Skocz do zawartości

Witam | Forum o ciąży


Agateczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A wracajac do mojego scanu to tutaj usg nie robi lekarz .niestety tylko osoby do tego specjalnie wykwalfikowane i tu nie obliczają niestety wagi:/ .Dziś jak miałam te usg i dziewczyna która je robiła tak mi wygniotła cały brzuch że zobaczyć wszystko dobrze i żeby dzidzia sie choć trochę przekręciła ale małe jak na złość ....w pewnej chwili przestało kopać nóżkami , podłożyło sobie rączkę pod główę i się ładnie wylegiwało 🙂 Mam nadzieję że następnym razem będzie choć trochę bardziej ruchliwe 🙂 i wszystko już da się zobaczyć 🙂 A wam zazdroszczę tego czucia w sobie małej istotki ,bo ja zaczełam dziś 20 tydz i cisza.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja mam w piatek badanie połówkowe, a jednocześnie L4. Więc jestem ostatnie dwa dni w pracy 🤪
Od tygodnia tak mnie boli kręgosłup i łopatka, że nie mogę w nocy spać. Kupiłam piłkę,ale to chwilowa ulga, już nie wiem jak sobie z tym radzić.. 😞
Wczoraj byłam na badaniach, cukier w porządku (uff), ale mam mało hemoglobiny (11,4),pomimo tego, że biorę Femiferal, który jest podobno mocny.
Targiel, czekamy na dobre newsy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam u lekarza wszystko super. Dostałam taką kartkę na której jest wypisane:

ciąża pojedyńcza
położenie płodu podłużne główkowe
ilość wód płodowych w normie
łożysko zlokalizowane na ścianie tylnej
dojrzałość łożyska wg stpni Grannuma 0
główka płodu o regularnym kształcie
Struktury mózgowe prawidłowe. komory boczne nie poszerzone
serce po stronie lewej 4 jamowe FHR+ wielkość i oś serca prawidłowe.
żołądek uwidoczniony.
pęcherz moczowy wypełniony moczem.
ciągłość powłok brzusznych zachowana.
kręgosłup płody prawidłowy.
płeć płodu żeńska
biometria płodu: 21w1d
waga płodu 409g.

BPD. 21w.5d HC. 20w4d AC. 20w3d FL. 22w0d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super Targiel wszystko z małą jest w porządku 😁 u mnie w 20+4 tc moja córcia ważyła 342 gr to mamy wagowo chyba podobne te nasze córeczki ,bo przez tydzien dziecko powinno przytyć ok.60-70 gram 🙂
U mnie łożysko na przedniej scianie macicy. Podobno kobiety u ktorych łożysko umiejscowione jest na tylnej ścianie dużo szybciej i dużo silniej mogą odczuwać ruchy dzidziusia,ale nie wiem ile w tym prawdy. Ja mam na przedniej i czulam juz w 15tc,ale fakt,że ruchy nie sa jakos bardzo silne.Podobno skoro łozysko jest na przedniej scianie to izoluje sile kopniakow dziecka i dlatego sa łagodniej odczuwalne niz u kobiet ktore maja na tylenj ścianie.

A ja dziś o 16 zaczynam pierwsze zajęcia w szkole rodzenia 🙂 Zdam relacje jak było 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Targiel. super ze wszystko ok

Madziurka jak chcesz zeby dzidzi była bardziej aktywna przy scanie zjedz snickersa lub czekoladę okolo 15-20 min przed scanem. taki zapas energi pobudzi dzidzie.
rzeczywiście w anglii nie obliczają wagi dzidzi, mi też nic nie powiedzieli.

