Skocz do zawartości

Witam | Forum o ciąży


Agateczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No zdjęcie superanckie, jakie dokładne 🙂))

Dziewczyny mam pytanie, czy któraś z Was używa glukometru, bo mam problem z uzyskaniem odpowiedniej kropelki krwi?? Tzn nie chce mi leciec z opuszka. Achh jestem ogólnie już zniechęcona ..buu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No zdjęcie superanckie, jakie dokładne 🙂))

Dziewczyny mam pytanie, czy któraś z Was używa glukometru, bo mam problem z uzyskaniem odpowiedniej kropelki krwi?? Tzn nie chce mi leciec z opuszka. Achh jestem ogólnie już zniechęcona ..buu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Może musisz wydłużyć igiełkę, powinno być gdzieś pokrętło albo przekładka żeby to zrobić, i musisz mocno dociskać do palca 🙂

W ogóle ja schudłam od dnia pójścia do szpitala 1,7 kilograma, jak wróciłam ważyłam już 1,2kg mniej, a dzisiaj kolejne pół mniej. Mimo, że tylko leżę.. Chyba to przez stres..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kornelciaz, taki portret to tylko oprawić 😉

Ode mnie właśnie wyszedł masażysta, czuję się świetnie, nie sądziłam, że masaż może tak pomóc. Powiedział, ze przez kilka dni będziemy powtarzać coedziennie, żeby masaże przyniosły efekty. Może wreszcie się wyspię 😆

Zrobiłam wczoraj morfologię i pomimo większej dawki żelaza, hemoglobina jeszcze bardziej mi spadła. Ten mój syn to chyba tylko żelazem się żywi 😜 Jutro mam wizytę u gina, zobaczymy co na to powie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej !
Karolaa trzeba mocno palec przycisnąć i jest pokrętło, którym możesz regulować ustawienie igły plus możesz palec trochę nacisnąć to szybciej poleci ! nie zniechęcaj się! ja właśnie muszę się zapisać do diabetologa, tak mi moja gin powiedziała.

Dziewczyny a miałyście jakieś problemy z leukocytami ? bo mi wychodzą od początku ciąży wysokie 15 tys, a teraz 17 tys. i w ogóle lekarze się tym nie przejmują mówiąc że jak CRP wychodzi ok to nie ma się czym martwić, ale sama nie wiem ...

pozdrawiam Was serdecznie
i zelazna nie przejmuj się, głowa do góry, małe wahania wagi się mogą trafić szczególnie jak się ciągle czymś stresujemy :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki MarBi i Zelazna, myślę, że już jestem na dobrej drodze do opanowania tych pomiarów. Ale wyniki wychodzą mi średniackie, tzn po sniadaniu to jakas masakra do 150, a po obiedzie i kolacji w normie czyli niecale 90. Sama nie wiem czemu tak jest, w sumie sniadanko lajtowe chlebek razowy z twarozkiem , wedlinka plus warzywa. hmm. ale walcze dalej, moze wyklucze razowy 🙂 wizyte u diabetolog mam w srode, wiec do tego czasu musze nad soba popracowac, zebym nie dostala insuliny 😞
MarBi ja w poprzedniej ciązy miałam leukocyty w granicach 13,5 do 14, zwiazane to bylo z moimi ciaglymi stanami zapalnymi pochwy, ale z tego co pamietam to ginekolog mowil ze wszystko ok. Nie martw sie, jak ginekolog mowi ze ok, to pewnie tak jest, a moze przebylas jakies przeziebienie ostatnio lub zęby Cie nie bolały??
zelazna nie przejmuj sie ja przy tej cukrzycowej diecie też pewnie ostro zlece na wadze, chociaz przy tym moim trybie jedzienia co 2,5-3 godzin to ciagle chodze najedzona jak bąk 🙂
Staraj sie mniej stresowac, tzn nie myslec ze cos tam sie dzieje, bo czasami samymi myslami wywolujemy sobie wilka z lasu 😞 lepiej skup sie na jakims dobrym filmiku albo jakiejs innej rozrywce. Zajadaj moze wiecej jak mozesz to waga nie powinna Ci tak leciec w dol.

