w te boskie ciuszki:-) normalnie ohh, ahh, ehh !

Targiel : przykro mi bardzo. Może Twój partner poprostu się wystraszył i jak zobaczy mała to wszystko się odmieni -tak było u mojej znajomej! mam nadzieje,ze sie wszystko poukłada! Wiesz jak to faceci! oni nie czują jeszcze takiej wiezi z maluchami jak my, życze ,aby wszystko się ułozyło jak najlepiej! A Ty ciesz się ciążą i niunia w brzuszku-bo to piekny okres! :*

buziaki! :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wlasnie dzis tez sie wybieram na jakies male polowanie do H&M, Cubusa ,smyka itp ;D Ze sklapami z uzywana odziezą macie racje,ze mozna tam znalezc fajne perelki,czasami z metkami,a czasami w stanie idealnym. U mnie w miescie jest tylko 1 taki sklep z dziecięcą odzieżą. Dostawy we wtorki i planuje sie wybrac ;D Takie polowanie w sklepach z odziezą używana jest duzo fajniejsze niż w sieciówkach bo jak coś człowiek kupi za grosze w super stanie to sie pozniej cieszy jak dziecko i z jest z siebie dumny hehe przynajmniej ja tak mam ;D poza tym to uzaleznia hehe

A z obliczeń tych wagowych,które wam tu wklejałam to wygląda,że moja mała będzie miała 2900-3100kg 😉 ale czy to sie sprawdzi okaze sie w marcu 😉

Targiel daj znac jak tam po odwiedzinach narzeczonego,czy sie jakos dogadaliscie. Mam nadzieje,ze tak i ze wszystko sie ulozy 😁 Trzymam za Was kciuki i za malutką 😉

A powiedzcie mi,czy wybieracie sie do szkoly rodzenia? Bo ja pierwsze zajecia zaczynam we wtorek. jestem ciekawa jak to bedzie wygladało, bo jak narazie mam tylko wizje z amerykanskich filmów :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Targiel, nie napisze nic nowego, bardzo mi przykro ale trzeba czasu. Ja w pierwszej ciazy mialam to samo z mezem i jego rodzina. poukladalo sie dopiero jak juz Franio mial 3 msc< On zrozumial ze jego rodzina go od mnie odciaga i sie skonczylo tak jak teraz u Ciebie. spakowalam sie i poszlam do siostry . za godz przyjechal za mna i przepraszal. do tej pory z jego siostra nie rozmawiam - on tez. przejzal na oczy. ale co ja sie wyplakalam i wycierpialam przez cala ciaze to moje... teraz jest ok i na pewno tak bedzie u Ciebie. Poczul sie ojcem dopiero jak wzial syna na rece. Tlumaczyl, ze wvczesniej tego nie odczuwal.... jakos dla niego bylo to nierealne. owszem widzial na usg, lekarz mu mowil, slyszal serduszko, czul kopniaki, ale nie rozumial tego. Z ta ciaza jest iinaczej 🙂) trzymam kciuki!
Natalia gratuluje coreczki 🙂)) ja ide w piatek na polowkowe, juz sie nie moge doczekac 🙂
Ciuszki z ciuchow sa super. Pamietam jak chodzilam dwa msc temu po ubranka dla Frania i byly takie malenstwa da dziewczynek, nowe, z metkami, przesliczne 🙂 ale wtedy myslalam zw bedzie chlopiec 🙂) na bank sie jescze wybiore i pobuszuje 🙂)
Jezeli chodzi o szkole rodzenia to chodzilam z Franiem, razem z mezem i powiem Wam ze super sprawa! teraz tez sie wybierzemy ale tak tylko, z polozna sie spotkac. Jak sie Niunio urodzil to przypominalismy sobie wszystko po kolei ze spotkan i baaaardzo nam to pomoglo 🙂
A czy myslalyscie o Pobraniu krwi pepowinowej? My dla Frania pobralismy i bardzo sie z tego ciesze. teraz juz nas nie stac nietsety, ale te komorki nadadza sie tez ( chodz mamy nadzieje, ze nigdy sie nie przydadza) dla Hani. Szkoda ze trzeba za to placic...no, ale to Polska w Uk nie placi sie za to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W ciucholandach można wyczaić niezłe sztuki. W Krakowie mamy sporo takich sklepów. A najlepsze okazję są rano 🙂 Ja teraz mieszkam poza krak i też tam nie pracuję , więc w miasto rzadko kiedy się wbibjam.Niestety też nie mam takiej weny na chodzenie i grzebanie, ale moja siostra jest mistrzynią w tym. Sama ma pełną szafę całkiem fajnych rzeczy i juz poluje na szmatki dla mojej małej. Ja mam tyle szczęscia , że siostra mojego M urodziła niedawno córę i ma dużo ubranek, niektóre są wcale nie noszone bo dzidzia była duża.

