Skocz do zawartości

Witam | Forum o ciąży


Agateczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No ja niestety dostałam skurczy, wiec poleguje w domku na lekach. Ale chyba taką mam przypadłość, bo w piewrszej ciąży miałam podobny problem, tylko 2 tygodnie później. A donosilam do 38 tygodnia, wiec teraz tez powinno być ok 🙂))

Jeśli chodzi o fotelik, polecam maxi-cosi 0-13 kg - super 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witaj Karola w gronie marcóweczek. pytanko o skurcze, jakie one były? bolesne? ja w tym momencie po kilka razy dziennie stwia mi się brzuszek, też mam wrażenie ze to skurcz ale nie boli nic, tylko takie ciągnięcie i twardośc czuję.
przy najbliższej wizycie u położnej (którą mam we wtorek) powiem jej.

kierzkar wiem że w polsce wizyty prowadzone prywatnie są co miesiąc, i zazwyczaj lekarze badają ginekologicznie (pierwszą ciąże miałam prowadzoną w ten sposób)
ja mieszkam teraz w wlk. brytanii i tutaj lekarza praktycznie się nie widzi, chyba że ciąza jest zagrożona lub miało się problemy w poprzedniej ciązy. calą ciąze prowadzi głównie położna. ale i ona nie bada ginekologicznie.
nie wynika to z zaniedbania lub "gorszej" opieki ja np. jestem zadowolona z niej, tylko zdziwiło mnie to bardzo że jest tyle różnic porównując opiekę w polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też mam takie niebolesne skurcze, właśnie stawianie się brzucha, które mijają po jakimś czasie. Niestety mam niedobór magnezu, co objawia się tym, że częściej twardnieje brzuch, więc zaczęłam znowu jeść aspargin i zaczyna przechodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi się wydaje, że to te skurcze co przygotowują do porodu, pisałyśmy o nich kilka stron temu chyba. Ja mam podobnie i zaczęły się jeszcze bóle bioder. Ostatnia noc to koszmar...Ale córcia nadrabia ruchami, które tak lubię 🙂 Jutro mam wizytę u lekarza, a we wtorek pierwsze zajęcia ze szkoły rodzenia także na pewno zdam Wam relacje 🙂 A teraz uciekam z mężem do znajomych. Buziaki Mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie, nie wiem czy mnie pamietacie, dawno nie zagladalam 😉
Juz trzeci trymestr dziewczyny, gratulacje, teraz bedzie juz z gorki 🙂)))
My nadal plany drugiego dzidziusia zakladamy na wakacje 2013. Mam nadzieje ze sie uda 🙂
A Wam pozostaje zyczyc malo dolegliwosci w tych ostatnich trzech miesiacachm szybkich porodow i latwych poczatkow, duzo mleka i przespanych nocy 🙂)))
A co dovwatpilwosci Waszych to macie racje - ginekolodzy przesadzaja z szyjkami, twardnienia brzucha sa normalne po 20 tygodniu i warto rodzic naturalnie 🙂)))
Buziaki dla brzuszkow 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tymi skurczami to bywa różnie, jak nic nie boli to jest ok 🙂 i to są wtedy te Braxtona-H..., czyli normalne, byle by nie były regularne - tak przynajmniej twierdzi lekarz.
U mnie to były skurcze takie bolące, 2 tygodnie temu takie jak miesiączkowe, to z no-spa 3 razy dziennie jakoś przeżyłam. Ale po 2 tygodniach, czyli dokładnie tydzień temu brzuch mi twardniał a macica cała obolała, że ledwo mogłam chodzić. No coż tym razem leki trochę poważniejsze, ale póki co się uspokoiło 😁 Staram się dużo polegiwać, nie przemęczać się i angażować męża we wszystko co się da 😜
W sumie to mam jakby powtórkę z rozrywki ( w pierwszej ciąży przechodziłam to samo) więc staram się być dobrej myśli, że spokojnie dociągnę do marca, albo chociaż połowy lutego 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!
mi też parę razy dziennie stawia się brzuszek, a w 20 tygodniu dostałam takich regularnych i dostałam na to luteine i przeszło i jak na razie jest ok 🙂 martwi mnie tylko, że praktycznie od początku ciąży muszę brać nospę 3xdziennie bo moja macica lubi się jakoś tak kurczyć że gdybym nie brała to dzidzia miałaby za mało miejsca.... mam nadzieje, że nie będzie po tym miała córcia jakiś problemów, bo słyszałam, że czasami wpływa to na napięcie mięśniowe u noworodków:/