Ach dobrze ze juz piatek, jeszcze 2 dni i zaczynam 29tc, jakoś do przodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Karolaa,
postaram się nie przejmować leukocytami, umówiłam się już do szpitala na przyszły tydzień do diabetologa, a jutro muszę podjechać po dietę na oddział. A z tym chlebkiem na śniadanie to czytałam, że niektórzy producenci to troszkę oszukują z proporcjami, albo do chlebów żytnich dodają słód, więc może w tym problem, spróbuj na jeden dzień zamienić na te wióry od Wasy to zobaczysz czy coś się zmieni 🙂
pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki, jak się czujecie?
ja czekam z niecierpliwoscią na kolejny scan, ktory mam w srodę. a po świętach mam pobieraną próbkę krwi w celu sprawdzenia czy wszystko ok.

zaraz jadę do pracy, pogoda nas dziś nie rozpieszcza, jest szaro buro i ponuro. rankiem była gołoledź a teraz już stopnie na + i pada deszcz. achh ta angielska pogoda...
jak tam wasze brzuszki? urosły choc troszkę? mój jest ogromny!, zresztą już wkrótce pstryknę fotkę i wstawię.
jak przygotowania do świąt? do mnie przylatują rodzice i teściowa, także w tym roku bedzie bardzo rodzinnie 😉
pozdrawiam i zycze miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a i jeszcze jedno: mam dla was serię filmów One born every minutes
jest to serial dokumentalny o porodach w angli (może niektórym z was się przyda) filmy są po angielsku, ale bez problemu mozna zrozumiec.
jak wejdziecie na stronkę, to aby móc oglądac filmy trzeba się zarejestrowac. jest to bezplatne. jedyny minus filmikow jest to że jest poprzerywany reklamami.
buźka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
black orchid odnosnie tego serialu o porodach on leci z polskim lektorem w TV na kanale TLC. Na poczatku ciązy czesto go ogladałam, polski tytul to "Porodówka" (nie ma to jak polskie tłumaczenie:P)

Kornelciaz super chłopak rośnie z Twojego malego 🙂

ja tez juz sie nie moge doczekac kiedy moja córcie zobacze no ale jeszcze ponad 2 tyg 🙂 Dziewczyny wstawiajcie zdjęcia z USG swoich maluchów i zdjęcia brzuszków bo coś nam ostatnio ucichły te wątki. Sama na dniach postaram sie wrzucic zdjęcie z brzuchem 🙂

Ja coraz bardziej czuje świateczny klimat i sie w niego wczuwam i juz sobie marze jak to bedzie w przyszle świeta jak będzie z nami juz nasza malutka 🙂 W koncu bedą to juz takie "prawdziwe" świeta, wiecie co ma na mysli. Bedziemy tworzyc juz taka swoją pełna rodzine 😁
Moja mała ostatnio ostro szaleje w brzuchu i daje mi popalic, na szczeście w nocy śpi jak zabita i mnie jeszcze nie budzi swoimi kopniakami,ale za to zqzwyczaj kolo 7-8 pobudka i juz sie wierci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć, nie wchodziłam ostatnio na FORUM bo zniechęca mnie to, że wyskakuje mi komunikat, ze moje hasło jest nieprawidłowe... i muszę logować się poprzez ich wyimaginowane hasła które wysyłają mi na maila. Trwa to wtedy tydzień, nie wiem jak u Was, ale w moim słowniku nie ma jw ciąży takiego słowa jak cierpliwość. W mikołaja byliśmy na 3d/4d. Mam zdjęcia i film zaraz postaram się dodać jakieś zdjęcia. Po raz 4 lekarz potwierdził, że będzie dziewczynka. Zrobił Biometrię płodu też postaram się wam wysłać PrintScreena z danymi, tylko nie zapominajcie, że są to dane sprzed tygodnia. Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Targiel strasznie długo Cie nie było,ale fajnie, ze w koncu sie odezwalas. Dziwne to co piszesz o tym forum pewnie ja tez bym nie miala cierpliwosci,ale u mnie nic takiego sie nie wyswietla. Tylko jak robili ta modernizacje to przez kilka dni tez nie moglam sie zalogowac,ale to bylo juz dawno. Hasel na maila itp nie dostaje u mnie dziala wszystko ok. nie wiem jak u reszty dziewczyn.

Wrzucaj wrzucaj,forumowe ciocie chętnie popatrzą 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MarBi dzieki za podpowiedz. Na razie odstawilam twarozek rano i zmniejszyłam o jedna kromke i dzisiaj już było 118, wiec powoli zaczynam chyba kumac o co w tym wszystkim chodzi 🙂 szkoda tylko ze swiateczne przysmaki troche mnie omina, ale mam nadzieje,ze co sie odwlecze to nie uciecze 🙂

