Skocz do zawartości

Witam | Forum o ciąży


Agateczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam wszystkie przyszłe marcowe mamusie.
Od dość długiego czasu śledziłam to forum aż w końcu postanowiłam coś napisać.
Planowany termin mam na 03.03 maluszek jest zdrowy, bryka sobie wesoło i rośnie : )
Pomimo, że jestem jeszcze dość (jak na macierzyństwo) młoda oboje z narzeczonym (a wkrótce mężem, 21.12) bardzo się cieszymy, że zostaniemy rodzicami i nie możemy się już doczekać kiedy będziemy mogli przytulić synka : )
Mieszkam w Holandii i tu studiuję, więc wygląda to troszeczkę inaczej z badaniami, lekarzami itd, ale ponieważ wszystko jest w jak najlepszym porządku nie mam powodu do zmartwień.
Postaram się nadrobić zaległości, m.in tabelkę.
Uściski dla wszystkich : )

Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ania tez Cie witam serdecznie wśród Nas 🙂 Mam nadzieje,że bedziesz aktywna na naszym forum 😁, bo jest male grono tych najaktywniejszych,a jednak im więcej Nas tym lepiej 😁

Zelazna my w szkole rodzenia mielismy juz zajecia z obslugi noworodka i sporo bylo smiechów,szczególnie z tatusiów jak brali te lale w ręce, niektórzy za nogi łapali itp nie wiedzieli ze to ma byc tak na serio jakby mieli prawdziwe dziecko przed sobą. Fajna była kąpiel bo była normalnie wanienka dziecięca i w każdej woda,trzeba bylo np określi czy woda ta jest odpowiednia itp Przyznam szczerze,ze mi osobiscie duzo szkola rodzenia daje. A teraz we wtorek mielismy spotkanie z Panią która opowiadała o pobraniu tych komorek macierzystych z pępowiny. Fajnie wszystko było omówione,nie owijała w bawełne,podawała ceny wszystko jasne itp. My sie zdecydowalismy na to pobranie. A Wy myslałyscie o tym?
No i miałam w końcu tez długo wyczekiwane ćwiczenia przygotowujące do porodu podobało mi się 😁 i w każdy czwartek jest ta ginastyka 🙂 Tatusiowe tez sporo są w tej gimnastyce pomocni 🙂 Ogolnie jest kupa smiechu,niektore dziewczyny sa tam juz w 9 miesiącu i ledwo sie ruszają hehe ale jest naprawde fajnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki za ciepłe przywitanie : )
Postaram się pisać w miarę na bieżąco, choć różnie to czasami bywa z wygospodarowaniem chwilki czasu.
Fajna sprawa z tą szkołą rodzenia.Ja w końcu nie wiem czy uda mi się coś zorganizować. Na studiach miliony rzeczy do ogarnięcia i ogromny projekt, który pochłania mnóstwo czasu, no a poza tym byłby problem językowy. Po holendersku dużo już rozumiem ale z wypowiedzią własną jest więcej kłopotu ; ) Zobaczymy.. Mam nadzieję, że uda mi się jakoś to wszystko poukładać.
Na przyszły tydzień planujemy usg 3D. Już nie mogę się doczekać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AniuK92 witamy serdecznie w gronie marcóweczek. zobaczysz jak szybciutko zleci czas oczekiwania na dzieciaczka na tym forum 😉

dziewczynki byłam dziś na glukozie. w uk po wypiciu tego płynu (wyglądał jak siuśki, żółty) musiałam czekac 2 godziny!!! na głodniaka, jak wracałam do domku o 12 w południe, jadłam kanapkę bo z głudu to się słaniałam.
potem pojechałam z TŻ (towarzysz życia 😉 na zakupki do centrum handl. zakupiłam prześliczne bodziaki dla naszego szkraba.
a tak po tym wszystkim pełen relax w domku z ciepłym mlekiem w kubku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OO witamy nową forumowiczkę 🙂 mamy bliskie daty porodu także z ciewkawośćią będę śledzić twoje posty 😜