a do do bólu bioder to słyszałam tylko, że trzeba dobrze dobrać ten pas ciążowy żeby faktycznie podtrzymywał a nie uciskał (tak mi się przypomniało)

a prezenty świąteczne zawsze można zrobić przez internet 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny a jak często twardnieje wam brzuch ?? bo mi dzisiaj pierwszy raz dół brzucha tak z dwa razy chwilowo się napiął to chyba te skurcze bo wczesniej nic takiego się nie działo.
Mój gin. ostrzegał mnie że ok. 30 tc dziecko zaczyna w szybszym tempie rosnąc a macica tak szybko nie rośnie i też kazał brać nospe bez znaczenia czy boli czy nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 ja po wizycie u lekarza, wszystko ok, ostawiłam luteinę, którą brałam od początku ciąży i jestem zadowolona, nawet śladu anemii czy czegoś innego, dzidzia zdrowa, więc mama szczęśliwa.

Co do twardnienia brzucha, to podobno normalne i pomaga branie nospy, ale moja gin powiedziała, że ja będzie to często i boleśnie to od razu kontakt z nią. Także myślę kierzkar, że nie masz się póki co obawiać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć mamuśki 🙂

te twardnienie brzuszka jest normalne w tym okresie ciąży , byle tylko nie były regularne i częste!! mi stawia sie brzuszek szczególnie jak jestem zmeczona, teraz łykam asmag-forte (tj.magnez) i lepiej się czuję. Nospe babka mi zalecila brać doraźnie i wtedy jak boli.
Zaczęłyśmy juz 3trymestr uff 😁 jak zerkłam na forum grudniówek to spodziewam się niezłych rozmów u nas za jakiś miesiąc 😁

ja zakupy odwlekam ile sie da .. po porostu mi sie nie chce chodzić, kupuje przez neta ale ileż można 🙂 jutro wybieram sie do centrum , bo mój mąż chce mi kuić jakis ciuch, także zbiorę siły i idę .. takiej okazji nie odpuszczę 😁 😁 😎

życzę miłej i przespanej nocki , bo u mnie ostatnio z tym kiepsko 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No nasze dzieciaczki to raczej pokaźne 🙂 Ja byłam wczoraj u okulisty i trochę jestem zmartwiona bo ciąża bardzo obciążyła moje oczy. Podobno przy wieloletniej cukrzycy tak jest 😞 No i w prawym oku mam zmiany na dnie oka a w lewym nerw wzrokowy jest bardzo jasny co może spowodować jaskrę 😞 Boję się że nie zobaczę swojej dzidzi albo że to moja pierwsza i ostatnia ciąża 😞

Co do twardnienia brzuszka to czasami czuję taki jakby skurcz ale cały czas mi się wydawało że to przeciąganie się malucha, w ogóle tego nie skojarzyłam że to mogą być jakieś skurcze :P