Dziewczyny ale macie super zdjęcia, brzuszki rosną i bardzo dobrze. Dzidzie rosną to ich "domki" też muszą 😁 Na tych usg 4d super widać rączki, bużki, az by sie chcialo już przytulić bąbelka 🙂
Ja chodze na NFZ (fakt ze lekarza mam super) ale neistety zdjęć mi nie daje, widocznie nie są opłacone 🙂 może w przyszlym miesiacu od niego jakies wyciagne, ale to dopiero 7 stycznia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Targiel fajne fotki 🙂 Twoje dziecko potwierdziła mamusi że chce sukieneczkę i pięknie pokazała co tam ma 🙂 ale wiecie normalnie nie mogę się nadziwić jak te dzieciaczki sa tam powyginane hahha 😁

jejciu ja też chce mieć juz takie fotki, idę 19-tego i mam nadzieję że malutka pokaze ładnie buzie 🙂 ostatnio daje znać o sobie praiwe cały dzień ... kopie tak, że jak mój mąż dotknął to chyba miała popołudniowy jogging - tatuś był niesamowicie zdziwiony jej szybkością i siła 😁 na szczęście tak jak u Natalii Mała w nocy śpi , ale rano po wizycie w toalecie to się upomina o śniadanie 🙂

za rok święta to będzie coś , mmm 😁 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi gina włącza 3d/4d na każdym USG, więc za każdym razem czekam z niecierpliwością. Wczoraj byłam na wizycie, Bruno ma 1028 g i wszystko w porządku 🙂 Co za radość, gina sprawdzała dokładnie domykalność zastawek serca, rozszczep podniebienia i przepływ składników odżywczych przez pępowinę, znów ogarnął mnie spokój, że wszystko w porządku. Było wesoło, bo klejnoty małego przeszkadzały dr w zmierzeniu długości nóżki 😆

Jedyne co to moja hemoglobina wciąż spada, dostałam powójną już dawke żelaza (na opakowaniu jest napisane, żeby brać tylko jedną) oraz mam jeść np. małże 😁 bankrucja, ale dieta mi się podoba 😜

Za rok Święta będą cudowne cała rodzina w naszym własnym domu, już nie mogę się doczekać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No mamusie tylko sie cieszyc ze dzieci zdrowo rosna 🙂 zdjecia slodziutkie 🙂
My tez z mezem snujemy marzenia o przyszlych swietach 🙂 czlowiek poprostu sie rozplywa 😉
A ja wczoraj bylam na glukozie.O 10 rano mialam wizyte.a prawie bysmy zaspaali 😉
ale zdziwilo mnie ze tu zamiast zwyklej glukozy daja napoj ten energetyzujacy Glukozade o smaku pomaranczowym 🙂 Troszke sie nawet orzezwilam po jego wypiciu 🙂 W poniedzialek mam przedzwonic i zapytac o wynik ...az sie boje ...
Milego spokojnego weekendu zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niedawno był piątek i już mamy poniedziałek 🙂 Dziś dzwoniłam o wynik testu z glukozą i powiedzieli że Normal 🙂 czyli tylko sie cieszyć 🙂 Troszkę się bałam bo troszkę ciałka mam 🙂 ale dobrze że jest ok.
No to jeszcze tydzień i święta ,my z mężem zostajemy tutaj na obczyźnie sami :/ każdy jedzie do Polski ,no ale trudno .... byle do Nowego Roku 🙂 no o ile się doczekamy ... 21 grudzień w zapasie 🙂 🙂 🙂tylko o tym ciągle trabia i ludzi strasza 🙂 już nie jeden armagredon przeżylismy 🙂 heheh .Damy radę 🙂 Ale telew nakręca całą panike i strach ,chwyt marketingowy 🙂 czego to ludzie nie robią ,ostatni majątek wydają aby znależć schronienie 🙂 🙂 Co ma być to będzie ,a będzie dobrze ,musi być i oby jak najszybciej do tego upragnonego marca 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez dzis mialam ten test na tolerancje glukozy. Ogolnie ten "napój" nie byl tragiczny,strasznie slodki. Wzielam ze soba cytryne,ale zapomnialam jej przekroic ;p i nie wkropilam jej. Ale za to wchodzilam razem z druga cięzarna która mowila ze przy 1 dziecku wkropila cytryne i bylo okropne w smaku i teraz pije bez. Jak wypila powiedziala,ze duzo lepsze bez tej cytryny jednak. Dla mnie gorsze od wypicia tego bylo czekanie 2,5 h bez jedzenia 😞 ale mam to juz za soba jutro wyniki,zobaczymy co tam wyjdzie. A jutro rano o 10 jade zwiedzac porodowke w szpitalu w Szczecinie,który narazie najbardziej biore pod uwage odnosnie porodu,ale zobaczymy jakie zrobi na mnie wrazenie.