byłam wczoraj u gin. Dzidziuś zdrowy, ale nie podawała mi wymiarów Małej bo umówiliśmy się na 19.12 na 3/4 d i bede miec fajny prezent pod choinkę 🙂
ale mam od mojego lekarza zalecenia żebym polegiwała !! dziewczyny, niby szyjka taka sama jak za ost razem ale z racji tego ze miałam niedawno robiony zabieg (przy mojej pierwszej ciąży [*] ) i ta szykja jest jak u kobiet po 30 tyg dlatego mam sie nie forsować i nie siedziec, np. przed kompem ooooo !! chodzić niby moge tylko żeby się nie zmeczyć... kurcze ale wszystko dla dziecka 🙂 no bede leżeć i pachnieć 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej również witam nową forumowiczkę!
a do was wszystkich kochane mam pytanko, jak czujecie teraz ruchy dziecka ?
Mi wcześniej mała odzywała się o stałych porach na ćwiczenia gimnastyczne, a tak to w ciągu dnia parę razy zapukała jak coś tam jej nie pasowało lub pasowało, a teraz coś się zmieniło 🙂
nie wiem czy to dlatego, że szybko rośnie, ale teraz czuję ją o wiele częściej, jak puknie, przeciągnie się, przekręci, też tak macie ? wiadomo jak jest z przyszłymi mamami, jak za mało ruchów to zdenerwowanie, jak więcej też się zastanawiamy hehehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
PS. marynia dasz radę na pewno, wiem jak ciężko tak polegiwać bo w 20 tyg. zaczęły mi się zbyt silne skurcze i też musiałam leżeć, tylko plackiem, ale na szczęście się unormowało, co prawda trzeba teraz leki brać i też mam dosyć tego faszerowania się proszkami, ale czego nie robi się dla dziecka? 🙂
a z każdym tygodniem nasze maleństwa są większe i silniejsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marynia to odpoczywaj sobie kochana, wiadomo ciąza to nie choroba, ale to okres szczególny. wszystko dla dobra naszych dzieciaczków.
troszkę mnie to martwi, bo w polsce zawsze sprawdzaja szyjkę i ew. dają ci leki i zalecenia czego nie robic. w uk czegoś takiego nie robią ;( nie wiem czy moja szyjka jest ok. tutaj ciążą opiekuje się położna. lekarza widzi się tylko raz na samym początku jeśli ciąza przebiega prawidłowo i nie miało się wcześniej powikłan (ja go widzę co miesiąc, ze względu na moją pierwszą ciążę która zakończyła się wcześniej [*]
Marbi ruchy teraz są silniejsze, to nie są już takie słabe puknięcia. mnie też się zmieniła częstotliwośc. gdzieś wyczytałam, że teraz dzidzia będzie sobie kopała wg jej grafiku, czyli mniej więcej o tych samych porach. u mnie tej regularności jeszcze nie zauważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Współczuję tego leżenia, nie jest to komfortowe 😞 Ja mam mniej więcej tyle leżeć, co chodzę, bo może mi się rozejść spojenie łonowe, a wolałabym jednak tego uniknąć, więc też dużo odpoczywam. No i nawet prasować się nie da na leżąco, nie mówiąc o sprzątaniu, więc jak godzinę sprzątam, to później tyle samo co najmniej leżę, tak samo po zakupach itp. Damy radę!

Mój młody się rusza różnie, czasem tylko czuję, jak puka deikatnie, a czasem aż cały brzuch się podnosi i widać to z zewnątrz 😁 Mocniejsze ruchy zwykle są wieczorem, czasem trzymam książkę na brzuchu i cała podskakuje 🙂 Ale bywają dni, że mniej mu się chce, albo wygodnie się ułoży i lekkie przesuwanie w środku czuć. Przecież to tyko człowiek, raz ma więcej ochoty i siły, a raz mniej, więc się staram nie przejmować 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marynia to skoro masz ani sie nie forsowac,ani nie siedziec to co masz robic? lezec placuchem?:P zastanawiam sie nad tym siedzeniem ja sobie duzo siedze,szczegolnie przed kompem hehehe bo wiadomo teraz jak nie pracuje to co tu robic,pogoda brzydka, cos tam sie posprzata w domu,czasami gdzies tam sie wyjdzie ale tak poza tym to co tu robic;p no i ja sobie siedze duuuzo przed kompem po prostu z nudów.I tak mnie zastanowilo to zalecenie,zebys nie siedziala za duzo.

Marbi ja tez moja mala czuje już duzo duzo częsciej i o wiele mocniej.Nie zastanawiałam sie,czy ruchy sa jakies regularne,ale zauwazylam,ze zazwyczaj rano po przebudzeniu sie wierci kręci moja mała no i zawsze wieczorem szaleje w brzuchu,a tak w ciagu dnia to roznie raz ja czesciej czuje raz mniej.

