Skocz do zawartości

Witam | Forum o ciąży


Agateczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kornelia !!! wow ale twój synek rośnie, widać że mu smakuje to co jesz 🙂

ja ide za tydzień , ale na takie 4d zapisałam sie na 29tygodniu ciązy i pewnie wtedy bede miała podane wszystkie wymiary małej 🙂

Natalia pewnie twój narzeczony specjalnie cie zapisał żebyś widziała jak masz z nim dobrze w domu i że nie musisz chodzić po masażystach :P

ja bym musiała iśc do jakieś bardzo sprawdzonej masażystki bo teraz mam bardzo ograniczone zaufanie do wielu ludzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
MarBi w takim razie gratulujemy dziewczynki 🙂

wróciłam z badania . Jakie to słodkie hehe :P oczywiście tak sie zbierałam rano że zapomniałam cytryny.. W sumie nie było az tak źle. No może pierwsze 5min walczyłam żeby wszystko zostało w środku 🙂 a potem czytałam gazetki . Był ze mną mężulek więc było wesoło 🙂
ale jak wróciłam do domu to w trakcie robienia śniadania miałam juz mroczki i mi się tak rączki trzęsły że nawet mój zobaczyło że jednak jeść to ja muszę :P

jakie macie plany na dzisiaj ? ja już na l4, ale cały czas mysle o pracy i zastanawiam się co tam i jak sobie beze mnie radzą ? ale póki co obiecałam że dokupimy wszystkie dodatki do domu, bo chciałam sie wprowadzic jescze na świeta.. żeby mieć choinkę 😎 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marbi gratuluje córuni!!! nasze bąble rośną w zaskakującym tempie, z każdym dniem przybywa im ciałka! już niedługo bedą miec po okolo 3 kg w naszych brzuszkach!
test na glukozę mam za tydzień, ja chyba zrobie sobie kanapkę, i jak już bedę wracała do domu to wciągnę ją w samochodzie 😉
ogólnie to nie wyobrażam sobie tego, bo ja nie mogę funkcjonowac jak czegos rano nie zjem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki gratuluje Wam juz tak duzych synkow.i Tobie Marbi coreczki.
Mnie tez ostatnio zalaczyl sie wliczy apetyt 🙂 ciagle bym cos podjadala ;/
Mam do Was pytanko zwiazane z pozycja spania. wszedzie mowia o spaniu na lewym boku
a mi jak na zlosc ciezko usnac na tym boku.wystarczy ze sie obroce na prawy i juz spie 🙂
Oczywiscie staram sie spac na lewym .ale calej nocy w tej pozycji nie przespie.mam nadzieje ze nie zaszkodze tym swojemu synkowi....A jak u Was to wyglada???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Madziurka!
mi Pani doktor powiedziała, że przede wszystkim muszę spać w takiej pozycji żeby się wyspać. Niestety nie ważne, na którym boku leżę to drętwieją mi nogi i boli na odcinku lędźwiowym, więc po paru nocach nieprzespanych sobie darowałam.... Kupiłam taką poduszkę z Motherhood w kształcie literki C, podkładam poduchy pod plecy i śpię jak w kołysce :P wiem tylko, że nie powinno się leżeć zupełnie na płasko bo wtedy ciężar brzuszka za bardzo ugniata organy a i dziecko się słabo dotlenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziurka ja też zasypiam na prawym boku. Jak próbuje na lewym to mi nie wygodnie i spadam na kościstego męża, a jak przełożę się na prawy to nie bez problemów, ale zasnę. Mam poduszkę, która ma ułatwiać zasypianie, ale same wiecie, że to teraz nie taka prosta sprawa. Średnio idzie mi wysypianie się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziweczyny ja staram się spac na lewym boku, ale po jakims czasie boli mnie staw biodrowy, wtedy przekulne się na drugi bok. czasami wyciągam się na chwilę na pleckach.
czasami jak śpię na boku mam uczucie że mały gdzieś mi tam wkręca nóżkę w bok, i jest mi nie wygodnie ;( wokól mnie oprócz męza leża małe poduszeczki, które wkładam tam gdzie w danym momenice potrzebuje aby było troszkę wygodniej.