u mnie synek też się rozpycha, ale czasami zaserwuje mi kopniaczka. zwłaszcza rano po moim przebudzeniu, albo wieczorem jak juz klade sie spac.
piersi mam cały czas nadwrazliwe na dotyk. stały się cieższe i twardsze.
dziewczyny i mam jeszcze poradę od mojej położnej. jesli czesto boli was głowa , to poprostu trzeba dużo wody mineralnej pic. ja borykałam sie z tym parę tyg temu, i na razie jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yvonne1987 napisał(a):
black_orchid Dziękuję za informacje 🙂 już mi lepiej, na szczęście u mnie to plamienie miało miejsce tylko raz i nie miało koloru krwi , tak czy inaczej w środę mam wizytę 🙂

Yvonne moje plamienie trwało ok 2 dni, a kolor był taki brązowo-brunatny (jak końcówka lub początek okresu) czyli to nie było żywo czerwone jak krew.
powodzenia na wizycie, wszystko bedzie w porzadku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziurka chętnie bym się zamienila, już wiem jak to jest czuć dzidzie i mi wystarczy 😉 Jak położe na sekunde notebooka na brzuch zaraz się wierci i chce go zrzucić, lekarz się śmiał, bo jeździł jej po pleckach na badaniu a ona kopała rękami i nogami mieliśmy niezły ubaw. W nocy mnie budzi.. tak mocno kopie.

Byłam przed chwilą w używanej odzieży kupiłam 2 body na 56 z długim rękawem po 2 zł jedno z krótkim za 1,50. 2 body z krótkim na 74 to już będzie na wakacje po 2 złote 😉 3 pajacyki koszulkę i wydałam 20 zł 😉 rzeczy są jak nowe. potem byłam na RYNECZKU u nas to jest taki bazar jakby i tam panie mają body po 15-20 zł.. i wyglądały gorzej od tych co ja pokupiłam 😉 Na każdym jakieś króliczki niewiadomo co ponaszywane.. a ja chce proste rzeczy, nie chce z niej robi falbanki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, sorki za to że tak długo nie pisałam ale miałam popsuty laptop i jak co to tylko na chwilkę weszłam zajrzeć u cioci ale głupio mi było siedzieć u niej na kompie i pisać:P
Za chwilkę przeczytam co tam u was słychać 🙂
Kurcze tem mój maluszek jest niesamowicie uparty, nie chce pokazać czy jest dziewczynką czy chłopczykiem 🙂 Mam nadzieję że na kolejnej wizycie się dowiem 🙂 Już odczuwam ruchy więc jestem przeszczęśliwa ale nie kopie jakoś mocno. Teraz jestem chora i się kuruję czosnkiem miodem i cytryną 🙂 Pozdrowienia dla was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Targiel u mnie na ryneczku tez są ceny z kosmosu,a ubranka dla dzieci nie sa jakiejs super jakosci. Ostatnio przechodząc przez ryneczek,patrze,że wisi na wystawie dresik taki welurowy,podchodze blizej z ciekawosci patrze cene 99zł 😮 jakas masakra,nie wiem skad te babki biora te ceny 🤔

Ajisija własnie o Tobie myslalam ostatnio jak aktualizowałam tabelke,że byłas taka aktywna i tak nagle ucichłaś,ale fajnie,że do nas wróciłaś 😁

A teraz napisze Wam szybciutko o szkole rodzenia, a więc połozna która to prowadzi jest po prostu prze miła. Zajęcia odbywaja się 2 razy w tygodniu po 1 h i kończą się 20 grudnia. Głownie są to własnie wykłady położnej, czasami będzie równiez ginekolog i pediatra. Oraz całkiem sporo zajęcia z gimnastyki z fizjoterapeuta. Zapowiada się fajnie 🙂 Dostałam również taka jakby wyprawkę.Kilka gazet o dzieciach, jakies książki na ten temat równiez. Do tego mały sudocream,butelka avent i pełno róznych innych mini produktów 🙂 Dodam,że ta szkoła jest całkowicie za darmo 😁