A mam pytanie czy też tak macie że nieraz brzuch się tak deformuje? Tzn ostatnio zauważyłam i nawet wyczułam palcami jak Dawidek przeszedł na lewą stronę brzucha, zrobił taką górę i wypiął tyłeczek:P:P śmiesznie to wyglądało bo z prawej strony brzuch był całkowicie płaski :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ajisija też tak mam ze czasem brzuch robi się z jednej strony twardy robi się taka kulka śmieszna jakby właśnie maluszek wypiął pupę czasami to boli ale to jest inne uczucie niz te skurcze bo mi chwilowo zesztywniał cały brzuch na dole ale do końca to też nie jestem pewna bo wczoraj pierwszy raz dopiero takie coś poczułam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny,
U mnie zazwyczaj jak brzuszek twardnieje to po prawej stronie. Jest wtedy tam bardzo napięty a po lewej stronie miękka klucha ; p
Nie mam pojęcia od czego to może zależeć.
Jutro mam badania krwi i ogólny "przegląd", mam nadzieję, że wszystko wyjdzie dobrze bo czuję się ok, także nie powinno być problemów.
W końcu mam też ustalony termin na usg 3/4d i już 11.12 zobaczę znowu swojego kochanego maluszka : )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! Ja ostatnio ucichlam,ale ciagle sledze wasze posty na brzuszku. Podczas przemeblowania naderwal sie kabel od internetu I niestety musze czekac,az ktos go naprawi.Mam nadzieje ze do konca tyg bedzie naprawiony,a teraz pisze z komorki-choc tego nie lubie. Dzis o 15.20 mam wizyte u gin I w koncu usg 😁 pochwale sie pod wieczor jak tam moja mala sie ma 🙂 nie wiem dlaczego,ale mam jakies mysli ze okaze sie ze jednak bedzie chlopiec hehe. A co do twardnienia brzucha,ja mam je juz od jakiegos miesiaca.Tylko typowe twardnienie to jest wtedy jak twardnieje caly brzuch lub np.podbrzusze,a jeslie jakas kula sie wypina po lewej czy prawej stronie to po prostu nasz maluch sie tam nam kotluje w brzuchu.Mi tez doszly takie lekkie skurcze,co jakis czas sie pojawiaja,podobne do tego jakby dzidzia miala czkawke. A odnosnie wizyt u gin to ja przy kazdej wizycie mam badanie palpacyjne w sensie,ze dr wsuwa paluchy bada szyjke I macice,naciskajac przy tym na podbrzusze.A poznie badanie przez wziernik ktorego nienawidze.ale tak mam przy kazdej wizycie. Dobra ja uciekam I wieczorkiem napisze ile wazy moja corcia,a zdjecia z usg wrzuce jak mi zrobia internet 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć,
AniaK92 jeśli nie miałaś dotychczas problemów z krwią to nie powinno być żadnych problemów. Jedynie co to poziom hemoglobiny może się zmienic w tym okresie z racji już zaawansowanej ciąży, no i ten mocz...
fajnie, że już za tydzień zobaczysz dizdzie na usg, ja mam za 2 tyg ale już się nie mogę doczekać, czuję ze urosła bo jak się wypina to tak mocno, a zarazem słodko mmmm a raz wyraźnie poczułam jej kolanko albo łokieć 😁

Natalia24 ty nie żartuj że myślisz że bedzie chłopiec 🙂 haha ale by było 🙂

mnie też lekarka bada na fotelu, ale ostatnio robi mi też usg dopochwowo żeby obliczyć długość mojej szyjki ...

jak jesteście po wizytach to wrzucajcie usg dzieciaczków, napewno pięknie urosły a forumowe ciocie są bardzo ciekawe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pierwsze co na usg to moja mala wystawila pipke hehe 😁 tak wiec corcia potwierdzona poraz kolejny 😁 malutka ladnie rosnie wazy juz 902 gramy 😁 Pani doktor powiedziala ze ma idealna wage jak na swoj wiek,jest nie za duza ani nie za mala,typowo w normie 😁 I przedewszystkim zdrowa 🙂 ma sliczny maly nosek I takie ladne pelne usteczka po prostu idealna,a ja dumna I szczesliwa mama 😁 Nastepna wizyta 2 stycznia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
świetne wiadomości!
ja też czekam z niecierpliwością na scan (19 grudnia) u mnie już 2 razy potwierdzono że synek, także nie biorę pod uwagę innej możliwości 😉
dziweczyny dziś miałam szczepienie na grype (w uk nie jest ono obowiązkowe, ale lekarze i położne bardzo naciskają aby je zrobic).
a na początku stycznia mam jeszcze szczepienie na krztusiec (to wprowadzili obowiązkowo, po 28 tc)
dobrej i wygodnej nocy życzę (ja już nie wiem jak się mam układac do snu, bo zawsze mi nie wygodnie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi trochę ciężko się chodzi, a raczej wstaje, ale brzuchol mam już ogromny po prostu.. Wczoraj po godzinnym spacerze ze znajomymi i ich córeczką (wprawiałam się w prowadzeniu wózka 😁 ) nie mogłam do wieczora wstać z łóżka, tak bolał mnie kręgosłup i spojenie łonowe.. Dzisiaj jest ok na szczęście, ale widocznie nie mogę tak długo chodzić 😞. Co do wagi to jestem załamana, bo nie objadam się a już mam 10 kilogramów do przodu 😞 większość na brzuchu i ramionach jak po sobie patrzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OO Natalia24 spora ta Twoja dziewczynka już 🙂 ale super