Ja USG mam 5 grudnia wiec taki mały prezent na mikołaja mozna powiedzieć i strasznie nie moge sie doczekać,ja mam za kazdym razem to 4d 😁 i juz sobie wyobrazam jak wyglada moja córcia,mam andzieje,że uda sie tym razem zrobic duzo zdjęć i sie Wam tutaj pochwale 🙂 bo osttanio bardzo przytulała sie do łożyska i nie było jej widac za dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja powoli zauważam regularność kopania, zawsze wieczorem po kąpieli, jak się położę do łóżka i włączę TV, to mały zaczyna szaleć, aż gule na brzuchu widać 😜

Chciałam się zapisać do szkoły rodzenia i pani położna powiedziała, ze dopiero od 30 tygodnia. U nas to jest 6 spotkań. Nie wiem czemu tak dziwnie.. Już nie mogę się doczekać. A namawiają Was w tej szkole na poród naturalny bez znieczulenia? Słyszałam, że tak robią.

O banku krwi pępowinowej myślałam już przy staranaich o dziecko, a teraz po opiniach lekarzy i moich znajomych, to sama już nie wiem, bo sprawa jest dosyć droga, a można tę krew wykorzystać tylko raz i nie wiadomo z jakim skutkiem i czy w ogóle pomoże. Nie wiem też czy w moim szpitalu pobierają. Same niewiadome 🥴

Nie wiem czy część lekarzy z tą szyjką macicy nie przesadza (zwłaszcza prywatni) myślę, że moja Pani doktor na pewno, ale lepiej tak niż jakby miało się coś wydarzyć. Słyszałyście o tej aferze w opolu? http://www.24opole.pl/10569,Szereg_nieprawidlowosci_przy_porodzie_Barbary_Bonk._Ordynator_stracil_stanowisko,wiadomosc.html
Babka była w ciąży z bliźniakami, tuz przed porodem jedno dziecko było ułóżone pośladkowo, a lekarz się uparł, że nie zrobi cesarki. Kobieta nie miała już siły rodzić drugie dziecka, a było owinięte pępowiną. W efekcie doszło do niedotlenienia mózgu... Bardzo jej współczuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
może i przesadzają ci lekarze ale lepiej dmuchac na zimno. A w domu nie da sie lezec - są rzeczy które 3ba zrobic auu!!
Dziś mam zebranie zamykające budzet w firmie i kolacje ale odmówiłam, jeszcze mnie na tą kolacje chca wyciagnac, ale chyba bym na nic sie tam nie przydała ...

moja Mała tez ma juz stałe pory co daje znac, zawsze po obiiadku czyli teraz :P i wieczorkiem ok.22 jak sobie leze i ogladam tv . Nie zawsze jednak z taka sama siłą sie rusza. Niekiedy bardzo silno że az boli a w inny dzien tylko muska 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂 u mnie mała lata jak szalona. Rano koło 7 budzi na sikanie, bo kopie po pęcherzu, a potem tak z 30 minut szaleństw, oczywiście po posiłku i wieczorem przed spaniem. Przed spaniem najbardziej uciążliwe, bo kładę się różnie, a ona jest czasem niezmordowana 🙂 Spora jest także dobrze ją czuje. W ciągu dnia czasem się po przesuwa. Najbardziej lubię jak mąż gra na gitarze (muzyk z niego) i przy metallice fade to black tak silnie wypycha brzuszek, żeby wszystko słyszeć 🙂 Chyba jej ulubiona piosenka 🙂 On z Niej od razu dumny, bo podziela pasje tatusia.

Co do szkoły rodzenia zaczynam 3 grudnia. Nie mogę się doczekać po tych Twoich opisach Natalia24. Mój mąż silnie zaczął chcieć uczestniczyć w zajęciach. Także super.

Marynia co do leżenia to ja tak mam całą ciąże. Pierwszą straciłam i teraz wszyscy dmuchają na zimne. Mam czasem tak, że jak pochodzę ciut dłużej jednego dnia, to następnego nie mogę wstać z łóżka, bo nie mam siły, bo delikatne skurcze, bo coś tm innego. Ja dostaje szału trochę już i robię się lekko dzika od tego siedzenia w domu,. ale Laura najważniejsza na świecie. Co zrobić? Wierz mi da się, ja tak mam od 2 miesiąca ciąży. A co do siedzenia to wydaj mi się, ze nie chce lekarz, żebyś nabawiła się hemoroidów, bo to dość częste u mama siedzących 🙂
Na koniec oczywiście witam nowe koleżanki 🙂 Im nas więcej tym weselej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lepiej już leżeć niż siedzieć jeśi o to chodzi, nie działasz wtedy całym ciężarem macicy na szyjkę/spojenie, no i hemoroidy 🙂