Mam jeszcze do Was pytanie,czy któras z Was boli kość ogonowa? Mnie od kilku dni pobolewa,ale wczoraj to już ten ból był tak silny,ze nie mogłam wytrzymać,nie mogłam wejśc po schodach,ani usiąść ani leżec na plecach. Mam nadzieje,że to nie jest przypadkiem oznaka skarcania się szyjki 🥴 Dziś jak wstałam to narazie mnie nie boli na szczęście,ale zobaczymy później .Za tydzien mam wizyte u ginekologa,dlatego narazie to przeczekam i zobacze co mi powie na badaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalia ja mialam takie bole, ale to mi sie wydaje zwiazane z rozrastaniem sie kosci. w tej ciazy mniej to odczuwam ale jest. lozysko tez mam na przedniej scianie. w piatek ide do lekarza, zobaczymy jak tam moja Haneczka 🙂)

ja dzisiaj kupilam Franiowi na ciuchu dwie pary bodow i dwie pary spioszkow po 1 zl - jak nowe 🙂 wiadomo ze od czasu do czasu kupi sie cos w sklepie - ja uwielbiam h&m i cubus, a reszte na ciuchach. a rynkowe ceny i gatunek ubranek to katastrofa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki 🙂
dolcevita87 daj znac jak po wizycie 🙂 jak mała Hania się tam miewa 🙂
A ja umówiłam się w niedziele na wizyte prywatnie do polskiej przychodni ,bedę musiała dojechac około 1,5 godziny do Manchesteru ale postanowaiłam że pojadę sprawdzić jak tam od sprawy ginekologicznej.Mialam taki epizod dzień czy dwa- od czasu do czasu takie kłucie w środku lekkie ciągniecie.Wolę sprawdzić czy z szyjka wszystko ok i zawsze lekarz to lekarz ,wytłumaczy, wszystko powie jak z dzieckiem i może dowiem się jaka płeć 🙂
A wczoraj poczułam coś dziwnego ,nie wiem czy to ruchy dziecka czy sama sobie coś już wymyślam 🙂 Tak jak by cos się ruszyło ,przekręciło w brzuchu niżej ,mogłabym to porównać do ruchów jelit ,jakby lekkiego wzdecia ,czuć było wyraźnie .i po chwili juz było normalnie 🙂
A Wy dziewczyny jak odczułyście pierwsze ruchy???????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziurka mysle,że mozna Ci pogartulowac pierwych ruchów 😁 u mnie pierwsze odczucie było podobne, porównywalne własnie do wzdęcia,ruchów jelit,ale im z kazdym dniem częściej sie pojawiały wiedziałam już,że to moja córcia 🙂 Z czasem będziesz juz odrożniać kiedy dzidzia kopie, a kiedy ma czkawke,a kiedy tylko sie wierci 😁 Fajnie,że sie umowiłaś do polskiej przychodni, daj znac co tam wyszło,oby maluch dobrze sie ułozył to na pewno powie Ci lekarz płeć 🙂 Trzymam kciuki !!!

Ja w poniedziałek robie krew i mocz, a w środe do lekarza z wynikami no i na pewno badanie ginekologiczne,ale tym razem chyba bez USG,bo niedawno robiłam połowkowe 🙂