dziewczyny a czy może borykacie się z męczącym kaszlem w nocy? ja zawsze tak mam kiedy zaczyna się sezon grzewczy (zapchany nos i zatoki+kaszel, który męczy najbardziej w nocy)
mam skręconą temp, w sypialni wtedy śpi mi się lepiej. staram sie nawilżac dodatkowo powietrze. nie wiem co jeszcze można zrobic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
black_orchid mam na zimę ten sam problem, też zakręcam kaloryfer i mam nawilżacz powietrza, oprócz tego zawsze chorowałam na zimę na zatoki, problem przeszedł jak kupiłam taki oczyszczacz do nosa sinus rinse. opis stosowania znajdziesz na youtube 🙂 troszkę to kosztuje, ale teraz już muszę go stosować tylko sporadycznie, jak wolisz wersje delikatniejszą to polecam zwykłą sól morską w sprayu do nosa nawilża śluzówkę : 🙂
pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
black_orchid mam na zimę ten sam problem, też zakręcam kaloryfer i mam nawilżacz powietrza, oprócz tego zawsze chorowałam na zimę na zatoki, problem przeszedł jak kupiłam taki oczyszczacz do nosa sinus rinse. opis stosowania znajdziesz na youtube 🙂 troszkę to kosztuje, ale teraz już muszę go stosować tylko sporadycznie, jak wolisz wersje delikatniejszą to polecam zwykłą sól morską w sprayu do nosa nawilża śluzówkę : 🙂
pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 właśnie wróciłam od lekarza 4 tygodnie czekania i w końcu nadszedł ten dzień 😁 jest wszystko ok 😁 kolejny raz potwierdziła się płeć będzie dziewczynka i waży już 850 g a ja od początku 7 kg do przodu :P
niestety na moje bolące biodro nie ma sposobu po prostu tak jest rozchodzą się kości i tyle mam nadzieje ze niedługo to przejdzie bo mimo niedużego brzucha poruszam się jakbym miała zaraz urodzić i tak samo z zasypianiem obkładam się cała poduszkami i jakoś zasypiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja staram się spać na lewym boku, ale czasem budzę się i boli mnie pachwina albo coś, więc przewracam się tak, żeby po rostu zasnąć i żeby nic nie bolało. Gratuluję dziewczyn! Mój mąż cały czas ubolewa, że nie będzie miał córki 😞 Już mnie to lekko wkurza szczerze mówiąć..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja śpię też na prawym. I tak mi najlepiej a moją poduszką jest mąż. Zarzucam na niego nogę (on się wtedy wkurza) i zasypiam. A potem w nocy to na lewym to na prawym boku 😁 Z prawej strony mam psa hehe. I tak mi mijają nocki 🙂
zelazna Ja z mężem liczyliśmy na dziewczynkę, wyszło jednak że będzie chłopak. I powoli się przyzwyczajamy. I teraz już nawet się cieszymy. No bo nie będzie mieć miesiączki i nie będzie musieć rodzić 😁 Będziemy kupować trampki, koparki i kolejki 🙂 Mój mąż nawet ostatnio w sklepie tak stoi i mówi : ooo, widzisz? Taki pociąg mu kupimy i będziemy budować tory 🙂
Wiadomo każda płeć ma swoje plusy i minusy ale powinniśmy się skupić na tych pozytywach danej płci 🙂 No i na tym że nasze dzidziusie są zdrowe i piękne 😁 Jak my hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mąż może być dobrą poduszką , tylko jak idzie spac z żoną 😁 😁 😁 ja ide o wiele wczesniej od niego spać , dlatego kupiłam sobie ten kojec z motherhood , o którym już tu była mowa. Dla mnie jest świetny, jak wychodze na nocną wizyte do wc mój ślubny już na nim leży - jemu kurcze też pasuje 🙂 ale tak seriio : warto wydać te 139zł , jest naprawde wygodny ..
ja ostatnio w nocy czuje jak Mała układa mi się po bokach brzucha i zwykle po lewej , wiec zasypiam nawet nie wiem jak, choć staram sie na boku... (W ogóle super uczucie jak dziecko sobie zjeżdża z boku brzucha na środek 😜 ) ..ale jak się budze to się wierce i wierce ohh a to dopiero początki większeego brzuszka .

Równo idą z wagą te nasze dzieci 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zasypiam na lewym boku,ale niestety tak mnie w nocy plecy bolą, ze muszę się odwracać. Najgorzej, gdy zasnę na plecach, wtedy ból pleców sprawia, ze czuję się jak sparaliżowana i nie mogę się obrócić. Mam poduszke, ale przez nią rzadziej się obracam i jest jeszcze gorzej 😞 .Moja gina powiedziała, że nie mogę chodzić na masaże, ale nie rozumiem, jak to może zaszkodzić. 😠 Chyba skorzystam, bo mój mąż jest średnio chętny..

Dzisiaj o 16 mam wizytę, ja również chodzę co 3 tygodnie. Denerwuję się, bo ostatnio gina wyczuła miękką szyjkę i jestem na luteinie. Mam nadzieję, że dzisiaj będzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ajisija super hemoglobina 🙂 mi spadła z 14,8 do 12,7 przez pół roku ciąży w sumie, ale niektórym dziewczynom nie spada w ogóle 🙂
Menorka trzymam kciuki!

Dziewczyny, czy wy też macie bóle głowy? Ja od kilku dni nie mogę nic na to poradzić i nie jest to pierwszy raz 😞 Od wtorku wzięłam już 3 paracetamole, chociaż robię to dopiero w ostateczności, jak już się zwijam z bólu i zastanawiam, czy nie jechać do szpitala, bo nie mogę wytrzymać 😞
Próbuję na prawdę każdej metody - kąpiel, położenie się do łóżka z zimnymi okładami (na apap ice wydałam już fortunę a oprócz niego używam wielorazowych okładów), kawa, przekąska, sen, nic mi nie pomaga. Już chce mi się płakać, bo nie mogę normalnie funkcjonować z tym, a przed ciążą nie miałam takich problemów, jeśli bolała mnie głowa to brałam ibuprom.. Na szczęście ciśnienie mam w normie, bo ginekolog kazała mi mierzyć 2 razy dziennie, ale już nie mam pomysłów, co zrobić 😞
Może macie jakieś sposoby na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...