W szkole rodzenia namawiają na poród naturalny i bez znieczulenia. Z jednej strony rozumiem, bo w porównaniu dzieci z cesarki a dzieci z naturalnego porodu, te z naturalnego wypadają zdecydowanie lepiej w moich obserwacjach, są żywsze, bardziej ruchliwe. Sam poród trochę to dziecko przygotowuje do życia na zewnątrz. Ale wiadomo, że nie każda z kobiet będzie mogła urodzić naturalnie. Z kolei ze znieczuleniem to jest tak, że faktycznie mocniej wypiera się bez znieczulenia, może ono trochę zaburzyć parcie, no i nie jest się tak aktywną, jak bez, a aktywność przyspiesza poród i ułatwia (grawitacja przy chodzeniu i ćwiczeniach robi swoje). Z drugiej strony nie wiem sama, jak chcę rodzić, i chciałabym i boję się naturalnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny !!!
Witam nowe marcóweczki 🙂 Ja coś ostatnio mniej tu piszę ale śledzę wątki każdego dnia .popsuł mi się laptop i musze go wysłać do Polski bo tu mi nie chcą przyjąć choć mam gwarancję europejską :/ no ale trudno .więc zostaje mi telef a z niego zabardzo nie lubie pisać.
Powiem szczerze że zazdroszczę Wam tych co miesięszcznych wizyt ,kontroli u lekarza. usg ,zawsze możecie swoje maleństwa popodgladać 🙂 W tej Anglii to strasznie dziwnie jest ,ale cóż taki mają system i nie da sie niczego przeskoczyć :/
Ja ta od dwóch tygodn mam bóle krocza ,w sumie nie nazwałabym tego bólami ,czasami jak dłużej leże.przekręcam się mam takie zakwasy ,porównałabym to do tego jak po dłużej jeździe na rowerze ,wszystko ma się lekko obolałe od siodełka 🙂 od czasu do czasu zakłuje też mnie spojenie łonowe ,ale przechodzi ,za tydzień mam spotkanie z położną to się zapytam czy to normalne .Bo po tych swoich dwóch stratach też bardzo panikuje ,jeszcze jak coś doczytam w necie to wogóle załamka:/ też dużo leże ,odpoczywam ,siedzę w domu. czasami to w depresję można popaść 🙂
Ciąża to wyjątkowy ,piękny stan 🙂 ale czasami można zwariować od tego zamartwiania sie 🙂Wystarczy że coś zaboli zakłuje i panika gotowa ;/ Już bym chciała aby mały się urodził 🙂 psychika by mi odpoczeła 🙂 heheh.
Dziś dostałam list ze szpitala ,mam w styczniu się zgłosić do nich bo mam grupę Rh minus i bedą podawać mi przeciwciała . Na test z glukozą jeszcze nie mam skierowania ,może za tydzień położna mi je wystawi .
A Wam drogie marcóweczki życzę miłego wieczorku 🙂 i dużo,dużo zdrówka ,wiele radości z tego pieknego stanu i jak najmniej zmartwień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki dziewczyny!
pozakręcałam kaloryfery żeby nie było tak sucho i kupiłam sobie sól morską, nieźle nawilża w ciągu dnia. Znalazłam jeszcze jedną ciekawą poradę i zastosowałam i działa! na gardło warto parę razy w ciągu dnia porzuć plasterek cebuli ( fuuuj !!!) zabija bakterie w jamie ustnej w ciągu 5 minut 🙂

pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja chciałam się przywitać 🙂))
Dołączyłam do forum dopiero teraz, bo niestety brzuszek i dzidzia "zmusiły" mnie w końcu do zwolnienia tempa i poleżakowania troszkę 🙂))
W sumie jeszcze prawie 3 miesiące przede mną , ale już się nie mogę doczekać.
To moja druga ciąża, jednego łobuziaka-synka już mam. Teraz czekamy na córeczkę 😁D (przynajmniej tak nam powiedział lekarz, póki co 🙂
Pozdrawiam wszystkie przyszłe Mamusie gorąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AniaK92 i Karolaa witajcie w gronie marcóweczek !! 😁 jest nas coraz więcej a co za tym idzie więcej porad i doświadczeń super 🙂jak tak wszystkie się rozpiszą to po jednym dniu ma się już straszne zaległości 🙂

a ja dalej walcze z moimi biodrami ledwo co chodze więc też siedze całymi dniami w domu jak trochę posprzątam i pokręce sie po domu to za chwile zrobienie jednego kroku sprawia mi trudność boli jak cholera :/

chyba zamowie z allegro pas ciązowy który odciąża biodra i kregosłup moze to pomoże

black_orchid moj ginekolog badanie ginekologiczne robił mi 2 razy przy pierwszej wizycie i jakies 2 miesiace temu a chodze do niego co 4 tygodnie i nawet nie wspomina nic o szyjce pyta tylko czy odczuwam jakies skurcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...