Skocz do zawartości

Witam | Forum o ciąży


Agateczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A mi lekarz jeszcze tej glukozy nie zlecił zobaczymy 5 grudnia na wizycie czy cos wspomni o tym. Mnie bole głowy meczyly strasznie ale od jakis 2 miesiecy juz ich nie mam i mam andzieje,ze nie wroca, bo tez nie moglam funkcjonować,Nie zdawalam sobie przed ciaża sprawy,ze głowa moze bolec az tak bardzo, straszne to bylo ;(

Co do spania, to ja zasypiam zawsze z ta poduszką \"rogalem\" miedzy nogami 😁 głowe opieram o narzeczonego i jakos zasypiam,staram sie na lewym boku,ale rozni to bywa,a w nocy i tak czesto przewracam sie z boku na bok, czasami spie tez na plecach.

Jestem za odnosnie nowego watku naszysz zakupów dla maluchów 😁 Ja sie moge pochwalic,ze dzis kupilismy wozek dla naszej malutkiej,ale do odbioru za 4-6 tygodni,ale dobrze bo po co ma mi tu stac w mieszkaniu, zajmowac miejsce i sie kurzyc :P chociaz powiem szczerze,ze bym juz sobie nim chociaz po mieszkaniu pośmigała 😁 a tak poza tym to dla małej nic wiecej nie mam, jedynie ubranka,ale za to baaaaardzo dużo ich już kupiłam i narazie przystopowałam,bo mam 3 szuflady w komodze zajęte ubrankami i dotego 2 połki w szafe i kilka sukieneczek wisi na wieszaczkach hehehe bałam sie,ze bede miala za mało, bo niestety nie mialam po kim dostać w spadku i teraz jak patrze to wiem,ze mam juz za duzo, tym bardziej tylko rozmiary 56-62-68.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hejka!
Świetny pomysł z tym nowym zakupowym wątkiem, ja od wczoraj zaczęłam istne szaleństwo jak się dowiedzieliśmy jakiej jest płci nasze dzieciątko, chociaż przyznam, że trochę drażni mnie, że dla dziewczynek prawie wszystko jest w takim mocnym różu....
i dostałam dzisiaj na wizycie skierowanie na glukozę 😮 ale z tego co piszecie to łatwo nie będzie
a czy wy piłyście tą glukozę raz czy dwa razy, bo ja mam na skierowaniu napisane 2h po 75 g i 1h po 75 g i nie wiem jak to zinterpretować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
sorki, że tak się wtrącam, ale jestem lutową mamusią, którą ciut bardziej denerwują propozycje dot. wydłużonego macierzyńskiego
w trakcie głębszej weryfikacji tematu trafiłam na tą petycję - myślę, że spróbować warto - im nas więcej tym lepiej

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=9080
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basidrak petycję podpisałam i w pełni się z nią zgadzam, ja jestem na granicy i powinnam się załapać na ten wydłużony macirzyński, jeśli Bruno urodzi się w terminie, ale uważam, że jest to chore...

U lekarza wczoraj na szczęście prawie wszystko w porządku - mały waży 640 gram i wszystkie wymiary ma książkowe, dostałam nawet zdjęcie portretowe, ale założył sobie ręcę nad głową w koszyczek i nie wszystko widać. Po raz kolejny potwierdził swoją męskość. Z moją szyjką nie najgorzej, ale wciąż mam brać luteinę-moja gina lubi chuchać na zimne, więc się nie niepokoję. Lubię te co trzytygodniowe wizyty, bo po nich jestem spokojna i cieszę się ciążą. 😆