Do szkoły rodzenia też się wybieram, godziny są niestety tylko ok. 14 ,.. lipa... więc najpierw muszę zastępcę w firmie wyszkolić bo muszę elegancko odejść na l4 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny,piszę ponownie,z uwagi,że jesteście bardziej doświadczone

Wczoraj przed spaniem ujrzałam malutką plamkę na bieliźnie o kolorze różowym. Strasznie się wystraszyłam, nie była to krew ale jednak. Czytałam na necie,że tak bywa po stosunku pierwszy raz to mi się przytrafiło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Miałam coś podobnego w tym samym czasie ciąży, oczywiście panika na maksa, od razu mąż poleciał po Duphaston i no-spę. Ani się nie nasiliło, ani nie powtórzyło. Zwolnienie z pracy na 5 dni, a 3 dni później wizyta u ginekologa. Okazało się, że niepotrzebnie świrowałam, bo często się to dzieje, jeśli ma się przed ciążą niewielką nadżerkę, przez nawał hormonów czasem taka plameczka się może pojawić. Póki nie jest to krwawienie ze skurczami, bólem brzucha ani się nie powtarza, to nie ma się czym stresować. Ale - tak było w moim przypadku, jeśli cokolwiek Cię niepokoi to najlepiej pójdź do ginekologa, bo tylko on może potwierdzić, że wszystko jest jak powinno. Pozdrawiam i trzymam kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziurka w końcu nadszedł i Twój Wielki Dzień 😁 Trzymamy kciukasy !!! Pochwal sie jak najszybciej 🙂

Dziewczyny mam prośbe, niech każda z Was spojrzy na siebie w tabelce i jeśli nie ma wprowadzonych zmian, a cos sie zmieniło np. po połówkowym to sie powpisujcie,bo postaram się ją może nawet dziś zaaktualizować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziurka czekamy na wspaniałe wieści ze scanu, na pewno bedzie wszystko bedzie ok. jestem ciekawa czy zmierzą i oszacują wage twojej dzieciny, bo mi tego nie powiedzieli.

Yvonne, ja miałam w 10 tyg aż 2 dniowe plamienie. wystraszyłam sie na maxa, dzwoniłam po moich położnych. zostałam w domu na wszelki wypadek. nie miałam innych dolegliwości. okazało się że to była stara krew miesiączkowa. organizm myslał ze nie jestem w ciązy i w podobnym terminie co powinnam miec okres pojawiły się bardzo delikatne plamienia (takie jak na początku okresu). położna nie kazała sie denerwowac, bo wszystko było w porządku.
w poźniejszych tyg plamienia sie nie powtórzyły.
ja zmykam do pracy dziewczynki, trzymajcie sie cieplutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej . No i jestem już po scanie ale nie jestem zbyt zadowolona ...bedę mieć powtórke scanu za około 2 tyg gdyż maluch był nisko ułozony ,główką w dół i nie chciał się przekrecić i nie mozna było wszystkiego dobrze zmierzyć .to co zmierzyli powiedzieli że ok. kobitka się śmiała że leniiuszek z tej dzidzi 🙂 machał o do nas tylko rączką i kopało nóżkami 🙂 Podany jest tylko wymiar FL-32 mm.dzis zaczełam 20 tydz ciąży .łozysko mam ułozone na przedniej ściance macicy.i płci też nie dało sie poznać:/ Mam nadzieje że male się przekręci i że teraz było ułozone nisko w dół główką to jeszcze niczego złego nie oznacza .Nic mi bynajmniej nie powiedzieli. No nic ,przynajmniej jedno mnie w tym pociesza że za 2 tyg znów zobacze swoje maleństwo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To jak było ułożone nic nie znaczy, jeszcze nie raz się odwróci, moje młode czasem jest główką do dołu i czuję jak kopie mnie w górę brzucha, a czasem czuję, że się odwróciło, bo kopie mnie niemożliwie w pęcherz i w dól macicy właśnie, więc się nie przejmuj tym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A moja córcia mnie już jakos od 2 tyg nie kopie,ale za to czuje jak sie wierci,ciagle zmienia ulozenie i lata po całym brzuchu 😁 na USG tez nie potrafiła \"usiedziec\" nawet chwili :P

Madziurka,a powiedział ci lekarz ile wazy?Czy tez nie dało rady stwierdzić? Za 2 tygodnie na pewno będzie juz inaczej maluch ułożony i pochwalisz sie nam dobrymi wieściami. No i tak jak mówisz, masz to szczescie,ze juz niedlugo znow zobaczysz maleństwo ;D Twój leniuszek, a moja mała wariatka jak to lekarz powiedział hehe mam nadzieje,że moja malutka po porodzie sie uspokoi troszkę i zamieni sie wlasnie w takie małego leniucha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yvonne1987 ja miałam tak jak mówisz piersi,bolały mnie tak od 6 tyg do jakiegoś 9 -10 tyg i to był tylko mój jedyny objaw .Jak przestały to panikowałam że może ciąża obumarła ,albo inne czarne scenariusze ale lekarz zapewnił mnie że to normalne ,każda kobieta jest inna ,każdy organizm inaczej reaguje.Więc spokojnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...