Niedlugo sporo z Was ma USG,wiec czekam na jakies ciekawe wieści i zdjęcia waszych maluchów 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dawno nie pisałam , ale to z tego powodu , że mam sporo na głowie przez zajęcia na uczelni... jak się czujecie ? bo ja coraz bardziej odczuwam, problemy przy prostych czynnościach ... np. zakładanie butów , czy nawet wchodzenie na czwarte piętro , gdzie za każdym razem mam pełny pęcherz. Gdziekolwiek nie wyjdę z domku, to w odstępie pół godzinki , znów chce mi się siusiu :P Zakupy przy takich okolicznościach naprawdę są problemem. Kiedyś na uczelnie szłam spokojnie 40 min , teraz przez to mam bóle brzuszka , więc muszę się oszczędzać . Mam nadzieję , że wy również dbacie o siebie i wasze dzieciątka 😁 . Hmm wagi staram się unikać - ale dobrze nie jest - dopiero 26 tydzień się zaczyna a ja mam już 10 kg na plusie :O nie jem za dwóch , wręcz jem tyle samo co przed ciążą, nawet bardziej restrykcyjnie , bo pożegnałam wszystkie gazowane i kolorowe napoje i kawę - ale być może , to kwestia problemów z tarczycą 😞 Ja dalej nie wiem , kto mieszka w moim domku, na kolejnym USG lekarz powiedział , że dzidzia nie chce współpracować ..nawet stwierdziłam , że już chyba nie chce wiedzieć do porodu - będę mieć większą niespodziankę 🙃 Dzidzia zdrowo rośnie , lekarz stwierdził , że będzie wysokie ... chociaż w mojej rodzinie , ani rodzinie narzeczonego , nikt nie jest wysoki :P A co do glukozy ... tak mnie nastraszyłyście , że to takie okropne ,że przygotowałam się na najgorsze hehe . A tak naprawdę to nawet było smaczne - z dodatkiem cytrynki. I taka jak Natalia24 mówi - gorsze było to okropne wyczekiwanie bez ruchu przez 2 godziny ... Na szczęście wszystkie wyniki mam wzorowe zarówno glukozy jak i krwi 🙂 Kolejna wizyta 7 grudnia , zobayczymy co będzie dalej ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asieczeq mi mąż rano przd wyjściem do pracy ubiera skarpetki 😁 haha niby mogę sama , ale normalnie mam ubaw jak on to robi 😁 🙃 Ale buty zimowe to tylko za jego pomocą tu jest nie oceniony... Współczuję ci tego gonienia na zajęcia.. ja juz mam to za sobą. Miałam wszystko na jednym kampusie ale pamiętam że zima na studiach była męcząca uff uważaj tam żebyś nie złapała zająca 🙂

dziewczyny a ja mam takie pytanie , używacie jakiś lokówek? tak mnie naszło i chcę sobie sprawić taki prezent na święta. Myślę o takiej grubszej, może mi coś doradzicie? będę wdzięczna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,

Właśnie wróciłam od położnej. Jakimś cudem wyczekałam ten tydzień i dzisiaj było ponowne mierzenie maluszka. Niestety nie wygląda to najlepiej. Podczas usg w 20tc tylko było wspomniane, że jest dość mały, ale ogólnie jakoś poza normy nie wykraczał jeszcze. W zeszłym tyg (28tc) podczas usg inna położna stwierdziła, że jest ok 14 dni różnicy we wzroście dziecka więc umówiła mnie na dodatkowe usg (to dzisiejsze). No a dzisiaj po mierzeniu wyszło na to, że mały jest rzeczywiście malutki Oczywiście zalecenia, żeby jak najwięcej odpoczywać, uczelnia tylko jeżeli to konieczne itd.
No to byle do piątku, w piątek ślub a potem to już mogę odpoczywać..
Jutro rano czekam tylko na tel. kiedy mam się zgłosić do gina, mam nadzieję, że jeszcze w tym tyg.
Jak tylko będę mieć jakieś info dam znać. Staram się nie zamartwiać na zapas.
Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie 🙂
Trzymajcie się z maluszkami zdrowo i ciepło!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, mam nadzieję, że to tylko ciąża jest po prostu tydzień/dwa wcześniejsza, niż wynika z wyliczeń i maluch rośnie sobie powoli, w swoim tempie prawidłowo. Mojej bliskiej koleżance tak mówili, że dziecko bardzo małe itd, później okazało się że po prostu zaszła w ciążę tydzien później. Bardzo trzymam za Was kciuki.

Z mojego dzisiejszego USG wynika, że młody ma 1240g i wszystko na swoim miejscu, też nie jest wielgachny, ale rośnie równo i przybiera na wadze, a to jest istotne. Jutro o 17 decyzja czy pessar czy nie i czy mogę chodzić!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...