Jutro jadę do Wrocławia na zakupy świateczne. Muszę wejść do Smyka, żeby kupić prezenty dla siostrzeńców i bratanic męża, będę się bardzo starałam kupić coś pod choinkę, anie dla swojego malucha 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Menorka cieszę się z twojej udanej wizyty 🙂

ja tez mam pare maluchów w rodzinie i od tygodnia wymyślam im prezenty. Dziś bede szukac dla siostrzenicy, bo mój maz chce sam wybrac swojemu chrześniakowi , mam nadzieje ze trafi w gust 4latka , a nie tak jak w zeszłym roku gdzie kupił mu gre na xboxa , wktórą teraz gra z jego tata 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie z tymi studniowkami 😁 trzeba to uczcic pamietajcie 😁 ja kiedys sobie wyliczalm i chyba wychodziło 1 grudnia akurat w moje imieniny 🙂

Ja tez mysle nad prezentami, szczegolnie dla mojego 5letnie braciszka 😁 ale on tylko lego i lego,wiec nie mam zbytnio nad czym sie zastanawiac ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Żelazna powiem Ci, że głowa nie przestaje Cie boleć, bo dawka paracetamolu jaką dostarczasz jest za mała. Śmiało możesz sobie pozwolić na 2 tabletki jednorazowo. Paracetamol jest bezpieczny dla dzidzi. Nie ma się co martwić. Jak chcecie to poszukam mam gdzieś wykład o lekach które można stosować w ciąży.
Ja jutro się wybieram na glukozę. W czwartek muszę iść przedłużyć L4 już minął miesiąc prrwie od poprzedniej wizyty.. szok! jak ten czas leci!
Brzuszek mi zaczął powolutku rosnąć, chociaż waga nadal stoi 2,5 kg do przodu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na bóle głowy moja położna w uk zaleciła pic dużo wody mineralnej. mi pomogło i obyło się bez tabl.
targiel, mówisz że twój brzusio dopiero wystrzelił, mnie już ludzie w pracy pytają czy mam termin na najbliżyszy miesiąc. dziewczyny brzusio w obwodzie na pępku 97 cm !!!! ale jeszcze nie wychodzi poza kontury mojej talii, także od tyłu nawet nie widac ze jestem w ciązy, za to jak stane profilem ciąza jest b.widoczna. jakbym chowała piłkę do siatkówki pod bluzką, no a poza tym piczki już nie widzę ;(((

jeszcze pytanko z innej beczkii:
moim znajomym ostatnio urodziło się dzidzi (mały Nicolas)co kupic do małego?

aaaa za tydzień mam 100 dniówkę...nie wiem w co się ubrac 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Targiel dzięki, mam taki wykład, sama się o tym uczyłam, ale niestety 3ci trymestr zaczęłam i ketonalu już nie mogę wziąć.. Woda to niezła rada, jak się mało pije, to może boleć głowa, ja cały czas dbam o to, żeby się nawadniać, więc to nie dlatego. Na szczęście przeszedł mi ból po 4 dniach ale nikomu nie życzę 😞
Na 100 dniówce byliśmy na kolacji równo na 100 dni przed porodem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
studniówke przeleżałam pod kocykiem w domu rozmawiając przez skypa z moją drugą połową bo chwilowo pracuje za granicą 🙂 a jak tam u ciebie?? 🙂

a co do porodu to myśle że będzie to koniec lutego na szczęście 2013 nie jest rokiem przestępnym 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 ale ciekawe by było obchodzić urodziny co 4 lata 🤪

my jechaliśmy na obiad do fajnej restauracji, ale odwiedziliśmy po drodze dziadków i nie dali nam wyjść 😜 ale cały czas sobie o tej 100dniówce żartowaliśmy 🙂

dziś zmykam na budowe, ma przyjść hydraulik i ja mam się nim zająć haha 😁 będzie ciekawie 😉

miłego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje Drogie Mamy 🙂 Oświadczam, ze dzisiaj na usg na 90% potwierdzono płeć 🙂 Będę miała córeczkę!!! Wszystko jak najbardziej prawidłowo. Trochę z niej pulpecik, bo waży aż 680g, a to całkiem sporo jak na swój 23 tydzień 🙂 Oboje z mężem nie posiadamy się z radości 🙂 na usg nawet do nas pomachała łapką, aż widać było jak zgina śliczne paluszki 🙂 Dzisiaj był póki co najlepszy dzień mojego życia chyba, bo jest po prostu idealna 🤪 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
annagor super garuluje, dziewczynki sa kochane 😁 nie wiem dlaczego ale jakos czułam ze ebdziesz miala dziewuszke, moze dlatego,ze imie mieliscie wybrane dla dziewczynki a dla chłopca,wiecznie w tabelce trzy kropeczki hehehe
Rzeczywiscie twoja mała całkiem spora,ale to dobrze zdrowa dziewczynka Wam rośnie 😁