A ja brzuszek mam tylko piłkę ,choć wg mnie nie jest jeszcze duży to zmierzyłam go i mam 100 cm w obwodzie !!! haha niezłe 😁 a rano jestem taka żwawa że chodzę normalnie ale już od popoludnia padam , jest mi ciężko i cały czas wydaje mi się ze coś mnie boli 😜

waga 12+ , wczoraj faktycznie kapłam się że na tyłek powędrowały 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka dziewczyny!
Natalia faktycznie szybko rosną te nasze dzidzie, szkoda że moja córcia taka nieśmiała i nie chce mi się na usg pokazać , ja następne 4d mam 14 stycznia dopiero, ale kontrole w przychodni mam tez przed świętami 21 grudnia więc pewnie mi się cosik uda podejrzeć na usg jak pani doktor będzie serduszka słuchała 🙂
a dzisiaj znooooowu nie spałam całą noc 😞 nie wiem czemu tak mi się w ciąży poprzestawiało ,wcześniej byłam śpiochem a teraz patrzę tylko jak mąż smacznie śpi....
Ja na razie przytyłam 6-7 kg ale miałam wcześniej trochę nadwagi więc się oszczędzam, ale mała ze mnie osóbka i wszystkie te kilogramy poszły w brzuszek ! ( jest ogromny moim zdaniem) ludzie mnie już w drzwiach przepuszczają hehehe
a co do spacerów to godzina to moje maksimum.... zaczyna twardnieć brzuszek i muszę odpocząć.
Nie wiem czy Was to rozbawi czy nie, ale moja koleżanka rodzi za miesiąc i mówi,że budzi w nocy męża jak chce sie przewrócić na drugi boczek bo brzuch jest już taki duży...więc nie mamy jeszcze tak ciężko 😁 do czasu ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja juz nawet nie chce sie wypowiadac na temat wagi :p u mnie juz 13kg na plusie z 47kg dobilam wlasnie do 60kg masakra,nawet moja gin wczoraj powiedziala mi,ze troche sporo jak na 26tc. Znajomi smieja sie ze wygladam jak kulka,a ostatnio jak bylam ubrana w bialy sweter to uslyszalam ze zaczynam dobrze wpasowywac sie w swiateczny klimat bo wygladam jak balwanek albo gigantyczna kula sniegu hehe mi wszystko idzie w pupe I biodra,brzuch.Nogi I rece mam dalej jak patyki.Niektorzy mowia ze juz tez widac na twarzy,ze przytylam,ale w koncu to 13kg!!! Co do ruszania to mam podobnie jak Zelazna,czyli ciezko mi juz wstac,czasami z boku na bok tez nie daje rady sie przeturlac.Buty sciaga mi narzeczony bo to dla mnie mega wysilek,no I tak jak wspominalam wczesnie,ze wyjscie z wanny to juz meczarnia :p ale jak jestem w ruchu to jest ok,chodze calkiem dobrze hehe ale jak juz usiade czy sie poloze to nie wstane hehe. Co do usg to rzeczywiscie sporo Was ma w podobnym terminie tuz przed swietami,ale to szybciutko z leci.Ja nie dowierzam,ze juz mamy grudzien snieg za oknem,szybko ten czas leci.Nasze maluchy maja juz prawie po 1kg a jeszcze niedawno byly malymi fasolkami 😁 Ja teraz czekam do 2 stycznia,ale wiem ze szybko minie ten czas,bo ida swieta sylwester itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...