Dolcevita pochwal się jak tam po wizycie, jak tam sie ma Hania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziurka gratulacje 🙂 ja nie mogłam odróżnić, ale w końcu bąbelek zawalił mi kopa po lewej stronie podbrzusza i nie miałam wątpliwości, aż się rozpłakałam ze szczęścia. 😁 Teraz już odróżniam i czuje kiedy się budzi i rozrabia 🙂 świetna sprawa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ! Gratuluje wam synków i córeczek 😁 Ja również mam już przyjemność odczuwać ruchy szkraba. Nie czuje konkretnych kopniaczków , ponieważ sama nie byłam i jestem szczupła , więc jest dobra amortyzacja. Ale za to czuje jak się przemieszcza . Często z rana jest po środku, a wieczorem po prawej stronie. Lewa strona mojej dzidzi chyba się nie podoba :P Jak się czujecie ? Bo ja często odczuwam duszności i jeszcze od czasu do czasu męczy mnie ból głowy. A za ciuszkami jeszcze nie biegam - bo chciałabym najpierw poznać płeć. Za dwa tygodnie mam wizytę , więc przede mną wciąż wielka niewiadoma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asieczeq22 ja też jeszcze nie wiem, wizytę u ginekologa mam 5 listopada, ale na połówkę dopiero 12 listopada się wybieram także jeszcze 10 dni i może uda się mi dowiedzieć. Co do bólów głowy też je mam. Czasami straszne, a duszności raz mi się zdarzyły. Dzidzia posuwa się do góry także dla narządów coraz mniej miejsca i to pewnie dlatego. Ale i tak powiedz lekarzowi to zawsze uspokaja. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Annagor czyli jesteśmy w identycznej sytuacji , będziemy miały dzień chwalenia się 😁 Wizytę u ginekologa mam 7 listopada , ale USG połówkowe będę mieć 12liistopada. A właśnie.....Kochane czy wy również nie możecie brać swojego partnera na USG ? 😞 I tu pytanie dla tych co miały już połówkowe .. czy faktycznie jest to już solidne badanie trwające do kilkudziesięciu minut ? Gdzie lekarz bada wszystkie parametry ? Chodzę do lekarza na NFZ a zależy mi , żeby potraktował to połówkowe poważnie, mam nadzieję , że aparatem będę mogła nagrać co nie co 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to dziewczyny czekamy 12 listopada na dobre wieści 🙂

Asieczeq22 A nie mogłaś nigdy zabrac partnera?Mój narzeczony był kilka razy ze mną już na USG,a raz jak nie mogł to zabrałałam ze soba kuzynke,żeby zobaczyła swoja chrzesnice 😁 Nie było z tym problemów.Z tym,że ja chodze prywatnie. Na NFZ nie byłam ani razu,więc nie wiem jak to wygląda,ale myśle,że to normalne,że partner będzie z Toba,wręcz wskazane 😁 Co do długosci trwania USG to u mnie obydwa genetyczne USG,czyli to pierwsze,które sie robi jakos 11-15 tc i drugie tzw połowkowe rzeczywiście były bardzo dokładnymi badaniami,trwały około 30 minut.Dzidzia była bardzo długo i starannie sprawdzana,mierzona.Duży nacisk na te 3 choroby genetyczne(zespól Downa i te 2 ktorych nazw nie pamietam),poza tym długo lekarz badał serduszko,narządy wewnetrzne,mózg. Co do aparatu,pewnie można wziać,partner bedzie mogl nagrywac 😁 szczerze mówiac fajny pomysł,nawet o tym nie pomyslałam. Ja mam jedynie nagrane wszystko na płytce,film z USG i sporo zdjęc mojej córci 🙂 takze świetna pamiatka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zawsze z mężem chodzę i na wizytę i na USG, dzięki temu on wie co mówi lekarz i czasem jak później zaczynam panikować, to mi przypomina, co powiedziała pani doktor 😁 No i nie wyobrażam sobie, żeby na USG być bez niego, nawet na tych pierwszych, przezpochwowych, przecież to niesamowite przeżycie widzieć to małe we mnie, zwykle to tylko ja doświadczam tego, że tam jest.
Co do ruchów, to czasem czuję kopniaki, a czasem, tylko przewracanie się malucha, a wczoraj kopał mnie tak, że aż zabolało parę razy!
Duszno raczej mi się nie robi, ale jak za dużo pochodzę, albo nie w żółwim tempie to muszę zwolnić albo odpocząć - myślę, że i powiększająca się macica, i większa ilość krwi, i ucisk na narządy i przyrost wagi w krótkim czasie na to wpływa.
Bóle głowy kilkudniowe kończące się wyciem z bólu mimo obłożenia się zimnymi ręcznikami i 2 tabletek paracetamolu niestety też miałam przyjemność poznać.
Trzymam kciuki za Wasze badania, ja 6 listopada o 1930 mam połówkowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...