A ja sie pochwale,ze moja mała tez juz musiala sporo przybrac na wadze, bo jak mi dzis kopa zasuneła z rana to myślałam że umre z bólu :p ale dobrze,ze ruchliwa po tatusiu i mam nadzieje,ze okaz zdrowia z niej rosnie, a za tydzien w końcu USG 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestem tak wściekła o ten urlop.. tak bardzo bym chciała się załapać zabraknie mi tydzień pewnie znając życie. Idioci. Ciekawe dla kogo w rządzie szykują ten macierzyński 😉

Wczoraj byłam na obciążeniu glukozą 50g dostałam, wypiłam ją i przez 45 minut modliłam się pod toaletą, żeby nie zwymiotować. To był jeden z niewielu dni w czasie ciąży, że nie wymiotowałam 😉 Wyszło na to, ze jak się chce to się da. Leże właśnie w pustej sypialni na ziemi na materacu i czekam aż przywiozą meble. Malutka kopie jak oszalała 😉

W czwartek idę przedłużyć L4 i na badania. W mikołaja umówiłam się na USG 4d będziemy mieli fajny prezent 😉 Nie mogę się doczekać maleństwa! I coraz częściej boje się porodu... Jak pomyślę, że ona już jest duża i sprawiało by ból urodzenie jej teraz, a gdzie tam za 3 miesiące. Mam nadzieję, że jakoś to przeżyjemy! Teraz już nie ma odwrotu hehe . Poza tym nie po to się o nią staraliśmy 2 miesiące, żeby zrezygnować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ahh te kopniaczki cos wspaniałego 🙂 moja mała też wierci się całymi dniami ale najbardziej lubie wieczory kiedy to leże już sobie w łożku a w brzuchu rewolucja mała fika z jednej strony na drugą jak mnie zaboli to się odzywam do niej a wtedy na moment jest cisza i za chwile znowu skacze 🙂

szczerze mówiąc to jestem w szoku że tak często czuję się to maleństwo w brzuchy jeszcze kilka lat temu myślałam że raz na jakiś czas czuć kopniaczka a tak to maluszki sobie spią w brzuchu hahaha

czasem będąć w towarzystwie trudno skupić się na rozmowie jak małe cały czas się wierci myślami jestem wtedy gdzie indziej haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 Wczoraj byłam na zajęciach szkoły rodzenia, całkiem nieźle było, myślę, że warto, bo można się wiele nauczyć o tym, co ważne w szpitalu, przed, kiedy jechać do szpitala itd. No i czekam na zajęcia które nas nauczą obsugi noworodka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂 sorki, ze sie wcinam, ale pomyslalam, ze moze ktoras z Was bedzie zainteresowana 🙂
Mam do sprzedania pieluszki Pampers 2 (108 sztuk) za 40 zl oraz Huggies 2 (90 sztuk)za 30 zł! Ulcia mi juz z nich wyrasta i przechodzimy na 3 🙂 jak ktoras z Was bylaby zainteresowana, to niech pisze do mnie na maila: [email protected] 🙂 jedyny mankament w pampersach to otwarte opakowanie, bo myslalam, ze bede ich uzywac, ale kupilismy "trojki" i lezą Ulce o niebo lepiej 🙂 w kazdym bądź razie ilosc sztuk w opakowaniu sie zgadza 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/542/pb280054.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img542/8346/pb280054.th.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/402/pb280055.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img402/957/pb280055.th.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/28/pb280056x.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img28/674/pb280056x.th.jpg[/IMG][/URL]

Wrzesniówka 2012 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...